Nechce spát ve svojí postýlce

jirkulka
20. říj 2009

Moc vás zdravím, jsem tady nová a mám takový možná trošku hloupý dotaz,ale věřím,že takovou zkušenost nemám sama. Mám doma 2,5měsíčního chlapečka..Po návratu z porodnice spinkal krásně v postýlce asi 14 dní. Jelikož tady nemám nikoho blízkého, kromě mého chlapa,ale ten chodí do práce brzy ráno a večer se vrací,tak mi s malým nikdo nepomáhá.Jde mi o to,že se mi párkrát stalo,že jsem od únavy usnula i s malým v noci v naší velké posteli..A poslední asi 4 týdny nechce v postýlce spát..Uspávám ho někdy i 4x 5x po sobě. Vždy jakokby usnul,ale po 10 min se vzbudí a pláče a tak je to dokolečka i 2 hodiny než zaspí.Kojím se zavřenýma očima.Napište prosím jestli s tím máte někdo zkušenosti a jestli je tu některá, která nechává spát mimčo u sebe v posteli..Malý už má přes 6,5kg, takže ho nevydřžím věčně nosit. Přijde mi, jakoby cítil kam ho chci položit,že ho nebudu držet a ať je unavený jak chce,tak v postýlce oči jak dvě žárovky.Zároveň se omlouvám, jestli toto téma už tady je.Díky

martulikk
20. říj 2009

Ahoj, moje malá spí v postýlce jen v noci. Když mi přes den usne po kojení v náručí, tak nemám šanci dát jí spinkat do postýlky, okamžitě se aktivuje ☹ Četla jsem hodně příspěvků, kde maminky psaly, že miminko spí s nima v posteli, tak neboj, nejsi jediná 😉 Já bych se teda bála, a taky ani nevyspala... Podařilo se mi takhle "spát" jen dvakrát, když už jsem byla hodně k.o. a malá nechtěla už k ránu do postýlky... tak jsem kojila v leže a pak jsme si daly ještě hodinku spánek (no já jsem teda spíš jen ležela se zavřenýma očima 😀 ).

xzaje01
20. říj 2009

Jirkulko, my měli něco velmi podobného, od nějaké doby jsme spali s malým společně několik měsíců. Sice jsem párkrát musela odstraňovat manželův loket z jeho hlavičky (atp.), ale jinak ok. Co mi vadilo bylo to, že jsem se vůbec nevyspala - malý se strašně často budil a vyžadoval kojení, byla jsem vpodstatě permanentně k dispozici, jinak byl řev. Skončilo to až teď v půl roce, kdy jsem začala dávat kromě kojení i UM a malý je na noc víc sytý, uspím ho v jeho postýlce a je po problému.

balca
20. říj 2009

Ahoj Jirkulko,
naše malá spí zásadně v postýlce. (My máme postel na patře, takže by to ani prakticky nešlo, abych tam malou po schůdkách nosila). Spí velice hezky, ted už je naučená, že po koupání, nakojení, písničce a pusince na dobrou noc má spát. Ale před tím byla taky schopná řvát hodinku, dvě. Pak jsme ji párkrát nechali řvát dokud neusnula a po pár dnech zjistila, že to nemá cenu. Vím, je to trochu drastické a měla jsem s tím problém nechat ji takhle plakat, ale pomohlo to. Samozřejmě musí být napaná a přebalená. Jinak doporučuju knihu Proč dítě nechce spát od Jiřiny Prekopové. Jsou tam zajímavé postřehy.

jirkulka
autor
20. říj 2009

Děkuju za vaše názory. No malý u mě spí právě krásně.Když už se probudí,koukne, jestli jsem tam, ani papaní nechce a spinká dál. V postýlce - když už se mi podaří ho uspat se budí co 3 hodiny a když spinká se mnou,tak se vzbudí někdy i 1x za noc..Mám ho na krajní straně postele,takže uprostřed spím já..a postel,teda má strana je u zdi,takže z bezpečnostních důvodů nemám strach. Taky mám lehké spaní,takže se mi nikdy nestalo,že bych o něm nevěděla.Ale opravdu nevím jak to vyřešit. Dětské dr.od společného spaní odrazují,ale četla jsem i články,ve kterých je to běžné. Ostatně prý u většiny živočišných druhů spí mláďátka se svými matkami..Malý se také narodil s dírou v srdíčku, tak mám zakázané ho prozatím nechat dlouho plakat(dírka se naštěstí již zaceluje).Takže to,abych ho nechala uplakat ke spánku je vyloučeno.

kirkee
20. říj 2009

Jirkulko, ja jsem samozrejme take slysela a cetla plno ruznych doporuceni, zakazu a prikazu, jak by melo dite spat, ale pecu na to a normalne spim s detatkem v posteli, spinka mi tam krasne, tak co. Spim s nim sama na velike manzelske posteli, takze mista pro sebe mame oba dostatek, manzel spi ve vedlejsi mistnosti, aby se poradne vyspal do prace, a naprosto nam to takto vyhovuje, takze menit to rozhodne nebudu.
Postylku mame taky, ale jeste ani neni vybalena matrace z igelitu, zkratka jeste jsme ji nikdy nepouzili a buh vi, kdy ji pouzijeme... asi az tehdy, az mi moje materske srdce rekne, ze je na to ten spravny cas...

kirkee
20. říj 2009

A s tim nechanim vyplakat az do usnuti, to nikdy neudelam. Puklo by mi u toho srdce. Nedelej to, kdyz citis, ze to tak nechces, ze je to spatne...

soanpe
20. říj 2009

nikdy bych nenechala dítě vybrečet až do usnutí 😨

balca
20. říj 2009

Jirkulko,
je jasné, že s tím srdíčkem ho nemůžes nechat brečet. Při spaní s miminkem v posteli ale může být problém, jak ho to potom odnaučit. Prece tam nemůže spát věčně. Má s tím někdo zkušenost? A jak teda miminka uspáváte, když v postýlce nechtějí spát?

kirkee
20. říj 2009

Toho odnaucovani se nebojim, co tak slysim ve svem okoli, tak vetsinou kazdy rika, ze se toho dost bali a nakonec to ani takovy problem nebyl..
Treba moje sestra ma dve deti, dnes uz maji 11 a 8 let a udelali to tak, ze kdyz uz uznali za vhodne, aby dite spalo ve sve postylce, byla jim s velkou slavou - ZA ODMENU - to je dulezite 😀 predana vlastni postel, a to jste meli videt, jak na to byli pysni, jak se vsem chlubili, ze dostali svou vlastni postel a spi v ni 🙂

jirkulka
autor
21. říj 2009

Tak to je fain, ten fígl s vlastní postelí..Musím zaťukat,ale teď od včerejška se snažím být důsledná a malý už se jakžtakž dá do postýlky dát.Jsem znamení váha a mám to v povaze, že jsem taková "měkká"takže nějaké trápení malého pro mě nepřipadalo v úvahu..Včera večer jsem si ho vzala k sobě, nakojila ho a usnul vedle mě, počkala jsem,až bude spinkat tvrdě a pak ho přenesla do postýlky, kupodivu tam vydržel v noci spát asi od 21h,tak do 1h a pak po kojení usnul opět do 5h.I teď mi tam už spinká asi 40 min. ALe jsem zvědavá co bude dnes večer.ALe je fakt,že malý mi usne jedině na rukách. Kdybych ho položila jen tak do postýlky a hladila ho třeba hodinu,tak neusne určitě..Říkala jsem si,že to vydržím ještě zkoušet tak do konce týdne a pokud to bude bez efektu,tak asi rezignuju a nechám ho spát u sebe.Síly už chvilkama docházejí 😒 Pro mě je nejdůležitější,aby byl zdravý a nic mu nechybělo,takže obětuju i to pohodlí svého spánku a taky věřím,že nastane čas, kdy bude chtít mít svůj prostor a bude spinkat sám.

jirkulka
autor
21. říj 2009

Kirkee, koukám že máme asi stejně staré ratolesti..Ondrášek se narodil 11.8.,možná jsme trpěly ve stehný den v porodnici 🙂 No na to,že malý měl 4kg a 53cm,tak to až takové utrpení nebylo 😉

aponchie
21. říj 2009

to neni zadna tragedie kdyz dite spi v posteli rodicu ne?prvni dcera spala jen s nama do 6mesicu pak ve sve postylce a v roce na velke posteli takze zadne hororove uz nikdy ti jinde neusne se nekonalo a druha s nama spi od pulky noci at se krasne vyspime..pro me to je krasne prijemne a pohodlne ..jestli ti to nevadi delej to dal a neres to a jestli ti to vadi tak to musis resit teda,ale prijde mi,ze vlastne nevis co chces 😀

jirkulka
autor
21. říj 2009

Že nevím co chci 🙂 No chci to nejlepší pro malého, samozřejmě. Prý je zrovna ve věku, kdy se nejlépe tyto návyky učí..pokud to nepůjde, klidně si ho nechám vedle sebe. Mně to určitě nevadí,taky miluju,když si ho můžu k sobě schoulit do klubíčka a přitulit si ho. Ale ta váhavá povaha je fakt něco co bych nepřála nikomu 😀

aponchie
21. říj 2009

no a vis co je pro maleho teda nejlepsi? 🙂 byt s mamou tak kasli na predsudky a vem si ho k sobe ..me teda neprijde zase jako zlozvyk byt u rodicu v posteli..navic kojenec ..takze podle me se matky deli na dve skupiny jedny to berou jako pozor nauci s eneco hrozneho pujde to spatne odbourat nedelat a druhe co to neresi a udelaji to tak..tak musis se rozhodnout,ale asi celkem rychle at malej vi na cem je 😎 nam lezou asi zuby rve od vcerejska jak tur i ted nemuze zabrat ale ted do postele nepujde proste to ma marne usinat musi v postylce a bude tam cca do pulnoci nez pujdeme spat..pak ju pretahnu pac su rozespala..ale Terka tam byla od nevidim do nevidim v posteli ta nespala krom jedne noci ani n v postylce 😀 no a naucila se vsecko casem..ted uz nechce moc mazlit tak to ryhcle uteklo

schwarzovka
21. říj 2009

jirkulka...dělej, co ti srdce poví, když krásně spinká v tvé přítomnosti, tak mu vyhov...na tom nic není...malej spí s námi tak, že má sundanou boční stranu postýlky a je přišouplej až k naši posteli...výborná věc, nemusím se bát, že ho manžel zalehne a je blízko mě...popravdě řečeno se ani moc netěším na jeho vystěhování do "vlastního"...děti jsou malé jen chvilku...v 15-ti už se mnou asi nebude chtít spát, tak proč si to neužít?

na příspěvky typu "nechat vyřvat" už radši nebudu reagovat... 😔

klematis
21. říj 2009

Ahoj, tak náš malý spí se mnou v posteli už dva měsíce, je mu 6 a půl měsíce, do postýlky vůbec nehrozí ho ani položit, zkoušeli jsme ji přirazit k naší posteli, ale taky to nepomohlo. Neuroložka mi říkala, že pokud mi to nevadí, tak je pro takové mimčo lepší, když je s maminkou. Jediná nevýhoda je, že když takhle se mnou spí, tak se budí snad každou hodinu na pití (v noci kojím), takže jsem nevyspaná. Ale na druhou stranu si říkám, že jednou bude muset odejít do své postele, tak proč si neužít ty společné chvíle... 🙂 Metodu nechat vyřvat určitě u nás praktikovat nebudu, i když mi to "doporučuje" dost lidí. Já bych to prostě nevydržela. 🙂

kirkee
21. říj 2009

Jirkulka - ja jsem trpela o den driv naz ty, nas prdolka se narodil desateho 😵

benjik
22. říj 2009

ahoj,tak naše malá spí jak v postýlce,tak u nás v posteli a vše je ok.kdybyc se první dva týdny nebála si ji vzít na noční kojení do postele,tak bych o udělala už při příchodu z porodnice.ze začátku jsem se snažila malou po kojení uspat a šup do postýlky,jenže po pár dnech ze mě byla chodící mrtvola,až jednou jsem s ní usnula v posteli při kojení a od té doby je vše ok,krásně se vyspíme obě a zatím se nám neobjevily ani problémy s usínáním v postýlce a manža si na malou vedle nás tak zvykl,že když před měsícem začala spát celou noc v kuse,tak se vždy ráno divil,proč nespí s náma 😀

kinsen
22. říj 2009

Náš prcek také spí převážně s námi v posteli už jsme i jeho postýlku přirazily k naší a odendala jsem jednu postranici, ale i tak většinou když jdu spát tak ke mě přeleze 🙂
K nám do postele jsem ho začala dávat v pár týdnech

dukie
22. říj 2009

Náš malej s náma taky spinkal v postýlce. Zprvu jsem taky měla obavy, že ho to pak neodnaučím... a tak jsem se snažila vydržet a trpělivě k němu vstávala a byla jsem celá vyřízená a utahaná... a až padla poslední kapka (budil se mi ten den po 20 minutách...), vzala jsem ho k sobě do postele a ejhle... kluk prospal zbytek noci bez jediného probuzení. Spal s náma cca od 9 do 13 měsíců... pak jsme ho zase naučili na postýlku - první večer si proplakal, ale zvládl to a od té doby docela dobrý, žádný velký scény... přirazila jsem jeho postýlku ke své posteli, takže když se v noci vzbudí, vidí, že ležím hned vedle... a je klidnej a zase usne. 🙂

Upřímně... dneska si říkám, že jsem byla hloupá (a nejen v tomhle) a zbytečně jsem to hrotila, protože jsem ze všech stran slyšela "nedělej to, má svou postýlku, zvykne si a pak to bude ještě horší"... prdlačky. Kdybych to tak udělala dřív, mohla jsem být vyspaná už dávno. 😎

anitrams
23. říj 2009

ahojte, našemu malému jsou 4měsíce a od příchodu z porodky spal ve svoji postylce (male, na zakazku delane) postavene v blízkosti té mé.
Budil se 2x3 na kojeni. Napapal se a pak zase zpet do pelisku. Občas max. chvilku neco vrcel, ale brzy usnul. Posledni cca mesic spinka v bezne velke detske postylce, že na mne pres mantinel nevidi a taky je dal. Vecer dostane mlíčko, chvíli si "povída" s obrázkama na mantinelu a mazlíkem co tam ma a vetsinou do pul hodiny usne.
Je to šilukda, na další papu se vzbudí mezi 4-5.To většinou vyjde tak, že se vstřídá s taťkou a putuje za mnou do manželske. To chvilku spime,chvilku delame lumparny, rikame říkadla nebo mu ctu pohádky. No a vstáváme cca 9-10, jak se nám chce.

až přestanu kojit, chci ho přestěhovat do pokojíčku, tak uvidim, jak to zvládne. 😉

Každopádne si říkam, ze kazdemu vyhovuje neco jineho a i když spi potomek s rodici v posteli, neznam zadne dítko, co to vydrzelo navždy 😀 😀 😀

jirkulka
autor
23. říj 2009

Ahojky, asi to budu muset vyzkoušet s tou dětskou postýlkou přišoupnutou k naší a odstraněným bokem..Nejhorší je moje mamina, prý malého rozmazluju..Taky se mi někdy zdá, že nás Ondrášek zkouší. V postýlce prostě spát nechce,ale sotva ho někdo vezme na ruce,tak je tvrdý..Tomu teda nerozumím..Nejhorší je to, no jak se to vezme, alespoň se to pak nemusí odnaučovat.,že malý od narození nechce dudlík. Zkoušela jsem snad 5 druhů a nechce žádný,takže ho ani neuklidním, neuspím jinak, než nosením. Má tady někdo z vás zkušenost s mimčem a jeho uklidňováním když nechce dudlík? A myslíte že tak malé mimčo už může být tak "vyčůrané" že i když je k smrti unavené,tak v postýlce ne a ne spát a v náručí spí jako zabité. Dnes příteli usnul v náručí, tak ho dal do postýlky,ale během 5 minut vzhůru a sotva ho vytáhl, už mu v rukách zase spal. Mamina mi tvrdí, nechat ho vyřvat, že je rozmazlený. Nechápu svoji mámu, to by jste ji musely znát, mám na to vše samozřejmě jiný názor,ale potom to poslouchat co dělám špatně stojí za to. Mám ji samozřejmě ráda, ale ty metody co se dělaly před 20 lety jsou myslím teď úplně mimo.

ksivcova
23. říj 2009

Ja si nemyslim že tak male dite muže byt rozmazlene,proste jen chce citit naruč to je vše....

alenaajakub
23. říj 2009

Ahoj jirkulka,nas maly Kuba tiez usnul len na rukach. Posledny mesiac to vsak trvalo aj pol hodinky kym usnul nosenim. Dnes som si povedala dost. Ma 7,5kg,a to clovek uz citi na rukach. Tak som ho dala do postielky a nechala ho. Poplakal si asi 5minut a poriadne. Bola som u neho,dala mu pusinku,dudaka a sla prec. Usnul. Robim to dnes cely den,caka nas este vecerne usinanie tak uvidime. Chce to vydrzat.

jirkulka
autor
23. říj 2009

No malý právě dudlíka nechce.Takže je těžší uspávání i uklidňování, tam dudlík dle mě dost pomůže..Taky nikdy nepláče "jen" 5 minut,ale vždy tak 20min. Pak mi to nedá a vytáhnu ho z postýlky a chovám..Taky už máme v necelých třech měsících kolem 7kg. Včera jsem už myslela, že mi odejdou záda.. V tu noc to relativně ještě jde, nakonec ho vždy uspím, sice tak na 4krát,ale nakonec jo,ale ve dne..Spí tak 3 x po půlhodince a někdy ani to ne,jen po obědě, když si k němu lehnu tak vydrží spát i 3 hodiny..Myslíte,že ten denní spánek u tak malého mimča stačí. Někde jsem četla, že mimi do 3 měsíců by měly spát asi 15hod denně. Jak to tak počítám, tak nám to vychází kolem 12hodin. Usíná tak mezi 20-21h a ráno už kolem 5h dělá blbinky.

meleri
23. říj 2009

náš malý spí od narození s náma v posteli..až bude chtít spát ve své tak tam půjde..do té doby ho nutit nebudem, aby tam šel..však se celý život ještě naspí sám...

kaleilah
23. říj 2009

Jirkulko, my jsme postýlku koupili až když bylo malýmu 8 měsíců a začal si stoupat. Dudlík jsme neměli, spíš proto, že jsem nechtěla, takže jsme sni nekupovali. Jeden jsme dostali a když jsem ho zkusila dát, tak ho stejně plival. Tobě nevadí když spí s váma, A tvýmu manžovi to vadí, My jsme s manžou chtěli aby byl u nás, ale neuspávali jsme ho. Ve 4měs.jsem přestala kojit, takže jsem si k němu lehla, dali jsme mlíčo a pak dostal pusinku, pustil se kolotoč, svítilo mu světýlko a on usnul sám ve velký posteli ( MM udělal zábrany) když si začal stupat a blbnout, koupila se postýlka, dal se rovnou do pokojíčku a hned od první noci spí bez problémů, věříme tomu že je to i tím, že ví že ho do postýky neodkládáme, že prostě máma je tu pro něj, ale že už je čas na spinkání a do naší postele se nevejde, protože je mamka jak velryba 😀 😀 😀 . Já nesouhlasim s tím že by se spaním s rodičem dítě rozmazlilo. Tak dlouho bylo u tebe v bříšku, tak proč ho nemít u sebe i potom 😉

Jo jen už v porodnici od prvních minutek spal se mnou v posteli, postýlku jsem využila jen když jsem šla so sprchy. Hooodně stará PA nám rovnou řekla, že když budeme chtít mít mimčo u sebe i v noci, že to nikomu vadit nebude, právě naopak a je fakt že i v porodce byl zlatej, opravdu v noci neplakal, jen se zavrněl na koje a chrupali jsme dál...teda dokud nás nevyrušily ostatní miminka 🙂

alenaajakub
23. říj 2009

Jirkulka,ja viem 5min.je nieco ine ako 20min. To by som asi nevydrzala ani ja. Spinka od siestej,chcela som ho okupat a mal papat o siedmej. No nic. Inak cez den sa napapa 1hod-1,5hod je hore a ked je uz vztekly tak ho davam spat. Je to vsak max.na hodku. Nas problem je uspavanie,je mu jedno ci spi v postielke alebo so mnou. K sebe ho beriem ked si v noci neodgrgne po papani. Je to tazke. Ale ak ay plakal 20min.nenutila by som ho ale casom nalakala na spaoie vo svojej posteli tak ako spi maminka.

eldenisa
23. říj 2009

My sme s malou spinkali do konce 1. měsíce pak šla hned do svého pelíšku,taky to na nás skoušela častým buzením nebo pláčem ale nechali sme jí tam a zacpali si uši ona pomrčela ale když jí došlo že má smůlu tak to vzdala a teď když už má půl roku ví přesně kde je její a když chci ať spí s nám tak akorát dělá blbosti 🙂 Jsem ráda že je tak navyklá,v pohod mi usne sama v postýlce i přes den 😎

jirkulka
autor
25. říj 2009

Manželovi to samozřejmě nevadí, že malý spí s námi v posteli. On o něm totiž ani neví, má tvrdé spaní,takže ani nepostřehne, kdy kojíme,pláčeme apod.Mě se ale krásně spí, když mám malého vedle sebe.Uspávání je teda oříšek, vážně usne jen na rukách, i když je k smrti unavený,tak sám nezabere, většinou si k němu musím lehnout, chvilku ho hladit.Zacpávání uší jsem taky zkoušela,ale po 20min pláče, který neustával,ale spíše se stupňoval mi to nedalo.Taky mě napadlo, jestli malému třeba nevadí ty nebesa nad postýlkou, nebo ten uzavřený prostor, jestli není třeba klaustrofobik ☹ Ještě jeden dotaz, vím,že mimi se často lekají svých vlastních pohybů, ale mě přijde, že se malý leká poslední dobou všeho, když někdo hlasitěji promluví, když se pohne, to sebou vždycky škubne jako blázen. Dneska bych chvili v tichu a pak na něho manžel promluvil a lekl se až začal plakat..,tak nevím co ho trápí