Neklidné spaní v noci. Co mám dělat?

marcaa
12. srp 2008

Ahoj holky, malému je půl roku a posledních čtrnáct dní se v noci převaluje a kňourá. Někdy k němu vstávám i každou hodinu. Dám mu dudlík a je klid, ale je to stále do kola....

petja
25. srp 2008

náš malý prďola taky v noci špatně spí,přičítám to zubům,páč jako malý spal lépe,chystám se mu dát homeopatikum chamomilla,páč předtím zabíralophytolaca,teď už jsou příznaky trochu jiné...tak jsem zvědavá....

jahodka11
25. srp 2008

nas maly spaval zle kvoli zubkom a teraz hlavne kvoli teplu....nemohol spinkat chudak, bolo to hrozne aj pre nas..... teraz konecne spinkava celu noc, je chladnejsie, mame otvoreny balkon, kosa v celom byte, ale ked sa mu dobre spi..... 😉

kachnik
26. srp 2008

Holky, náš malý spával do půl roka dobře, jen jednou se budil na kojení. Jak jsme začali s příkrmy tak se budí mnohem častěji. Pokud je v pohodě, tak většinou dvakrát až třikrát, kňourá, tak mu dám cucnout a spí, nebudí se hlady, to je vidět, jenže člověk pro klid mu to prso dá, ale musím být rázná, příštý týden začneme, prostě mu ho nedám, zkusíme čaj a dudlík, chci aby se naučil, v noci spíše bez prsa, Večer dostává kaši, která ho určo zasytí. Kdybysme měli ještě jeden pokoj, tak bych ho taky dala už spinkat samostatně, protože i malej ruší manžela a pak se nám hůř něco učí, protože nechci aby malej brečel.

kapulet
27. srp 2008

suhlasím s tannawe, naše starší i teď naše mimi spí s námi v posteli a je klid, u starší nebyl vůbec problém na přechod do velké postele, hned první večer, když ji dostala do svého pokojíčku, v ní spala a byla nadšená, necourá k nám do ložnice, jen když má špatné sny tak nad ránem přicupitá, ale to bývá málo. Naše malá má teď období špatného spaní, tak ji uspím ve velké posteli a než jdeme spát tak ji tam prostě nechám, je fakt, že se nebudí, ale když ji přendám do postýlky, protože si v posteli ráda čtu, tak během 10 min. se vrtí a pláče, takže konec čtení, přendám ji zpátky k nám a je klid 😉

petja
28. srp 2008

Malej taky od těch příkrmů spí hůř,možná to má spojitost i s tím,že ho tlačí břuško,že má plný střívka,páč hned ráno je plná plínka,po ranním aerobicu 😉

krista
27. říj 2008

petrina • Dnes v 08:48
Zdravím všechny maminky... věřím,že tu najdu oporu a pomoc... Máme doma dnes 4.měsíčního klučinu Petříka a poslední noci se budí po hodince či hodince a půl... Vzbudí se,vrtí se,lítá hlavičou sema a tam-dudlík nechce,prso dvakrát požmoulá a taky už nechce. V noci se pořádně napije tak dvakrát, ale budí se furt. Už jsem z toho zoufalá,nevyspalá,no hrůza. Že mi přes den usne tak třikrát po dvaceti minutách,to už jsem si zvykla,ale v noci je to děs. USne dobře a třeba na tři hodinky jen v kočárku. Chci zkusit ještě probiotické kapky,ale nevím jestli je to řešení mého problému... Máte někdo stejný problém nebo jste měli? Jak dál? Vydržet? Moc všem předem děkuji

knobloska • 1d • Dnes v 09:15
Nerostou mu zuby? Naše to dělala taky a tuším, že taky kolem 4. měsíce a bylo to tím, že chtěla spát na boku nebo na břiše a já jsem jí pořád dávala na záda.No a ty 20minutovky přes den máme taky, a pořád

fifinna
27. říj 2008

Petrina skus pozriet do temy batolata- moje dieta nevie spat

marmazel
17. pro 2008

Ahojte, tak jsem to tu letmo pročetla. Malý je 7 měsíců, poslední 2 týdny si navykla na dudlík, začala se budit každou hodinu a půl nebo dvě hodiny, dala jsem dudlík a spali jsme dál, púak se to zlepšilo, vzbudila se tak 2x až 3x za noc, ale poslední 2 dny se vzbudí, dám dudlíka,ale ona se kroutí, cestuje po postýlce až mám strah aby si něco neudělala, zkusila jsem dát i prso, ale prostě neusne až tak za hodinu za dvě, akorát pořád dokola rozsvěcím, narovnávám jí v postýlce a čekám až usne, nebrečí, jen občas kníkne nebo když se nějak šprajcne tak začne brečet. Myslíte že se to zpraví?

hankky
17. pro 2008

zdravim vospolok, precitala som si to tu len tak letmo...mam doma 12 dnovu dcerku, ktora nechce spat!!! napapa sa (nemam mlieko takze papa umele), odgrgne si, prebalime ju, ulozime a nic....dokaze byt hore aj hodinu, hodinu a pol...a potom zaspi na hohinu - dve a zase sa zobudi na dalsie papanie. pripadne si zdriemne na pat minut, preberie sa na 10-15 minut, zase si zdriemne a tak dokolecka.... Pri grgani sa naucila zaspat na rukach, takze je problem aj v tom, ze ked zaspi a polozime ju do postielky, tak sa hned preberie a je strasny plac...uz som zufala, nevyspata a vycerpana....take male babo by malo spinkat predsa stale...

hankky
17. pro 2008

este som zabudla, ze sme mali alebo mame koliku...lekarka predpisala kvapky ktore zabrali takze to by hadam malo byt v poriadku uz. no a este ma mucnivku ci ako sa to vola...ma plesen po celej pusinke..vytierame to ale nejak to nepomaha, tak neviem ci ju toto moze boliet...

blau
17. pro 2008

hankyy: ano soor v pusinke babatko boli 😒

angienka
7. led 2009

Ahojte,necitala som to uplne kompletne-takze ak mi niekto moze poradit,u nas je to trosku komplikovanejsie u nas so zaspanim taky problem nieje-horsie je to s prebudzanim a poslednu dobu je to snad kazdych 5min prvu hodinu,dve spanku spi este celkom v pohode to je ze sa budi na dudlik a ked mu ho dvihnem tak vacsinou hned zaspi aj ked je to 5x za 2hod vzdy parada 😵 ale potom to zacne pretaca sa na brusko v spanku vzdy si knikne tak sa zobudim a vidim ze spi a pasie koniky 😠 hlava mu pada a sklada ju vsade a ked ho pretocim hned tak spi len sa zas pretaca ihned na brucho a ked ho drzim tak celou silou tlaci-podotykam v spanku ☹ a ked ho zas necham nech pasie a nepretocim ho spat tak sa po par minutach zobudi alebo par krat zabori hlavu do vankusa takze nespim tak ci tak a sledujem ci dycha a ked sa zobudi a pasie a fnuka a ja ho neprevratim tak sa prebudi a zacne plac a rozdivie sa a vystraja takze ja posledne noci uz vobec nespim je to asi tyzden,pred tym bol problem vlastne ten problem so spanim trva uz 4mesiace presne,ale predtym som spala aspon cca v polhodinovych intervaloch teraz uz takmer vobec ☹
zaujala ma tu jedna reakcia tak to skusim vyskusat ze presunieme postielku lebo maly je ma blizko televizora 😕 hluk mu nevadi ten ma rad aj keby sla pustena celu noc ale tie skodliviny ktore to vyzaruju to mozu sposobovat,lebo ked spal u svokry tak to bolo vraj v pohode 😕

angienka
7. led 2009

len som chcela este dodat ze efekt je rovnaky ci je v postielke ci so mnou na manzelskej posteli ☹

fifinna
7. led 2009

angienka, a keby si ho dala spat bez vankusa ?, alebo mu dala len taky tenky detsky vankus ? Ale zase si myslim, ze je uz velky a nemusis sa bat, ze tym ze ma hlavu zarazenu do vankusa by nemohol dychat, keby sa mu nedalo dobre dychat, tak sa pretoci aj sam.

beelinka
8. led 2009

Angienka aj my to mame podobne a ked maly prisiel na to ze sa vie pretacat tak teraz ked nepokojne spi tiez sa otoci. U nas je to vacsinou kvoli brusku, potom mi to robi aj ked mu dam kasu na noc. Tak mu zvyknem na noc dat teple ceresnove kostky na brusko, alebo mu davm vankus pod nohy ked nekludne buva. A potom je este aj ten sirup pre nekludny spanok 😉

ivulienka22
8. led 2009

Ahojko,
ja mám presne ten istý problém ako angienka,asi v dvojhod.intervaloch, len mne sa potom malý zobudí s revom, je nekľudný a nevie sa uložiť. Ja to pripisujem zúbkom, no neviem.
Beelinka aké kôstky, to normálne oberieš čerešničky a kôstky ohreješ či čo?? A zaberá to? To treba niečo teplé na bruško?

iwweta
11. led 2009

Ahoj, potřebuju poradit. Mám 4,5 měsíční dcerku, která se asi tak tři týdny v noci pořád budí. Do té doby spala sama v postýlce, ale s námi v ložnici - máme 2 plus 1, takže se to jinak řešit nedá. Rituál máme takový, že v 19 koupeme a v 19:30 kojíme. Potom se snažím, aby neusnula u prsa, takže chvilku třeba hopsáme na baloně, jindy usne cestou do postýlky. No a pak to začne. Budí se co hodinu nebo dvě. Předtím vyžadovala striktně prso, ale teď jí stačí, když ji pochovám, případně chvilku hopsáme na baloně. Takže si myslím, že hladová není, také doktorka doporučila stále jen kojit, že dobře prospívá. Asi tak v pět rezignuju a vezmu si ji k nám do postele, kde spí v pohodě tak do sedmi (dvakrát jsem si ji vzala do postele už v jednu hodinu, neb jsem se potřebovala prospat). Myslím si, že prostě vyžaduje moji pozornost a že se mnou potřebuje být. Spaním s námi v posteli to řešit nechci, příkrmy na noc zatím taky dávat nebudu. Četla jsem o metodě nechat v postýlce plakat a vracet se po určitých intervalech. Máte s tímto některá zkušenosti u tak malého miminka? Je fakt, že malá je ve vývoji dost napřed, takové tři týdny určitě. Prosím poraďte, jak toto řešit, neboť je to fakt vyčerpávající.

tanjaja12
11. led 2009

Presnetento problem prave riesime aj my. Mame ale problem aj s dennym spanim. Tu metodu zatial este skusat vraj pri tak malych detoch zatial nie je dobre az v 6.mesiacoch.

tanjaja12
11. led 2009

Nasej malej doteraz vzdy stacilo vratit cumlik, alebo dat papat, ale posledne dni aj ona casto konci s nami v posteli...Aj mna by zaujimali rady...

zuza.m
11. led 2009

iwweta a neskušala si postielku pritlačit uplne k vašej???že by si sa dala na kraj a mala by ta mohla vidiet alebo lepšie citit??
a ten plač nezabera na každe dietatko.apredstav si že plače koli tomu že si neni pri nej a ty ju nechaš chuderku plakat a dalej...čo sa bude odohravat v jej hlavičke a srdiečku.uži si ju pokial je malinkata za rok už taka nebude.

dnada
11. led 2009

iwweta - systém kontrolovaného pláče funguje dobře,pokud chceš,písnu ti víc do ÏP. já ho praktikovala už někdy kolem 3tího měsíce

my měli také neklidné spaní,ale u nás za to mohlo bříško,včera dostal poprvé kašičku přes den s Probianem mimi a zabralo to a dnes spinkal úplně klidně 10hodin 😉

l.lara
19. led 2009

my mame rocik a tiez sa v noci casto budime. niekedy staci, ked si dcerka najde flasku s vodou, co ma v postielke, ak nema, tak jej ju podame, niekedy staci pohladkat po chrbatiku, ale niekedy sa zobudi s hrozou v ocickach a stasnym placom a nevieme ju ukludnit. vacsinou zaberie iba teple mliecko. susedia mi uz vraveli, ze mi chceli zvonit, ci ju netyrame ☹

l.lara
19. led 2009

oprava: strasnym placom..

mywiel
19. led 2009

marca bud ide o zly navyk ze vie spat len s cumlikom alebo mu idu zubky? 😅

beelinka
19. led 2009

Ivulienka22 tie kostky sa daju kupit v dmku su pri detskych potrebach a davala som mu to do rury alebo mikrovlnky a potom pekne buval. A relax junior sme davali ked bol uz veeeeeeeeeeeeeeeeelmi zly. Aj to nam pomohlo

kubaka
19. led 2009

iwwetta- jestli chce spát s tebou, tak jí to dopřej - vyspíte se obě. Nechat ji nešťastnou v postýlce není řešení. Pokud ti to nějak nevadí - přejde to samo. Já spala s malým taky a pak to prostě přestalo pro něho být důležité. Tu tzv. Estevillovu metodu kontrolovaného pláče bych nezkoušela - je to absolutně šílené. Jsou tu maminky, co to zkoušely, ale nechaly toho okamžitě: příčí se to mateřskému instinktu i soucitu. Někdo si to pochvaluje, já ale nejsem zastáncem drezúry dětí - spíš vycházím vstříc potřebám, které po uspokojení odezněly. A vždycky se to vyplatilo.
Tak je to na tobě, co zvolíš - hlavně ať se vyspíte obě 🙂

anakonyes
23. led 2009

Zdravím, docela bych čekala, že tu bude větší debata na téma nespaní, ale buď má většina maminek spící děti a nebo ty co mají nespavce už nemají sílu psát 😀

Mates nikdy nespal kdovíjak dobře. dokud byl kojený, tak se to vstávání tak nějak vsáklo 😉 Nikdy jsem nekojila v posteli, mám z toho hrůzu, okamžitě bych usnula. Matýsek spal do nedávna v ložnici v cestovní postýlce, jiná se tam nevejde. První 2 měsíce v košíku na kolečkách. Večerní rytmus máme pravidelný, určují nám ho léky,které bere. Ikdyž byl problém vysvětlit tatínkovi, co se může a nemůže dělat po koupání. Nejlíp nám to fungovalo, když byl tatínek 3 měsíce na studiích. Je to tak trochu rušivý element, zdá se. Ikdyž asi neúmyslně, ale pokud ho Mates vidí, tak očekává řádění. ALe večerní usnutí kolem 19-20h je docela v pohodě. Horší je, že se nejdéle za 2 hodiny vzbudí a začne řádit. Tatínek zavedl, že se Matýsek z postýlky vyndá a nechá se řádit... jenže Mates to teď očekává v každou noční hodinu... to je jedna věc. Druhá je, že pokud se nevbudí sám, tak nejdéle v dobu kdy tam někdo k němu přijde to začne. Prostě mi přijde, že už ho ruším, když tam jsem taky. Že má nastavený radary 😎 Dřív dostal několikrát napít vody, nebo mlíko, nebo dudlík a kolem 3hodiny jsem si ho brala do postele.
To se ale v posledním měsící úplně zvrhlo. Nejdřív tu byly zuby, které rostly všechny najednou (6během měsíce).A přestěhování do pokojíčku do větší postýlky. Tam spím taky. Ten harmonogram je zhruba stejný, ale změna je v tom, že Mates leze a stoupá si. A když si ho vezmu do postele, tak se vzteká, škrábe mě, trhá mi vlasy, kope mě.... zuří... takže jsem už asi skoro 2 týdny prakticky nespala. A mám toho dost.
Nastudovala jsem onu kontroverzní metodu navykání spánku, hnusně se jí říká řízeného pláče.
Tatínek uvízl v práci, Mates usnul okamžitě po večeři v 7, bez dudlíku a já zůstanu spát v obýváku.
Nečekám, že to bude jednoduchý, ale já už jsem to přestávala psychicky zvládat, ono něco jinýho je, když se k vám děťátko přitulí a spinká. A něco jinýho když vás škube na kousky! l 😎

snehulienka
25. led 2009

moja mala ma mesiac ale uz asi minimalne 10 dni v noci mknka zo sna a zaroven ked to robi dlho tak znamena ze je hladna. mrnkanie obycajne sa opakuje tak po 5 min. aspon mam taky pocit, vobec nespim. papame asi 3x. nemyslim ze by ju nieco bolelo, len sa tak natahuje ako ked sa dospely natahuje a pri tom si vzdychne. nuz ale celu noc dookola, neviete co mam robit???

ojo
4. led 2010

Ahojky,

tak náš malej se teď poslední týden budí v noci pláčem i třeba 5x, ale vypadá to jako zlé sny, vždy jen dám dudla, pohladím a zas spí...někdy teda slyším, že je vzhůru, začne si třeba plácat rukou o peřinu, nepláče, tak nerozsvicuju a nechám ho tak a pak zas sám usne...

nevíte čím to může být?? nemáme zatím ani jeden zub, ale dásně naběhlé nemá 😕 😕

vlastovka385
17. led 2010

Ahojte holky, náš Tibor se začal po zavedení příkrmů budit hodně často, měl prdíky a celkově koliku, pořád jsem čekala, že to přejde, že si organismus musí zvyknout, ale už to trvalo měsíc, já totálně KO, protože jsem spala tak hodinu, někdy ani to ne. Tak jsme jeli k doktorce a do nemocnice a byla nám diagnostikována alergie, pravděpodobně na bílkovinl kravského mléka. Musela jsem vysadit ze své stravy všechny mléčné výrobky, vajíčka, lepek a sóju a musím říct, že se to zlepšilo. Někdy se vzbudí jenom třikrát, někdy častěji, prdy má pořád, ale snad jsme na dobré cestě. Pokud máte pocit, že to buzení je od bříška, vezměte v úvahu taky tuto diagnózu. Mně všichni říkali co si pořá stěžuju, že jsem matka a musím to vydržet, kdybych je poslechla, tak se trápíme oba dál a k ničemu by to nevedlo.