Neklid před spaním. Co s tím?

nikolic
11. kvě 2009

Ahoj,
máme 3,5 mesični holčičku a před každym spanim hrozně vyvádí.Necelou hodinu brečí,je neklidná a pak najednou usne a spí.Nemáte některa nějake zkušenosti co s tim?
Taky se ten poslední měsíc chce neustále chovat 🙂

shaula
11. kvě 2009

Netlačí ji prdíky?

nikolic
autor
11. kvě 2009

To si nemyslim,měla tu 3 měsiční koliku,tak to poznáme.Dělá to před každym spanim dopoledne i večer ☹

dvojka
11. kvě 2009

třeba je hodně přetažená.Nešlo by dávat jí spát dřív? 😉

nikolic
autor
11. kvě 2009

to jsem už vyzkoušela,ale brečí,přijde mi že tam nechce být sama

dvojka
11. kvě 2009

hm...asi je prostě ještě maloinká na to,aby se aspon trochu osamostatnila.Nezbývá než vydržet.Zkoušela jsi nosit v šátku?

nikolic
autor
11. kvě 2009

tak ten nemám,ale asi zakoupim a vyzkoušim to 🙂

dvojka
11. kvě 2009

uvidíš že se to časem srovná 😉 ,ale třeba někdo poradí líp 🙂

shaula
11. kvě 2009

Hm, tak z toho, co čtu, mi to teď taky připadá jako úzkost z osamění. 3,5 měsíční mimi ještě nemá pojem o čase a prostoru, když maminka odejde, je to jako by umřela. Zkus ji dávat do postýlky hodně ospalou a chvilku s ní pobýt, než odejdeš. Třeba to pomůže. Jinak asi nejsem moc ta pravá na rady, my jsme kluky uhoupávali asi do půl roku🙂

soanpe
11. kvě 2009

A nemá jen prostě hlad?
Kamarádka kojila v domnění, že to malé bude stačit, ale malá furt křičela a pak únavou usnula.
Pak po konzultaci s dr. dala UM a bylo po breku před spinkáním 🙂

nikolic
autor
11. kvě 2009

plně kojim a krásně pořád přibíráme,tak snad ji to stačí 😖

soanpe
11. kvě 2009

tak to mě nic nenapadá. ☹
nyše malinká spí,jakmile ji dáme do postýlky 😵

je teda pravda,že máme rituál: koupání,masáž olejíčkem, mlíčko v postýlce a plyšový šáteček s hlavičkou plyšového dráčka z dm drog.a tak to praktikujeme už 6.měsíc a nemáme problém se spinkáním 😉

smajlik
11. kvě 2009

soanpe: můžu se zeptat jak jste ho naučili na tu hračku? Taky o tom uvažuji

janca.mareckova
26. únor 2010

Ahojky.
Kubíčovi jsou 2 měsíce a 14 dní a pořád máme večer příšerný hysterický záchvaty. Neusneme dřív jak v 1 v noci.........někdy i ve 3. Prý je to večerní dysrytmie- miminko čisté , suché, napapané, není mu horko ani zima a přesto ukrutně pláče a není k utišení Vydrží plakat i hodinu a půl v kuse! Úplně se zalyká a já si beru do uší špunty a jen drncám a drncám........ nechce dudlíček, kočárek nepomáhá..... a nepomáhá opravdu absolutně nic Tohle máme vždycky tak ve 23:30 do té 1 ráno.... Je vidět, jak je unavený, ale prostě nemůže zabrat. Zkoušela jsem unavit přes den.....bez výsledku. Taky jsem zkoušela naopak nechat ho co nejvíce spinkat.......taky nic Máte některá podobný problém? Kdy tohle skončí?? Dnes jsme například usnuli v 0:30 a v 1:30 se zničeho nic vzbudil a začlo to nanovo
Prdíky to nejsou....... to bych poznala. Zažili jsme si to. A ještě problém, že jakmile je v postýlce i během dne, řve a řve....jakoby postýlku nesnášel ☹ Ale vlastně ať ho položím kam ho položím je to to samé ☹ Musím ho uspat v náručí, nebo u prsa........jinak nemám šanci jít spát ☹

momin
26. únor 2010

jani uz sem ti myslim kdysi psala k tomu placi..
Meli sme to taky. Ale asi ne tak narocne. maly chodl spat v 10 ale od 5 rval rval a rval.....
pamatuju si to uplne zive....

Bude to kolika! teda myslim si....

Klidne uspavaj u prsa nebo v naruci.. my sme tak uspavali skoro do pul roku,az potom sme zacinali s nejakym rezimem a samostatnym usinam...

Je to narocne... ☹ Bohuzel radu nemam! Snad jen povzbuzeni ze to opravdu prejde! Samo.... nic se delat neda.. chovej ho..nos ho..

me kdyby nepomahal pritel nevim jak bych to prezila....Tak taky zaprahni tatu!!

janca.mareckova
26. únor 2010

kolika je přeci zaražení prdíků a že se nemůže vykakat, ne?? On prdí a kaká naprosto normálně......

annieella
2. lis 2012

@janca.mareckova myslim si, ze u tveho miminka se jedna o problem s odrihavanim. Takto se deti chovaji,pokud jim nekdy mezi jicnem a zaludkem uvizne vzduchoknedle.V ramci testu poloz miminko na zada.POkud zacne brecet, vem si ho do naruci nebo nabidni mu vhodnou odrihavaci polohu. Az si odrihne, pochval ho a znovu ho dej do postylky a poprpadne mu nabidni dudlik. Deti snaseji odrihavani lepe,pokud jsou v naruci.

annieella
2. lis 2012

@janca.mareckova ju,take je mozne, ze mu popolezavaji zoubky. Nam to zacalo v 2.mesicich a 3.tydnech.Pomohla nam pouze homeopatika.Chamomilla 15Ch.Behem dalsiho dne po podani byl klid.Pak nasledovalo dalsi podani Chamomilla 15Ch a od te doby je uz pres tyden zase klid. POkud budes mit zajem napisi Ti o tom podrobneji.

uzivatelkapetra
26. dub 2023

Oživuji starou diskuzi.
Dcera (bio 4 měsíce, korigo 2 měsíce) byla už delší dobu večer neklidná, ale posledních pár dní opravdu jede bomby od cca 4-5 odpoledne do 7-8. Je naprosto neutišitelná, břichem to není.
Uvědomuji si, že je to večerní neklid a respektuju, že si tím musí projít, ale to už je totální hysterie.
Je možné v těch nejtěžších chvílích ji pomoct třeba viburcol čípkem?