Neklidný spánek u kojence. Poraďte. Přejde ho to?

natali1234
28. lis 2007

Mám 4.měsíční miminko a když je čas usínání tak strašně šmrdlá rukama,pořád si žmoulá obličej nebo jen tak s ručkama mává a hází.Když chci aby usnul musím si ho dát vedle sebe a držet mu ručky a tak společně usneme.
Svazování nepomáhá, vždy se z toho dostane, a já mu to nechci utahovat až nějak moc.
Přejde ho to?

miriamka
4. pro 2008

Baby,moj maly tiez zaspaval na prsiach.Viete ako som ho odnaucila?Ked zaspinkal didi som mu vymenila za cumlik,a on si to vobec nevsimol a cuckal dalej. 😉

marianeta
4. pro 2008

Keby ten moj chcel aspon dudel.Ten cumle iba v kociku alebo autosedacke ☹

miriamka
4. pro 2008

Marianeta...ani nas maly cumlik nechce,ale takto ked zaspi na prsiach a vymenim mu ho,vtedy si ho vezme.Inac nie.

fifinna
4. pro 2008

marianeta, pocula si o uzkosti osemmesacnych ? Je to vyznamna etapa v zivote babetka, obdobie ktore je pren dost narocne : babätko je viac znepokojene v pritomnosti tvari ludi ktorych nepozna
: ulozenie do postielky pocituje ako odlucenie, boji sa, ze vas strati.
: musi sa naucit najst odvahu zaspat a uistit samo seba, ze vas po prebudeni opät najde.

marianeta
4. pro 2008

Fifi
POcula som o tom nieco aj ma to napadlo lenze to nocne budenie uz trva dlhsie.
Ale asi to bude tym lebo predtym sa najedol a spal dalej.
V noci sme si ho dali aj k sebe do postele a nezabralo.

fifinna
4. pro 2008

marianeta, mne toto robieval maly vzdy, ked mu isli zubky, vtedy ked sa prebral, len plakal a nechcel ani prsnik. Este to môze byt aj nocny des, to sa mu zas môze intenzivne snivat co cez den prezil a na to sa budi, a aj ked zaziva dobre veci, môze sa budit s placom.

marianeta
4. pro 2008

jj fifi aj zuby idu, mal siestu chorobu ,tak asi len vydrzat snad sa to vrati do starych kolaji.

janinakovi
4. pro 2008

Mari, naše Rosi nemá ještě 5 měsíců a děla to taky, usíná, oddychuje a po malé chvíli sebou cukne a řve ařve a řve. Dělala to i starší dcera, ale nepřišli jsme s manželem co to může být. Nejhorší na tom je, když už teda usne a já ji položím, po chvíli začne běhat a mávat rukama a hlavou ze strany na stranu, to zas nemůžu spát já, protože v podvědomí čekám na to až se vzbudí. Vím že to přejde, ale kdyby pro to šlo cokoli udělat, tak to udělám. Ta starší dcera začala spávat až ve 2 letech, do roku a půl se budila co 2 hod na prso, pak jsem přestala kojit a budila se na dudlík a ve 2 letech ji vylezly poslední stoličky a my s manželem jsme slavili, protože jsme spali 6 hodin VKUSE-je to ůžasné.A teď máme to samé a děsí mě představa, že to bude do 2 let ☹

marianeta
4. pro 2008

Jani to si ani nechcem predstavit ze by takto spal do 2 rokov.
Ja uz nekojim 5 mesiacov cize furt sme na tom dobre ze sa budi raz za noc ale aj tak je to zaberak.
Som nervozna, niekedy aj na maleho zvisim hlas aby uz spal co ma potom mrzi.
Celu noc v kuse som nespala hadam aj rok.

janinakovi
4. pro 2008

Mari, kolik má malý roků?A to, že zvyšujeme hlas není nenormální, jsme opravdu pouze lidi a máme emoce, jsme v nevýhodě, protože únava je silnější- spala bych někdy i ve stoje. Taky mě pak mrzí, když křičím, ale fakt nejsem tak dobrá, abych se dokázala do nekonečna ovládat. Přála bych si být alespoň rok flegmatik 😨

marianeta
4. pro 2008

jani maly ma 8 mesiacov a rok hovorim preto,ze uz od 7 mes.tehu som nemohla v noci spavat ☹ .

janinakovi
4. pro 2008

aha, tak to asi opravdu bude fiksace na matku, on tě teď malý potřebuje víc než kdy jindy, anebo zoubky, to u nás byl noční teror. My jsme se s manželem brali v době kdy Wálince bylo 10 měsíců a dali jsme ji k mé tetě, kterou nikdy neviděla, to jsem však nevěděla, že to byl nejhorší krok v jejím i našem životě, od té doby je na nás nenormálně fixovaná. Abych byla přesná, protože mám maminku i tatínka daleko a tchyně stála za prd, byly jsme pořád a jen spolu, teď mi vyčítají, že je divná, protože k nim nechce jít- život je ironie 😒

stvura
4. pro 2008

Co sa tyka toho grgnutia, tak v noci pendlujem celu noc, maleho polohujem raz na prave, raz na lave prso a medzitym este odgrgovat, lebo on je vyslovene nespokojny ked si neodgrgne.
Nas maly tiez dudel nechce a vypluva ho...vsetky nase snahy zmarene...
😖

miriamka
5. pro 2008

Ahojte,
ja len chcem napisat...ze 3.den sa snazim zmenit maleho nocny rezim ze sa budil kazdych 45-1 hodinu na caj.Po 3 dni vidim maly uspech.Vypije za noc uz len 60ml caju,staci pohladenie a plysak...a tuto noc sa budil len kazde 3 hodiny 🙂
Takze urcite ten cajik bol zlozvyk!!!!ked to ide aj bez neho

knobloska
5. pro 2008

Ahoj, moje dcera už asi 14 dní špatně spí. V noci se pořád převaluje a u toho kňourá. Spí u nás v posteli a neuklidní ji ani čajík, pohlazení, chycení za ruku.Zatím jsem to připisovala zoubku, který se jí klube, ale není to moc dlouho? Někdy mi přijde, že se tak vrtí , protože nemůže najít vhodnou polohu na spaní a vzteká se, proto pláče. Dneska v noci jsem ji už musela 2x nosit po bytě a už opravdu sotva lezu.... 😝 Setkala jste se s tím některá? Děkuju

vanilka32
9. pro 2008

miriamka a ine maminky,
mozem sa ta opytat ako by si riesila caste vstavanie keby nebol pricinou casteho vstavania zlozvyk cajik? Moja mala zacala vymyslat, dostava vecer UM (cez den je plne kojena) ,o 20tej zaspava a o 22:30 je uz hore a dospala, chce si sadnut, smeje sa, kedze nikto nereaguje a nechavame ju v postielke do 15min place ako tur. Pohladenie nepomaha, to je este nervoznejsia ked sa jej ukazeme, cumel v amoku vypluva samozrejme. Ked ju nakojim, aj tak nezaspi, proste je kompletne prebrata.

Nie je chora, zuby jej nejdu, predtym krasne spavala aspon do polnoci a potom sa kazde dve hodiny kojila ale hned zaspala. A uz vyse tyzdna takto vymysla ze sa zobudi uplne cerstva, a nic nepomaha ako jej vysvetlit ze je noc a ma spinkat. V noci sa koji ale ako ty pises prvykrat si cajik nedavala stacilo pohladenie, plysak.

Cez den vela nespi, doobeda dve hodky a poobede max. hodinu, od 17tej nespi.
uz sme zufali, budem vdacna za kazdu radu.

evikuu
9. pro 2008

knoblosko: ahojda-poradím jednu věc u takhle velkého dítěte není dobře když spí u rodičů v postely.Vám to nepřipadá ale rušíte jí!!! Zkus jí dát někam kde bude mít klid a spinkat sama,nám se to milionkrát vyplatilo!!!

miriamka
9. pro 2008

Vanilka32...nemoze sa mala zobudit ze je vyspata preto,ze cen den viac spinka?Lebo nas maly ak cez den vela spinka,a ten poobedny spanok ma neskor,tak tiez ked sa vecer napapal zvykol sa tak za 3 hodiny zobudit ze je uz vyspaty.
Teraz sa ho snazim drzat tak,aby zaspal az okolo 19-20tej,a to je vtedy uz tak unaveny ze zaspi a nezobudi sa uz ze je hore,len proste zo sna placka,ale to uz ocka neotvara.

Knobloska...a preco spi mala s vami?

fifinna
10. pro 2008

vanilka, preco davas umele mlieko pred spanim ? Od kedy ho davas ? Nemôze to byt z toho, ze sa moc napapa a prebere sa na to , ze ma plne brusko a neda sa jej uz potom zaspat. Skus jeden den len nakojit. A umele mlieko radsej vynechaj uplne.

knobloska
10. pro 2008

Evikuu, to mě nenapadlo....Možná na tom něco je. Usínat v postýlce asi nebude, ale zkusím ji tam přendat až usne. A proč spí s námi? Byla v postýlce od narození strašně neklidná, pofňukávala a nespala. Když jsem jí dala k sobě, usnula jako mávnutím kouzelnýho proutku. Je ale fakt možný, že ta doba už je pryč a chce být sama.

vanilka32
11. pro 2008

fifinna, uz druhy den mala spava uuuuplne ukazkovo, pediatricka povedala ze mam zacat prikrmovat a vecer kasu, tak som jej druhy den dala ryzovu kasu, zjedla maximalne polovicu dako ju to neoslovilo a potom som ju dokojila. A nadherne mi spinka, 4x sa sice kojime ale nezobudi sa spinka dalej. Tesim sa prevelice 🙂

marmazel
11. pro 2008

Ahojte, rychle jsem to tu projela, ale nevím jestli už se to tu neprobíralo, malá poslední tři dny špatně spí, večer usnenormálne, sama v postýlce, du jí tak max. 2x dát dudlíka, ale v noci se co hodinu nebo dvě budí, ani neotevře oči, tak jí dám dudlíka, je teda fakt, že vstanu sotva kníkne, myslíte, že už to dělá ze zvyku nebo jí něco trápí a upraví se to? mám jí nechat chvilku vyřvat a pak dát dudinku? začínám z toho být zoufalá.

miriamka
11. pro 2008

Marmazel...my sme tiez takto fungovali,ale maleho vtedy kazdu hodinu utisil len cajik.Takze som sa snazila ho od cajika odnaucit tym ze som ho pohladila,kedze mu asi zubky idu potrela dasienka gelom,...a vysledok?teraz uz par dni funguje tak,ze sa budi kazde 3-4 hodiny,takze to je super.

marmazel
11. pro 2008

jenže já mám pocit, že nic nevnímá, má zavřený oči, tak nevíém jestli nějaký sny?

miriamka
11. pro 2008

No nas tiez neotvori oci,len plakal zo spanku...

lusinda77
4. zář 2009

ahoj holky, náš malej se v noci otáčí na bříško, ale spát tak neumí začne pást a plakat a tak ho otáčím zpět.Děje se tak i třeba každou hodinu.Dala jsem mu do postýlky kojící polštář ale žádný zábrany nevydržely chytí se za postýlku a je na břichu.Jsem už zoufalá, potřebovala bych se trochu vyspat.Poraďte co s tím,nebo aspon pokud máte podobnou zkušenost ,kdy to přejde. díky

jeudi
4. zář 2009

ahojky prodavaji polohovaci polstare ty se nehnou z mista nemam s tim zkusenost ale mohlo by to fungovat..

jinak mam take problem nas malej vcera v noci vubec nespal a pres den take ne dnes nez usnul tak plakal a plakal i ze spani ted jen cekam kdy se zbudi..mam strach aby mu neco nebylo place litostive takze brisko to neni..

palenda
4. zář 2009

lusinda - u nás je to to samé, taky od té doby, co se začal víc otáčet, tak se budí... řekla bych, že je to teď trochu lepší, už to není tak často, ale několikrát za noc se vzbudí, taky čekám, kdy se to zlepší.

schenet
6. lis 2009

Stejný problém s usínáním máme taky i dudlík pořád dáváme zpět.Naše měsíční slečna si vyžaduje pozornost,ale souhlasím s apricots: pohlazení funguje pro jistotu jsem měla ze začátku i židli u postýlky.Jinak bych měla záda odrovnaný.

celin
6. lis 2009

ahojte, nas maly vecer pri kojni pekne zaspi a ked ho dam do postielky na brusko spi pekne dalej, ked ho dam na chrbatik do minuty je hore. zacne mavat rukami a nohami a do minuty sa rozplace, zoberiem ho na ruky, utisim a hned zaspi , dam na brusko a pekne spi. kedze babatka nemaju spat na brusku skusala som ho zaviazat do perinky, ale sermuje dovtedy kym nevyberie rucicky a potom sa zobudi a place. neviete mi poradit ako ho naucit spat na chrbte? ked spi na brusku tak sa nevyspim lebo ho kazdu chvilu kontrolujem. alebo ho mam nechat spavat na brusku?
dalsi problem je denne zaspavanie. zaspi len vonku v kocari, cize musime chodit 2 x denne na prechadzky.doma nepomaha uspavanie na rukach, v postielke, v kocari ,.... ak sa nam ho podari uspat za 30 min. je hore. ked ideme von spi 3 hod. nemate nejaku fintu na uspavanie vo vnutri?