Neklidný spánek 6-ti měsíčního miminka, co s tím?

pocahontaass
9. bře 2014

Naše malá má dlouhodobě hodně neklidné spaní. Usne, vyplivne dudlík, po nějaké době se začne kroutit a fňukat, tak jí musím dát dudlík, buď usne hned, nebo pokračuje ve fňukání a musím ji pochovat. Neotvírá ale oči, pláče takto ze spánku. Spává v košíku vedle naší postele, zkoušeli jsme si ji vzít i k nám do postele, aby cítila, že jsme u ní, ale ani to nepomohlo. Už jsem zkoušela i různé vychytávky ohledně jídla, jestli třeba nemá bolení po nějaké potravině, ale nic nezabralo. Opravdu celou noc takto prokňourá - po deseti minutách, půlhodině, hodině, jak kdy. Spává zatím stále v zavinovačce, bez ní neusne, jezdí si rukou po obličeji, tahá si ven dudlík, pláče a neusne. Když ji vnoci rozvinu, tak jakmile to zjistí, zase si šudlí ručičkama po obličeji a za chvíli je vzhůru. Nemáte někdo zkušenosti, co s tím? Zoubky jsme taky vyloučili, protože už má 2 venku a v té době se pouze v noci víc kroutila a hodně pofňukávala a pak zase přešla na svůj "kňourací" standart ...

petraprostejov
10. bře 2014

Ahoj, mám syna 21 měsíců, kojíme, dudlík začal ve 4 měsících odmítat. Budí se mi prakticky "celý svůj životů, noci, kdy spí 4 h v kuse, jsou vzácné. V 5 měsících to začalo být extrémní, usínal mi jen u prsa, ledva jsem mu prso vytáhla a chtěla se vzdálit, probral se a začal mě hledat, takhle jsme uspávali třeba hodinu. Abych se v noci vyspala a nečekala, až po hodině od kojení tvrdě usne, tak začal spát se mnou. Vždycky jsem jen v polospánku vystrčila prso, dala mu ho do pusy a usnuli jsme - někdy dřív on, někdy já (někdy jsem nemohla usnout, bylo mi v té poloze nepohodlně, buď jsem to vydržela než usnul a otočila jsem se, nebo byla nakonec únava silnější 😉 ).
Jinak se to dá řešit trochu homeopatiky, buď zkus www.svethomeopatie.cz - doporučí Ti tam v poradně homeopatikum chamomilla - napíšou Ti i sílu a způsob dávkování. Ale je to taková střelba na slepo, je lepší vybrat něco přímo na míru, s kvalitním konstitučním homeopatem. Teď s homeopatem řešíme synův exém - ale tím,ž e homeopatie neléčí NEMOC, ale ČLOVĚKA, tak po nových homeopaticích spal chvíli líp. Jinak to u něj má fáze, někdy je líp a někdy hůř, není to vždycky tak strašné. Takže z mého pohledu prso+společná postel = maximum spánku pro oba, popř. ta homeopatie...

ala_ala
5. dub 2014

Ahoj. Máme přesně ten samý problém. Jako bych si četla o nás. Akorát, že teda náš Filípek nefňuká, ale brečí. Občas vyloženě řve a je to šílený. My už nezavinujeme, takže to vypadá tak, že má roztažené ručičky a kope u toho nožičkama a ječí. Příšerný pohled ☹. Zkusili jsme zavinout jestli to nepomůže a vůbec. Bylo to ještě horší. Občas pomůže prso, ale často se stane, že jakmile na něj šáhnu nebo promluvím, tak je to ještě horší a spustí hysterák. Pořád má u toho ale zavřený očička a nechce se probrat. Zoubky zatím žádné nemáme, ale ani to nevypadá, že by rostly. Doufám, že to brzy přestane. Prý to jsu noční děsy a je to způsobené rychlým psychomotorickým vývojem...děťátka zpracovávají v noci všechno to, co za den prožily...

werrully
21. dub 2014

ahojte..Taky to tak máme...do 3.měsíců nám Deninka spala nádherně,pak se to začalo zhoršovat,,,Ale teď...Máme 5 měsíců a 1 týden,usíná sama krásně v postýlce spí tak max do 23hod. a pak sev noci budí i po hodinách a vždycky pláče,to dřív nedělala..pořád si říkám jestli to nejsou zoubky,ale v pusince nic nevidím :( někdy stačí dát dudlíček a je klid,jindy pláče až dokud ji nedám prso..Taky si říkám,jestli ji třeba už nestačí moje mlíčko (jen kojím)..každý večer usínám s nadějí, že to bude lepší...

danny617
10. led 2015

@werrully Mohu se optat, kdy se Spaní malé zlepšilo? Máme stejný případ..do 3.mesice super spaní a teď...vzhůru od půlnoci pořád..buď dudlik nebo jídlo...spurt to není, ten je už za náma. Díky.

werrully
12. led 2015

@danny617 Začali jsme dávat na noc sunar..Bylo to lepší,..A já na tvorbu mléka začala užívat homeopatika...A sunar už jsme zase nepotřebovali...ALe celou noc nám spinká až od 10.měsíce a to když jsem přestala kojit a přešli jsme na sunar... 😉