Nenadálé noční buzení a větší potřeba mléka. Co myslíte?

bronis
30. srp 2010

Ahojky, ráda bych vás poprosila o radu...naše skoro 22. měsíční dcerka začala mít v posledním týdnu "divné" noci. Vždy do půlnoci se vzbudí s pláčem, chce tátu (toho volávala většinou když jí něco bylo..rostly zoubky atd.)...chce k nám do postele a podobně. No a nad ránem (dnes třeba 3.40) si vyžaduje mlíčko...tohle nikdy nedělávala. Stojí v kuchyni a řve, dokud jí ho nedám. V 5 ráno bych to pochopila (to bylo předevčírem), ale takhle v noci...Máme za to, že jsou to zoubky, na řadě jsou ty protivné trojky. Jsme z toho trošku rozhození. Přes den je malá moc hodná, nějaké ty začátky období vzdoru se už objevují, ale to mi přijde přirozené, vždy to celkem rychle přejde...Od 7 týdnů spává sama v pokoji, při usínání bývám s ní, v noci se občas ted ještě probouzela, ale stačilo přijít, přilehnout, hned spinkala...Mlíčko mívá ráno k snídani 250 a večer před spaním 250. Pro úplnost dodám, že jsme byli před 3 týdny hospitalizovány pro rotavira...týden na to byl právě bez mléka (tyto noci prospala celé), ale pak jsme jej vrátili zpět, byl týden klid a teď toto....Co vy na to? Připisovali byste to zoubkům? Moc díky za názory

evcounek
30. srp 2010

ahojky to nevím, nám budou 4 měsíce a taky nějak podobně zlobí s rozdílem, že si nevolá tátu 😀
jinak my jsme na UM a Lukášek byl v noci andílek dostal v 19:30 - 20:00 mlíčko a pak spinkal až tak 3-4 ráno teď poslední týden dostane klasiku večer pak se vzbudí kolem 23 až půlnoci pak kolem 1-2 pak 3-4 a pak vydrží do 6-6:30
obávám se že nám mlíčko 1 pro novorozence nestačí. nebo možná ty zoubky? nenže mě se zase zdá, že spíš ubírá přes den mlíčko. dřív vytáhnul 120 - 130 za 3 hoďky a teď skoro 60-70 za hodinu a půl až za dvě.
co myslíte?
moc děkuji vím že jsem ti moc nepomohla

fiallinka
30. srp 2010

@bronis ahoj, mám stejně starého syna a už dva týdny stejný problém, fakt jsi to popsalaa přesně - akorát že malý spí s náma v ložnici... ale jinak je už 14 dní protivný, nechce spát ani ve dne, každou druhou noc se vzbudí, úplně čilý, chce mlíko a nejraději Krtečka (to má smůlu), do toho blbě jí a občas má průjem... ale před týdnem se mu prořezala stolička - druhou sice zatím nevidím, ale snad to teda bude ono, u nás i u vás...

smardik
31. srp 2010

@bronis já bych to možná připisovala nemocnici. Já mám teda mladšího-7měsíců a byli jsme týden v nemocnici-plánovaná operace a už tam začal víc jíst,blbě spí a tak je to i doma-předtím spal celou noc-usnul ve 20 a bud spal do 7nebo se vzbudil kolem 5na mlíko a najedl se a spal dál a ted usne i ve 22 a musím ho uspávat, v noci se budí co hodinu, chce strašně hodně jíst. probírala jsem to v nemocnici s jednou sestrou a ona říkala že je to normální že ty menší děti se s tím takhle vyrovnávají. ale můžou to být i zuby,těžko říct ale u nás je to právě nemocnicí

petronuska
1. zář 2010

Ahojky, no ja mam skoro 21M chlapecka a tohle mi zacal delat pred par tydny taky. Drive uz prospal (sam v pokojicku) cele noci be UM a pod. Tedka spinka v pohode tak do 2h do rana. Pak zacne volat miko miko a nebo prijde rovnou k nam do postele. Uz jsem parkrat ho vracela zpatky, i tam s nim chvili zustala, ale stejne to nepomohlo. Prisel zase k nam a miko miko. Takze tedka to vypada u nas tak, ze pulku noci spinka krasne sam a pak spinka krasne s nama 😠 Vecer normalne ji (kolem 18h) a pak ma pred spanim mliko, asi tak 210 - 240ml a rano dostane taky kolem pul 7, kdy se nejcasteji budi.
Pres den mi posledni dobou taky nechce moc jist. Mozna taky zuby, ale spodni trojky ma venku uz dyl a vrchni ma venku jen trosicku, ale taky uz je to par tydnu. Ty mu lezou nejak pomalu.
Tak nevim, jsem z tech noci docela unavena, do toho chodim do prace, takze tak. Snad je to jen docasne a brzy to prejde....

vikula
20. pro 2010

@bronis jsem moc ráda,že jsem toto téma našla i když už se tu dlouho nepsalo.Já tohle období prožívám ted.Malému je 22m.Od 15 měsíců je sám v pokojíku a se spaním nikdy nebyl problém.Budil se to jo,ale ted se budí kolem dvanácté a chce prostě k mamince.V postýlce být nechce a hrozně řve.Vždy jsem byla proti tomu,aby spal u nás.Rostou mu trojky a tak věřím,že to bude tím a pak zase bude spát u sebe v postýlce.Já už objednala velkou postel se zábranou v domění,že už v postýlce být nechce.Tak uvidíme 🙂 A jak jste dopadli vy??Děkuji za případné info 🙂 🙂

zuzau2
26. pro 2010

Ahoj, asi bych to svedla na ty zoubky. Naší jedné holčičce teď taky rostou trojky a spí špatně už třetí noc. Z postýlky si ještě nevyleze...je jí třináct měsíců, ale vždycky se postaví a pláče. Nám dost pomáhají homeopatika, takže je hned zítra půjdu koupit.