Neklidný spánek a časté buzení u 8měsíčního miminka

gabrielaben
3. čer 2014

Dobry den maminky,
Uz jsem s napady v koncich...zkusila jsem snad uplne vsechno...ovesnou kasi, mlicko s medem,hermankovy caj, banany, zavinovani, uklidnujici hudbu,udyndat v naruci, uspat v postylce,otevrene okno,bily sum...a nic...kazdy den ma stejny rezim, v 6hodin ji udelam veceri pak se vykoupe, namazu ji, oblecu,no klasika...obcas si vezme mlicko,obcas caj. Kolem8ji ukecam a spinka,spokojene s usmevem,ale pak se kazdou hodinu budi. Sama neudne,dostane mlicko nebo cak,kdyz nechce tak dudlik a usne v podstate hned. Za dalsi hodinu znovu. Najdu ji nalepenou v cele postylky,nebo sedici a znovu...
Pres den mi spi 2x po 45min a venku zvladne obcas i hodku a pul...budi se s usmevem vysmata,coz nechapu. Trva to tak14dni,muzete mi prosim poradit co s tim?!!!

gabrielaben
autor
3. čer 2014

Jsme na Um...

mysonek
3. čer 2014

Ahoj, myslím, že to patří k věku. Malá mi spávala celou noc, vydržela i 10 hodin v kuse a od 7 měsíce se začala občas budit. Teď jí je 8 měsíců a vstává několikrát za noc, většinou se budí na bříšku a v postýlce je napříč. Jediný co jí pomůže znovu usnout je prso, dudlík nechce. Dřív cucala palec, ten teď už taky moc nechce. Dřív usínala krásně sama, teď sama neusne, při usínání se pořád točí na bříško, na kterém neumí spát. Doufám že to brzy přejde.

gabrielaben
autor
3. čer 2014

To ja taky,Viki mi usina na boku a na brisku spinka,prusvih je,ze ze spani leze uz jsem ji nacapala ze ze spani obchazela postylky a strasne se smala:D

avantgarda
3. čer 2014

Ahoj maminky, loni v létě (to bylo synovi 9 měsíců) se jeho noční spaní také zhoršilo. Najednou se začal častěji budit a uspalo ho jen mléko. Nakonec se nám to podařilo nějak zvládnout a budil se jen 2x za noc. Ale když mu byl rok, řekla jsem si, že už by to chtělo naučit ho spát celou noc. Nakonec se nám to povedlo - viz. článek na mém blogu http://hananadovolene.blogspot.cz/2014/04/jari-...
Tak držím palce, aby se vám to také povedlo. Věřím, že kdybych s tím začala loni v létě, že bychom si ušetřili několik měsíců, kdy jsme vstávali několikrát za noc.

lenca2612
18. srp 2014

@mysonek no my to máme taky tak přesně,budil se jednou za noc a ted se budí co 2 hodiny a pláče,dudlík nepomáhá,musím dát prsa,pak spí,spí taky napříč a když ho dávám spát,tak (myslím,že j eunavený)tak se točí na břicho,vykládá a pak se zlobí,taky na břichu neusne,tak ho otáčím a tak dlouho než podlehne a usne,přes den to samé a to si dřív mrčel a usnulhneh,nebo po chvíli a ted hrůza.Co stím???Máme 8 měsíců

lenca2612
18. srp 2014

@avantgarda a dělala jste to podle paní v článku?Tak jak píše,nebo jak?Také ted bojujeme,samé buzení,usne jen po kojení,když nedám prsa,protože je to třeba po 2 hodinách,tak pláče a pláče a je tu muž co chodí do práce a starší syn,tak potřebuji aby se vyspali,už jsem z toho oufalá,můžete mi poradit?Děkuji

avantgarda
18. srp 2014

Lenco, u nás to bylo tak, že se naučil usínat s lahví mléka (před tím jsem ho kojila těsně před uložením do postýlky a polospícího jsem ho přendala do postýlky). Už nás nepotřeboval mít v pokoji při pití mléka z lahve. A pak jsme podle rad v knize Každé dítě může dobře spát odbourali usínání při pití mléka. Mléko dostával na gauči v obýváku, pak následovala koupel, občas ještě pohádka na gauči a pak postýlka.
Když při usínání nebo v noci plakal, tak jsme za ním nešli okamžitě, ale po pár minutách (v knize jsou doporučené časové údaje - 3 min, při další pláči 5 min a pak po 10 minutách). V našem případě je důležité nenechat pláč rozjet do hysterického pláče. To je pak všechno špatně a usínání se protáhne klidně na hodinu. Když jsme k němu přišli, nedostal mléko, ale jen jsme ho slovně uchlácholili, že tu jsme s ním, že se nemusí bát. Když plakal hodně, tak jsem ho pochovala a vrátila do postýlky.
Teď byl nemocný, tak se to se spaním zase zhoršilo a vrátili jsme se k mléku do postýlky a dokonce i k mléku v noci. Ale postupně se nám to zase daří vracet do starých kolejí. Jen v noci ho teď nemůžeme nechat dlouho plakat, protože má tendenci přejít do hysterického pláče během pár minut.
Držím palce, aby se vám to povedlo. Věřím, že je to pro vás vyčerpávající.
Ještě mě napadá, jestli by nepomohlo dát malému před spaním umělé mléko místo kojení. Možná by ho více zasytilo. Já jsem to tak praktikovala od cca. 6. měsíce.

luhace1
18. srp 2014

Mam uplne to same, ale hned 2 krat dvojcata ☹ ...zo spanku vystrelim hned jak jeden zacne plakat, len aby nezobudil druheho...nechala by som aj poplakat, ale u dvojciat neda sa