Negativní vliv monitoru dechu. Setkaly jste se s tím?

lucian26
17. črc 2011

Ahojky, chci se zeptat, mám takový problém, mám monitor dechu tommee tippee, používám ho co je malý na světě. Pořád se mi zdá v noci neklidný, pořád se kroutí a hlavně lekavý. A po hodině co ho ukládám ke spánku, začně histerčit a ztrácí dech.Dospělo to k tomu, že jsme skončili v nemocnici na pozorování. Monitor dechu tam neměli a v noci spal klidně bez řevu a lekání celé noci. Dnessme přišli z nemocnice, dala jsem ho spinkat a zas po hodině začal histericky křičet, monitor byl zapnutý. Našla jsem na netu o negativním vlivu monitorů dechů-o záření, prý to má vliv na nervový systém a dítě je neklidné a lekavé. Usoudila jsem tedy,že to má asi z toho, monitor s chůvičkou jsem vypla, dala pryč a malej chrní ukázkově. Myslíte nebo setkala jste se z tím taky nějáká z maminek, nebo máte taky takové dítko, co se furt leká a hned začně histerčit,ve spánku i přes den???

qitecek
17. črc 2011

@lucian26 Tak o tom jsem nikdy neslyšela... ale už jsem objednala monitor dechu a tahle informace mne opravdu překvapila 😕 😒

anetka1701
17. črc 2011

nikdy se mi to s monitorem nestalo a máme ho od narození... Jinak jsem o TT monitoru dechu nikdy neslyšela - mám Nanny a ten je naprosto OK...

bulinka
17. črc 2011

Asi záleží na každém dítěti. Dceři taky monitor vadil, tak ho měla jen asi do třetího měsíce. Taky byla neklidná, pořád se budila a plakala. Od té doby co spala bez něj spinkala ukázkově. Zato syn to neřeší a spinká celou noc i s monitorem 😀

karmenta
17. črc 2011

Máme deskový monitor dechnu Babysense II, máme ho na matraci (byť je psáno že se má dát pod matraci, upozorňovali nás na to v nemocnici že je to nesmysl), na tom mám deku a zavinovačku aby to nebylo tak tvrdé a malá spí krásně. Když byla v nemocnici jen v zavinovačce přímo na desce tak se kroutila, tlačilo jí to. Ale to byly způsobené nepohodlím, ne zářením.
Moje kamarádka, co se zabývá různými "okultními" vědami, mi říkala že by snad v pokoji kde spí mimčo neměla být blízko ani zásuvka, nebo dát pod postýlku nějaký kámen (název nyní nevím). Takže podle mě je to možné, o negativním záření z kde čeho bylo popsáno už dost knih. Pokud jsi klidná ikdyž nemáš zapnutý monitor dechu tak ho dej pryč a je to 🙂

janca_dobi
17. črc 2011

My máme monitor Babysense II, půjčený z neonatologie a naprosto bez problémů, malá spí jak medvídě. 🙂

meo
17. črc 2011

@lucian26 já mám Nanny a nikdy jsme se spaním problémy neměli. O tomhle teda taky čtu poprvé, že by to něco vyzařovalo. Ale všechno je možný, třeba jsou některé děti na to fakt citlivý.

lucian26
autor
18. črc 2011

Dnešní noc malej spinkal bez monitoru a spal celou noc až do 8.00. Takže možná na tom něco bude, nemůžu říct z prvního dne. Už ho ale používat nebudu, myslim si,že je to z toho. Malej je hrozný cíťa a asi to na něj vliv má. Jsme objednaný na neurologii,tak se na to doktorky zeptám. Na netu jsem našla něco o elektrosmogu a jen chůvičky a monitory Angelcare jsou podle vědců nezávadný, prý ty nevyzařujou elektrozáření. Uvidím za pár dní a jestli malej bude noci klidný, tak je to opravdu z toho 😒 .

lucian26
autor
18. črc 2011

@anetka1701 Já ten monitor kupovala v Irsku, nevím jestli ho v Čechách mají. Je to tenhle: http://www.google.cz/imgres?imgurl=http://www.c...

apollo11
18. črc 2011

Ahoj, monitory dechu nejsou na principu záření, reagují na pohyb (jako bys postavila skleničku vody na stůl -příklad). Fakt jsou neškodné. Těžko říct, co způsobilo změnu spaní..

anetka1701
18. črc 2011

@lucian26 hmm, jestli to není spíš tou chůvičkou, než monitorem... Ta může na hodně vysoký frekvenci pískat - člověk to skoro neslyší, mimčo jo - a to jí může rušit...

lucian26
autor
18. črc 2011

@anetka1701 Já ti nevím, už se to bojím používat, jsem celá vylekaná, když malej zas chytí tu jeho histerii 😒

anetka1701
18. črc 2011

@lucian26 to chápu... tak, je mu už půl roku, řekla bych, že nebezpečí už není tak hrozný... Ale jestli máš v okolí někoho, kdo má tu nanny, tak bych si to zkusila půjčit, viděla bys...