Neklidný spánek u kojence. Poraďte. Přejde ho to?

natali1234
28. lis 2007

Mám 4.měsíční miminko a když je čas usínání tak strašně šmrdlá rukama,pořád si žmoulá obličej nebo jen tak s ručkama mává a hází.Když chci aby usnul musím si ho dát vedle sebe a držet mu ručky a tak společně usneme.
Svazování nepomáhá, vždy se z toho dostane, a já mu to nechci utahovat až nějak moc.
Přejde ho to?

apricots
28. lis 2007

jo, to máme někdy taky - teda dost často🙂taky líp usíná, když jí chovám, nebo držím za ručku, ale poslední dobou sem kvuli svým zádům zavedla metodu🙂položím jí do postýlky, ona se chvilku šmrdlá, přijdu, pohladím, položím na ní ruku a pak zas odejdu...takhle se to opakuje asi třikrát a pak už usne sama - docela sem byla překvapená, jak to funguje a nemusím jí půl hodiny drndat v náručí - už mě fakt začínali bolet záda, přece jen 8 kilo je 8 kilo🙂

j.a.k.a
28. lis 2007

Ja mam ten isty problem, preto mala zacala spavat na brusku,ked ju dam na chrbatik do 10 min je hore,alebo nevie zaspat vobec.Najprv som sa strasne o nu bala,ale ona takto spi ovela pokojnejsie..

natali1234
autor
28. lis 2007

když on těma ručkama mává dost dlouho, opravdu do doby než si ho nevezmu a neuklidním ho držením.
Někdy i pláče jelikož se sám mlátí do obličeje.
Možná ale je to jen jeho vyčuranost jak spát u mne.

natali1234
autor
28. lis 2007

myslite že ho mám zkusit dat spat na brisko? a co když bude neklidný mám ho nechat dokud neusne nebo poznam že se mu tak opravdu nelíbí?

apricots
28. lis 2007

no stopro si tě tak chce zavolat...ale ničeho se neboj, prostě to zkus...polož do postýlky a čas od času k němu přijd, pohlad,(nám hrozně pomáhá když jí hladím obočí nebo čelíčko, nebo jí jen položím dlan ze strany k hlavičce - to si jí chytne a hned zavře oči)a pak zase odejdi - když bude plakat, zase přijd a takhle pořád, dokud fakt neusne - jednou se unavit musí a garantuju ti, že po třech dnech už usne za chvilku...nám to taky nejdřív trvalo tak půl hodiny, ale po pár dnech už je to do deseti minut 😉

natali1234
autor
28. lis 2007

to bude ale beh na dlouhou trat,jelikož když bude plakat tak než ho uklidnim,to zabere dobu a když me uvidí odchazet tak spustí zas.to tam mám stát?ptám se asi jako .... ale už jsme zoufalý.děkuji

j.a.k.a
28. lis 2007

Ja ju hladkam po chrbatiku,alebo po hlavicke,niekedy zaspi hned,niekedy to chvilu trva,ked zacne vekmi plakat tak ju dam na chrbatik,takto zacne byt mrzuta este viac a nakoniec skoncime aj ta na brusku. Ved vyskusaj zato nic nedas.

apricots
28. lis 2007

no, chvilku tam stuj, nebo si vezmi židli a chvilku u něj sed - radím ti hlavně, abys ho moc nenosila v náručí - vytvoří si z toho "železnou košili" a jak to budeš dělat, až bude vážit třeba 15 kilo?naprosto tě chápu, my měli uplně to samý, taky sem pro momentální jednoduchost vždycky chovala, ono to toiž fakt dlouho trvá, než se mimi uspí první den bez chování, ale brzy se to zlepší, po tejdnu už je to fakt záležitost chviličky...

apricots
28. lis 2007

a vřele doporučuji to hlazení na hlavičce - malou hladím na čelíčku a spí hned🙂

j.a.k.a
28. lis 2007

Ked bol moj starsi syn male babetko, jemu zasa pomohlo, ked som mu dala do rucky obycajnu plienku. On si ju s rucickami zmolil a tak zaspaval.

martinabarak
28. lis 2007

My mame rovnaky problem, stale ked mi zadrieme na rukach tak ho davam pomaly do postielky, ale po chvili sa zobudi a mrnci, az na treti-krat zaspi celkom. Ku mne ho uz nechcem davat hoci mame velku postel, lebo sa dobre nevyspim a este k tomu 3 x v noci papame. Hladkanie v postielke bez nosenia fungovalo asi 3 tyzdne, teraz to uz nefunguje 😒

yesno22
28. lis 2007

natali...skus to, co radi apricots a cim skor...moj maly ma 9mesiacov a zaspava vedla mna, vkuse mi rukami chodi po tvari, sklbe ma za retiazku(uz som si ju dala dole) a ked mu chytim rucicky, tak spusti plac...ked bol mensi, zaspaval tak ako tvoje babo a je moja chyba, ze som ho to neodnaucila skor 😒

natali1234
autor
28. lis 2007

a to házení rukama je normální?
mě připadá že to jsou i nervy jak s nima hází, chvilku zabere pak se zas lekne rozmáchne se tema ruckama a je vzhuru a pořád dokola.
Muže mít i divoký sny?

yesno22
28. lis 2007

natali...maly dost dlho spaval tak, ze bol stale "v pohybe" ...maval ruckami alebo kopal nozickami...este aj teraz sa casto pocas spanku prevaluje v posteli hore, dole...skoro do 4mesiaca som ho zvazovala na pevno do perinky, nevadilo mu to a lepsie spinkal...potom z nej vyrastol

paolin
28. lis 2007

ahojky! taky jsme provozovali noseni pred spanim a dost dlouho. v postylce maly proste neusnul. system "vyrvat" nam taky nazabiral, protoze syn to vydrzel klidne 3 hodiny a pak jsme ho museli hodinu uklidnovat z amoku. rucicky, nozicky...to stejne, jak pisete. ted usina pri zpevu ve sve postylce, ale za drzeni rucicky. proste potrebuje kontakt, jinak neusne. zkouseli jsme uz vse, snad se i stavet na hlavu a nic. celkove toho moc nenaspi a vetsinou ho vzbudi i spadnuti spendliku na zem 😒
vsimli jsme si, ze i ve dne porad s rucickama neco dela. nenecha prstiky v klidu. uz nevime, co s tim a uvazujeme zajit k psychologovi, abysme neco nezanedbali. holt nektere deti jsou trochu labilni ☹

apricots
28. lis 2007

no já bych řekla, že to "dirigování" je normálka...ale já nemyslela nechat vyřvat!to ne, to by mi samotný bylo líto, navíc ten stres, když pláče a nikdo nepřichází musí bejt hrůza...já to myslela jakože nechat v postýlce a když začne plakat, tak přijít, pak zas nechat ležet, nechat ho poplakat chvilinku a zase přijít...aby nedošlo k tomu stresu, ale aby taky někdo nepřiběhl ihned....jak říkám - není to otázka jednoho nebo dvou dnů - ale do tejdne by to myslím mělo zafungovat - moje mimi taky potřebuje kontakt, takže si právě třreba sednu k postýlce, položím jí ruku na bříško nebo mě za ní chytne - tak ví, že sem tam a usíná - když usne, tak se potichu vytratím🙂

jitka83
28. lis 2007

Ahoj holky. Já mám stejný problém. Můj kluk nechce spát. Večer s usínáním nemáme problém, ale přes den. Jak uvidí postýlku, tak začne být ve střehu a jen dolehne, tak spustí a ne a ne usnout. Dudlíka plive, pořád se vrtí, hází ručkama a dost křičí. Jedině kde spí je kočár, ale máme blbou chodbu, tak ho tam nechci moc nechávat, protože ho soused budí. Tak ho přenáším domů, ale za chvíli je vzhůru, nebo dlouho brečí, než zase zabere. Už sem z toho zofalá. A teď se mi dokonce budí i v noci. A to mi nikdy nedělal. Kdyby se ale chtěl jen najíst, ale on dokáže pak probrečet skoro zbytek noci. Tak už nevím, co s ním. ☹

kacka79
29. lis 2007

Tak my jsme začali teď v noci "povídat".. pravidelně cca od 3 do 4h a je to nářez. Pokud dělám že spim a tvářim se nezůčastněně, začne zuřit a plakat.. takže ze spaní melu takový to jasněě, ty jsi ale šikulaaa... no jako magor. Asi bude drbna po mamince 😀

orisek1
29. lis 2007

To je zajímavý, že ty děti přibližně ve stejným věku všechny začnou v noci brebentit. ALe našeho Martínka už to celkem přešlo, začíná až kolem šesté nebo sedmé ráno

terezkaaa
29. lis 2007

Nečetla jsem diskuzi celou-my večer máme strašně cviků než usnem, ale zase pak spíme celou noc až do půl 9 🙂 Teď jsem mu zkusila dát večer pít čaj od Lerosu na dobrý sny a nevím jestli to bylo tím, ale bylo to o usínání něco lepší 🙂

terezkaaa
29. lis 2007

pardon-o něco lepší 😉

ajus
29. lis 2007

kacka presne tak aj my, ked uz myslim, ze musi spat, tak rozprava"... 🙂

orisek1
29. lis 2007

Mě strašně vytáčí, když v různých těch maminkovských časopisech je odkaz na internet na "klinicky ověřený postup pro dobré spaní". Klikla jsem na to a ejhle-opět reklama na johnson -levandulová řada pro dobré spaní. Takže pokud to ještě nevíte, stačí večer vykoupat v koupeli pro klidné spaní, namazat olejem pro dobré spaní, nakrmit, pomazlit a děťátko sladce spí až do rána 😝

anatanka
29. lis 2007

Miriam taky tema ruka porad vsude placa a smrdla, takze jsem ji zacala vzdycky pred usnutim davat do rucicek ruzny usinacky a plysaky, co se dobre zmoulaj, ale nejradsi ma stejne plinu nebo svetrik.
Jinak ale spanek nic moc, budi se kazdou chvili. A kdyz si zacne k tomu mleti se jeste vypravet, tak to uz mam vzdycky chut odklidit ji nekam na samotku 🙂

kristi
29. lis 2007

Mia se tedka naucila spat na brise s vystrcenou prdelkou, no sileny..v pulce noci se vzdy zvedne, sedne a zacne pistet a povidat.

Jinak plina je klasika, bez ni by asi neusnula.

anatanka
29. lis 2007

Kristi: Tak to je dobry, ze vy takz, ja jsem si rikala, ze ji na to naucim a bude chtit spat s plinou jeste o svatebni noci... 😉

kristi
29. lis 2007

Anatanka: v klidku, oni to miluji..jak se mate?? 😉

kikaz
29. lis 2007

Ahojkajte. Aj moja malinká poslednú dobu pred spaním vyvádza. pred tým som ju položila parkrát dala vyplutú dudu a spala. Ale teraz ledva hladí a keď ju položím vyhadzuje bruško a strašne sa mece a mrnčí. No dnes som ju položila do postielky a par razy pohladkala dala dudu a predstavte si spí. 🙂
Inak nám niekedy zostal len prsník na tom veščinou zaspala ale to ja tak nechcem. ☹

anatanka
30. lis 2007

Jo, s dudlikem me taky strasne rozciluje, porad ji vypadava a ja ji ho tam porad nasazuju, pak si ho zacne chytat rukou, nacez si ho samozrejme vytahne a pet minut se ho snazi zase dostat zpatky, pak uz se na to nemuzu divat, tak ji ho tam asi po stopadesaty vrazim a ona si ho chytne rukou a vytahne...

Kristi: Ty jo, ona uz ma Mia skoro 10 mesicu? To je strasny, jak to leti. Ja si jeste uplne zive pamatuju, jak jste tam od vas z diskuze byly vsechny tehotny a rodily...

kyri
30. lis 2007

orisek: 😀 😀 (ještě by chtělo dodat, že pak se týden nevyspíte, protože dítě bude mít na johnsona alegrii, bude se drbat po celým těle a bude to na houby😀 )

... a s levandulí u dětí opatrně, snižuje totiž tlak, tak aby se to nepřehnalo 😉