Neklidné spaní v noci. Co mám dělat?

marcaa
12. srp 2008

Ahoj holky, malému je půl roku a posledních čtrnáct dní se v noci převaluje a kňourá. Někdy k němu vstávám i každou hodinu. Dám mu dudlík a je klid, ale je to stále do kola....

petulinaa
27. lis 2011

@ivular Ahoj ivularko, nevím, zda-li tě uklidním. Teď jsem Jeníčka odstavila, protože čekáme druhé miminko. Je to stále to stejné, ale už to není denně. Spává krásně, někdy tedy mívá své dny, ale já už to beru, že mě se taky dobře nespí každý den. Tím krásně myslím, že třeba když se budí a poplakává, tak mu dám čajíček, krásně spinká dál, no, ale tedy kolem té druhé to má takové zběsilé asi tak půl hodinky až hodinku, ale už jsem to taky nevydržela a beru si jej na sebe, dokud se neuklidní a potom jej dám zas zpět do postýlky. Jinak, raději zaklepu na dřevo, se mi zdá klidnější. Pokud tedy nezlobí zoubky, stále rostou, potovory - teď se nám klube devátý a desátý. Pokud můžu, tak má kamarádka má také klučíka a měla stejné problémy, tak teď začínají také s UM a říká, že se jí zdá, že je klidnější. Myslí si, že to bylo málo mlíčkem. Zkus třeba jednou na večer dát UM a uvidíš, jinak na zoubky používám mundisal. Nebo mi doktorka poradila homeopatika, ale nechce se mi Jeníčka tím cpát. My mažeme, chvilinku je nesvůj a pak klid až do rána. Do té páté až šesté, teď už se zadařilo, že i do půl sedmé. Jinak když nám nespinká v noci, tak jsme teď přišli na světýlko a je klidnější. Kdyby tě ještě něco zajímalo, písni, pokud možno ihned odpovím.

ivular
29. lis 2011

@petulinaa Ahojky, děkuju za zprávu. Taky říkáme malému Jeníček 🙂 A gratuluji k druhému těhu! Já jsem původně chtěla taky děti rychle po sobě, ale máme s tím broučkem pořád nějaké trápeníčka, tak najednou do toho druhého těhu nemám odvahu 😖
Zoubky jsou určitě kapitola sama pro sebe, ale on spí tak špatně od narození - i mimo zoubky ☹ Trpěl na silné koliky a trochu ho trápí doteď, ale už si někdy říkám, jestli to neklidné spaní není i něčím jiným, než stále tím bříškem. Pořád Jeníka převážně kojím, ale s tím UM nevím - jak v tu noc neustále pije, tak mám naopak pocit, že je přepitý a že mu tím dost zatěžuju žaludek ☹ Já mám totiž mateř. mléko dost silné a mám po pořád hodně, proto se mi nezdá, že by měl hlad. Spíš jakoby tím opravdu řešil, že ho tlačí prdíky.
Taky je trochu problém, že mu bude už 10 m a pořád se nenaučil pít z láhve. Nikdy neměl dudlík a pořád nechápe, že má sát a ne kousat (kouše i pítko), takže tekutiny mu dávám jen po lžičkách.
Jinak slabé světýlko máme od narození - protože jsme fakticky nikdy nespali, tak abych na něj viděla.
Ach jo, je to vyčerpávající a nevím k čemu se upínat, kdy to bude aspoň trochu lepší ☹

llluckaaa
26. pro 2011

Ajaj, doufala jsem, že tu najdu nějaký šikovný recept, jak skoro roční mimčo odnaučit plakat snad každou hodinu a dožadovat se dudlíku, ale zdá se, že to budu muset vydržet a jako ostatní maminky doufat, že to jednou přejde 🙂

nneka
30. pro 2011

Holkyyyyy, doporučuji knihu Každé dítě může dobře spát!!! 😉