Neklidný spánek u kojence. Poraďte. Přejde ho to?

natali1234
28. lis 2007

Mám 4.měsíční miminko a když je čas usínání tak strašně šmrdlá rukama,pořád si žmoulá obličej nebo jen tak s ručkama mává a hází.Když chci aby usnul musím si ho dát vedle sebe a držet mu ručky a tak společně usneme.
Svazování nepomáhá, vždy se z toho dostane, a já mu to nechci utahovat až nějak moc.
Přejde ho to?

zuz11
22. bře 2008

skopcenka • Včera ve 13:45
Ahojky holky, kdo mi poradí? Náš problém mě začíná trápit víc a víc. Mám 7 a půl měsíčního syna - od porodu trpěl strašně na větry a také proto, také i proto, že se sám neuměl uspat jsme ho museli balit do zavinovačky. Pak pěkně zabral. Jak nám rostll, je z něho pěkný čipera - aktivní až moc - neposedí, nepoleží - neodpočine si - prostě nevypne. Tak usíná - a už je to nutnost v zavinovačce. Zní to drsně , le opravdu ho musíme na spaní "svazovat". Jenže klouček na nás vyzrál - už má takovou sílu, že se nedá zavázat, vytahuje ruce a je problém ho uspat. Zkoušeli jsme ho nechat venku, ale okamžitě se buď po rozvázání ve spánku probere - a začne máchat rukama nebo neusne. Může být unavený jakkoliv, pokud jevolně - převaluje se v postýlce, zajímá ho všechno - je šťastný, že nemusí spát - tak vadrží i hodinu a je po spaní. Nebo začne mrčet únavou a až potom, co ho zabalíme - usne. Chci ho již naučit spát volně, ať se může i přetáčet v noci do pohodlené polohy, ale nedaří se mi to a už nevím, jak na něho. Začíná mě to hodně trápit. Co bude v roce? Nemáte někdo stejný problém?Prosím, poraďte!!!!. Díky moc Peťa

agatka77 • 1d • Včera v 16:03
no tě pic! my budem asi taky kandidáti na svazování až do roka! je nám měsíc a týden a bez svázání pinďa neusnel,děsím se toho,co bude následovat.takže kdo máte nápad,sem s ním! 🙂

maly_strom • 1d • Dnes v 07:41
já taky prosím o radu, i když asi ještě nějaký ten den zavinovat budu, protože se malá budí ze spánku pořád ručičkama 😖 Zkoušela jsem jí dát na bříško, ale bohužel nezabírá. Na bříšku je ráda, ale jen když je vzhůru a pase koníky. Takže jakmile ji spící položím na bříško, tak se za chvíli vzbudí a chce pást. A je jednoo jak moc je unavená
😝

hanik • 1d • Dnes v 08:21
teeeda, tak to je s tim svazovani husty? 😲 ..no na kurzu nam prave rikali, ze to maj mimca radi, ale my jsme na to vyzrali ..nejdriv bohuzel, ale ted si rikam bohudik. 😨 🤐 ...protoze jsme v 10ti dnech byli na svetylku kvuli zloutence a malej lezel jaka sirokej tak dlouhej nahatej 4 dny v kuse a vypadal tak spokojene. ..a od ty doby bylo po zavinovacce, protoze se mu nelibilo spat s rukama u sebe 😅 ..a to jsme meli rovnou tri rychlozavinovacky. ...tak ted si muzu rikat, jak to bylo dobre, ze si malej rychle odvykl bejt stazenej 😕
...jinak v noci mrska rucickama taky .ale je to vsechno ze spani a neprobudi ho to. ..jen kdyz uz ma fakt hlad.

anatanka
22. bře 2008

Miriam spala kdyz byla malinka a cim je starsi, tim spi hur. Budi se kazdou chvili, vecer nemuze zabrat, mne si ocicka uz od sesti, ale usne az v devet, ale jen co ji dam do postylky, tak uplne ozije, okamzite si stoupne, chyti se postylky a vola.

berynka
22. bře 2008

Ahoj, taky jsme měli období, kdy malá chtěla před usnutím držet za ručičku. Nějakou dobu to trvalo, ale pak už to nevyžadovala 😉 . Bylo to třeba i při cestě autem, když jsem jí vzala za ruku, tak se hned zklidnila. Jo, pamatuji se, že kolem 3-4 měsíce také pomáhalo utemovat dekou, aby se nerozptylovala než zabere.
Teď spíme v pohodě. Usíná krásně, vim, že musí být před ukládáním aspoň tři hodiny vzhůru a hlavně se sama aktivně unavit 🙂 . Na noc dáváme Baby Calm a podle všeho to stále zabírá 😀 .

uhlikova09
22. bře 2008

Co to je ak sa smiem spytat ten baby calm 😅

berynka
22. bře 2008

uhlikova09: kapky na prdíky 😉 . Jsou dražší než třeba Sab Simplex, stojí okolo 130Kč. Ale calm znamená klidný, takže celkově klidný spánek můžem potvrdit 😉

kristi
22. bře 2008

ja ji od roka davam homeopatickej sirup Sedalia a je to o kousek lepsi

krista
6. lis 2008

felixko • 1d • Dnes ve 12:32
Potrebujem poradiť, moja 2mesačná dcéra je stále nervózna, nemôže zaspať, stále si chytá líčka, hryzie si pästičky, hladom netrpí, nemá žiadny opuch tváre, nezdá sa, že by ju niečo bolelo, nie je plačlivá, len je nervózna, nevie zaspinkať, stále si ručičkami brázdi po tváričke, môžu ju omínať ďasienka ako predzvesť rastu zúbkov v tomto jej veku? ďakujem za odpoveď

lendy1 • 1d • Dnes ve 12:39
zkus ji pevně zabalit, aby si nemohla s těmi ručičkami šermovat 😉

lendy1 • 1d • Dnes ve 12:41
podobná diskuze:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

fifinna • 1d • Dnes ve 12:43
A nemôze zaspat len doma, alebo aj vonku ? A vlaste v noci alebo cez den ? Môj nevedel cez den doma vôbec zaspat, musela som stale vonku kocikovat.

felixko • 1d • Dnes ve 12:49
nevie zaspať nikde, predtým boli prechádzky radosťou, vždy v kočíku zaspala a teraz sa nie a nie uložiť. asi budeme musieť navštíviť lekára, lebo mám o ňu strach

kubaka • 2d • Dnes ve 13:14
felix - zuby to nejspíš nebudou, ale k doktorovi i bych šla, je to ještě novorozeně, něco jí možná chybí.
Zkus nejdřív odstranit vše rozrušující, držet ji v klidu, pevně zabalit jako larvičku do nějaké šály, lehnout si na postel a poližit si ji zabázanou na své tělo. to u nás zabralo u večerního řvaní. Takhle jsem s ním ležela třeba hodinu, četla si u toho a on spal. Ve třech měsích to zmizelo. Oni jsou moc malinký, neumí se uklidnit, ruší je jejich vlastní pohyby které neovládají a, dokonce je i budí.

fifinna • 1d • Dnes ve 13:22
veru netrapte sa , chojte k lekarovi. Môze to byt aj kolika. Zubky neviem, ci tak skoro. Prve priznaky zubkov su sliny. Musela by poriadne slintat. Skus jej aspon preventivne pomasirovat brusko a pocvicit z nozickami. Na masirovanie bruska je dobry krem Pupik.

kejka • Dnes ve 13:28
Přečti si toto,třeba ti to pomůže
http://www.portal.cz/scripts/detail.php?id=1342

dudinka21
6. lis 2008

Ahoj, ja len, že som už podobnú vec rozoberala na inej diskusii a jedna mamička mi napísala, že ked dieta kope nohami a rukami tak ešte može mať morov reflex, ja som si hladala na nete a vraj by sa to malo do pol roka stratiť. Skúste si to aj vy pozrieť našla som tam aj videa a moj syn robí presne to isté...

sisstin
6. lis 2008

dudinka: tak v tom případě ho mame furt 😅

dudinka21
7. lis 2008

a kolko mate mesiacov.... ja ked to neskonci do pol roka chcem navstivit neurologa...

ia.
10. lis 2008

ahoj, chci se zeptat, mám 1 měsíčního syna a poslední týden spí velice neklidně, v noci se kroutí, pobrekává, vrtí, když mu dám dudlík a držím ho, tak zase klidně zabere, ale jakmile mu dudlan vypadne, zase se začne vrtět...kolikou trpí od narození, dokonce jsme nasadili probiotické kapky, myslíte že je to kroutění kolikou? někdy se vyprdí, vykaká a je pár hodin klid, ale pak zase...

andy80
10. lis 2008

ia. některým miminkám pomáhá svázání do rychlozavinovačky. Můžeš to zkusit. A určitě se ti může budit kvůli bolení bříška.

dididi30
10. lis 2008

ia moze to byt aj kolikou 😒
a kojis alebo nie?

ia.
11. lis 2008

andy80: dělal mi to i v zavinovačce 😒 myslím že to bude kolika..
dididi30: kojím plně, bez příkrmu, mléka mám dost, přibírá krásně

yasmina
11. lis 2008

ia. my sme mali koliku do 6 mesiacov..prerevali cele noci aj dni ☹ pomahal sab simplex a espumissan L...a antikolikove flase...a maxik spi nekludne doteraz...

miriamka
21. lis 2008

Ahojte,
tak sa pridavam...sice zaspavame celkom ok,ale v noci sa velmi casto budi maly s placom...ocka pri tom neutvori,staci mu bud cajik alebo kojenie a pokracuje dalej,ale potom velmi casto placka takze stale k nemu beham ho pohladit,dat cumlik...Cim to moze byt?Ma uz pol roka.

sue007
21. lis 2008

U starsich deti-kolem pul roku,uz to buzeni byva vetsinou ze zvyku,zaplacou-vi,ze neco dostanou,neco,co maji radi...a jede se dal.Vetsinou to delaji hlavne kojene deti,chteji k mamce.My s tim teda mame take problem a nejsme jedini,koho znam.Jako maly spaval krasne.
Jinak u miminek s velkymi prdiky-u tech malych-muzete je davat spat do autosedacky,do vajicka-my tak spali prvni cast noci vzdy-az do 3.mesice.Nezna naruc rodicu-knizka-vam potvrdi,ze je to i pro den super poloha pro neklidna mimca.
A pokud maji problemy se spanim deti starsi,treba rocni,stji za to zvazit vhodnou aromaterapii-nemyslim nejaky johnson-ale probrat to s odbornikem.Nebo alespon neco takoveho http://www.vesely-skritek.cz/produkty/esencialn....
A u deti neklidnych,prechazejicich ze zavinovani do normalu a pd.urcite poradne vystlat postylku,kolebku vsim moznym-deky,plyny- kolem ditete,at se maji moznost zavrtat-plno deti usne lip,kdyz maji napr.plinu na obliceji.

miriamka
21. lis 2008

Sue...no a ako dieta zbavit toho budenia zo zvyku? 😲

sue007
21. lis 2008

no jo Miriam,na to zadna prijemna cesta neni,samo to tedy prejde malo kdy.Je to zlozvyk,jedine,co zabira,je nechat deti plakat.Nekdo to necha az na konec,kdyz se rozhodne odstavit-i pak to dite samozrejme obreci a nekdo se to rozhodne resit drive,vetsinou to je tyden bezesnych noci.Samozrejme,pokud je dite zvykle pit kazdou hodinu,tak ho nemuzes najednou nechat celou noc bez piti,ale odbourat to treba na 1-2kojeni za noc.Jinak by se dite melo pohladit,ujistit ho,ze jsme tady,treba kazdych pet minutek,ale nic vic-pokazde odejit a nechat brecet-az usne a pak zase stejne-kdykoliv v noci.Hlavne se to musi delat v klidu a se sebeduverou,ze to zvladnete.
Me se takhle blbe zacal budit po prvnim ockovani a zustalo nam to.A jedna mamca od nas ze cviceni rikala to same,tak nevim.Vzpominam,jak jsem ho rano ve 4 musela budit na kojeni jako novorozene 😒

miriamka
21. lis 2008

A vy uz teraz dobre spite?

sue007
21. lis 2008

ne miriam,ja jsem ho jeste odvykat nezacala a asi ani nezacnu 😅 Ja na to proste zatim nemam,vidim to tak na leden,to bude mit pritel volno a tak se prostridame,je to dost narocny.I kdyz vim,ze cim driv,tim lip.Rikam si,treba se to samo uklidni,ale mam o tom dost nacteno plus dve sestry a kazda dve male deti,takze vim,ze to tezko prestane jen tak ☹

miriamka
2. pro 2008

No baby,dnes sa idem dat do boja a pokusim sa maleho odnaucit budit sa zo zvyku,ze dostane cajik.Netusim este ci sa mi to podari,a ci aj nieco tieto noci pospim...ale pravda je ze maly sa nebudi na hlad,ale na to ze vie ze dostane cajik.Hadam ho utisenie,cumlik,hracka alebo nieco utisi.

Ake mate skusenosti s odnaucanim?Ako ste postupovali?

many
2. pro 2008

ia - nám v porodnici říkali,že svazovat se má nejdýl tak do měsíce,pak už ne,brání se tak dítěti v pohybu

fifinna
2. pro 2008

miriam, ja som maleho zatial odnaucila len polovicne. Zaspal na cici a do hodiny sa prebral a pytal znova. Potom aj kazde dve hod. Tak som sa rozhodla, ze do polnoci mu nedam. Ked sa prebral prisla som knemu, samozrejme dostal jedy, ked som mu nedala cici. Skusala som ho hojdat na rukach, ale nepomohlo, dala som mu napit caju a polozila som ho na postel, buchala po zadocku, zachvilu sa vzdal a zaspal. Stacili tri dni a uz mu staci, ze pridem za nim a pobucham ho po zadocku. Mala by som to tiez skusit aj po pol noci, ale to sa neviem prebrat, tak mu cici dam. Inak strasny pohlad kukat na dieta ako place, ja som to skôr nedokazala, a kolko krat, ked sa nahodou prebere a moc place, a ja nemam bojovu naladu, tak mu radsej cici dam.

miriamka
2. pro 2008

Fifinna...ja som ho odnaucila od zaspavania na prsniku,konecne zaspava uz asi mesiac v postielke.Ale ked sa budil na caste kojenie dala som cajik,a teraz sa zase budi casto kvoli cajiku takze idem ho aj od toho nejako odnaucit 😖

janie
2. pro 2008

U nás to samé, čtvrtý měsíc na krku a spánek je tragickej. Přes den je to vcelku v pohodě, jednou zabere kolem poledne, pak ještě jednou odpoledne. Ale večer bych brečela. Julča už měla krásný období, že jsem ji nejdýl do 9 hodin dala spát a vydržela třeba až do 5 do rána, úplně v pohodě. Najednou se to nějak přetrhlo a teď to teda stojí za to! V osm ji dám spát, okolo devátý už zase čučí a podle toho, jak mi to jde ji do půlnoci uspím. Pak ale padne druhá hodina ranní a jedeme znova, třeba do šesti do rána. Jen si tak povídá a mlátí sebou, ani nechce kojit. Pevně doufám, že je to jen nějaký období, a že s tím zase přestane. Nijak zvlášť se s ní netahám, snad jen když už ječí jako prasátko na porážce 😀

stvura
2. pro 2008

Many...dieta by sa malo zvazovat este do 3 mesiacov, vid knizka "Najstastnejsie miminko v okoli", ale kvoli predlzeniu spanku a "ukludneniu" sa moze i dlhsie. V knizke je presny popis zavinovania aby dietatko bolo v polohe "kukla" z ktorej sa nevyvlecie.
Mi uz zaspavame a spime dobre, este musim doladit spanie mimo "mamicky na prsku", len cakam dokedy maly bude mat 4 mesiace {nemal este 5 kg}

muminek
2. pro 2008

My máme období že v osm usne v devět je vzhůru a tak to jde po hodině tak si ho vezmu k sobě, ale ani to už moc nepomáha furt sebou šije a ani kojit nechce. Tak nevím ☹

many
2. pro 2008

stvura - tak to čučím 😉

jajka78
2. pro 2008

Aj my zavazujeme, poza chrbatik, nozicky ma volne. bez toho sa budil vkuse. znamy zavazoval do 1 roka, je to lekar.
stvura a ak je to ta poloha kukla? a ako chces doladit spanie na cicku?