Nechce vůbec spát. Jak ho to naučit?

angelics
2. únor 2007

Mám 16-ti měsíčního syna a nechce vůbec spát (od jeho 6měsíců, předtím spinkal docela dobře).Přes den usne kolem 13h na 30minut a pak jde spát třeba až kolem půlnoci-kde bere tolik energie?
Já už jsem unavená (jsem na něho sama)... a to se mi v noci pořád budí na kojení, i přes den je převážně kojenej,protože jídlo moc nepapá.Máte někdo podobné skušenosti, nebo radu kde nabrat energii,a jak ho naučit spinkat?

dashak
2. únor 2007

Angelics, možná je na tebe hodně fixovaný, když je jen s tebou a tak nechce bez tebe být. Co ho zkusit utahat ve vaně? My koupeme Ivanku vždycky tak půl hoďky a snažíme se jí pořádně vymáchat, ať se unaví.

tilly
3. únor 2007

ak sa inak nedá, tak skús chamomilla vulgaris 30, vraj to super zaberá, taký sirup, že RELAX sa to volá, alebo sedaliu, možno niečo zaberie, malý si urobí režim a bude to lepšie

musko
3. únor 2007

Ahoj!
Skús tú Sedaliu, je to holeopatikum, dáva sa to len 10 dní - 2x1 lyž - v lekárni by Ťa mali poučiť. A ešte je dobrý čajík - Čajánek Hajánek. Skús mu ho dávať piť popoludní a malého uťahať na prechádzke, alebo niekde na návšteve u kamošky s deťmi. Nášho malého absolútne odrovná Materské centrum - tam sa vybláznia a je kľud. A Ty si ľahni s ním, keď spí cez obed, aby si si aspoň trochu odpočinula. Držím palce!!! 😉

tilly
3. únor 2007

materské centrum je zaručené uspávadlo 😀 to odrovná snáď každé dieťa

musko
3. únor 2007

Tilly, vidím, že naše poklady sú rovnako staré 😅

tilly
3. únor 2007

😀 kedy je ten tvoj? môj 30.8.

musko
3. únor 2007

Náš 25.8. 😀
Je to strašné šidlo. Večer sme uťahanejší, než on 😅 . Ešte, že stále kojím a tak zaspáva pripapaní 😉

tilly
3. únor 2007

tak, to je taký istý, ako ten náš čert, ale už by som ho rada odstavila, už to nie je dobré, už je to len závislosť na didke a to zaspávanie... strašné

magg
4. únor 2007

Angelics, skus si cez den lihat s nim, moja dcerka je podobne stara, sama pospi tak 30-40 min. ale ked lezim pri nej tak vydrzi aj 2 a pol hodiny(a ja tiez 😀 )

siduska
4. únor 2007

ahojky
ta moja tak isto spinka dlhsie ked pri nej lezim, ale zase je dobre ze sa naucila spinakt dlho, rano nekdy vstavame az kolem 11 coz mi vyhovuje, lebo si taky odddychnem, my mame v izbe telku tak rano zapnem a ona este usne, zbudi se o 8 zapnem, telku dam jej nejaku hracku a usne sama, ona totiz i spinka s nama v posteli.

angelics
autor
4. únor 2007

Homeopatika jsem vyzkoušela i čaje, ale nic nezabralo, už si nějak nevím rady...

ariam777
4. únor 2007

s detmi to je tak, ze ked zacneme obsluhovat ich cd, tak to tak budeme robit cely zivot, ak dieta je napapane a prebalene tak v com je problem, ak chcete viac poradit, a viete po nemecky tak chodte na http://www.derproblemloesungsweg.de/forum/index...

haluskacz
4. únor 2007

angelics,
je fakt, ze nektere deti moc spat nepotrebuji a je tezke je opravdu utahat. Moje deti dobre spaly, kdyz jsem s nimi chodila plavat. Ale pak si na to taky casem zvykly a bylo po spanku... ale takhle moooc nespave, to nebyly a nejsou, to ne. S vecernim usinanim neporadim, mne holky usinaji vecer dobre. Kolem devate si precteme pohadku a za chvilku jsou v limbu. Jen Kacka se obcas v noci vzbudi a jde si povidat (treba ve 2), ale to taky nedela nijak casto. Jinak cajicek bych delala medunku s troskou levandule + pak levanduli do aromalampy nebo nakapat na polstar. Ale jestli jsi zkousela vsechno, tak fakt nevim...

nici
4. únor 2007

angelics,
tak my mame ten isty problem....nespava, cez den asi tak hodinku a v noci stavame aj trikrat, aby sme sa napapali....a skusali sme aj tie kvapky Relax...ale nepomohli....
tak som sa pytala lekarky, co a ako, tak mi odporucila, ze mam prejst na caj, a nepovolit a namiesto mna, nech ho krmi ocino....lebo, ze maly je na mna namotany a tak sa uistuje, ci som tam a tak...
skusili sme, ale aj tak nepomohlo 😀 ale u vas to moze zabrat, len treba vyskusat, uvidis.... 😉

kitka123
5. únor 2007

Angelics a co ti za den sni krome kojeni? Mozna kdyby zacal vice jist, tak se mu ten rezim trochu upravi. Oni by si nejradeji sem tam cucly, sem tam neco zobly k jidlu, ale v podstate se nenaji nikdy poradne. My jsme to vyresili tak, ze jsem ze dne na den omezila denni kojeni na jednou denne po odpoledni spanku (samozrejme v noci je to porad casto)a proste ji 5x denne posadim do te zidlicky a dam ji neco jist, kdyz nechce, nenutim. Ten prvni den jsem musela porad odvadet pozornost,aby nechtela kojit a davala jsem ji neco cucat do pusy (susene ovoce...), s plnou pusou si na kojeni nevzpomenou. A za dva dny uz nevyzadovala. Ja se po dvou tydnech citim mnohem lip a mala uplne perfetne papa a ma i pravidelnejsi spaci rytmus. Samozrejme chapu, ze to mas tezky kdyz jsi na to sama, to se pak clovek uplne prizpusobi diteti a kdyz si jeste unavena, tak nemas ani silu na nejake zmeny a je to zacarovany kruh.

yanikovamamina
11. únor 2007

plne chapem tvoj problem. Moj maly ma sice iba rok, ale so spanim je to podobne a uz som celkom odrovnana a nepomohli ziadne z tych mnohych rad, co sme dostali. Obcas dobre padne, ked niekto povie, mas to tazke, ale vydrz, maly sa to uz nauci, tak ako sa naucil vsetko ostatne, mozno len potrebuje trocha viac casu,ako ostatne deti. Teraz aspon manzel pochopil, ze uz mi vela sil nezostalo a obcas zaskoci on. Zelam vsetko dobre a vela trpezlivosti-snad budes mat stastie a nieco z toho co navrhuju ostatne maminy, zaberie.

jita2
11. únor 2007

angelics,
myslím, že jsem už něco podobného četla na koníku, a někdo na to odpovídal, že některé děti prostě ten spánek nepotřebují, kamarádka má dítě, které nespí téměř přes den, a v noci je co 2 hodinky vzhůru a třeba i dvě tři další nespí...a nikdy u něho nevidíš únavu,ani že by padl z vyčerpání, zkrátka to nepotřebuje a ani se to nenaučí, prostě takový je...ale netroufla bych si říct, že je to tvůj případ, třeba zrovna na tvoje mimi zabere něco z toho, co říkají tady holky 😉

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jita2
12. únor 2007

ty jo, to musí být ale náročné, takhle nespavé dítě.. 😖

manicka77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
angelics
autor
13. únor 2007

Děkuju všem a rady a nápady, ale myslím,že už sem vyzkoušela snad všechno.
Ještě mi zbývá sehnat nějakého tatínka,aby k malému v noci stával 😝
Ale asi se stím budu muset nějak smířit a doufat,že ho to jednou přejde nebo respektive z toho vyroste 🙂

andik
13. únor 2007

angelics tak náš malej taky moc nespí. 😀 ve dne naspí max.20-30 minut.Má slabé spaní,hned ho vše vzbudí 😒 V noci spí docela dobře,usne po 19 h a vydrží do rána 4-5 h,takže to je docela v pohodě,ale ve dne,to je někdy fakt náročné.Už jsem vyzkoušela taky vše,usínala s ním ve velké posteli,nikdy nic nefungovalo,ted nespí snad už vůbec.Divím se,že není unaven a že má tolik energie. 😀

franti
14. únor 2007

ahoj angelics. no moj maly doteraz spaval v pohode aj v noci aj cez den, az teraz od jedneho roka sa mu cez den nechce spat, spi stale menej a menej som rada, ze si pospi aspon raz za den hodinku alebo dve. ja viem, teraz si povies, co by si za to dala, aby tvoj maly tolko cez den spal. 😒
ja sa to snazim robit tak, ze ked vidim, ze v postielke nezaspi "strcim" ho do kocika a ideme von kde vacsinou zaspi. ale to uz tiez nezaberie stale. taktiez ako radili ostatne maminky, ked nechce zaspat, lahnem si s nim a spime spolu. teraz zaciname citat rozpravky, alebo mu rozpravam rozpravky, niekedy to zaberie, niekedy nie. snazim sa mu ich citat monotonnym hlasom, aby ho to uspavalo. vyskusaj, ak si este neskusala. a vecer nam tiez pomaha dlhsie cvachtanie vo vani a veceriame pri tlmenom svetle, aby maly vedel, ze uz pojde spinkat.
prajem dobre nervy.

miamia1
14. únor 2007

Moje odpověd nebude moc pozitivní, malý má přehozené čakry, zřejmně jsi měla v těhu problémy, netuším jaké, obavy, stres, ..., jednou se to zlomí, začne spinkat, třeba tím, že dostane sourozence, když budeš v pohodě, jeho dušičku pochopíš, ale věř mi, mě se to podařilo až v jeho 18 letach.

jjitulina
15. únor 2007

muj mimísek taky nechce pochopit,že by měl spát víc.V noci se budí každé 2 hodiny na kojení,ráno vstává kolem půl 7 a kolem osmé si hodí na 20 minut ucho.V postýlce přes den vůbec nechce spát,jedině v kočárku,který musí být v pohybu.Když nemůžeme ven,tak je to s ním docela dílo.Pořád ho musím chovat a ruce už mám vytahaný jak opice. 😝

samy
15. únor 2007

Ahojky,mám ůplně stejný problém.Mé dceři je 10 měsíců a taky vůbec nespí.Do půl roka byla plně kojena,nyní už nekojim přes den vůbec,ale v noci jsem na prášky.Budí se klidně po hodině,párkrát si cucne a spí,zase jen chvilku.Jsem jak chodící mlíkárna. 🙂 Nevim jak jí naučit že už má v noci spát.A to spí navíc se mnou v posteli.Zkoušela jsem jí ošidit čajem i sunarem,ale ani náhodou.Tak ráda bych se už vyspala.Asi jí dam něco ostřejšího 😖

bertica.h
15. únor 2007

a ja som nespokojná,že ide spat o 19.30 a budí sa raz za noc.
nám pomohla metoda vyrevania sa.v pol roku sme skúsili.prvú noc plakala hodinu,druhu noc 45minut,tretiu noc som za nou išla už iba jeden krát.teraz uložím do postielky a spí.niekedy sa hrá,ale neplače.
hrozne nám to pomohlo.tiež chodievala hajat okolo 23hod..je syn unavený?plače?alebo čo robíte do noci?hráte sa...aj podla toho sa dá vela zistiť. 🤐

samy
15. únor 2007

Tak já to taky zkusim,uvidíme.Všechno jen aby už spala.

bertica.h
15. únor 2007

inač,nám pomohlo aj tomu,aby vikinka v noci lepšie spala to,že sme ju prestahovali do detskej izbičky.cítila som,že je ten pravý čas.ani skoro-ani neskoro.len ked má občas horšie noci,tak sa skoro do vedlajšej miestnosti doplazím a kojit ju v kresle nieje tak pohodlné ako v posteli,ale určite prevažujú klady.

samy
15. únor 2007

U nás je to tak,že já spím-nespím s malou v ložnici a v pokojíku spí tatínek.Asi mu to ale utmu,aby si také užil