Nechce spát ve svojí postýlce

jirkulka
20. říj 2009

Moc vás zdravím, jsem tady nová a mám takový možná trošku hloupý dotaz,ale věřím,že takovou zkušenost nemám sama. Mám doma 2,5měsíčního chlapečka..Po návratu z porodnice spinkal krásně v postýlce asi 14 dní. Jelikož tady nemám nikoho blízkého, kromě mého chlapa,ale ten chodí do práce brzy ráno a večer se vrací,tak mi s malým nikdo nepomáhá.Jde mi o to,že se mi párkrát stalo,že jsem od únavy usnula i s malým v noci v naší velké posteli..A poslední asi 4 týdny nechce v postýlce spát..Uspávám ho někdy i 4x 5x po sobě. Vždy jakokby usnul,ale po 10 min se vzbudí a pláče a tak je to dokolečka i 2 hodiny než zaspí.Kojím se zavřenýma očima.Napište prosím jestli s tím máte někdo zkušenosti a jestli je tu některá, která nechává spát mimčo u sebe v posteli..Malý už má přes 6,5kg, takže ho nevydřžím věčně nosit. Přijde mi, jakoby cítil kam ho chci položit,že ho nebudu držet a ať je unavený jak chce,tak v postýlce oči jak dvě žárovky.Zároveň se omlouvám, jestli toto téma už tady je.Díky

jirkulka
autor
25. říj 2009

JO a taky mě napadlo, jestli třeba v bytě(na místě)kde ma malý postýlku, nemůžeme mít takové ty špatné zóny, asi víte co myslím. Možná to některé z vás přijde už vtipné, co všechno nevymýšlím,ale snažím se přijít na to, proč tam malý ne a ne spát 😉

jirkulka
autor
12. lis 2009

Schwarzovka: chci se jen zeptat, jak manipuluješ s malým, když máš sundanou bočnici a přišouplou postýlku k tvé straně postele. My máme teda ložnici strašně malinkou. To se přece s malým musí špatně manipulovat. To chodíš s ním v náruči po posteli, nebo ho tam ukládáš nějak přes přední stranu? Ptám se možná hloupě ale o víkendu se na to chystáme,tak nechci aby to manža dělal zbytečně..

beponka
12. lis 2009

ahoj holky. tak my z 99% spíme s malou v posteli. spí mezi mnou a manžou. začalo to tak, že jsem s ní usínala u nočního kojení a ona si zvykla. na "první spaní" ji dám do postýlky. budí se mi stále po dvou hodinách a tedy od půl jedenácté si jí beru do postele. zkoušela jsem jí nechat brečet v postýlce, ale nedokážu to.
každopádně musím říct, že ráno když mě vzbudí žvatláním nebo tím, že se mě dotýká obličeje jsou krásná.
ale vědět tohle dopředu tak si pořídíme větší manželskou postel 😀 😀

singid
18. lis 2009

Náš Davídek s námi spí také v posteli (má 2,5 měsíce), ze začátku asi tak 3 týdny spinkal u sebe v postýlce, pak začal poplakávat, a já navíc usínala u kojení, takže to "vyhrál"....nejdřív jsem se snažila ho expedovat do jeho postýlky, protože jsem poslouchala řeči, že bude rozmazlenej a bla bla bla.... pak jsem se na to vyprdla a chrníme spolu, vyspíme se celou noc, kojíme jen 2x a hned pak usíná... manžel se taky musí vyspat do práce a navíc bydlíme v paneláku, takže jsem asi posera, ale je mi proti srdci, nechat mrně vyřvat třeba ve 3 ráno...když je v postýlce, tak je schopný se budit každé 2-3 hodinky... navíc, má v sobě asi bublinu z vodováhy, protože jakmile ucítí pohyb směrem dolů (ukládání do postýlky) tak má hned oči jako koláče 🙂 jsem drobounká a už mi dává jeho 5 kg docela zabrat, takže uspávám na naší posteli, položím si ho bokem, plácám po prdelce a přitom mu zpívám (nejvíc zabírá ang. verze Tiché noci 😀 😀 😀 )

jirkulka
autor
18. lis 2009

AHoj holky,tak jsem tady s menšími novinkami. Dle rad jsem vyzkoušela odstranit z postýlky bočnici a malého si s postýlkou přišoupnout k naší manželské. Mám to tak už asi týden a celkem pokrok..Vždycky malého okoupu, nakrmím u sebe v leže a pak ho, když už ale tvrdě spinká, což je tak během půl hodinky po nakrmení, jen pošoupnu asi o 20 cm do té jeho postýlky. Budíme se tak kolem půlnoci, potom kolem 4 h na krmení,ale taky stačí, když si párkrát potáhne spíme dál. Kolem té 4h si ho většinou už ale beru zase k sobě, protože někdy zaspí ještě tak do 6h,ale někdy už je konec se spánkem a můžu dělat hodinu mrtvého brouka a naznačovat, že je na vstávání brzo,ale už prostě nespí a musíme vstávat všichni🙂Jo a chtěla jsem se vás zeptat, máte některá nebesa nad postýlkou? Napadlo mě totiž, že malého můžou v noci třeba strašit..Ve dne se mu tam líbí, máme taky takového zavěšeného pejska který hraje ukolébavku a malý se tomu směje,ale jakmile jsem ho tam dávala večer, tak třeba v polospánku jen otočil hlavičkou na druhou stranu a v té tmě viděl nad sebou asi nějaké stíny začal sebou házet, hledět upřeně na ty nebesa s hrajícím psem a pak se vždycky rozplakal. Zatím tam obojí teda ještě máme, tak chci zkusit, jestli když odstraním nebesa a vše co nad ním visí, nebude třeba po všech problémech s usínáním v postýlce. Co myslíte? Jo u nás je jediná nevýhoda té přišouplé postýlky,že máme strašně malou ložnici..Teď díky tomu postele uzdi,takže manipulace je horší, někdy s malým v náručí lezu po posteli po kolenou. Ale výhod jak už jsem psala je mnohem více,takže jsem ráda, že jsem se tak díky rady některých z vás rozhodla.

sunny1sis
22. říj 2013

Ahoj holky, skusim obnovit tuto diskusiu..nas maly ma pol roka a zo zaciatku krasne spinkal v postielke, hned od narodenia..dokonca aj ked uz bol unaveny a lezal s nami v posteli, sam sa pytal placom do svojej a tam krasne zaspal. Lenze zhruba pred 2 mesiacmi to z nicoho nic stopol. Zaspat jedine v kociku, aj to musime niekedy aj polhodku-hodinku kocikovat po dome, aby zaspinkal. S nami v posteli tiez nechce spat, place a place. Vyrevat teda urcite nenechame, ale aj ked nad nim stojim v postielke, hladkam, spievam, pusinkujem..REV REV a stupnuje sa to. Uz nevieme co s nim. Cez den sa pekne zahra v postielke, ale ked ma prist na spanok, tak jedine kocar. Problem je ale uz ten, ze sa tam nezmesti a nozicky mu uz pomaly trcia von. Prirazit postielku sme skusali, to nepomaha, kedze ani s nami v posteli nechce byt. Mate s tymto niekto skusenosti? Citala som celu diskusiu, ale tento problem nik nemal. Vsade sa pise o tom, ze ked nespi v postielke, tak spi s rodicmi, lenze u nas LEN v kocari. Co s tym?