7letá dcera nemůže usnout, poraďte

titanie
30. črc 2013

Ahoj holky,potřebuju poradit,protože už jsem zoufalá.Mám doma 7 letou dceru.Od miminka řešíme problém se spaním-od 3 měsíců nespala přes den vůbec,v noci špatně...MYslela jsem,že z toho vyroste,ovšem nestalo se tak.KAždý večer řešíme,že se jí nechce spát,nemůže usnout-třeba teď leží od půl deváté a ještě nespí.Včera to samé do jedenácti,minulý týden nespala dokonce do půl druhé...Je to děs,protože nevím,jak jí pomoct.Snažím se být klidná,ale ne vždy se to daří.Nepomáhají čaje,teplé mléko,pravidelný večerní rytmus,prostě nic.Teď,o prázdninách je situace ještě horší...Prosím poraďte,děkuji...

lucieandrlova
30. črc 2013

Zkuste se obrátit na Centrum pro poruchy spánku u dětí. Mohou zjistit, zda je to porucha nebo ne. A určitě poradí, co s tím... http://www.fnmotol.cz/kliniky-a-oddeleni/cast-p...
Dobrý spánek je pro děti důležitý. Ať se to zlepší!

titanie
autor
31. črc 2013

Děkuji moc..

berenika39
31. črc 2013

@titanie ahoj, mě napadlo, jsetli má během dne dostatek možností "se unavit", jako vybít energii, asi jí má na rozdávání🙂. zkoušeli jste třeba nějaký sport, něco akčního? v kolik ráno vstává? není pak unavená, když jakoby málo spí? a děti někdy bývají takhle akční, pokud třeba jedí více sladkého, nevím, jak to máte? držím palce, at se něčeho dopátráte🙂

titanie
autor
31. črc 2013

@berenika39 Přes školní rok chodila do klavíru,baletu,zpěvu,nauky.Denně běhá venku,minule,když nemohla spát,bylo to po celodenním koupališti,já byla hotová,ona nic...Tak nevím..Sladké jí minimálně,takže v tom to není...

chesterbloom
7. srp 2013

Třeba je prostě hyperaktivní... drž se, určitě se to časem srovná.... nebo ji naučte dělat domácí práce, když má tolik energie :D

titanie
autor
11. srp 2013

@chesterbloom Jojo,už jsme byly u paní doktorky,zatím to vypadá na ADHD,uvidíme,ale testy nás čekají až v září...Včera opět usnula až ve čtvrt na jednu...☹