Neklidný spánek u kojence. Poraďte. Přejde ho to?

natali1234
28. lis 2007

Mám 4.měsíční miminko a když je čas usínání tak strašně šmrdlá rukama,pořád si žmoulá obličej nebo jen tak s ručkama mává a hází.Když chci aby usnul musím si ho dát vedle sebe a držet mu ručky a tak společně usneme.
Svazování nepomáhá, vždy se z toho dostane, a já mu to nechci utahovat až nějak moc.
Přejde ho to?

stvura
3. pro 2008

No kukla je zavazovanie do velkej latky stvorcoveho formatu. Najprv si ohnes vrch aby nemalo nic na hlavicke, potom podsuvas lavy bok, pravy troska ohnes a otocis zvysnu latku este okolo celeho mimca. Naozaj sa z nej neda vyvliect, skusali sme s manzelom na nasom 3 mesacnom drobcovi. Treba ale zvolit fakt velku latku, asi najlepsie 1.5 x 1.5 metra. Mi sme mali troska mensiu a ten posledny krok uz nebol tak ucinny, museli sme prelepit zvysny koniec, lebo sa nedal obviazat a zastrcit. Presny navod je v knizke i s obrazkami.
Uz mu postupne prsko davam von z ust a fakt cakam kedy ukonci 4 mesiac aby zacal spavat sam. Hadam sa mi to podari. To prso mame v ustach hlavne preto ze nechce cumel a momentalne mu uz idu zuby...

miriamka
3. pro 2008

Ahojte,
tak mame za sebou prvu odnaucaciu noc...manzela som poslala spat do druhej izby,nech sa mozem realizovat a vysledok?
No maly dostal mlieko o 19.15 takze o 19.30 uz spinkal.
1x bol hore o 23.30 co som odmietla dat caj,zlostil sa,hladkala som ho,dala plysaka...nakoniec sa zobudil,
a zacal hrat v postielke,dostal troska cajika cca 50ml,nakoniec pochopil ze viac caju
nedostane a bez placu o 00:20 zaspal
2x bol hore o 03:00 to som ho nakojila
3x bol hore o 05:30 to som ho opat nakojila

a teraz o 7:30 este spi....

No uvidim zajtra,ale uspech je,ze som mu nedavala tolko caju,lebo sa budil vzdy kazdych 45 minut - hodinu na caj.

stvura
3. pro 2008

Miriamka, gratulujem, ja sa tiez chystam zacat - este 2 tyzdne a nase zlatko "ma po chlebe"

miriamka
3. pro 2008

Ahoj stvura...a vy mate aky problem,tiez caste nocne budenie?My sme mali zlozvyk aj to ze zaspaval zasadne na prsku pri kojeni,ale to sa mi uz podarilo odburat.Teraz este to caste nocne budenie....

simona55
3. pro 2008

myriamka .ahoj ja si myslim ze nerobis dobre ked odnaucas take malinke od pitia v noci ☹ nic zlom nechcem ti kecat do toho ale on je v noci smednucki ved ide kurenie a je teplo on je taki mali on to potrebuje aspon dva glgi ja viem ze chces mat kludni spanok 😉 ale ajtak .

miriamka
3. pro 2008

Simona55...no mame zvlhcovac,tak hadam to take zle nie je.
Lenze ja ked mu dam prvy krat ako sa zobudi caj,potom sa kazdu hodinu na ten cajik budi a za noc vypije aj pol litra 😲

stvura
3. pro 2008

Pol rocne babatko by uz malo prespat noc simonka, takze nie je malinke. Cajik je len na oklamanie bruska, ak by bol fakt hladny, urcite by maly spustil iny plac...

No mi spime na prsku a kojim 1.5-2 hodinove intervaly aj v noc {cez den doobeda nie, to spi 3 az 3.5 hodiny}i. Noc mi este neprespal, ale je este maly, takze je to okej, ani to necakam. Naposledy spal vo svojej postielke ked mal dva mesiace, no potom sme ho museli kvoli tomu aby sme sa aspon troska vyspali preniest do nasej postele. Ako sme mali laktacnu krizu si zvykol neustale cuckat, tak preto spi teraz s tym prsom v ustach. No a tiez mu uz "chvalabohu" idu zuby, takze je nekludny.
Ozaj, ako si maleho odnaucila od prska? Ja mu ho neustale vykladam z ust, no on betar vzdy "snori".

miriamka
3. pro 2008

Ja si tiez myslim,ze maly by uz mal lepsie spavat a nie sa budit a vzdy cucnut cajik.A hladny nie je,ved ma uz 9kg 😅
Ako som ho odnaucila od prska?Proste ho nakojim,a este v takom bdelom stave ho dam do postielky.Najskor sa tam jedoval,plakal...teraz sa tak zacne hrat a po chvilke zaspinka.

simona55
3. pro 2008

no dobre ako myslite ja som mala svoj nazor ale moj mali ma5 mesiacov a on papa uz vsetko co mi dospeli cez den uz len rasz -dvavkrat si potiahne ana veceru mu dam nejaki jogurttik astaci ale vnoci sa nielen na hlad alebo smed zobudzaju ale vsk zubki sa im prerezavaju ked tak trhne do zubu tak pravdaze sa zobudi ja to aj tak robim ze ras -dva krat sa napije ale tretikrat uz si ho priviniem k sebe blisie a chitim mu rucicku a dudlik ma a spime dalej netreba ba stale kojit ten cajik aje to ja astim prstom skus mu tdat duduku nech sa stim hra a zvikne si nan ale to nevadi ked ma prstik v puse kim nejde do skolki 😉 😀

miriamka
3. pro 2008

Simona...ja mu skusam aj dudlik davat,a pomaly sa nan uci.A urcite je na noc ok cajik,lenze nas sa potom budi kvoli cajiku kazdu hodinu,lebo on cajik lubi.A to ho chcem odnaucit,aby sa nebudil stale kvoli cajiku 😖

simona55
3. pro 2008

ja tak potom prepac ja som to zle pochopila ja som myslela ze vobec nechces dat caj a skus si ho zobrat kvam do postele uvidis ako dobrevam bude obom nam to vyhovuje a mame postielku na perini 😀

konja
3. pro 2008

miriamka: Na čaj jsem si naučila svého syna a ještě pomalu ve třech letech jsem k němu několikrát v noci lítala, protože seděl v postýlce a vřískal - pití,pití. Byl to občas horor 🙄 🙄 🙄

miriamka
3. pro 2008

Konja...takze vies o com pisem ☹ Ved aj to,nas je tiez na cajik hrozne nauceny,takze sa snazim najma to pitie v noci troska zredukovat lebo urcite nie je normalne aby sa budil kazdy 45 minut ze chce cajik 😲

cherries
3. pro 2008

ahojte normalne ziram z toho co tu rozpravate , nevychadzam z udivu 😨 , neviem si predstavit ze by som zviazala maleho a nemal by volne ruky ten by dostal infarkt , moj mali musi mat volne ruky a vela miesta lebo on si potrebuje roztiahnut ruky ako dospeli . No a na to nocne budenie aj ja kojim aj moj mali bude mat o chvilu 7 mesiacov a jedine co ho ukludni je cicka vecer mi inak ani nezaspi ako na cicke aj v noci stava casto no vstava on v podstate oci ma zavrete a dost casto lenze teraz mu idu zuby a jedine na cicke sa ukludni potiahne raz dvakrat a spi dalej a neviem si predstavit ze by som ho dala vyvrieskat , cumel nechcel nikdy a ani hracky ho neohuruju a caj uz vobec nie ten mi ani do ust nezoberie tak ja inu moznost nemam a od kedy sa narodil tak vstzaval kazdu 1 , 1.5, 2 hod , potom ked mu nic nebolo kazde 3 hodiny a teraz je to individualne kedze nam idu zuby ale urcite ho nejdem odnaucat od cicky zbytocna trauma pre dieta pride jeho cas ked bude vediet ze uz sa vie ukludnit aj inac do roka je to normalne a vy uz dobre ze od 3 mesacneho decka nechcete aby vam spal celu noc . Sa bojite kruhov pod ocami alebo nechapem ????

simona55
3. pro 2008

tohovorim aj ja ze to sa neda odnaucit take malinke aby nepilo vnoci ato zviazanie som si ani nevsimla vteme tak to je hrozne to by ma manzel z izby vyhodil 😀

miriamka
3. pro 2008

Cherries...to nie je o kruhoch pod ocami 😉 ,my sme prve 4 mesiace spavali pekne - 2x za noc hore,a teraz posledne 3 mesiace je hore kazdu hodinu,lebo pyta cajik.
A preco ho odnaucam?Pretoze ked mu dam didku kazdu hodinu,raz-dva krat potiahne a pokracuje v spanku...takze aj to je zlozvyk uz,lebo keby bol hladny tak taha dlhsie.A tak isto to mam aj s cajom,nas sa budi na caj kazdu hodinu,a tiez je to zlozvyk....

Ja skusim tyzden ho od toho odnaucit,ked sa nepodari,a noci budu rovnako tazke...tak to zlozvyk nebol,ale je naozaj tak moc smadny ze vypije za noc pol litra caju 😒 ,a ked to pomoze a maly sa uz nebude tak casto budit tak som vyhrala,a odstranila mu zlozvyk.

Ak budem aj nadalej vstavat kazdu hodinu - nevadi mi to,pre maleho to spravim,vobec ma to nerobi nervoznou ani unavenou ze nie som vyspata,ale proste ak je to zlozvyk,nech ho odstranim teraz a nie az v neskorom veku.

stvura
3. pro 2008

uhlasim s miriamkou, mi sme nehovorili nic o probleme vstavania ku kojeniu. Problem bol cajikovy, kojenie je o inom. Yiez som pisala ze necakam ze moj 3.5 mesacny prespi celu noc. Chcem ho len naucit sameho zaspat a spat kludne bez casteho budenia sa.
Skuste si precitat knizku Najstastnejsie miminko v okoli. Zvazovanie i ked sa vam to zda blbost babetka ukludnuje. Ved i v nemocnici vam zviazali dieta do perinky ako cibulku /teda u nas v NZ ano/ a tiez nase babky i staroveke kultury dieta zvazovali...
Apropo, ja som maleho ked mal koliku nosila cele noci na rukach, takze viem co su to kruhy pod ocami...xixi. Boli to veru tazke dva tyzdne. Kruhov sa nebojim, len chcem aby on spinkal, lebo je to pre neho dolezite.

miriamka
3. pro 2008

Dievcata,kazda robime pre svoje deticky to najlepsie...ak jedna je presvedcena ze pre babatko je dobre ked spi pri nej,ked mu dava prsko namiesto dudlika kazdu hodinu...v poriadku,urcite je to ok.
Ale tak isto,ak niektore chceme skusit ci neexistuje aj ina cesta,tak preco nas nechapete?Ved za skusku nic nedam 😉 A ked to nepojde,tak to nepojde,ale aspon som vyskusala a spravila co bolo v mojich silach aby maly kludne spinkal.

cherries
3. pro 2008

Ked ste to takto napisali tak uz to chapem ale to zvazovanie ja budem mat o chvilu 7 mesacne babo a on uz davno nespi v perinke a ani ked bol mensi tak nebol kludny ked mal ruky dnu v perinke nie pre vsetky deti je dobre ked maju ruky zviazane to je individuelne moj by sa zblaznil

miriamka
3. pro 2008

Cherries...ved to kazde dietatko je ine.My sme napriklad maleho ani raz nemuseli tisit na rukach,proste on sa nosit na rukach nemusi 😉,a ani zvazovat by sme ho nemuseli lebo perinku od zaciatku nemal lebo sa mu v nej nepacilo....,ale zase cajik,to je jeho 😖

janie
3. pro 2008

Dnes v noci jsem aplikovala některé z rad, které jsem zde přečetla. Je fakt, že naše Julča by nesnesla svazování, já ji na to nikdy neučila (pokud se tak ale některé miminko cítí dobře, proč ne). Uvědomila jsem si totiž, že jsem vždy úzkostlivě odtahohovala od obličeje plínku nebo peřinku, do kterých ho spící zavrtala, aby se mi neudusila. Dnes v noci jsem tedy přistoupila na opačnou taktiku a k peřince, kterou už mačkala oběma ručičkama jsem ji tam ještě přidala muchláčka. Možná, že to má ten efekt, jako dýchání do pytlíku, prostě si vydýchá kyslík a to ji zklidní 😀 nevím. Každopádně namísto tří hodin mlácení ssebou a žvatlání to během půlhodiny zalomila. Takže děkuji všem, které zde zanechali nějakou radu k tématu a dofám, že to bude i nadále fungovat 🙂

miriamka
3. pro 2008

Janie...aj my zaciname fungovat s plyšákom,zatial to funguje.

miriamka
4. pro 2008

Ahojte,
pridávam info z mojeho spánkového výskumu 😀

Naša druhá noc bola celkom v pohode,z tej predchádzajúcej som sa poučila že ak nezaberá pohladenie,cumlík ani plyšák dám malému čajík aby sa zbytočne nezobudil.

19.00 malý dostáva po kupely mlieko ... 19:20 spinká uz v postielke
1x hore...23:15 ...na ukludnenie stačilo pohladenie,cumlík a plyšák
2x hore...1:30 dostal 100ml čajíku
3x hore...4:00 kojenie
4x hore ...6:30 kojenie

a teraz ešte spí, budenie odhadujem tak na 8 – 8:30

No úspech je,že už nie sme hore každú hodinu,čajíka sa už až tak nedožadujeme v noci....

stvura
4. pro 2008

Super duper miriamka...mi mame tiez malicky pokrok, uz mame prsko v ustach len obcasne i ked musim povedat ze sa mi budi maly v noci castejsie ako predtym. Este par dni a zacneme s uspavanim v postielke, uz sa neviem dockat, len sa troska obavam ako to nase velmi citlive dietatko znesie. Tiez musim troska zregulovat nocne kojenie, lebo ho ma momentalne take ako novorodenec - zhruba kazdu hodinu, co nie je dobre. Rastovy spurt uz mame za sebou...
Ozaj, nieco som nasla, len tak pre zaujimavost:
Dítě po 6. měsíci nepotřebuje v noci jíst, stačí až kojení k ránu (nejdříve po té 4. h ranní), nenabízejte ani čajík či UM – dítě se může budit na čajíček či UM. Na žízeň je vhodné dítěti nabídnout čistou vodu.

Jedna otazka - Simonka, ty uz 5 mesacne dietatko krmis normalnou stravou? Bolo predtym na UM alebo ti malicko prospievalo? Mne navrhla lekarka tiez zaviest prikrmy od januara, no zda sa mi to skoro, lebo maly bude mat len 5 mesiacov a doteraz je plne kojeny. Sesternica co tak robi ma maleho "vsezravca" ale je rovnako utlucky ako bol a nepribral velmi...{oni ale boli na UM, takze tam sa zacina s prikrmy skorej}.

miriamka
4. pro 2008

Stvura...super prispevok,ved prave preto odnaucam od toho cajika,lebo viem ze maly sa budil prave na ten cajik.
Inac ja som maleho cisto kojila 5,5 mesiaca,az potom som zacala davat prikrm zeleninovy,masko...lebo maly uz nam uplne jedlo ocami papal,a uz mal 7,5kg takze bol pripraveny.

janinakovi
4. pro 2008

miriam držím ti pěsti a myslím, že jsi na dobré cestě s odnaučením na čajík. Stvura souhlasím se zavynováním, u nás to zabralo, ale ted už bude mít 5 měsíců a vymotá se mi se zavinky. Do 2 měsíců Rosi spala krásně (2x v noci vzhůru na kojení), pak přišlo očkování, náušnice a hádka s tchyní, laktační krize a noci jsou strašný, pomůže pouze prso a kontakt, takže ji máme v postely. Nejsem z toho nadšená, ale nejde to jinak- na vyřvání nemám psychiku. Je to o to horší, že mám ještě 3 letou,dcerku a ta se taky občas vzbudí, tak lítám jako pták po bytě a chce se mi opravdu někdy plakat. Nejhůř je když onemocní, jako ted obě najednou- podotýkám Rosi doma nespí, jen v kočárku a to i 4 hodiny...Wálinku mi nevzali do školky, tak je to náročny, proto souhlasím s tím odnaučováním, protože začínám na sobě cítit únavu z nevyspaných nocí a pak se to odráží ve výchově- jsem podrážděná a křičím ☹ ale jinak děvčata souhlasím s tím, že každé mimi je jiné a na každé platí něco jiného.

simona55
4. pro 2008

stvura.nie misme boli naMM a aj sme len kvoli smeduma MM moj on prospieval len ze mi ked sme jedli tak on tak hltal slinki a potom som mu dala ochutnat a jemu sato pacilo tak sme zostali pritom inak onma 8kg to je ok na 5 mesiacov ka koho vidi stim papa no aj on je taky vsezravcek 😀

janinakovi
4. pro 2008

děvčata, dáváte po každém kojení odříhnout?????????Teda hlavně v noci???????????Já když kojim co hodinu, pak dám odříhnout, tak je okamžitě vzhůru a bréčí, pomáhá opět jen prso- začarovaný kruh, přestala jsem ji dávat říhnout a to se mi zdá, že se kroutí a má neklidný spánek- dokáže hodinu běhat nohama a mávat rukama v intervalech 3 vteřiny spí, pak běží a tak až do probuzení 😖

marianeta
4. pro 2008

Ahojte.

MOj synator sa zacal posledne dni v noci budit.Nechce ani jest ani pit.
Som na nervy lebo nic nanho nezabera ani hladkanie ani spievanie.On chce spat ale akoby nemohol.Ulozi sa mi na rukach a po minute ho vystreli ako strunu a zacne mrncat.Dam ho do postielky a zasa ulozi sa na bok a za chvilu sa postavi a reve.
Takto to ide noc co noc dve hodiny.Neviem co sa stalo,lebo od 4 mesiacov mi prespal celu noc.
Nemate nejaku radu pls. 😢

fiallinka
4. pro 2008

janinakovi: mám stejný problém, u prsu se uspí a když ho dám odříhnout, probere se... v noci na to už většinou kašlu, nebo nechám odříhout jen na chvíli a když to nejde, tak nic...