Neklidný spánek po pobytu v nemocnici, poraďte

petulka79
2. únor 2013

Ahojky maminky,potrebuju poradit,mam 16 mesicniho prcka,pred 14 dnima lezel na jipce v nemocnici,od te doby co jsme ho privezli nechce vubec spinkat sam v postylce,pred ti sem ho ulozila tak spinkal az do rano,ted si musim jit vzdycky lehnout s nim vecer,kdyz uz spinka tak ho dam do postylky a za hodku se zbudi zase a strasne place,tak to delam celou noc,ze si ho dam k sobe a i kdyz uz spi semnou,tak nema vubec klidny spanek,porad se prevaluje a mrvi se a taky si nekdy zaplace,bojim se ze ma nejake trauma z nemocnice,vubec nevim co mam delat!!uz sem v koncich,zase nechci aby si na to zvykl a spaval jedine semnou a ne sam,potrebuju nalehave poradit,moc vam dekuji

jandl
2. únor 2013

@petulka79 S podstatou problému ti neporadím.Jen jsem tě chtěla povzbudit nebo ujistit,že brát si dítě k sobě na noc není nic špatného.Dítě má pocit bezpečí,má na to nárok.Ani 4leté dítě v noci nevyženu,když má potřebu jít ke mě.Nadávám,že jsem zmáčknuta mezi 2 dětmi a nemůžu se převalovat jak se mi zlíbí.No a za čas ti napíšu,že je mi smutno,že už ke mě nikdo nechce. Držím palce,ať se uzdravíte.

berynka
2. únor 2013

Já souhlasim s @jandl 😉 , zvlášť ve vaší situaci, když musel být v nemocnici. Dcera jako malá byla taky pár dní hospitalizovaná v nemocnici, já tam teda byla s ní, ale pak nějakou dobu trvalo, než byla zase v pohodě. Nejsem teda přívrženec spaní dětí u rodičů, ale někdy se to dá pochopit a hlavně v pubertě se to už nestane 😉 .

miru001
2. únor 2013

Ahoj, asi bych opravdu chvíli nechala dítě na noc u sebe. Mě Anička (16.měsíců) taky spí špatně, teď zkoušíme skoro 14 dní Pediakid pro snadné usínání, usíná o 2/3 času rychleji, spinká klidněji, budí se méně. Jsou to jen bylinky, tak se nemusíš ničeho bát, zkusila bych je 😉 Já díky nim učím dceru spinkat v postýlce a jde to hezky bez pláče 😉

tiburcia
2. únor 2013

My jsme doma z nemocnice už 3 měsíce a pořád ho to spaní trápí takže si ho beru k sobě. Je to pro ty děti trauma (taky jsme si pobyli na jipce) a dle doktorů to může trvat i půl roku než to ty děti vstřebají. Já vždycky zkusím na něj mluvit,zpívat mu,hladit ho, aby věděl že jsem tam, někdy pomůže rozsvítit malou lampičku aby zjistil, že je ,,doma" a ne v nemocnici... když to nepomůže, mám ho chvíli v náručí a uspávám ho na rukou (s jeho váhou se dost pronese) a když ani to nepomůže, beru ho do postele 😉 prý se to zpraví 🙂

petulka79
autor
2. únor 2013

dekuji vam holciny

petulka79
autor
2. únor 2013

@miru001 jak pisete ten pediakid se da koupit normalne v lekarne a kolikrat za den mu davate ten cajik,ja maleho nechavam spat u sebe,uz tak 14 dni a bojim se aby si na to nezvykl

miru001
2. únor 2013

@petulka79 dá se koupit normálně v lékárně, je to sirup a dává se jen jedna lžička denně před spaním 😉
http://www.docsimon.cz/zbozi/pediakid-pro-snadn... (snad se sem mohou dávat odkazy.. )
Píšou holčiny v diskusích většinou, že to začne pomáhat třeba a6 po třech týdnech, ale nám teda pomáhá od první lžičky