Neklid 7týdenního miminka přes den

kaculekacenka
2. lis 2017

Ahoj holky
Potřebuji radu. Mám 7 týdenní holčičku. Už asi týden máme špatné dny. Přes den je velice neklidná. Když se ráno vzbudí,dáme napapat,položíme na hrací deku a tam vydrží max. 10 minut. Pak začne kníkat. Nezabírá nic, ani vibrační lehátko, deka, nic. Jenom nosit to je v klidu. A stejný problém máme přes den s usínáním. Dudlíka plive a vzteka se. Nemůže usnout. Je napapaná vyprděná. Nemáte některá zkušenosti ? :( už jsem docela zoufalá :(

jessica207
2. lis 2017

U nas to bylo taky obcas podobne. Dcerka ze zacatku sama nevydrzela at uz los hraci dekou nebo pod hracim kolotocem, vzdy tak max.10 min jak pisete vy. Ale postupne se ty casy prodluzovaly, 7 tydnu je jeste malinka, chce byt radeji u maminky. Mne v noci spatne usinala taky, nemohla sama zabrat, tak jsem musela uspat na rukach. Ted, budou ji 4 mesice, nekdy usne pri kojeni hned, ale vetsinou ji jeste musim "pomoct", zabira nemluvit na ni, mit zhasnuto a placat po zadecku.

smudlinka24
3. lis 2017

Je jeste mala na to, aby se zabavila sama, nase byla tak do 2,5 mesice neodlozitelna, jinak plakala. Pak se to najednou zmenilo a zacala si v postylce brebentit a kdyz jsem ji chvili nekde "odlozila" vydrzela a vydrzi si sama hrat.

pinkyy
3. lis 2017

My mame skoro 4 mesice a nic ji nebavi ani tech 10 minut. Uz nevim, co stale vymýšlet a zabavovat ji, i vseho začne hned kňourat. Pomaha jen jizda v kocarku, to mam chvilku klid.

pikl
3. lis 2017

@kaculekacenka naše malá začala mít ve stejném věku problém s usínáním přes den. A jak byla nevyspana, tak byla hrozně ubrecena a musela jsem ji pořád držet na rukách. Částečně nám pomohlo nosítko, nejvíce ale hojdavak. V něm vydrží spát třeba 2 hodiny a pak se vzbudí v dobré náladě a vydrží si sama hrát. Má 3 měsíce

ajja87
3. lis 2017

Je ještě malinká,aby si vydržela hrát, naše to nevydrží do dnes a to je jí rok, neustále chce naší pozornost, stačí aby jsme vedle ní seděli na podložce a hraje si sama,ale přesto nevydrží dlouho.Urcite v tomhle věku to bude i trochu ,,rozmazlenost,, že jsme si ji naučili neustale chovat a hrat si s ní,ale když mě jí bylo od malička tak líto,kdyby měla ležet jen v postýlce a koukat...a s tím spaním ti neporadím, naše přes den nepotřebovala spát vůbec a i noci byly boj.Popravde teprve teď když ji byl rok se nám podařilo trochu nastavit denni spací režim a pokud nás nic netrápí,tak v noci k ni vstávat jen dvakrat.Tim tě nechci strašit, každé mimi je jiné.Pokud si unavená,zapoj manžela, babičky a sama si odpocin.Prace počká a neuteče 😉

kaculekacenka
autor
3. lis 2017

Holky děkuju moc za názory 🙂 . To víte jsem vypleskana prvorodička :D ... dost mi pomohlo slyšet ze v tom nejsem sama 🙂

no_title
3. lis 2017

malý mi dělá to samé (13 týdnů). V noci naštěstí ok. Miminku je přirozené, aby bylo nošeno. Nevím, jestli věříte v evoluci, pokud ano, tak si všimněte, že ani u těch opic nevidíte odložené mládě 🙂. Cítí se pak ohrožení, tenhle instinkt jim zůstal, tak volají mámu. Ono neví, že je v bytě a je tam bezpečno.
Já přes den funguju tak, že ho mám buď na rukách (na rukách mi i spí) a když fakt musím něco dělat nebo jít na wc, tak ho dám do autosedačky, tu snese spíš než postýlku. No a samozřejmě nosit v šátku, bez něj bych se nenajedla 😀

no_title
3. lis 2017

jo a jedna rada, dudlík, pokud ho plive, tak ho ani nepoužívejte. Mě udělal pěkný binec s kojením, vidí prso a řve, takže pokud ho nechce, buďte ráda 🙂 já bych ho nedala, kdybych věděla, co to udělá.