Nepřiměřený noční neklid 4měsíční holčičky

infantka
14. únor 2013

Ahoj, chtěla bych se s vámi poradit. Mám 4 měsíční holčičku, která od měsíce a půl ještě donedávna v noci ukázkově spinkala. Měly jsme vypěstovaný rituál, koupání, tišení, ukolébavka, krmení.. Krásně to fungovalo, mezi osmou až devátou po uložení do postýlky do několika minut usnula a budila se nejdřív ve tři. Podotýkám, že je krmena UM. Vše je již 14 dní jinak. Budí se už hodinu po uspání, prudce vykopává nožkama, zmítá se v záškubech, kroutí hlavičkou ze strany na stranu, "fackuje se" ručkama. Spávala zavinutá, nyní už jí to překáží. Přestože jí dávám na noc mlíčko zahuštěné kaší, poté se ještě dopije trochou čistého mlíčka, přestože jí po probuzení nabídnu čaj, zda nemá žízeň, chce se krmit už po jedné hodině noční a pak znova ještě ve 4,5 hodin ráno.. Mezi těmito intervaly k postýlce přiskakuju stokrát ☹
Chce dudlík, který vzápětí vyplivne, aby jej opět mohla polospící hledat, držím jí ručičky, které dělají neplechu, nožky, aby z té postýlky skoro nevyskočila.. Když nezasáhnu, probudí se docela a nedaří se pak usnout dlouhé hodiny.
Problém nastal u při uspávání. U koupání se neskutečně sama rozdivočí a navzdory tomu, že u krmení po něm usíná, po uložení do postýlky začne divočit, hihňat se a pokud pokoj opustím, spustí řev. Takže uspávám v náručí a třeba hodinu.
Na bříško to nevypadá, to se projevuje jinak, mám to u ní vypozorované, ale vím, miminko toho moc nepoví, příčin může být více. Objednali jsme se i na neurologii, ten její noční neklid se mi zdá nepřiměřený..
Máte někdo podobné zkušenosti se svými dětmi?
Děkuju za názory!

abecedka
14. únor 2013

vřele doporučuji knihu Spánek v otázkách a odpovědích. Byla to má Bible. Je až do 5 let věku, občas je potřeba do ní nakouknout. A je tam dokonalá metoda na odstavení dítěte, povedlo se mi to za týden během pláče. od nočního kojení myslím.

Jinak já jsem také tolik vstávala a vstávám pořád, ale usínání je bez pláče. Četnost kojení v noci je běžná. Každé dítě je jiné, já mám dvě a jedna spala celou noc a druhá plakala.

pejtho
15. únor 2013

Naší starší je 19m. Spala snad jen měsíc celou noc a to po šestinedělí. Když začaly růst zuby, tak si spánek pokazila a od té doby je to katastrofa. Když jí bylo 15m, tak se spánek ještě zhoršil. V noci se budí s ječákem, volá mámá-máma. Křičí, že se bojí. Když už spí, tak mluví ze spaní.
Nespí nám už po obědě. Večer tedy usne během 5ti minut, ale stejně se budí.
Mladší dcerce je teď 3,5m také nespí celou noc. Po koupání a kojení uspávám houpáním v náručí na míči. Pak spí tam 3-4 hodinky a po zbytek noci se budí po 2 hodinách a většinou si střihne ještě 2hdinovou pauzu, kdy se na mě chechtá a povídá si.
U takhle malého miminka bych to neřešila. Myslím, že na neurologii vám nic nepoví. Prostě musíte vydržet 🙂
,

katyxq
20. únor 2013

Přesně tak, příčin může být několik - špatně trávi kaši (obilniny), následek očkování, potřebuje i během spánku fyzický kontakt (s maminkou, oběma rodiči), růst zubů, rychlý psychomotorický vývoj (mozek nestíhá zpracovávat tolik nových vjemů), nepotřebuje už tolik spát (spí moc přes den, dáváte spát brzo), ...