Neklidný spánek u kojence. Poraďte. Přejde ho to?

natali1234
28. lis 2007

Mám 4.měsíční miminko a když je čas usínání tak strašně šmrdlá rukama,pořád si žmoulá obličej nebo jen tak s ručkama mává a hází.Když chci aby usnul musím si ho dát vedle sebe a držet mu ručky a tak společně usneme.
Svazování nepomáhá, vždy se z toho dostane, a já mu to nechci utahovat až nějak moc.
Přejde ho to?

annalena
16. lis 2009

wewe4 urcite nie nechat vyplakat....take malinke babatko to aj tak nepochopi a oni nikdy neplacu bezdovodne. a hlavne nemaju ani pojem o case, pre take malinke babo moze byt aj minuta celou vecnostou. ☹ ale ak chces, aby spaval v postielke, musis ho to naucit...musi tam aj zaspavat a nielen spiaci sa polozit. Moja mala spavala so mnou asi 3 tyzdne, potom to bolo nastriedacku, raz zaspala v postielke, inokedy sa jej to este nedarilo a spala so mnou. A asi od 6 tyzdnov spava uz pekne sama....ale jej postielku mam uplne doslova "narazenu" na mojej 🙂 🙂 🙂

ali_ali_1510 vyskusaj to urcite s tou plienkou/handrickou 🙂 lebo ako som pisala uz vyssie, tak nejak sa mi chovala aj moja mala...mozno to pomoze 🙂 a ani moja nespi na brusku, tiez to neznasa...bud rada, lebo tato poloha sa ani nedoporucuje, hlavne v noci nie, kvoli prevencii nahleho umrtia dojciat.

adka_praha tak ako spavate ??? 🙂

terina25
16. lis 2009

no tak tento problém sme prežili aj my.nakoniec sme zistili,že je to kolika ☹ To,že nenecháš malého spať cez deň ti určite nepomože.Je to hlúposť.Može to byť kolika,lebo väčšinou večer to krpci majú.U nás nakoniec zabralo nosenie na rukách a spievanie.Alebo skús kočíkovať a spievať.A je ešte jedna možnosť,že je hladný.Koľko spapala naša malá v takom ,,veku,, neviem, nakoľko ja som kojila.Ale ak je to kolika,tak potom prekrmovanie nie je dobré,lebo to sa bude opakovať dookola..Nič iné ti neostáva,len vydržať.Prejde to,ani nebudeš vedieť ako 😉

annalena
16. lis 2009

ahoj drobec17, podla toho ako pises, tvoj malicky este nema rytmus den-noc, musi si jednoducho zvyknut. Chce to cas a hlavne vela vela trpezlivosti. Skus nech nespi predtym ako by mal ist vecer spat, vecer co vecer opakujte rovnaky ritual...kupanie, prebalenie, prezlecenie, papania a spanok 🙂 Ako je to s pestovanim? Zaspi ked je na rukach? Alebo ked papa? A urcite by som ho cez den nebudila, take malicke babo potrebuje spat aj cez den. Skor ho tak navecer viac "zamestnat", aby sa unavil a nespinkal predtym, ako ma ist do postielky.
Pravdepodobne davas flasku, mne osobne sa to zda trosku vela na 2 tyzdnove babo, ale mam to len z knih (ja kojim), urcite je prax ina, tam by asi skor vedeli povedat mamicky, co tiez davaju UM. 🙂

veronika81
16. lis 2009

drobec, ak ťa to "poteší", aj my sme takto plakávali, začalo to asi keď mal 2 týždne a skončilo v 6 týždňoch. A to môžem povedať, že sme na tom boli ešte dobre, poznám maminy, čo im bábätká takto plačú mesiace 😒 Môže to byť tá kolika, ako baby spomínajú.. My sme mali rekord od 19-tej do rána do 3.30 ☹ Oči som mala ako angorák! Potom som prišla na to, že ho ukľudňuje hopsanie na fit lopte, určite odporúčam, každému komu som to poradila, to zabralo 😉 Normálne malého na ruky, sadneš na loptu a jemne sa kolíšeš hore dole. Neboj, že by sa ti na to naučil alebo niečo podobné, my sme na lopte strávili hodiny, neskôr hocikedy aj počas dňa, stále to zaberalo..

A ako sa pri tom plači správa? Máva ručičkami a nožičkami? Spína sa? Máva tvrdé bruško? Môj malý si tak priťahoval nožičky k brušku. Skús sa poradiť aj s doktorkou, môže ti dať nejaké kvapky na koliku (ak sa potvrdí), nám napr. veľmi pomohol Infacol 😉

momin
17. lis 2009

Holky co mate tak malinke miminka!!!!!!! Nenechte je vyplakat!!!!!! Vetsinou placou protoze je boji brisko a tim ze je nechate plakat jim urcite nepomuzete. Vydrzte ono se to po 6 tydnech opravdu zacne upravovat!!! A k tem kolikam-maly prestal trpet po 3 mesici. Vzdycky vecer strasne plakal....

ali_ali_1510
17. lis 2009

ahoj annalena, mohla by si mi nieco blizsie napisat k tomu ako ste vase babo naucili spat-zaspavat v postielke? nasa mala zaspi len na rukach a az vtedy ju prekladam a niekedy je to dost na nervy-chcela by som aby bola v tomto samostatnejsia. ak ju prelozim skor,predpokladam ze asi este nespi dost hlboko,tak sa do 10-15min.zobudi, takze ju na tych rukach musim dlhsie podrzat a ked sebou sije tak ju stihnem ukludnit. co je blbe je to, ze ked sa takto cez den budi a nepospi si, tak je potom nervozna a ked chcem aby pospala,tak ju drzim na tych rukach ☹ dakujem

adka_praha
17. lis 2009

ahojky...
annalena skusala som tricko co som mala cez den na sebe, nakolko stale zabudam rano zacat nosit plienku...ale myslim ze pokial ide o to aby ma mala citila tak to ma taky isty efekt...aj zavinovacku, ale nic...zas sme spolu bojovali od pol noci do piatej rana...no co uz...
uz rozmyslam ci nemozem mat z nejakej haluze na noc menej mlieka...neviem ci je aj take daco mozne...kazdu chvilu sa budi a pyta si...tak neviem... ☹ cez den chrupkame aj tri-styri hodky...a pohodka...kolkokrat sa stane, ze sa zobudi lebo ma plnu plienku, prebalim ju a spi dalsiu hodku...ale to len cez den...

annalena
17. lis 2009

adka, tak len vela vela trpezlivosti....ale na druhej strane, ona je este strasne malinka, musi si aj zvyknut na rytmus den-noc. Pravdepodobne to ma este vymenene, ked cez den tak pekne spinka 🙂 Aj ja som sa na zaciatku trapila tym, ci nemam menej mlieka vecer, ked sme prezivali take horory, uz som chcela aj dokrmovat. Bavila som sa o tom aj s tou sestrickou (porodna babica), co chodila ku mne domov, ked sa mala narodila...odhovarala ma od toho, bola som sice skepticka 😒 , ale posluchla som a dnes som rada, ze som to neurobila....ked mas dost mlieka cez den, mas ho dost urcite aj vecer. Hlavne ked pekne pribera a dost cika (kakanie je u kojenych deti nie az tak podstatne, ale ak dobre cika, mozes byt kludna aj ty). Skus vydrzat, navecer ju viac "zamestnavat" (prechadzka, hrkalky, spievanie..), aby nebuvala, nastolit nejaky rezim, ktory sa vecer co vecer opakuje, skusat dalej na ukludnenie tu plienocku...a pevne verim, ze sa to potom zacne zlepsovat 🙂 🙂 🙂
my mame najnovsie iny problem, uspavanie vsetko super, ale mala zacala mat fobie z obliekania, vecer co vecer hysteria, akoby som ju zarezavala ☹ cez den relativne pohodka.....

annalena
17. lis 2009

ahoj ali_ali_1510 🙂 ako som pisala vyssie, a vlastne to aj stale opakujem, navecer som ju trosku viac zamestnavala, aby mi uz od tej pol 6, 6ej nebuvala, kazdy den vecerny ritual...medzi 19 a 20ou odbalit, nechat pokopkat, potom okupkat/umyt, zabalit, obliect, nakojit, pomojkat (ale uz nie zabavat, ani sa velmi uz nerozpravat, len tichucko ponosit, pritulit), zapnut jej hraci mesiacik 🙂 a ulozit do postielky. Ako vravim, na zaciatku ked zacala plakat (nielen mrnkala, to som ju este nechala v postielke), vzdy som ju vybrala, znova pritulila, ukludnila a ulozila spat do postielky. Niekedy sa to opakovala aj viackrat, kym zaspinkala, niekedy to na zaciatku neklaplo vobec, tak spala so mnou v posteli, ale tak od takeho 6 tyzdna uz spava pekne sama 🙂 A u nas velmi pomohla ta handricka na ukludnenie (najprv to bolo moje tricko 😀 )....prikryjem jej tym tvaricku , alebo jej ju dam k licku a ona v momente zaspinka...funguje mi to aj cez den. Predtym som ju musela nosit na rukach, lezat pri nej...potrebovala ma proste citit 🙂 Ale tu handricku dam vzdy dalej od hlavicky alebo tak na temeno, ked uz tuho spinka....dovtedy som pri nej, resp. ju kazdu chvilku kontrolujem, predsa len, je malicka, aby sa mi do nej nejak nezamotala.

adka_praha
19. lis 2009

annalena ja som si povedala co sa toho mlieka tyka ze pokial nechudne tak asi to bude ok...a dnes sa mi zas prsia naspat nalievaju tak ako pred tym, tak mozno to bolo aj unavou a stresom...ale zacala som jej davat aspon pred kupkanim feniklovy cajik, tak uvidime co z toho vzide...kupila som aj harmancekovy...harmancekovy by mal ukludnovat, nie?

annalena
19. lis 2009

ked nechudne a pribera, urcite je to ok 🙂 a mne sa tiez prsia obcas nalievaju, potom mam zase pocit, akoby v nich nic nebolo...ale to je vraj normalne. Hlavne babo prikladat tak ako si pyta, a mliecko sa tvori podla toho, ako ho male potrebuje. napriklad medzi tym 4-6 tyzdnom ked babo tak viac rastie som mala prsia 2 balony 😀 a potom sa to znova unormalnilo.
s tym cajikom som to skusala aj ja, no mala mi vobec nechcela flasu, skusala som to viackrat, potom ju napinalo a ked sa mi dogrckala, tak som to nechala...poriesila som to tak, ze teraz ja pijem tie caje pre kojace matky (tam je aj fenikel) a varim si take kminkove polievky 🙂 a v harmanceku a levandule ju kupem vecer 🙂

adka_praha
21. lis 2009

no my sme boli vcera u doktorky nech nam napise mliecko pre istotu, lebo v noci a rano som uz ozaj skoro nic nemala...ale nastastie vecer uz zas nabehlo...nechapem preco tak hapruje...zeby mali az tak velky vplyv na to akekolvek emocie??? vecer sme zas mrnkali ale v noci spala jak balik... 😀 normalne som dnes svieza ako rybicka... 😀

lumah
21. lis 2009

drobec ak ti môžem poradiť, keď plačká, vezmi ho na ruky, pohojdaj, ulož, dieťa do dvoch mesiacov si zvyká len na šetko, od dvoch mesiacov už ho neber moc na ruky, už ho treba učiť určitému režimu, ja našich som vždy len uložila do postieľky, pohladkala a odišla, keď plakali, zopakovala som to, ale už som sa snažila ich nebrať na ruky, oni sa naučili. Do tých dvoch mesiacov dieťatko je ešte neisté, potrebuje prítomnosť maminy. Ono si zvykne, neboj.

sifonka
21. lis 2009

Ahoj holky, tak my zatím s usínám a se spaním problémy nemáme a to už nám bude 8 týdnů. Asi je to tím, že už mám druhé miminko. To první nám dalo docela zabrat. Natálka brečela v noci a přes den spala. Pak mi dětská porodní sestřička poradila, že miminko potřebuje mít režim. Takže vždy před sedmou hodinou večer koupeme. U první dcerky se nám to vyplatilo. Není to hned, ale naučí se, že po koupání jde spát. Sice se říká, že se děti nemusí koupat každý den, ale Natálka a i teď Anitka to mají rádi. Po koupání jí nakojím a pak jí dám do postýlky. U prsa mi většinou neusíná. Taky si občas zabrečí a někdy než zabere to trvá i hodinu a půl. Pochováme a zase jí dáme zpátky. Musím říct, že zatím spí až do 4 nebo do 5hod do rána, pak jí nakojím a spí do 8. 😀 Pak až nám bude víc měsíců, tak už třeba každý den koupat nebudu, jen ji umyju obličejíček........
Na prdíky se nám u té druhé osvědčily kapičky babycalm, který se může od ukončení 1měsíce.
Snad to některé z Vás také pomůže

kristipa
24. lis 2009

ahojky, nemáte některá z vás zkušenost s problematickým usínáním v půl roce dítěte? náš malej spinkal cca do 5 měsíců krásně, ke konci vydržel až do pěti, šesti ráno bez jídla ale teď večer krásně usne a po dvanácté začíná hrůza. jako kdyby spí, dudlík v puse a ze spánku pobrekává, někdy to přejde až do hysterického pláče. na internetu jsem našla že se u některých dětí může objevit porucha spánku kvůli tomu, že jakmile jsou trošku víc pohybově schopnější tak je to nutí i ve spánku se jako kdyby hýbat a proto špatně spí. všechny ostatní možnosti jsme postupně vyloučili, zuby nerostou, nemocnej není, bříško ho taky nebolí, hlad nemá, horko ani zima mu není.....je to fakt strašný se po takové noci vůbec vyhrabat z postele a fungovat. nemáte někdo stejný problém?

marcelapetrikova
24. lis 2009

ahoj kris mám stejnej problém a taky nevím co sní 😒
do 5 měsíců spala ukázkově od 21 hod do 5 až 6 rána bez jídla a ted ,budí se i 5x za noc v lepším případě jen 3x 😝 přemýšlela jsem že koupím sedalii homeopatikum na uklidnění ale musím to ještě probrat s dr jestli to mohou tak malé děti
taky jsem uvažovala že jen vztřebává zážitky ze dne ale u syna si nepamatuju že by někdy takhle plakal
a nemůže to být 6 měsíční růstový spurt?

aponchie
24. lis 2009

u nas je to spurt+zuby+separacni uzkost+nove dovednosti+uz nevim co to je des toto 😲

wewe4
25. lis 2009

Ahojte, som tu v téme nová...už týždeň nás so synčekom trápi nespavosť (teda skôr jeho )...
je normálne, aby 3-týždňové dieťa spalo v noci iba 4 hodiny a cez deň niekedy vôbec a niekedy len tak nepokojne po hodinkách? už naozaj nevládzem, stále potrebuje pozornosť, nosenie...lebo inak plače o dušu
neexistuje niečo na utíšenie takého malého dieťaťa..nejaký čajík alebo niečo..?
myslím, že s bruškom to nesúvisí..tam sme už všeličo vyskúšali a nepomohlo..ale stolicu má dosť často a prdká, takže vetry zastavené nemá..čo by mu ešte mohlo byť????

michaelal
7. únor 2010

Zdravím, nám je 8 měsíců, má svůj večerní rituál, koupání, papání a spát....Tak je to každý de a do 20 hodin je v postýlce, dáme pusinku, dudlíka, mudlika (méda muchlací na spinkání) vedle tvářičky a přes hlavu přikreju plínkou...Zaručeně cca do minuty usne....To je super, když jdeme spát tak kolem 22 hodiny, tak je plínka jen pod bradou a drží si jí, takže toho se bát nemusíte...Začala si to dělat sama a opravdu to zabírá...

Ale co je náš problém....???Někdy po půlnoci se několukrát jakoby probudí...Pořád na zádech popolejzá nahoru až doleze ke žbrdlýnkům a dál nemůže, vypadne duda a probudí se....Tak vstanu, dám jí dolů v postýlce, dudu a plýnku, mudlu když ho najdu🙂 A spíme dál....A tak to je třeba 2x až 5x za noc....Nevím čím to může být....Jestli se s tím dá něco udělat....Jinak spinká třeba do půl 7 nebo 8 na první papání....Že by odnaučit od dudy???Ale ten mám fakt jen na spaní....

Prosím kdo měl nebo má podobný problémek, dejte radu...Děkuji

misule82
7. únor 2010

Ahoj, máme stejný problém 😠 😀 do pátého měsíce spala krásně od 20:30 někdy i do 8:30. Teď sice zatím krásně usíná (doufám, že to tak zůstane), ale po půlnoci je několikrát vzhůru. Někdy stačí nahodit duduka, někdy si i půl hodiny vykladá... Nevím, čím to je, ale doufám, že to brzy skončí, i když dost pochybuju 🙂

michaelal
7. únor 2010

No právě, zajímá mě jestli to má někdo taky podobně jako my nebo jeestli někdo už nepřišel na to, jak tomu předejít....Nebo prostě počkat, až to samo odezní...☹

evikg__2
7. únor 2010

michaelal, nasa takto cestuje po postielke. Ked jej dudel vypadne, tak iba tak zamrnci. Ona pri tom spi. Ked jej ho nasadim, tak spi dalej. Mne to az tak zasadne nevadi, takze ti neporadim. Rezim aj vstavanie mame presne na chlp take ako vy. POdla mna v porovnani s inymi maminami, co maju babo v tomto veku, mas to spanie perfektne.

beruska24.9.
7. únor 2010

závidím maminkám, kterým dítko spí. Ve skoro 4,5 měs. stále krmím každé 2,5 - 3 h. (prostě nemám šanci jen uklidnit a uspat) a mezitím dávám dudáka.
Občas se také odráží a sune v postýlce nahoru, už jsem přemýšlela, zda není teplo pod peřinkou.
misule 82 - ještě mě napadlo, nebudí jí růst zoubků??

michaelal
7. únor 2010

Jasně, já si zas tak nestěžuju, jen nevím, jestli třeba něco neděláme špatně...Jinak se těm maminkám, co se budí častěji omlouvám....Nemyslela jsem to nějak zle.

misule82
7. únor 2010

berusko: je to možné, ale nic není vidět a přes den není ani nijak umrněná, že by ji něco trápilo. Z diskuzí jsem vyčetla, že takhle kolem půl roku se mimča přes noc budí víc.... a já furt myslela, že to je naopak, že čím je dítko starší, tím líp spí 😀

beruska24.9.
8. únor 2010

michaelal - také jsem to nevzala nijak zle a jestli jsem to blbě napsala, tak se omlouvám já 😕 A navíc všude slýchám, že první 3 roky se mámy stejně moc nevyspí, tak to budu muset také nějak zvládnout 😉

misule - mě líp spala, když jsme přišli z porodnice, to jsem krmila každé 3 - 4 h. Takže věkem to asi lepší nebude 😀 Jinak zoubky prý bolí i v době než se prokoušou ńa svět 😀 Naše si také rve všechno násilím do pusinky, zkoušela i mámin prst (nedovolím) ale jednou se zákus podařil 😖 slintá jak bernardýn a zuby také pořád nikde. A jsou děti, které najednou mají zoubky, ani nevíš, kde k nim přisli 😀

janulka21
12. říj 2010

Ahoj, ráda bych obnovila diskuzi a poprosila o radu zkušenjěí maminy 🙂 Máme tří měsíční holčičku a přes den, když spinká tak najednou začne plakat ze spaní a pak to přestane a spinká dál. Včera se to stalo poprvé i v noci.
Nevíte co s tím? Jsou to zlé sny? Mám jí budit a pochovat? Děkuju za rady

vanesska
12. říj 2010

ahoj janulka... nasej sa to tiez stava zrazu z nicoho nic zacne plakat v spanku...
niekedy zaspi tak ze k nej ani nestihnem prist a ked ju mam pri sebe tak vtedy ju len pohladkam poviem je pssss a ona zaspi... nezdviham ju na ruky iba ju pohladkam po hlavke alebo po licku a je to... 😉

janulka21
12. říj 2010

@vanesska děkuji 🙂 trochu jsi mě uklidnila, že to není ojedinělý. Přesně jak píšeš z ničeho nic strašný pláč a pak bud klid a spí dál nebo se úplně vzbudí a pláče dál. To se jí stalo dneska 2x za sebou a pak nechtěla spinkat. Zkusím co mi radíš, pohladit a uklidnit a nevyndavat z postýlky. Jééé, ted koukám, že jsou Karolínce 2 měsíce 🙂

vanesska
12. říj 2010

@janulka21 no nasa niekedy z nicoho taky plac spusti ze sa az my zlakneme 😅 pritom oci ani neotvori ale niekedy sa fakt sama za par sekund ukludni a spinka dalej... tak neboj nic to nie je... vela babatiek to ma...
hej mame prave 2 mesiace vidim ze vy ste o mesiacik starsi 😉
a inak spavate dobre v noci a cez den?
my trochu bojujeme so spankom doteraz bol problem spat v noci (sice to uspavanie je stale problem) ale teraz zasa nechce spat cez den teda pospi ale iba max. 20 min. a uz je hore 😠 tak ja len dufam ze okolo toho 3.mesiaca sa to nejako postupne zacne upravovat...