Neklidné spaní miminka ke konci noci. Co pomůže?

kacka79
22. led 2008

Filip spí už celkem pěkně, budí se na mlíčko /UM/ jen 1 za noc. Ale zhruba od 3.30 ráno je už velmi neklidný, pořád se budí, musím ho uspávat v náručí jinak řve. Další mlíčko nechce, to máme až snídani v 6:30. Máte to podobně?? Co pomůže??

natalie77
22. led 2008

Ahoj Kačko, u nás je to stejný....cca do 3:00 jakž takž spí a pak brečí, když ho začnu kojit, tak 2 minuty sosá a zase usne..ale jen na cca 30 minut a pak zase...takže hlady to nebude, vedro v ložnici nemáme...tak doktorka řekla, že si máme zvyknout na to, že máme hyperaktivní dítko....
Jsme v noci vzhůru asi 9x..kolem 7 už to vzdávám a jdu do obýváku...
...jsem chodící mrtvola.....a Marek se asi sourozence nedočká 😉 😀

kacka79
autor
22. led 2008

Hladem to není, já už nekojím a je to pořád...chodim spát ve 21h abych aspoň něco naspala ☹ 😝

sokolka
22. led 2008

natalie my to máme úplně stejný co ty. Taky kojím a mudra mi řekla, že to prostě kojený děti dělají. Takže mi taky pomohla 😅 Jinak mi budem mít asi taky hyperaktivní dítko. Je pořád v pohybu a přes den toho taky moc nenaspí. přibližně 1 hodinu na dvakrát. Někdy vyjímečně víc. 😒

jabber
22. led 2008

Holky, mě to malá dělá asi 3 týdny taky, budí se tak po hodině a půl, cucne a spí. A pořád dokola. Ptala jsem se na to dr a ta mi řekla, že si prostě kontroluje jestli tam maminka je 🙂 .Tak to je teda radost 😀 . Že hlad prý určitě nemá, což je pravda, nic nevypije.

kacka79
autor
23. led 2008

Tak už jsme to rozlouskly 🙂 Máme první zoubek, tak ho to asi bolelooo 😲

kristi
23. led 2008

to se mate, u nas furt zub ne, az jsem se vytocila a dneska sla kolem zubarky, tak jsem se tam stavila aby ji koukla do pusy a NIC,ani naznak...

kacka79
autor
23. led 2008

Kristi v poho... říká se že čím později zoubky lezou, tím to děti míň prožívají a míň pláčou.. Kámošky holčička nemá ve 13 měs ani zub... no děti bez zubů nejsou, tak uvidíš potom bude mít každý týden třeba 2 ks 😵

kristi
23. led 2008

no to je super, v tom pripade nevim, proc se furt budi....

kacka79
autor
23. led 2008

A kojíte??Ale myslim že nee, vi´d?? Třeba chce pochovat, mišinka malinká 🙂

bara_d
23. led 2008

ahoj děvčata, malá mi to taky dělá, neříkám, že každou noc. Většinou to je v době od 3 do 4 hodiny, hládeček nemá. MInulý týden jsem přestala kojit, tak dostane kolem 1 hodiny sunar a spinká, ale pak se probudí, posadí a pláče a pláče a pláče. Ale snad to přejde. A když jsme u těch zubů, taky si myslím, že to má ze zoubků, ale my taky stále nic. Asi naše mimča chtějí být prostě jenom s námi. No. 😀

kristi
23. led 2008

nekojime,ale ji...1-2x v noci ji...caj nechce, jen mliko ...ma to proste spojeny s uklidnenim

bara_d
23. led 2008

tak tak, čajem jsem se jí snažila taky oblbnout a nic. Bojí se a chtěji mít mamku u sebe, někdy ani nezabere, když malou vezme manžel, chce prostě mě.

kristi
23. led 2008

u nas manzel nehrozi, ten spi....asi jsme si je tak naucily ated budem proste vstavat, no

susik77
23. led 2008

ahoj, ja to uz mam asi mesiac 😒 vstavam od 23.hod asi 6x v noci ☹ ale mala pije...tak mozno to bude hlad v kombin.so zubkami...stale ma prsty v puse 😎

anney
23. led 2008

Jo tak to mám doma přesně od konce listopadu.i 7 x za noc, kolikrát jen chce dudel, ale kolikrát ve 3 ráno má vyspáno.U mě teda pomohlo to, že jsem k němu nevstala a basta.Teda vstala, al dala dudel a mazala pryč.Praktikuju to tedy jen 3 den, ale zdá se že to zabírá.U nás to bylo asi tím, že chtěl prostě moji přítomnost a dindání.Ted má utrum a už to ani moc nezkouší.Uvidíme, ajk se to povede dál. 😕 😕

pietra81
23. led 2008

Asi před měsícem se mi Bára začala budit každou hodinu až hodinu a půl, doktorka řekla že je to hlady, ať jí dávám na noc kaši-že ani nepřibývá tak jak by měla. Tak jsem nakoupila kaše,Bára se vždycky večer nacpala (mimochodem úplně hltala jak jí šmakovala-Nutrilon rýžová) ale budila se stejně nejméně 6x. Takže jsem si ji jen přehazovala od jednoho prsa k druhému, sotva jsem usnula tak zase kňourala. Něco vždycky vypila, usnula, dala jsem ji do postýlky a za chvíli zase. No a před 14dny se vyklubal první zub, ale stejně se pořád budila a byla v noci neklidná. Poslední tři dny je zlatá, budí se 2x-3x. Dnes jsem jí našla zub č.2, takže si myslím že to přeci jen byly asi zoubky...

viona
24. led 2008

malej se mi budí často v noci už od narození,tak se dá říct,že jsem zvyklá,teď mu ale rostou zuby a poslední týden se mi od půlnoci budí po půlhodině,někdy chce prso,jindy ne,do toho řve a já začínám mít dost,juj,jak já se těšim,až se jednou zase vyspim 🙂

jabber
24. led 2008

viona - já mám někdy pocit, že se vyspím až v hrobě 😀 😀 😀

kacka79
autor
26. led 2008

Jéé, tak to jste mě utěšili... všechny děti kamarádek spí celou noc od 5 měs... jo a taky nebrečej a hrajou si sami. My jsme s Filipem jako exoti

majaaita
26. led 2008

Kačko, v prvé řadě se vyprdni na kamarádky. Děti, který nebrečej a hrajou si furt samy, neexistujou. Tečka.

Potřebu spánku mají i dospělí různou, já znám taky pár dětí, které spí celou noc třeba od šestinedělí, ale nikdy ne každou noc - i vzorní spáči mají někdy bolení.

že se ti Filípek budí, respektive je neklidný od půl čtvrté bych přikládala tomu, že už má za sebou tu nejtvrdší a nejpotřebnější část spánku a už se mu prostě tolik nechce.

Za prospanou noc se považuje šest až sedm hodin spánku v kuse, to splňuje. Asi nezbývá než se obrnit trpělivostí, až začne být víc pohyblivý a víc se přes den unaví, a zároveň omezí spánek přes den.
Jestli ti to není proti mysli, vem si ho k sobě do postele, na Iťulu to platí - spí od půl osmé do půl druhé (s jedním až dvěma vzbuzeními), pak se tak do pěti přesune k nám, dostane mlíko a spí do sedmi, čtvrt na osm ve své postýlce.

kacka79
autor
27. led 2008

majaaita děkuji....jinak filípek spí do půlnoci v postýlce, pak má mlíčko a do rána je u nás v posteli 😵

cazadora
27. led 2008

Ahojky tak se přidávám, teď asi týden je katastrofální spaní mezi 3-4 hodinou dám dudlík vyplivne ho ,řev, dám dudlík, vyplivne, řev a tak dokola zkusila sem jí dát napít někdy to zabere někdy ne.

majaaita
27. led 2008

Kacko, tak ho možná zkus odlifrovat do svojí postýlky, když začne být neklidný, možná chce jenom trochu prostoru, nebo si prostě hrát ve svý postýlce.
Iťikovi taky někdy stačí u nás pět minut a začne být neklidný, kopat - tak ho dám k němu - a v pohodě usne.

Cazadoro, není to ke kajdění? źe je to takhle pravidelný.

kacka79
autor
27. led 2008

majaaita, zkoušeli jsme ho po krmení dát zpět k němu do pelíšku a MEGA řev 😖

majaaita
27. led 2008

Kacko, je už asi zvyklej na tebe - možná by se to dalo časem prolomit - že by mu nejdřív stačila jenom tvoje ruka a třeba tričko k obličeji, aby tě cítil a později by rád přijal ten prostor vlastní postýlky.

Jinak mě dřív hodně pomáhalo - než se Iťula naučil při kopání do svý postýlky - že jsem ho znehybněla - prsotě jsem ho přitiskla těsně k sobě a ručičku mu dala pod mý prso, druhou k tělíčku a zafixovala dekou. Přitom v zavince být nechtěl (ale to bylo léto). Takhle pak usnul ještě hodně tvrdě - když už dobře usnul, normálně jsem se mohla odsunout.