Nespavé 4měsíční miminko, poradíte?

lusyliju
24. únor 2014

Holky poradí prosím někdo jak na nespavé 4.měsíční miminko vůbec nevím co s naším prckem přes celý den naspí tak 3-4 hodiny a to za dopoledne max 20. minut jediný dlouhý spánek má od dvou do pěti odpoledne (3 hodinky v kuse) ale i v tuto dobu se budí. Dopoledne ne a ne zabrat je umrčený a protiva ale spát nechce. Těch dvacet minut co dá ho musím buď uhušat na rukách nebo uvozit v košíku nebo uhoupat v lehátku jinak ani zaboha nezabere ...

gosa22
24. únor 2014

to spí až až...3 hodiny odpo...co bych za to dala...my spíme od narození 3x půlhodinky a občas výjimečně v kočáře něco delšího, teď se dokonce tři půlhodinky začínají měnit ve dvě půlhodinky...takže si to užívejte a nic neřešte 😉

berenika39
24. únor 2014

@lusyliju takové velké miminko už nebude spát pořád, jako novorozenec🙂. blíží se větší sranda🙂, bude chtít vidět, zkoumat a to všechno ho ruší od spánku🙂. ono samo ví, co potřebuje, kdy a kolik spát, tak to je. už bude jaro - tak s ním do kočárku a dopo procházka, odpo procházka? a rychle se to mění - ted, ve 4m je to tak, za měsíc, dba to bude zase jinak, tak žádná křeč. chodte ven at má spánku dostatek, ale jinak ....oni vědí🙂

mabe
24. únor 2014

my spime v noci od 20-7h s 2x kojeni a pak rano 9-10h doma a pak mezi kojenim si hodi tak 10-30min. anebo v kocarku sem tam, takze si rikam, ze 3h v kuse jsou hodne 🙂

bambulal1
24. únor 2014

@lusyliju Taky bych to neřešila.V noci ti spinká jak? Pokial celou noc tak bud v klidu.Můj syn má 3mes. a cez den v kuse spí max. na 1.5hod.procházke jinak spinká jenom dopolko 45min a pak pred koupání cca 20min.Kdyby mne spal odpolko 3hod. v kuse klido si jdu lehnout taky 🙂 🙂

consti
24. únor 2014

No taky si myslím, že to je ještě luxusní...A v noci spí jak? U nás v noci tak dvakrát kojení (usne v cca 20. h. a vzbudí se kolem půlnoci až 1. hodiny a pak třeba kolem 4.-5. hodiny, po tom druhém kojení už ale má spánek nic moc a většinous e pak po hodince vzbudí...a jinak spí dopoledne tak hodinku (ale taky ne vždy) a odpoledne tak ty dvě až tři hodinky, ale taky je to různé. Celkově mi přes den naspí tak ty 2-4 hodiny a myslím, že to je ještě parádní. Byly dny, kdy spal tak max. hodinu přes den a to bylo na hlavu 😅 😝 .

an3tka
24. únor 2014

řekla bych, že ti spí krásně 🙂 Malá spí dopoledne tak půl hodinky, velmi velmi vyjímečně hodinu. Odpoledne spí v kočárku okolo hodiny a půl až dvou, záleží jak dlouho jsme venku. Někdy se pak ještě dospí doma, ale většinou ne. A v noci se budí po hodině a půl až po dvou, sice se nakojí a hned zase usne, ale i tak musím vstát. Takže bych řekla, že si nemáš nač stěžovat 🙂

ange_de_la_morte
24. únor 2014

Asi nemá takowou potřebu spánku, myslím že je to docela dostatečné, některé děti zdaleko newydrží odpoledne spinkat 2-3 hodinky. Jinak pokud je dopoledne oprawdu unawený a nechce spát, tak co chodit na procházky s kočárkem ? Nebo můžeš pořídit šátek či ergonosítko a mít ho u sebe a normálně dělat co potřebuješ - takhle my fungujeme běžně od narození stále ( teď má malý 13 měsíců) a jsou dny kdy jsem ho měla wětší dobu w šátku než mimo něj ( omlouwám se za ,w,)

purplecrow
25. únor 2014

Když si vzpomenu na začátky s mým dítětem, tak máš krásně spavé miminko 😀 My jsme od porodu nespali vůbec. A to myslím naprosto vážně. Dítě mi házelo desetiminutovky, usnulo jenom lehoučce u prsa. Jakmile jsem se pohnula, tak se vzbudilo - trápily nás koliky. Musela jsem postupně nastolit pevný režim a žádné houpání, kolíbání, muchlání - hezky usínání v postýlce. Samozřejmě ze začátku řev, trvalo to pár měsíců, než jsme se všichni vyspali 😎 Od sedmého měsíce spí jako hodinky. Chce to čas, ale pokud ti spí i tři hodiny v kuse, není co řešit - naopak - užívej si to. Já jsem se vyspala pár hodin v kuse až skutečně od toho sedmého měsíce. Předtím jsem jela na nouzový režim - nespala jsem ani v noci, natož ve dne 🙂 Hodina u mně byl zázrak...

anetka1701
25. únor 2014

3-4 hodiny denně ve 4m jsou docela fajn :o) co zkusit dávat spát na bříško, aby se nebudil?

kozlenka
25. únor 2014

@purplecrow Jste přesně popsala náš případ s Davídkem, do sedmého měsíce proječel 20 hodin denně 🙄 Dodneška má ten spánek takový "lehký" bych řekla, nevím co je to prospaná celá noc vkuse 😀 Oproti našemu staršímu, který naopak těch 20 hodin denně prospal to byla docela slušná facka..

purplecrow
25. únor 2014

@kozlenka
Kdykoliv si na to vzpomenu, naskočí mi husí kůže 😀 Naše dítě řvalo (ne-plakalo, ale řvalo) v kočárku, na ruce, venku, doma - všude - pořád. Nám opravdu pomohl pevný režim - teď spinká na povel, neexistuje, že by protestoval 😎 . Ale následky jsem si odnesla - i mně probudí sebemenší zvuk. Možná by pomohly léky na spaní, ale ty brát zatím nechci, na to je času dost. Bohužel přírodní medikamenty jsou bez účinku 🙄 Ano, dostala jsem takovou "facku", že podruhé už do toho s mužem nejdeme 😀 😀

kozlenka
25. únor 2014

@purplecrow 😀 do té doby jsem si taky myslela, že miminka jenom tak roztomile pláčou, ale náš David opravdu ječel.. Taky trpěl na koliky a nepomohlo nic. Jezdit s ním v kočárku mezi lidi bylo na ostudu, akorát se na mě všichni dívali, co jsem to za matku, že mu snad nedám najíst, nebo co 🙄 A to jsem ještě jezdila s tandemem, kde vepředu seděl starší dvouletý prcek, no bylo to jako bych jela s cirkusem 😅 Vždycky jsem říkala, že kdyby se David narodil jako první, tak na Adámka už by nedošlo 😀

lusyliju
autor
25. únor 2014

Tak to jste me uklidnily mam kolem sebe kamosky a tem deti spi mnohem vic nez ten nas zbojnik. V noci se budi tak 2x az 3x vetsinou kolem pulnoci ci jedne a pak kolem treti a pate rano ... ale byla doba asi 14 dni kdy vydrzel spat od osmi od vecera az do peti do rana to sem si fakt uzivala 😀 jenze pak zacal mit hlad a budil se co chvili ted dostava z prsa plus jeste prikrm ale stejne to nepomaha a budi se porad dal ... ale jak to tak ctu nejsme na tom zas az tak spatne. je to nase prvni mimco a tak zatim nevim co je a neni v poradku vsem kdo prispely dekuju za nazor 😉

purplecrow
26. únor 2014

@kozlenka
PŘESNĚ!!! Tisíckrát denně jsem si vyslechla větu "Dej mu najíst". Nevysvětlila jsem, že hlady opravdu, ale opravdu netrpí (přibýval kilo měsíčně). A ta bezmoc, když ostatní maminky jely parkem (cca 2km) tam i zpátky stále se spícím dítětem a ten můj pořád řval a řval a řval.......Nebo v čekárně u pediatra, kde mě brali raději přednostně, aby to nemuseli poslouchat 😀 Ale smekám, že jste to zvládla ještě s dalším prckem - máte můj obdiv 😉 Kdo to nezažil, tak nepochopí.

purplecrow
26. únor 2014

@lusyliju
Začne spát pravidelně 😉 Chce to ale dát mu rytmus a režim. Jinak držím palce a hlavu vzhůru 😎

ferrets
26. únor 2014

@lusyliju Mám úplně to samé, v noci né a né spát a také částečně kojím a jsme i na UM, má pořád hlad a posledních 5 dní se mi budí 4-5x a ráno se probudí v 6 a už nespíme, kamarádce spinká od 20 do 7 do rána, i přes den, ta naše ne. Před tím jí stačilo v noci jen nakojit, teď už dávám i UM a stejně nespinkáme.

ratatooy
26. únor 2014

no co si pamatuju tak ve 4 měsících je to běžné,začíná první separační ůzkost,zase to přejde,druhej budeme mit teprve 3 mesice ale taky spí hůř než ten první ten do půl roka jen jedl a spal

ratatooy
26. únor 2014

@purplecrow ty jo tak to musi byt šílený,ale taky mám kamaradku která druhy ditě nechce protože ji malej prořval celej první rok ale fakt v kuse

leilat
2. bře 2014

Zkuste neco z teto stranky o uspavani 🙂
http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/02/krt...