Neklidné spaní v noci. Co mám dělat?

marcaa
12. srp 2008

Ahoj holky, malému je půl roku a posledních čtrnáct dní se v noci převaluje a kňourá. Někdy k němu vstávám i každou hodinu. Dám mu dudlík a je klid, ale je to stále do kola....

bebulik
17. led 2010

Ahojte...
mame doma 6 mesacne dievcatko a od narodenia spinka nespokojne... na zaciatku to bola kolika, potom sopliky a teraz zubky uz si myslim ze ten kolotoc ani neskonci.

Prosim poradte mamicky ktore mate vacsie deticky 🙂 dajte nam nadej ze sa postupne to vstavanie kazdy pol hodinku vytrati.

marcelkap
2. říj 2011

Ahoj všem...našla jsem toto "mrtvé" téma a napadlo mě trochu ho oživit.
Naše malá spí blbě od narození, ale poslední týdny dělá to, že se okolo 2-3 hodin vzbudí a trvá jí někdy i dvě hodiny než zase usne. Tomu předchází to, že vždycky půl hodiny po usnutí se vzbudí, kňourá, pobrekává, pak za chviličku zas usne, ale opakuje se to další dvě hodiny, kdy k ní chodíme každou čtvrt hodinu. Nejvíc spí od půlnoci do těch 2 a pak od 4 do 6.
Našla jsem tady rady zkusit bylinky - meduňku, levanduli nebo heřmánek. Buď jako čaj, polštářek, masážní olej nebo aromalampičku. Zkoušel jste to někdo? Máte s tím zkušenosti? Funguje to?
Máte nějaký další rady a tipy? Všechno ostatní u nás funguje - pravidelný režim, rodinné zázemí, rituály atd.

azarijka
2. říj 2011

@marcelkap ja som tie bylinky neskusala ale skusim, my mame tiez blbe spanie, kazdu chvilu je hore ☹ ☹

zuzu101
2. říj 2011

@marcelkap@azarijka - my doteraz pijeme čajíky na dobrý spánok a nič 😢 .Je to stále o tom istom.Večer zaspí v postieľke - max. do polnoci.potom to začne....jačí, kričí nie,nie,nie,...vezmem ho k nám, chce újsť, nechce ma, musím mu dookola opakovať že ja som mama a tato je tiež tu, atď.Potom ho silno pritisnem k sebe a spíme.Ale zvyšok noci sa stále vrtí a "cestuje" po posteli.Už sme skúsili dať ho do vlastnej izby, vydržal do jednej.Tak na celú prespatú noc čakám a čakám....Snáď sa to zmení.

marcelkap
2. říj 2011

@azarijka
@zuzu101
Já jsem právě po dlouhé době našla tu radu s bylinkami. Je to už snad jediná možnost, kterou jsme nezkusili. Takový blboviny jako Estvilovu metodu už máme za sebou a bezúspěšně a zařekla jsem se, že už to nikdy v životě neudělám.
U mě v posteli být nechce - to mě kope, hrabe se jak blázen a je to ještě horší. Už byla taky přestěhovaná do pokojíčku - mysleli jsme si, že třeba tam budou nějaký lepší "zóny". A prdlajs, bylo to pro nás ještě horší, protože jsme k ní museli furt běhat. Takže je teď týden přestěhovaná zase u nás v ložnici a pořád je to stejný.

azarijka
2. říj 2011

@zuzu101
@marcelkap
mna najprv strasne unavovalo vytahovat ju z postielky na kojenie - vzdy som sa musela uplne prebrat, potom spavala s nami ale zacala ma v noci kopat a tahat za vlasy, zase som sa nevyspala....teraz mame postielku uplne pri posteli a bocnu hranu mame prec, ked sa zobudi iba ju prisuchnem ku mne nakojim a potom sa sama odkotula do postielky, zatial je to pre nas najlepsie riesenie.... ale aj tak dakedy sa budi mozno aj 15x za noc dakedy "len" 5x ... v poslednej dobe ale spi len ked som otocena ku nej lebo ma drzi za pyzamo, akonahle zisti ze som otocena chrbtom spusti krik.... ja uz ani nemam chrbticu ale len "zhluk nahode poukladanych kosti" 😀 😀 😀 tak ma chrbat dakedy boli 😀 😀 😀

sacvi
2. říj 2011

Ahoj holky,
moje malá má už 2roky a poslední dobou taky spí hrozně. Pořád kňučí a kope nohama a pořád dokola..odpovává se..a taky chce pořád nad ránem mlíko a nejseme schopni ju to odnaučit. Prostě kolem 4té volá maminko mlíííko a pořád než ho dostane..a to už třeba od 1hodiny pořád kňučí..nevím co s tím..už chci mít jednu klidnou noc 😒

marcelkap
2. říj 2011

@azarijka Já jsem kojila 3 měsíce, takže u nás je to už dlouho o něčem jiným...Nedokážu posoudit jaký to je mít kojený dítě, ale myslim, že to je asi tim kojením, že je na tobě fixovaná a chce tě citít a vědět že tě má vedle sebe.

marcelkap
2. říj 2011

@sacvi To je dobrý, že si aspoň řekne, co chce 🙂) Ne, promiň, trochu jsem to zlehčila. To kňučení je ale hrozný. Pomáhá třeba hlazení nebo dudlík? Naše Linduš se někdy uklidní jen když přijdu do pokoje a ví že jsem tam. Ale někdy taky ne. Řikám si, že jednou se musí naučit spát...ale jestli to bude až pujde do školy, tak to potěš 🙂 Jestli je to dědičný, tak já taky spala blbě ještě ve škole. Ale to už byla spíš rozmazlenost. Úmyslně jsem řvala a vynucovala si pozornost.

azarijka
2. říj 2011

@marcelkap asi ano, ze je to aj kvoli tomu kojeniu.... ale niekedy som neskutocne zufala uz ... som si tu matersku inak predstavovala ☹ dnes som si uz poriadne aj poplakala ☹ nejde len o spanie, ona takmer nic nechce jest, vazi uplne podpriemerne .... nechce sa ani hrat nic len je zavesena na mne ako opicka, nedovoli mi najest sa, nedovoli mi obliect sa,len stale na rukach a na rukach ☹ ☹ ☹ spokojna je len ked sme na navsteve alebo ked je u nas navsteva, asi sa so mnou nudi 😀 jej by prospela skolka a koletiv 😉

marthuska
2. říj 2011

@azarijka ahoj, ja som vydrzala nespat takmer rok a pol, a vcera som si povedala dost. malinka je odstavena, noci snad kludne a zacne aj papat🙂)

marcelkap
2. říj 2011

@azarijka Neboj, to zase přejde. Když bylo Linduš jako vaší malý, tak se taky pořád chtěla chovat a já nic neudělala přes den. S tim spaním se člověk tak nějak smíří, ale v tom chování jsou takový období na který se člověk moc neumí připravit a těžko je zkousává. Ted už je to lepší, ale taky byl čas, kdy jsme museli minimálně obden chodit k někomu na návštěvu nebo prostě vypadnou ven z domova, protože fakt jakoby se se mnou nudila. Ale to jsou takový krátkodobý období. Ale to spaní, je na několik let...
Naše taky nejí nějak moc a s mírama taky na tom neni nejlíp.Ale co, je zdravá a to je hlaví. KOlik váží ten váš drobek?

@marthuska TYs doteď kojila ted jsi jí odstavila? A jak to snáší? Spinká dobře?

azarijka
2. říj 2011

@marthuska myslis ze ked ju odstavim ze bude lepsie spat aj papat?

azarijka
2. říj 2011

@marcelkap nedavno sme boli u dr. mala 10mes a 7kg. Ved to hlavne ze je zdrava 😉

marcelkap
2. říj 2011

@azarijka Tak buď v klidu, naše měla v 10 měs. 6800g 😀

sacvi
2. říj 2011

@marcelkap Jo je to super 😀 Malá spí s nama v ložnici..má velkou postel u naší tak ju hladím když kňučí..jenže kňučí fakt bych řekla celou noc..nebo mi to tak aspoň příjde 😝 Už sem přemýšlela, že by bylo nejlíp, aby měla svůj pokoj a my v noci klid jenže pokoj nemáme..to ještě budem muset počkat nějakej rok 😒

Holky malá taky pořád chtěla nosit a chovat..pak povyrostla a dobrý a už sme tam kde sme byly 😀 Maminko pochovat a zase ju tahám jak malé mimčo 😀
Jinak sem taky kojila 2,5měsíce..mlíko nebylo seč sem se snažila a nepomohlo nic.. 😒

marcelkap
2. říj 2011

@sacvi My sice pokojík pro malou máme, ale nebylo to nic platný, když jsme jí tam přestěhovali.
Já jsem taky dělala psí kusy, ale mlíčko prostě nebylo, takže moje iluze, že budu kojit rok, vzali za své ☹
Ty první 3 měsíce co jsem kojila, tak malá každý den od 18 do 3 ráno řvala a řvala. Přečetla jsem mraky článků a diskuzí o spaní. Ale nikde nikdo nepsal, že jí mám dát najíst. A mě jako prvomatku, to samozřejmě nenapadlo. Až na 3měsíční kontrole dr. řekla, že malá nepřibývá a že asi nemám mlíko. Jak já to sakra měla vědět, že jo? Tak nastoupilo UM a od tý doby je to lepší. Ale nikdy se už nenaučila spát. Možná má pozůstatek z těch prvních 3 měsíců a nemůže se kvůli tomu naučit spát...

marthuska
3. říj 2011

@azarijka urcite bude lepsie spinkat a papat. moja mala posledny krat mliecko v sobotu rano a odvtedy nic, a pije vela vodicky, riedeny dzus a papa asi trojnasobok ako dovtedy. co sa tyka spania, predtym sme boli hore aj 15krat, od sobobty len dva alebo trikrat, z toho do postele som si ju zobrala len raz, pohladkala som ju a spala do 3 minut. perfektne. som na moju princeznu velmi velmi pysna. drzim velmi palce, ak mas nejake otazky, kludne do IP

marthuska
3. říj 2011

@marcelkap ahoj, malinka to znasa super, som az prekvapena, aka je zlata. spinka ovela ovela lepsie a papa viac. super.

petulinaa
3. říj 2011

Ahoj, mám 9-ti měsíčního chlapečka a můžu říci, že tříve se budil třeba jen na kojení ve 2 hod a pak až v 6 hod., ale poslední dva měsíce je to jako noty na buben. klidně spává tak do těch jedenácti, ale někdy taky ne. Potom se budí co hodinu někdy a jindy zas třeba je vzhůru v noci hodinku až hodnku a půl a sedím u něj uklidňuji jej. Povídám mu. U nás to budou asi zoubky máme jich 6, jenže se mi zdá, přesně jak jsem někde četla, že chce jen tu blízkost. A taky se chudáček otočí na bříško a pěkně se mu spinká, ale pak jakoby nevěděl co dál tak volá. Myslím, že to bude asi tím kojením. Nevím. Teď se začínáme potýkat s tím, že, třeba spinká, ale jak se probudí nemůže zabrat. Má zavřená očička a pláče a pořád se přetáčí a přetáčí dokola, kope nožičkami,ale když se na něj dívám, tak spinká, jakoby. Někde jsem četla, že prý to dělají děti co jsou málo vyřáděné za den. Ale nevím. My už chceme capat, tak mu jen pomáhám, a plazíme se a hrajeme si celý den. V kočárku je na stojáka, bo by tojinak nevydržel. Myslím, že vyřáděný je za den dost a dost. ale to spinkání mi začíná vrtat hlavou. Někdy je to opravdu co 20 minut.

marcelkap
3. říj 2011

Tak jsem dneska koupila meduňkový polštářek a meduňkový čaj, tak jsem zvědavá jaký to bude mít efekt.

torrinka
6. říj 2011

Ahoj maminky, tak koukám kolik nás řeší neklidné spaní miminek 😎 já mám 4 měsíční potvůrku,která by mi spinkala,ale nemůžu přijít na to , co jí budí ☹ po 2hod klidného spánku, se začne kroutit, vrtět, hází hlavičkou ze strany na stranu, když jí to probudí musím dát dudel, poplácat po zadečku aby spala dál, když to nezabírá, tak jí uspí láhev s mlíčkem....ale hlad to není, nevypije ji celou i kaši na noc jsem zkoušela, vyměnit mlíčko a nic...asi to budou prdíky, na ty trpíme od narození...špatně se nám okolonizovali střeva při císaři :( ...pokud příjdete na zázrak, co ty naše děti uspí, budu ráda, když se o něj podělíte 😀

mysiatko
11. říj 2011

@torrinka ahoj, čo znamena ze sa vam zle okolonizovali čreva pri cisari?

torrinka
11. říj 2011

@mysiatko ahoj, to mi řekla moje Mudr. , že dětem, co se rodí přirozenou cestou, se okolonizují střeva bakteriemi při průchodu matkou, přitom děti císařem se vytáhnou sterilní cestou a špatně se jim pak můžou okolonizovat střeva ( osídlení bakteriemi )

ellie13
12. říj 2011

Ahojte maminky,tak ked vas tu tak citam zacinam sa ukludnovat,ze nie len nasa Pia je nespavec a "uvrestana hysterka" zavesena na mne ako mala opicka 😀 som uz fakt zufala,niekedy placem s nou a niekedy uz ani len na plac sa nezmozem lebo nemam sil ☹ Mala ma skoro 6 tyzdnov a dost zle sme mali prve dni este v porodnici a mala nie a nie sa odomna odtrhnut,sestricky mi prizvukovali,ze si ju mam davat co najcastejsie na prsia,ze ju mam vela nosit a tulkat sa s nou,pretoze je narodena o 3 tyzdne skorej a potrebuje moju blizkost (ale to potrebuju vsetky deticky)..a tak sa tulkame a nosime... Po navrate domov som bola prekvapena akeho anjelika mame doma,krasne spinkala 3-4hodiny v kuse vo svojej postielke,budila sa na papanie a hned aj spala dalej..bohuzial jej to vydrzalo len nejake 2-3tyzdne a odvtedy mame nielen hororove, preplakane noci,ale aj dni ☹ uz som sa zmierila s tym,ze doma nic nespravim,ze za cely den nemam niekedy cas ist ani na zachod a najem sa najskor ked pride priatel z prace, navari a malu si vezme k sebe...Ta cele dni len kukuckuje a spanie neprichadza do uvahy,ked tak si len na chvilku zdriemne aj to musime byt pri nej a musi byt zapnuta hudba alebo TV a vecer je uz taka unavena,ze uz nic nepomaha,ani nosenie, ani lezanie na hrudi,ani hojdanie ani zvuky alebo ukludnovanie..to uz len vrieska ☹ radsej ani nechcem mysliet na to ako to bude este dlho trvat kym sa nauci spinkat (a verte,ze mi je jedno kde,proste len nech spinka)

nneka
25. říj 2011

Čaute mámy 🙂 Tak já nevím, co to je spánek už téměř osm měsíců...Připadá mi, že jsem si na ten stav denní opilosti a zpomalenosti už asi zvykla..Malý měl nejdřív klasické prdy, pak to byly asi zoubky, teď už nevím co, separační úzkost? netuším..Už ani nevím, zda to řešit, jsem chodící mrtvola a k malému vstávám nekdy co hodinu, výhra je když co dvě. Celou noc se vrtí, převaluje, cestuje po postýlce(mám ji přidělanou k naší posteli), takže celou noc jen přikrývám, posouvám, uklidňuji, kojím-dudlík ani flašku nikdy nechtěl, nepije ani čaj, vodu, prostě jen MM. Po příkrmech a večerní kaši se nezměnilo nic, takže mu dávám čas do roka a do dne, a pak to začnu asi radikálně řešit. Už teď vypadám šíleně, a hlavně nemám absolutně energii přes den něco dělat. On je navíc děsně akční, takže kupa prádla a bordel v bytě se snad nějak vyřeší sám:D Taky jsem rodila císařem, ale o té kolonizaci střev baktériemi jsem neslyšela...i tak bere od narození bio gaia a stejně je to k prdu! 😀 Tak pevné nervy, děvčátka, a pokud na to máte nějaký zaručený recept, budu vám vděčná 😉

hankky
22. lis 2011

@ellie13 tak toto mi je velmi doverne zname....nasa dcera sa sice nenarodila predcasne ale prve tri mesiace preplakala den a noc....1,5 hodiny spala...1,5 hodiny preplakala....nastastie moj muz pracuje v stavebnictve a v zime nie je sezona tak bol so mnou skoro tri mesiace doma a mali sme normalne smeny na striedacku k malej....potom preplakala "uz" len hodinu a pol pred vecernym spanim....mesiac to trvalo, kazdy vecer hodinu a pol....potom sa spinkanie upravilo ale len denne.....dve hodiny doobedu, dve az tri hodiny poobede a potom este hodina vecer medzi 18-19 a o 20 sla spinkat....ale zase je pravda ze mala seboreu strasne skaredu na hlavicke a nejaky ekzem ktory sme liecili skoro pol roka a kazdy tyzden nam kozna davala novu mast kym to nepreslo....no asi ta nepotesim ze sa budi v noci dodnes....cez den je spac velky....na obed prespi 3 hodiny a to ju vacsinou musime budit, co je tiez problem lebo sa jej nechce vstavat....no v noci sa zobudi 2-3 krat...a rano vstava medzi 5-5:30 :D drzim palce a hlavu hore, raz to skonci...a urcite skusaj cokolvek na spanie, kocik, kreslo, vozenie v aute....hocico co ta napadne 😉

hankky
22. lis 2011

@nneka Ahoj ahoj, tak ja neviem co je to poriadny spanok uz tri roky 😀 Trojrocna dcera sa budi v noci dodnes....a osemmesacny samozrejme tiez. Naty spi vo svojej izbicke takze beham v noci hore dole medzi izbami a musim davat pozor aby nezobudila maleho.....No a rano vstavaju obaja prilis skoro....Luky o 5 a Naty obcas potiahne aj do 5:30 😎 Tiez su dni kedy neviem ako sa volam a cudujem sa sama sebe ze to este moje telo zvlada....ale myslim ze mi to raz vrati aj s urokami 😒 No nevesiam hlavu, jedneho dna z toho vyrastu a hadam sa zase poriadne vyspim 😎 A urcila som si priority co sa tyka domacnosti....predtym poriadkumilovna puntickarka teraz s nadhladom prekracujem hracky 😝 Nestoji vsetko na perfektnej domacnosti 😀 Drzim palce nech nemas rovnaky scenar ako ja 😉

bleble
22. lis 2011

mamičky, skúste aj celokaučukový cumlík Hevea, na niektore deticky posobia viac upokojujuco, neotlacaju im tvar a su dobre vetrane..Pozrite moj nick bodka sk 😉

ivular
22. lis 2011

@petulinaa Ahoj Peťulo, chtěla jsem se zeptat, jestli se u vás něco změnilo. Já mám o měsíc mladšího Honzíka a máme to hodně podobně, jak popisuješ ty. Usíná zhruba v deset večer, do dvou spí relativně dobře, ale pak se budí cca každou 1,5 hod. a nad ránem snad každých 20 minut. Od narození trpěl silnými kolikami a to jeho nespaní dodnes přisuzuju bolení bříška, protože ho trošku zklidní jen nahřívání bříška a kojení. Z tohoto důvodu spí malý se mnou v posteli 😖