Neklidný spánek u kojence. Poraďte. Přejde ho to?

natali1234
28. lis 2007

Mám 4.měsíční miminko a když je čas usínání tak strašně šmrdlá rukama,pořád si žmoulá obličej nebo jen tak s ručkama mává a hází.Když chci aby usnul musím si ho dát vedle sebe a držet mu ručky a tak společně usneme.
Svazování nepomáhá, vždy se z toho dostane, a já mu to nechci utahovat až nějak moc.
Přejde ho to?

rkk
9. lis 2009

Ahoj všem mala ma 5měsicu a zhruba měsic je strašně neklidna 😒
Večer nakojime kolem sedme hodiny to krasně usne 😵
Jenže do hodiny je vzhuru a tak do pulnoci se nenudime.
Taky děsně rozhazuje ručičkama a ještě u toho nadava a vrčiiii 😠
Je to snad horši než kdyby si pobrečela.Nevim jestli to jsou zoubky
nebo břiško.

rkk
9. lis 2009

ahoj celin měla jsem stejny problem.Take jsem malou davala na břiško byla to jedina poloha ve ktere mi usla.Koupila jsem detektor dechu a nechala jsem ji na břišku spat.Spala takhle asi do třetiho měsice.Pak jsem ji začala davat na střidačku na bok.A dnes když ji je pět měsicu tak se mužu snažit uložit ji jak chci a do dvou minut je jinak.Tak uvidiš mala na břišku spinkala.A to spinkani doma...?.Musiš si zavest pravidelny rytual 😉 v určitou hodinu dam přiklad dvanacta dat ho do postylky pohladit ho dat mu pusinku a odejit.
Když bude brečet vždy jen nakouknout znova pohladit a zase odejit.Bude to chvili trvat ale malej to určitě zvladne 😉 A když si trošičku pobreči nic važneho to neni.Maji nas pěkně ochočeny ale my se nedame 😀

luthien.k
10. lis 2009

Vím, že ne každé mimi to snese, ale nám se osvědčilo zavinování rukou, a to i na denní spaní. Jinak by malej doma ani náhodou neusnul. Takhle mu stáhnu ruce plínkou a do pěti minut je tuhej 😀
I když - někdy mi přijde tady z diskuzí, že to zavinování spíš nesnesou maminky... My ho zavinovali od začátku (u nás v porodnici používají klasické zavazovací zavinovačky), já doma pokračovala a tak si na to zvykl, že bez rukou u těla neusne (nanejvýš ve fusaku upnutém až ke krku, aby si nemohl ručičkama na obličej).
Celin, já být Tebou, tak to ještě s tím zavinutím zkusím. Neboj se zavinout pevněji, aby si ručičky nemohl vytáhnouz s uvidíš.

ava
10. lis 2009

souhlasim s luthien, jedine zavinovani, zvlast u tak maleho miminka. Pokud ho ale neco trapi, tak se vzbudi stejne...u nas to byly ve 4.mes.zoubky, proste byl vzhuru v noci kazdou chvilku ☹

celin
10. lis 2009

dakujem za rady, skusime ho zavinut znovu. snazim sa ho zavinut co najpevnejsie do plienkovej osusky.ma to omotane 2x okolo seba a aj tak rucicky vytiahne. skusim aj ten pravidelny rezim, aj ked to nie je jednoduche u nas. chodime na rehabilitacie a teraz sme behali aj po lekaroch a to vzdy v iny cas, takze jediny rezim je vecerne kupanie a potom papat a spat. a on niekedy vydrzi hore v pohode 3 hod a niekedy je unaveny uz po 1,5 hod. takze neviem, niekto hovori ze sa mame prisposobit babatku a niekto je za pevny rezim. nam sa zatial s rezimom velmi nedari a mozno aj preto je vecer nekludny.

luthien.k
10. lis 2009

Celin, s tím režimem... Já kdybych ho nechala jen tak, aby spal, když si řekne, tak spát asi nebude vůbec. Prostě jak vidím, že s ním nic není, tak ho zabalím a je to.
Jinak nejde o to, dávat přesně ve stejnou hodinu spát přes den; já se snažím ho dát prostě dopoledne a odpoledne, ale čas podle toho, jak je unavený. Taky je někdy unavený dřív a někdy později, to je normálka. A neklidný je večer vždycky, když má za den moc zážitků - jsme na návštěvě, u doktora atd., takže to taky známe 😉

ava
10. lis 2009

celin - rezim jeste nemam ani ja s 6mes.ditetem...zavinovani je super, ja mam od Red Castle specialni zavinovacku, ze ktere by neunikl anio David Copperfield a zaroven je mekka a neni nebezpecna /z klasicke se mi snazil uniknout a horni snurka se mu zarezala pod krkem, hruuza/.

spevacka
10. lis 2009

aj my máme doma nepokojneho spáča, doma až na malé výnimky spí polhodinu a je hore. Vonku v kočíku aj tri hodky. Ale posledné noci sú ešte horšie ako predtým, zobudí sa v noci o 2.30 a nemože hodinu aj viac zaspať, cucne si, potom "rozpráva" ale spať ani za svet. Mohli by jej teoreticky isť zuby? Má iba 3,5 mes.a velmi začala slintať. Prvorodenému vyšli až v 9.mesiaci a ani sme o tom nevedeli takže poradte, prosím

ivannnnnna
10. lis 2009

My mame tiez problem so spanim a teda hlavne s rozhadzovanim zuciciek. Ked spi na brusku tak je dobre. Na noc sa ju ale snazim davat na bok, lebo sa bojim. Tym padom ale poriadne nespim ani ja, ani ona. Vzdy ked sa napapa a polozim ju spät do postielky, tak zacne mavat rukami. V zavinovacke uz byt nechce. Myslite ze to prejde? Mozem ju bez obav nechat spavat na brusku?

celin
11. lis 2009

ahoj ava, mozem mi poradit prosim ta aky je presny nazov tej zavinovacky ? ja som nasla zazracnu zavinovacku od red castle, ale je tam pisane ze sa odporuca pouzivat od narodenia do 14 tyzdnov. aka je asi velka ? aby som ju nekupila len na nejake 2 tyzdne. dakujem
ivanna ja tiez neviem ci moze spat na brusku, zatial ho nechvam, ale velmi sa nevyspim, stale ho kontrolujem.
dnes som sa pytala na to sestricky na rehabilitacii a povedala mi, ze by bolo dobre mat monitor dychu.

dorinek
11. lis 2009

Ahoj Natali, já jsem si dala postýlku ke své posteli a když jdu dát večer malou spát, tak si lehnu vedle ní, prostrčím ruku zkrz šprycle a dám jí malíček do pusinky. Ona si ho chvíli požužlá, uklidní se a usne. Zkusila jsem i dudlík, ale ten jí vždycky vypadne a pak jí tlačí do hlavičky a probudí jí to. Na ruku jí taky nechci brát, bojím se že si moc zvykne a budu ji nosit pořád. Navíc jsem četla, že mimčo by mělo v postýlce usínat a ne ho tam dávat už spící. No a v noci po kojení to samý, položím, přidržím chvilku malíček, pak opatrně vyndám, pohladím a spíme 🙂 A jak píše Apricots, taky nám to ze začátku trvalo dýl, ale zkracuje se to 🙂

momin
11. lis 2009

Ahojky holky,nevite proc se nas maly i kdyz je strasne unaveny toci v postylce na bricho a stoupa si na 4?? Pak stoji na 4 a rve.... Jdu ho otocit-to se mu vzdycky uplne zavrou ocka jak ho polozim na zada ale za chvili je na 4 zase a zase rev.. To se opakuje 10x i vice... 🙄

ava
11. lis 2009

celin- ano, je to ta zazracna zavinovacka. Ja jsem ji taky kupovala pozdeji, ale ona lze vyuzit i dele, pokud je dite dlouhe, tak mu akorat nevlozis nozicky do te kapsy, ale budou mu couhat ven a prikryjes ho perinkou. Skoncili jsme az kolem 5.mesice, ale stejne mam pocit, ze by to jeste potreboval...

andykov
11. lis 2009

ava, a myslíš, že má cenu ji kupovat i teď? Malá začala v noci strašně mávat rukama a poslední týden ji to začlo děsně budit. Má teda 69cm. Já na ní koukala. Je docela i drahá 😒
momin, reflexy asi.... 😒

lennyna
13. lis 2009

ahoj holky a co když si malej cucá paleček (odmítá dudlíka), kdybych mu zabalila ručičky, tak nespinká vůbec, ale je to boj, mrská se tam a sem až se samozřejmě probudí a tak je to co dvě hodiny 😠 máte nějakou radu? děkuju 🙂

ava
13. lis 2009

andykov - to uz asi ne...kdyz je detatko siroke, tak uz se tam nedaji spravne zavinout rucicky :-/ Muj syn ma 72 cm a je ramenac, takze uz nebyl zavinuty uplne presne, jak by t byt melo, ale presto to jeste slo..

annalena
13. lis 2009

Ahojte...moja mala tiez mavala rucickami, budila sa nato, zavinovacku odmietala uz od 2 tyzdnov, viac som ju donej nedostala, spustila vzdy take hystericke revy a nie a nie sa ukludnit. Skusala som to niekolkokrat po sebe a nic.
Mala som ale jednu dobru zdrav.sestricku (zijem v Nemecku a tam chodila ku mne domov 4 tyzdne po porode) a ta mi dala viacero dobrych tipov: 1. babo ma vzdy zaspat v postielke, nema sa tam davat spiace. Ak velmi place, vziat na ruky, ukludnit a znova polozit do postielky. Postupne si zvykne. To zabralo aj u nas. 2. Zavinovanie ak velmi rozhadzuju rucickami. Ako som uz pisala hore, u nas nepomohlo. 3. Pevny rezim, hlavne vecer, davat babo v rovnaky cas spinkat, uz sa snim velmi nehrat, nerozpravat. Okupat, prebalit, nakojit, pripadne nejaku tu hraciu hracku pustit a ulozit do postielky. Moja mala si nato zvykla asi po tyzdni, odvtedy uplne bezproblemov. 4. Mamine tricko alebo plienka, ktoru ste cez den nosili na tele dat babu do postielky, pod hlavicku alebo trosku k tvaricke. A to bolo u nas to, co najviac zabralo. Jednoducho jej dam na tvaricku taku tu malu handricku (da sa to kupit v obchode, vola sa to ze ukludnujuca hracka), predtym som ju nosila pod trickom. Ona sa ako sibnutim carovneho prutika ukludni a zaspi (vraj mnohe babatka potrebuju citit mamu aj pri zaspavani). Samozrejme ze dovtedy som pri nej, lebo sa bojim aby sa neudusila.

applee
14. lis 2009

Ahoj, my máme veľký problém so spaním hlavne cez deň. Uspať sa malý dá len na rukách, aj keď to by mi až tak nevadilo...ale keď zaspí, nedajbože položiť z rúk, to je za 10-15 minút hore a môžeme začať uspávať znova. Ak ho nechám na rukách (ešteže si s ním aspoň môžem sadnúť), tak si vždy pospí hodinku, prípadne aj viac. A večer mi tiež zaspí len na rukách, potom preložím do postieľky a vtedy je to už viac menej OK. Som z toho už dosť na nervy, hlavne že už má 8 kg ...

annalena
14. lis 2009

ahoj applee....skus mu dat tvoje tricko alebo plienku, ktoru si nosila na tele k tvaricke. mozno len potrebuje citit tvoju vonu aj ked buva 🙂 u nas to zabralo 🙂 🙂 🙂 ja som si na zaciatku s mojou malou ani sadnut nemohla, viem o com rozpravas 😖

adka_praha
14. lis 2009

ahojte... nurala som po konikovi, ci nenajdem nejaku radu... v podstate sa to tyka spinkania v noci... mame sotva par dni...cez den spinka malinka priam ukazkovo...aj 3-4 hodky zarezava ale akonahle je vecer alebo noc, vecne sa budi, mrnka, place...nikdy nie v tu istu hodinu...dnes mi takto "vysiluje" uz od siestej... neviem ci nieco plati aj na taketo malinke miminka ale kazdopadne vyskusam to s tou plienkou... doma sme od pondelka a odvtedy som riadne nespala...cez den sa mi neda a v noci zas nemam to srdce nechat malu sa nadrapovat a ja aby som kludne spala dalej... ☹

annalena
14. lis 2009

adka akoby som citala o mojej malej, aj ta mi ked sme dosli domov z nemocnice cez den vzdy krasne spinkala a v noci horory 😖 tiez som bola nevyspata, znicena, stale som ju mala na prsniku alebo u mna v posteli, kde sa ako tak vzdy ukludnila, ale ja som sa nevyspala vobec ☹ ale ako som pisala vyssie, na radu jednej skvelej sestricky a vlastne celkovo s jej pomocou, sme nastolili malinkej rezim, okolo 20ej som ju vzdy po umyvani, prebaleni, napapani a pomojkani ukladala do postielky. ak plackala alebo sa moc mrvila, vybrala, znova pomojkala a ulozila spat do postielky..takto to trvalo este asi tyzden a potom si krasne zvykla. V kombinacii s tou plienockou k tvaricke, teraz som jej kupila taku tu hracku na ukludnenie, je to taka pekna handricka a nemoze sa do toho ani zamotat. Nosila som ju den pod trickom na prsiach....ale na upresnenie, nikdy nenechat malinke pod tym plakat, to znamena, ze sa to babatku nepaci. Moja mala ked place kvoli unave a dam jej handricku k tvaricke, akoby sibnutim carovneho prutika prestane, ukludni sa a do 5 minut mi buva 🙂 Ale u tvojej Terezky by som este urcite skusila, tak ako pisu baby hore, aj tu zavinovacku. Je este malinka a mozno potrebuje ten pocit ako ked bola v brusku. Moja mala mi ju od 2 tyzdnov uplne odmietala, dosiahla som nou vzdy len este vacsiu hysteriu, ale suvisi to asi aj s tym, ze sa narodila v zahranici, kde sa babatka do zavinovaciek uz nedavaju a jednoducho nebola nato zvyknuta 😒

adka_praha
16. lis 2009

annalena vcera sme konecne spali kludne a dnes v noci nas chytili vetriky... ☹ neviem ci myslim dobre ale radsej ju nedavam do zavinovacky nech ma pohyblive nozicky, aby sa jej crievka aspon trosku pohli... dost ma nasi vydesili, ked vraveli ze ja som mavala take vetry ako mimino, ze som az omdlievala... 😲 😢 tak sa bojim aby to nechytilo aj ju...ale tak ked bude nekludna tak to vyskusam a uvidim... skusala som jej dat moje tricko co som mala na sebe ale neviem ci zaspala uz od unavy alebo to "spachalo" to... 😅

wewe4
16. lis 2009

Ahpjte baby, ja som tu v téme nová...chcem sa spýtať, či je na tom niečo zlé, keď dávam svojho malého spinkať tak, že sa napapáme, on pri tom zaspí a ja ho uložím do postieľky. Lebo len tak, keď ho dám do postielky, vôbec sa mu tam nepáči 😖

janzurka
16. lis 2009

wewe4, my mame podobny problem, nase babatko je nespavec, podari sa mu zaspat bud na prechadzke v kociku, alebo pri papani. Vo svojej postielke spi vynimocne. Nase predstavy o vychove spania v podstielke pominuli... 😖

wewe4
16. lis 2009

ja stále dúfam, že sa to ešte nejak upraví..veď je ešte naozaj malinký...ale na silu ho asi nebudem tlačiť, lebo ja keď počujem ako žalostne plače, nevydržím 😅

janzurka
16. lis 2009

Ja dufam tiez, ze sa to zlepsi. Su este malicky, treba asi pockat 😎

momin
16. lis 2009

Adka maly mi asi do 5 mesicu vstaval o pul 5 rano. A noc mi neprospal jeste do ted tak bud klidna.... 😉 Kazdopadne ta plinka do rucicek na prituleni a zklidneni je super! mame do ted....

ali_ali_1510
16. lis 2009

ahojte baby,
nasa mala patri tiez k nepokojnim detickam. Velmi casto sermuje ruckami a ked sme sa pokusali zaviazat ju, tak to dopadlo tak ze bud revala alebo si tie rucicky vyberie. A co je najhorsie- robi to hlavne pocas spanku, natahuje si cele telicko-nohy, ruky a hlavicku vykruti tak, ze mi je z toho zle! Samozrejme, ze ju to zobudi - nehovoriac o tom, ze sa budi aj na zle sny a niekedy tak zvrieskne, ze to vo mne hrkne. Tiez neviem co s tym. A tiez spi dost plytko, najcastejsie zaspi na rukach, polozit ju na postel skor ako to vyhovuje jej- mam po chlebe. Vyvali ocicka a je po spani. Niekedy mala pospi 2-3hodinky a niekedy len 15min a treba ju znova uspat. Ak je totiz dlhsie hore, tak je nervozna a pyta si prsnik. Ale s tym sa len hraje a niekedy ho len natahuje-az tak ze ma to boli. Mali ste taky problem? Ako ste to riesili? Ak ho dam prec, tak nenormalne vrieska. Velmi sa mi pozdava napad od Annaleny s tou handrickou co nosila pod trickom. Urcite to vyskusam. A este k tym poloham: nasa mala spi najcastejsie na chbatiku, aj ked sa casto vytaca na rozne strany. Na brusku - toto mozem zabudnut. Neznasa to, ani ked ju na minutku takto polozim!

celin
16. lis 2009

wewe4 nas maly tiez v takom veku spaval len v kociku, alebo zaspal na rukach, alebo v nosici. V podstate to bol boj- jedenie,uspavanie. Ja som mala pocit ze len kojim a uspavam, v noci aj 3 hod. Nikdy som ho nenechala vyplakat v postielke a v 6 tyzdnoch sa to upravilo. Teraz sice zaspi vecer na rukach pri krmeni, lebo je uz unaveny, ale ked nahodou nezaspi tak ho dam do postielky a on tam pekne zaspinka. Cez den ale spava v kociku, lebo ked zaspi doma v postielke tak je za 30 min. hore a v kociku spi 2 az 3 hod. Jediny problem je ze vecer spava na brusku, ked ho dam na chrbatik tak sermuje rucickami a zobudi ho to. Na brusku spava od 6.tyzdna a vzdy bez problemov zaspi.
Podla mna je tvoje babatko este malicke, potrebuje sa aklimatizovat a ja by som ho urcite nenechala vyplakat.

drobec17
16. lis 2009

Ahojte babulky,

mam 2tyzdnoveho synceka. Mame teda hrozny problem so spanim vecer...cez den je to OK, prespi aj 4-5hodin a je uplne jedno kde je. Dokonca dokaze byt aj 2-3hodky hore a len pozera, rozhadzuje rucickami, frfle si a tak. Place len ked je cas jedla.
V momente ako pride vecer, koniec. Nepomaha nic. Zavinovacka, bez nej, s rukami vedla tela, volne ruky, s nami, bez nas, v postielke, v postely, na gauci...jednoducho nic...len place a place a potom zaspi asi skor od placu. Ale to trva minimum 45minut a mne ide roztrhnut srdce...cely je cerveny, spoteny...no hruza...skuste poradit co by mohlo zabrat...uz sme skusali aj masirovat brusko, ci nahodou neboli, ale nic nepomaha...ani dudel, ten vypluje....niekedy uvazujem ci nie je hladny...ale na kazde krmenie stiahne 130ml a to sa mi zda dost na tak male dieta...viacej mu nechcem dat i ked on by skludom stiahol viacej...raz sme to skusili a potom stejne vygrcal to co bolo nad 130ml...priblizne...a aj tak nezaspal...tak teda neviem co s nim...uz som uvazovala, ze ho cez den nenecham spat tak dlho...ze ho budem budit...myslite, ze je to dobry napad?
Kolko vasi drobci stiahli v tomto veku? Krmime sa cca 6-7krat po 130ml...
Dakujem Vam za rady...lebo uz vazne neviem co s nim...sme doma od piatku 6.11.2009 a este prve 2-3dni mal rytmus ako v nemocke a potom z nicoho nic zmena k nespavosti...nocnej... V nemocke sme mali od 21.00 do 00.00, potom sa len napapal a spinkal cca do 5.00-5.30hod...to bolo uplne super...
Uz placeme zas a znova...takze ideme nato...
Drzte sa...