Nechce spát v postýlce. Poradíte?

marfushenka
26. zář 2008

Asi od půlky srpna náš malý nechce spinkat v postýlce. Předtím jsem ho vždy po koupání uspala, uložila a on spal tak do dvou, kdy jsem si ho vzala k sobě, nakojila a spal se mnou do rána. V půlce srpna jsme byli na dovolené a malému jsme sebou vzali cestovní postýlku. Vůbec jsme ji ale nepoužili, protože jakmile jsme ho spícího do ní položili, začal hrozně plakat. Někdy mi přišlo, že snad pláče i ze spaní, pořád vypadal, že spí, jen hrozně křičel. Tak jsme ho vzali k sobě do postele. No a teď to samé dělá i v normální postýlce. Prostě v ní nechce spát. ☹ Mně to ani tak nevadí, ale taťka z toho není příliš nadšen. Poradí někdo?

schwarzovka
26. zář 2008

marfushenka: bohuzel ti neporadim, ale mame podobny problem, akorat s tím, ze malej nechce spat v drevene, ale jenom v cestovni....rekla jsem si, ze z toho treba vyroste...tak tomu nechavam volnej prubeh. A to, ze spi u vas v posteli je myslim v poradku a taky s vami nebude spat do 15ti...myslim, ze to je prirozeny a jestli to malymu vyhovuje...a proc to tatkovi vadi? jestli se muzu zeptat? treba by se mu to dalo nejak vysvetlit. Na tohle tema tu je spoustu diskuzi...nekdo urcite hodi link. Vim, ze se tu diskutovalo pro a proti spani s rodici

marfushenka
autor
26. zář 2008

No on pořád tvrdí, že s námi takhle bude spát třeba i v pěti, protože si zvykne. Na jednu stranu ho chápu, protože náš malý spí s rukama rozpaženýma, takže pro sebe zabere největší část postele 🙂 Nevím zda mu ta jeho postýlka přijde moc malá.. třeba má rád velký prostor 🙂

konja
26. zář 2008

schwarzovka: tak naše malá spí s nám také v posteli a řeknu ti hned několik důvodů proč to vadí nejenom maželovi,ale i mě.1. je to malé mimi,ale zabere půlku postele,takže se s manželem mačkáme vlastně na jednolůžku což není opravdu nic příjemného, takže to vždy jeden z nás vzdá a odchází spát do obýváku. No a to se na mě nesmí nikdo zlobit, ale já přeci chci spát se svým mužem a schoulená pod stále padající dekou v obýváku. 2. chceme nějaké soukromý - přeci jen jsme dospělí lidé a máme se rádi. No a představa jak na jedné půlce postele leží dcera a na druhé s manželem souložíme opravdu není lákavá! A řeči , že "dělat" se to dá přeci i jinde jsou sice hezké,ale není nad to pěkně se rozvalovat v měkoučké posteli! 😀 Manžel už začal dceři říkat kazišuk 😀 😀 😀 Tak asi tak

schwarzovka
26. zář 2008

konja: ale ja nerikam, at kazde dite spi s rodici, kdyz to nevyhovuje rodicum, tak neni co resit...kdyz to nikomu nevadi, tak taky neni co resit...at si to kazdy zaridi, jak chce...kdyz vam to vadi, tak udelej te vse proto, aby s vami dite nespalo...jak ti ale neporadim.
marfushenka: to manzel rikal taky, asi si holt kluci budou muset zacit pomalu zvykat. Bud manzel na malyho, nebo maly na postylku 😉 ...jinak malej mel taky obdobi, kdy chtel spat s nami a jednou proste uz nechtel a chtel mit to svoje Radeckovo... 😀

muminek
26. zář 2008

Ahoj náš malej od narození chtěl kojit každou chvíli tak jsme s manželem naznali že bude lepší když bude spát snáma ale těď už se ho nemůže zbavit do postýlky jsem to zkoušela ale kdepak ☹ tam nemá svůj pelíšek.

marfushenka
autor
26. zář 2008

schwarzovka: No zkoušela jsem malého dávat do postýlky, ale vzdala jsem to. Nemám sílu ho nechat plakat. On je z té postýlky úplně zoufalý. Hold budeme muset koupit nějakou obrovskou postel. 😀

schwarzovka
26. zář 2008

marfushenka: co by matka neudelala pro sve ditko, vid? 😉 😀

marfushenka
autor
26. zář 2008

schwarzovka: alespoň bude klid na všech frontách 😀 Já doufám, že to nějak zvládneme. Myslím, že je hloupost se bát, že by s námi spal ještě v pěti letech, protože to už bude mít rozum a vysvětlíme mu, že musí spát ve své postýlce, kdežto mimouškovi se to vysvětluje dost těžko 😀

schwarzovka
26. zář 2008

marfushenka: přesně to si myslím i já 😉

daluri
26. zář 2008

Tak jsem si přečetla Vaši diskuzi, jen jsem se usmívala, při větě...do 15ti s námi spát nebude..Náš nejstarší zhruba od 10 měsíců nechtěl spát v postýlce, už jen na posteli, což znamenalo ležet s ním, dokud neusne,ať nespadne, pak na boku postele dané polštáře, peřiny, kdyby se náhodou skutálel, ale to se nikdy nestalo..Sem tam pak přišel za námi do ložnice..a tak sem tam to trvalo do 13let 😀
No a Terezka s námi, tedy se mnou (taťku máme přes týden v Praze,doma je o víkendech) spí asi od 2měsíce, zhruba tak od 23 hod, kdy jsem vzdala to věčné vstávání ke krmení, takže kojím a spím u toho..
Tak se pak obávám, jak to bude později, jestli jí to pak tedy vysvětlím anebo s námi bude do puberty 😉 ale zatím mi to nevadí, aspoň nejsem v posteli sama 😀

bufina
27. zář 2008

Já naši malou dávám po uspání do postýlky a po prvním probuzení už jde k nám do postele. To bývá tak kolem půlnoci. Akorát se pořád převaluje z jednoho boku na druhej, tak tam máme všichni tři málo místa. Pořád doufám že už konečně začne spávat celou noc a u sebe v postýlce, stále se budí po třech hodinách a to jí byl ve čtvrtek rok.

johanka13
28. zář 2008

bufina- mluvis mi z duse 😀 😀 po trech hodinach se mi teda nebudi,ona haji az tak do 7.30 ale je to presne jak rikas- uspim u kojeni,prenesu do postylky,a jakjdu spat,hned se zacne prevalovat a sup uz na me kouka a smeje se,tak ji vezmu ksobe a hned zase spi- nekdy kdyz je rozmrzela,pomuze jeste prso 😀 😅

knobloska
28. zář 2008

Já jsem se s tím dneska rozhodla skoncovat. Dřív to bylo tak, že jsme uspali u nás v posteli, kolem 11 jsme jí přendali do postýlky, vzbudila se kolem 4. na jídlo a vstávala kolem 7.30. To bylo v pohodě. Posledních 14 dní je to děs, vúbec nespí a máme jí v posteli celou noc, což mě teda dost vadí. Nevyspíme se a jak jsem tam zkroucená a utlačená, bolí mě ráno hlava a krční páteř. Takže konec. Dneska jsem jí nechala tzv. vyřvat, vydržela to 15 minut, byla už hodně unavená 😉 , tak teď tam leží na boku a cucá si prstíčky. Vždycky tam přijdu, pohladím, řeknují pár slov a odejdu. Musím říct, že brečim jako želva, je mi jí strašně líto. Ale už se to nedalo vydržet, včera jsme uspávali 2 hodiny, usnula až kolem 11 a to teda ne. Přes den vůbec nespí, stačí jí 2x20 minut a je konec. Uvidíme, jak to bude dál ☹

johanka13
28. zář 2008

Jeee,to je morbidnii!! ale asi to musi bejt no 😢 malinka mi spinka dobre od malinka nastesti,vzdy ji mam do 19.30 tuhoň 😅 pac jsou zpravy,a vubec 😠 tim ze od malinka haji se mnou,od pulnoci,tak jsem si nak zvykla na to,ze ji tam mam,takze mi to neva,ale je fakt,ze ted jsme byly na dovce a spaly jsme spol s mou mamkou na letisti a ta taky nadavala ze se vubec nevyspala- pritom spala jako zabita 😀 ale vis jak 😠 ja ji prave zkousela takhle parkrat nechat vyrvat,ale ta mura mrnava to vydrzela dele nez ja nechavala 😅 cca 40min a pak teda usnula vycerpanim,ale ja jsem presvedcena,ze jim to nedela psychicky dobre- jsou z nich pak v zivote prej nervacci 😕 to jsem nastudovala.No a to ja nechci,uz tak je to magor to dite moje,takze jeste nervak,to teda neeee 😔 😵

johanka13
28. zář 2008

..taky pisou,ze to je otazkou casu a u kazdeho ditka individuelni,ze to casem opadne,proste prijde cas,kdy dite zacne chapat,ze uz je velike,a ze uz ma svou postylku a pokojicek a ze usina a haja samo 😅 mam kamaradku,ma naprosto uzasnyho kluka,je to 7letej klacek,je rozkosnej a spinka od skolky ve svem pokojicku,ale stejne je kamaradka strasne rada a stastna,kdyz prdolka prijde a prituli se- no tak se holt ten sexik odlozi na jindy 😅 😎

radka.m.
28. zář 2008

knobloska,oni opravdu jsou pěkně mazaní a je padlej na hlavu,kdo si to nechce připustit,že 6měs.prcek toho dovede využívat,je mi tě líto,vím,že trpíš,taky jsem párkrát přes den dala malýho do postýlky,aby se tam vyvztekal a musela jsem aspon na chvíli odejít,abych neslyšela ten řev,ale někdy to už fakt nejde.můj prcek večer usíná v postýlce,ale v noci se vždycky vzbudí a usne pak už jenom u nás v posteli a taky mi to bohatě stačí,přesně,jak píšeš ty-ráno mám strašné bolesti hlavy od krční páteře a pak nejsem schopná fungovat v domácnosti,včera jsem se tady u diskuze upřímně zasmála nad tím,jak někdo nemůže pochopit,proč vadí tatínkovi,že s nimi spí prcek v posteli,to jsem nevěděla,jestli to je sranda,nebo ne,zasmál se tedy nad tím i můj manžel 😀 😀 😀 ,ale myslím,že ty důvody konja přesně vystihla.

knobloska
28. zář 2008

Nejde o sexík 🙂 . Já to určitě nebudu lámat, ale dneska to tak strašný nebylo, tak kdyby se dala " zlomit", nebylo by to špatný 😉 . A kdyby to nešlo, tak si aspoň můžu říct, že jsem zkusila všechno. Mně nevadí až tak, že je namrňouskovaná na mě, ale nedovedu si představit jí uspávat 2 hodiny každej večer, aby usínala až kolem 11 😒 . A hlavně já byla vždycky zastáncem toho nenechávat dítě vyřvat, ale když už jsem " otrokem " přes den ( fakt nespí a jak je zvědavá, tak jí pořád nosím, něco ukazuju atd.), tak se chci aspoň v noci pár hodin vyspat. Mazlíme se vždycky před spaním. Hlavně začala spinkat na bříšku a to u mě na polštáři nemůže, mohla by se udusit a mezi námi, tam z toho mám taky špatnej pocit. Ať hezky spinká v postýlce na monitoru dechu 😉

lenkazdenek
29. zář 2008

Ahoj,my máme stejnej problém,malá poslední měsíc prostě v postýlce spát nechce a to jí mám přiraženou k mě postely! Okolo 3 ráno se vzbudí a běda jak jí nedám k nám do postele,to pustí strašnej ječák. Divný je,že i když je v naší postely sama tak spí vklidu celou noc 😕

dasinka
9. pro 2009

Ahoj.Mám ročního syna.Od narození krásně sám spal v postýlce,ale pak začalo období zoubků a mi ho začali dávat do postele.Což už nás oba dost unavuje ☹ V noci nejsem schopná vstávat a uspávat a vydržet brek,ale přes den jo a tak dávám malýho ve dne do postýlky.Dá to práci a chce to trpělivost,ale má to úspěch. 😉 teď už docela i v noci.Člověk se nesmí nechat zomit. 😀

momin
9. pro 2009

marfushenka muzu se zeptat jak si po koupani amleho uspavala?

momin
9. pro 2009

Ja nechapu vetu "nechce spat v postylce"...
je to jeho postylka,jeho mistecko na spani,jeho pelisek . . .
A proc bere nekdo dite po prvnim probuzeni k sobe do postele taky nechapu?
To nemate s manzelem zadny sexualni zivot?! 🙄

germik
9. pro 2009

momin - ale niektore babatka chcu stale cítit svoju matku,majú vačší pocit istoty a lahšie sa im zaspí ked je vedla nich, alebo je to pohodlnejšie kvoli kojeniu - lebo ako vstávat každú chvilku na kojenie je určite pohodlnejšie mat babo vedla seba,nie??

momin
9. pro 2009

Ano to si taky myslim ze jde o tu pohodlnost! To at se pak ale holky nedivi... 😅
Neurazte se nejak prosim..... 😉

sisstin
9. pro 2009

momin: kdyby ses budila ...respektive dítě v postýlce každých 10minut...tak bys asi taky byla radši pohodlná a vzala si ho do postele. Já s ním spát miluju, je krásný, jak se ke mně v noci tiskne..a ty rána, kdy se na mě směje..drží mě za ruku...tohle mi nikdo nevezme..a v 15už to zřejmě dělat nebude 😅

a my máme sex teda všude jinde než v posteli 😀

momin
9. pro 2009

dobre sisstin,tobe to nevadi,ty si na to neztezujes ale jine holky tady jo. 😉
A pardon ale ja tomu neverim ze se dite ktere ma napr rok a pul budi celou noc co 10 minut. 😎

sisstin
9. pro 2009

tady jde spíš asi o tom, když vám to vadí...to nevím, co poradit 😕 podle mě k tomu dříve nebo později dospěje každé dítě, že chce mít své soukromí...i když třeba občas v noci přijde, ale to k tomu rodičovství patří ne? 🙂

Mně občas přijde, že některé maminky chtějí, aby dítě mělo od narození drezuru..samo si hrálo, spadlo, jedlo.. 😕 jsou to naši drobečkové...ještě na to budeme s úsměvem vzpomínat 😉 až nás v pubertě pošlou do prdele 😝

sisstin
9. pro 2009

momin: syn má 26m, a teprve asi 2měsíce se vzbudí jednou až dvakrát za noc... 😉 celou noc prospal tak asi 1-2x za život 😉

simlenka
9. pro 2009

Momin? co na tom nechapes? odjakziva spaly deti s mamou v posteli,az s vyspelou civilizaci deti putovaly do postylek. spani s ditetem je velky prinos jak pro matku tak pro dite a jak rika sisstin - postel neni jedinym mistem pro sex. A at jde o pohodlnost nebo jen velkou lasku a pochopeni potreby ditete - co je na tom spatneho?

sisstin
9. pro 2009

momin: a to jsem nikdy nekojila, takže to není o tom, že by chtěl prso 😉 prostě má nedozrálou nervovou soustavu, zlé sny...a nedokáže spát celou noc...ze spaní křičí, mele se... 😉 to má prostě každé dítě jiné..některé spí od 3m celou noc..některé se budí i v 6letech 😉 holt rodičovství není dovolená...problémů je spousta... 😉

momin
9. pro 2009

No ja nechci v zadnem pridade pusoubit ze se snazim danika nejak drezurovat ☹
my se dost mazlime pres den a hrajeme si.....
Me prijde mnohem prirozenejsi ze spi dite ve sve postylce nez v posteli s rodici....