Neklid v noci. Co to může být?

karono
26. únor 2010

Ahoj holky. prosim o rady a nazory. Mam 4 mesicni dcerku, spinkala relativne dobre, vzbouzela se mi v noci co 3 hodiny. Ale je to cca tyen, kdy se mi budi co 30 minut az co hodinu. Je neklidna, kope nohama, cestuje v posteli, prska... pak ji dam dudlik, na chvili se zklidni a zase... nevim, cim to muze byt?

aponchie
26. únor 2010

to mame od 4mesice doted 😝

karono
autor
26. únor 2010

a kolik ma mimi? a nevis, cim to muze byt?

editah222
26. únor 2010

U nás to tak bylo už 2x. Trvá to vždycky kolem 10 dní a pak se to vrátí do normálu. Snad to tak u vás bude taky. APONCHIE - tak dlouho bych to asi nevydržela, jsi dobrá!

editah222
26. únor 2010

Čím to je nevím, prvně jsem si myslela že hladem, ale mlíka jsem ještě docela dost odstříkala, takže tím to nebylo. Prostě jen nemůže spát nebo co.

momin
26. únor 2010

karono u nas to trvalo asi "jenL mesic....
Ono to sou nekdy takove obdobi... Az se nauci stavet na 4 bude se ti ze spani v postylce stavet na 4...

jita04
26. únor 2010

Ahoj holky.Mám 8 měsíční holčičku v noci má záchvaty pláče ale přitom spí,otočí se ze spaní na bříško začne pást koníčky v tom se probudí a pláče,rotuje v postýlce.Nevím co s ní mám dělat aby v noci spinkala.Jsem každou hodinu vzhuru.Děkuju za radu Jitka

momin
26. únor 2010

jitus to je to co pisu.. az az bude umet stat na nohach bude se stavet ze spani na cele nohy a brecet.. nevim proc to delaji..jenom vim ze to prejde! Samo... chce to jen vydrzet...

wsmoulinkaa
26. únor 2010

ahoj

přidávám se do nespavců 😀 my také od 4měs....někdy spí a vstanu jednou(mááálokdy) a dnes??? každou hodku a půl až do rána jsem lítala do pokojíčku, děsnýýýýý-jsem jak chodící mrtvola dneska 😀

niiiikdy se mi nestalo, že bysme spala celou noc....závidím těm kterým spí!! Ale jednou je to přejde!

jita04
26. únor 2010

Bála jsem se jestli to nemuže bejt ten noční běs nebo děs jak tomu říkají 😉

luci_enka
26. únor 2010

ahoj holky, tady je podobne tema https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

taky jsem tam psala prispevek 5.unora:
Ahoj holky, pridavam se do klubu... mame skoro jedenactimesicni holcicku a v noci si seda, leze po ctyrech v postylce a stavi se. Budi se tak co hodinu, v lepsim pripade vydrzi i dve... takhle je to posledni 3 mesice. A to mi vsichni rikali, ze az zacne lezt, unavi se "lepe" a bude spat celou noc. Ja uz jsem vyrizena, kdyz si ji vezmu k sobe, "cestuje" po celem letisti. Prijde mi, ze to, co proziva za den - leze, stavi se, radi - tak se opakuje i v noci, i kdyz vecer je hodne unavena... ja uz taky nevim, co s tim a jsem hotova, protoze posledni 3 mesice spim v kuse nejvice tak 2 hodiny

to bylo pred 3 tydny cca... posledni dobou se to trochu zlepsuje, uz se vyspim nekdy i 3 hodiny v kuse 😀

wsmoulinkaa
26. únor 2010

záchvaty pláče jsme měli tak na 6měs ted už ne...jen prostě furt procitá...taky spí ale prostě knourá, tak ji jdu dát dudlina a dobrý a za hodku zas a dnes až do rána a to usla až ve 21.30h ....neví-jindy spí a klidně i bez dudlina.....nevíme co se jim honí v tý hlavičce a zdá a jestli je něco bolí, musíme to vydržet 😒

třeba mi 4dny spí krásně, že vstanu třeba jen 1-2x za noc a pak bum prásk a zase třeba tejden hrozný!!Taky nevím....prostě si znás dělaj prču 😀

luci_enka
26. únor 2010

jo a zjistila jsem, ze po jedne kasi spala par dni hezky (= nebudila se co 1,5 hod, ale treba co 2,5-3 - pro me velky uspech!!!), pak jsme zmenili a katastrofa (vstavani nekdy i 2x za hodinu), takze jsem se vratila zase k te puvodni a od te doby fakt i ty tri hodiny (nekdy) nemusim vstavat... jinak uz jsem si asi zvykla 😝

momin
26. únor 2010

lici my sme na tom upne stejne.... 😀 a mame i stejne stare deti.. taky uz sem si zvykla..... 😎

luci_enka
26. únor 2010

mom: jojo, kolikrat mi tekly slzy jak hrachy treba ve 3 rano... ale uz je to fakt trochu lepsi... tak se tesim, ze uz to bude jen a jen lepsi... hahaha 😀 ale by me to nase dite neprekvapilo...

momin
26. únor 2010

Taky ted uz nebrecim.. nejak sem se obrnila...
A kdyz sem pres den obcas jako chodici mrtvola snazim se si z toho udelat srandu.... 😉
Jednou se zase vyspime.. 😀

aleachim
26. únor 2010

luci a co je to za kaši??

vecerrnice
26. únor 2010

Ahojky..tak vidím že v tom nejsem sama..U nás doted v pohodě,budil se jednou za noc,většinou kolem třetí,někdy vydržel spát až do půl šesté.Ale ted poslední týden je téměř každou hodku vzhůru,nevím co s ním,dudlíka nechce ☹ ..asi se zblázním..Zkoušely jste ty vaše prdolky nechat vyřvat???

momin
26. únor 2010

vecernice ja sem vydrzela tak 10....
Navic ted vim ze je lepsi-rychlejsi-kdyz ho uklidnim nez kdyz se mi rozerve a trva mi hodinu nez ho znovu uspim...

vecerrnice
26. únor 2010

momin a jak ho uspáváš??Já ho neuklidním jinak než přiložením k prsu..jen řve a řve a řve..dám ho k prsu a je klid..Jenže tak to už praktikovat nechci..snažím se mu vnutit dudlík,ale ani za nic ho nechce ☹

momin
26. únor 2010

😅 tak u nas funguje ten dudlik a latkova plenka do rucicek....
A kdyz das prso tak jenom dudla nebo ma opravdu hlad a pije?

petra.a
26. únor 2010

tak u nas je to podobne. Asi od 4 mesiaca sa zacal budit kazdu hodinu, po pripade aj skor. Myslela som si, ze mu snad uz nestaci mliecko, zacali sme davat kasicku, ale nepomohlo, za polhodky chcel znovu papat. Tak nam doktorka radila skusit prikrmit nutriolonom, ale ani to nepomohlo. Tiez som kolkokrat v noci ronila slzy, bola som unavena jak pes. A manzel....ten sa pozrel, otocil na druhu stranu a chrnel dalej. A co by mi to aj pomohlo, keby bol so mnou hore, ked prcek sa vzdy chcel len pricucnut na prso. Uz 3 dni mu nedavam kasicku, ebo som tu na konikovi niekde vycitala, ze aj po nej zvyknu byt deti nekllidne. A dnes sme v noci vstali uz iba asi 4x, tak neviem ci v tom zohralo nejaku rolu to, ze sme prestali davat kasicku, alebo to, ze proste nam skoncilo stresove skuskove obdobie v skole....neviem.
Teraz sa toci v postielke jak motovidlo, mrauci ale ocka neotvori. Ked mu dam prso, tak za chilku je klud a spinka dalej....na hodku. A znovu ten samy kolotoc. No ale myslim si, ze je to vzdycky lepsie ako keby sa mal prebudit o druhej v noci a nechcel by uz znovu zaspat...tak aspon ze to je takto.

vecerrnice
26. únor 2010

hlad nemá,jen dudlá..

martinape
26. únor 2010

Ahojte. Řešíme stejný problém. Naše Karolínka se do šesti týdnů budila po třech hodinách na kojení. Pak se z ní stalo zlatý mimi, sice usínala až kolem jednáctý, ale do osmi jsme o ní nevěděli. Teď nám bude za týden půl roku a asi čtrnáct dní každou půl, nebo každou hodinu, začne kňourat, tře si očička, brečí, ale oči neotevře, pořád jakoby spinká. Myslela jsem, že už mám málo mlíka, protože večer třeba tři hodiny vůbec nechtěla pustit prso a sála a sála. Začali jsme dělat kaši. Tu zbaští, pak si jen cucne prsa a v devět spí. Ale za půl hodiny začíná kňourání. Prvně pustím kolotoč, když to nezabere, dám dudlík, když ani ten, tak pochovám a když ani to tak prso. Ale celou tu dobu ona vůbec neví, že jí chovám, nebo že papá. Prostě spí. Po páté hodině si jí už nechávám v posteli. Sice je neklidná i tak, ale aspoň nemusím pořád vstávat. Nemůže to být, že porostou zoubky?

kristipa
26. únor 2010

ahojte nás tohle potkalo ve 4. měsíci myslím že to bylo tím že začal hodně rychle růst (jako kdyby spal a přitom brečel ze spaní). po cca dvou měsících ho to přešlo a teď takhle víc vyvádí jenom když se mu hýbou zoubky. víc vám asi neporadím, chce to prostě vydržet a přečkat. já se úplně bála jít spát kvůli nervům co zas v noci bude a přes den jsem se plouhala jak živoucí mrtvola. nevzpomínám na to ráda a jsem vděčná za každou noc která proběhne relativně v klidu. držte se!

vecerrnice
26. únor 2010

My jsme taky zkoušeli kaši a tu noc jsem mu ji dala poprvé tak spal od 19h až do půl páté ráno,myslela jsem si že máme vyhráno,ale omyl..dáváme kaši každý den,ale je to stejné jak bez kaše,pořád vzhůru..Taky jsemsi říkala jestli to nemůžou být zuby,ale už má tři a u těch to tak dramatické teda zdaleka nebylo..tak nevím

petra.a
26. únor 2010

martinape...ja som si tiez myslela zo zaciatku, ze je to zubkami, ale asi nebude. Lebo dnes sme boli na kontrole a Dr vravela, ze na zubky to asi nevyzera.

Uz mi vraveli, ze mozno mu je teplo, mozno mu je zima, alebo sa mu proste len daco nepaci a nevie to dat inak najavo len placom. Ja v noci uz teda neskusam ziadne pritulenie ani kolisanie, proste ho hned prilozim k prsu, parkrat cucne a spinka dalej. Mozno nerobim dobre, ale viem, ze je to jedine co zabera.
A kazdy vecer idem spat s nadejou, ze dnes to bude lepsie....

aponchie
26. únor 2010

dle me toho maji fakt hodne..lezeni sezeni sny dojmy starsi sourozenci,separace,zuby brucho vsecko..Marus rotuje v posteli v postylce zavrene oci knuci mrskne sebou a zase spi sny podle me

beruska24.9.
27. únor 2010

Malá (5m.) se také poslední dobou budí 100x za noc, píská ze spaní, kope nožičkama, převaluje se... Dávám dudáka, uklidňuji... Jí 2x za noc (zkončili jsme na sunaru). Rostou zoubky, ale těmi to asi nebude, když přes den je chvílemi protivná, chvílemi v poho. Tak také nevím, čím to časté buzení může být.
Možná, jak píše aponchie, zpracovává dojmy a nové poznatky, něco se jí zdá... přeci jen, během dne už vnímá a učí se spoustu nových věcí.

martinape
27. únor 2010

Tak dnešní noc byla zázrak. V devět usnula, ve dvě se vzbudila, deset minut papala a zase usnula a spala do sedmi! Kéž by to tak už zůstalo! 🙂

momin
27. únor 2010

martinape nezustane..... 😀
Neee jasne ze ti preju at zustane..... 😉