Neklidný spánek u kojence. Poraďte. Přejde ho to?

natali1234
28. lis 2007

Mám 4.měsíční miminko a když je čas usínání tak strašně šmrdlá rukama,pořád si žmoulá obličej nebo jen tak s ručkama mává a hází.Když chci aby usnul musím si ho dát vedle sebe a držet mu ručky a tak společně usneme.
Svazování nepomáhá, vždy se z toho dostane, a já mu to nechci utahovat až nějak moc.
Přejde ho to?

knobloska
13. dub 2012

@cadeau ona usíná sama, s tím problém nemáme. Budí se nám tak od 23 a celou noc, prostě se v postýlce přetáčí, šponuje, kňourá. Řekla bych, že je to tím pohybem, že se naučila na 4 a tak a dělá to v noci. Pak, když je jí poloha nepohodlná, začne fňukat. Do teď spala úplně bez problémů, budila se jednou na mlíčko a šmitec.

@eeffka děkuju za odpověď, balit jí už nemůžu, je velká a jak se nemůže hýbat, je hysterická. Spí v pytli, protpže se odkopává, zima jí myslím není. Starší dcera byla taky nespavá, ale co teď prožíváme tak 10 dní, je opravdu hrůza. Nevím, jak jí mám pomoci a taky sobě, protože já mám migrény hned od rána.

cadeau
13. dub 2012

@knobloska a co zkusit ji oblozit dekama, aby se nemohla hybat a spala v mekoucku? To delam ja Emce, pac ona je nornik a potrebuje byt obklopena necim a zaborit si tam cumak, jinak nam cestuje v postylce a neklidne spi...

martina_z
13. dub 2012

S vetsim miminem nevim, ale ke spanku kojence mam radu, ktera stoji za vyzkouseni: zavinovat, zavinovat, zavinovat. Mne dite spi uz od 2 mesicu minimalne 5-6 hodin v kuse (samozrejme s vyjimkami, nekdy obcas 1-2krat chce pit i v noci), rekord mame zatim skoro 10h. Zavinuju porad a fakt se vyspime.

Levandule se u deti do 1roku davkuje jedna malinka kapicka do 1-2 lzic nosneho oleje. Da se taky pouzit makovy olej, ktery ma rovnez sedativni ucinky.

knobloska
13. dub 2012

@cadeau To ona taky potřebuje, zabořit si obličej. Takže má polštář na každé straně. Jenže cestuje i přes ně, protože už umí na všechny 4. Je to tím, prostě umí se pohybovat, tak to dělá i v noci. Možná si můžu od našich půjčit velký polštář (protože my máme ty menší u Ikei), ten by možná nepřelezla.

@martina_z zavinování už nepřipadá v úvahu,byla ještě naštvanější. Dala jsem si jí k sobě do postele a držela jí, ale začala hrozně řvát. Levandule a makový olej se prodává v lékárně?

Na netu jsem četla, že děti kolem 8. měsíce cestují po postýlce a to je budí a doporučují takové rady na nic, jako pevný denní režim atd. To jsme měly než začala blbnout se spaním v noci, teď je to zoufalý, celý den je protivná a spát nemůže.Koukala jsem na Sedalii a ta je od roku.

martina_z
13. dub 2012

@knobloska Jo, na zacatku maly protestuje vzdycky, kdyz ho zavinuju. ale nakonec je spokojeny a nebudi se - jinak porad rozhazuje rukama. On se narodil o 2m drive, takze je vlastne jako 4m mimino. S 8mesicnim nevim, to uz te asi pekne prepere 🙂 Oleje a esence mam vyzkousene od firmy Nobilis, koukni na stranky.

fori
5. pro 2012

obnovuji diskuzi 🙂 🙂 mě už těd 2 noci.. Ella pořád jako tlačí... už si vytlačila i kýlu... to že stále mává ručičkami už neřeším, je svázaná do pleny a to pomáhá.. ale ted ze sebe vydává hrozné zvuky.. celou noc... budí se a pořád jakoby tlačí... ale má u toho zavřený oči... je to hrozný.. nevíte někdo co to je?? proč to dělá?? ☹

sendy182
5. pro 2012

@fori ahoj bruško má v poriadku......či ju nenafukuje.....vetry.....kojíš?..môže mať koliky..........skús pomasírovať bručko, pocvičiť s nožičkami......dávať viac na bruško.....ach moje.......zlaté..............kvapky užíva? napr. Espumisanm............ak má nepokojný spánok...a budia ju aj rúčky....sú detičky čo potrebujú zviazať rúčky.....byť v perinke.........tam majú istotu......bezpečie.........no pozor aby jej nestŕpla rúčka...........

mravvcek
5. pro 2012

aj nas takto "spinka" nekludne,normalne lezim vedla neho a mam pocit,ze si vobec neoddychne ☹ skusili sme espumisan,infacol,sab simplex a nic nepomaha :(

sendy182
5. pro 2012

@mravvcek skús sa opýtať na neaké probiotiká lekárky.........vidím že si očkovala proti rotav.......odvtedy má ťažkosti.....verím že je to len prechodné..... ja by som sa poradila aj v lekárni.......niekedy pod dozorom užívajú aj malé bábatka hylak........ 😉

fori
5. pro 2012

@sendy182
@mravvcek já nekojím, je na sunaru. ráno dostává probiotické kapky Boi Gaia. a pak ten Espumisan, několkrát denně. cvičíme, masírujeme, ruce svazuji do pleny.. to je v pohodě.. to je klidná... je tz šílené zvuky celou noc.... nevím no....

sendy182
5. pro 2012

@fori hádam to budú tie koliky u niekoho prejdú do 3-4 mesiaca no u iného sa neskôr prejavia ako zápcha.....ach jaj......môžno neaký čajík...rascový....faniklový ak dávaš sunar........ 😉