Nespavost 9ti měsíční dcery. Máte to taky některá?

kaatulka08
24. bře 2012

holky nemáte to taky některá a nějaký rady? každý den jí dám kaši kolem půl 7 a v 7 hodin nejdéle v půl 8 spí. položím jí do postýlky a usne sama. ale kolem 10hodiny se vzbudí brečí, a usne jedině když jí přiložím k prsu ☹ chvilku pije, pak se odrthne, a takhle pořád dokola, tak jsem vyzkoušela i UM jestli nemá ode mě málo mlíka a nechtěla pít, když u mě usne, tak se pak budí snad každý 2-3 hodiny a vstáváme ráno v 6.
poradte prosím já už jsem zoufalá ☹

petaloudi
24. bře 2012

@kaatulka08 Máme úplně to samé. Nemají hlad, jsou zvyklé se kojením uklidňovat a neumí bez toho usnout (teda aspoň ta naše to tak má). Snažíme se to teď odbourat.... prostě prso nedat, ale pokud neusne třeba dvě hodiny, tak jí stejně nakonec nakojím. Oba s manželem pracujeme, takže představa, že celou noc chováme a uklidňujeme, je dost šílená 😒 A nechat jí jen tak řvát nechci. Včera byl první úspěch, že místo toho prvního kojení po usnutí (taky vstává kolem cca 22 hod) asi po 10 min pofňukávání usnula. Ale pak se stejně před půlnocí probudila, už s huronským řevem. Takže vlastně nevím, co poradit (snad jen pevné nervy). Jen tě můžu uklidnit, že v tom nejste sami...

kaatulka08
autor
24. bře 2012

@petaloudi no nervy potřebuju už teď protože to už trvá nějakejch 14 dní ☹ jak píšeš i nám se občas stane,že nechce prso, ale jen stačí dát dudlík a natulit se a chrní... no snad to vrzy skončí a bude zas dobře. do toho ještě zoubky má už to strašně bílé ale zatímse ještě žádný neprořezal ☹

marcaterianni
24. bře 2012

Ahoj,tak to jsme na tom úplně stejně,mám dcerku která má 11měsíců,chodí spát kolem 19h,před tím má kolem 18h večeři a před usnutím ji nakojím a budí se mi co 2-3h jako tobě.Už jsem z toho taky vyčerpaná a hlavně unavená a nevyspalá a to se mi budí o půl 6 ráno 😒 Kaše mi vůbec nechce a UM jsem nezkoušela,taky ji nechám v noci chvíli "vyřvat",ale manžel chodí do práce,tak chci aby se vyspal.čekám čekám,kdy se to zlepší a to samé jsem měla i u první dcerky.....)))))))))ale nevím,kdy se to zlepšilo,myslím,až jsem přestala kojit,tak uvidím

giselka
24. bře 2012

@kaatulka08 u nás to úplně přešlo až jsem přestala kojit, malá mě ke konci měla místo dudlíku. Docela pomohlo, když začala spát s námi v posteli, nebudila se tak často. Potom jsme zkusili přirazit postýlku a sundat postranici, spala ve svém, ale zároveň s námi a byla spokojená. Přeju, ať se to brzo spraví 😉

germaine
24. bře 2012

Holky, u nás to je takhle: kolem sedmé chodí spát po večeři(zeleninpolívka nebo kaše) pak dostane tesně před usnutím kojo, většinou kolem půlnoci se vzbudí a chce nakojit, dále co 2-3h vstáváme, zkoušela jsem dát vodu, šťávu, uchovat, uchlácholit a nepomáhá nic...jak nakojím padne jak podťatej a spí dál, takhle "fungujeme" už skoro 5 měsíců 😝 padám na hubu a čekám, až přestaneme kojit...jinak v posteli spí se mnou, taťka nevydržel a spí v jeho pokoji 😀 takže to chce jediné: VYDRŽET!

stavba
25. bře 2012

ahoj,já mám syna 8 měsíců a donedávna se mi taky 1-2x budil v noci na kojení. Jednou,když se zase takhle vzbudil asi 3 hodiny po uložení k spánku,zkusila jsem párkrát udělat pšš a světe div se asi po 10 minutách znova usnul a spal dalších cca 7 hodin 😨 Další noc už stačilo uděla pšš jen jednou a opět usnul.Od té doby už je to cca měsíc spí zhruba od 19.30 a budí se až kolem 6. ráno. Neříkám,že to jde u všech dětí,může je něco bolet,chce to vysledovat,ale jestli se budí jen ze zvyku,že v noci dostanou mlíčko,tak by to stálo za pokus. 😉

camelinka
25. bře 2012

ahojky, posledni tri noci sme mely taky sileny, uz sem mela radost ze mala vydrzi spat celou noc a na mliko se bui az kolem pate, ted zacala spat bez pytle na brichu, kolem jedny se vzbudi s hysterickym revem,cestuje po postylce a jeci, kdyz si ji vemu k sobe tak rve porad, prso nechce,ma dudel a stejne rve. chvili po me polozi,pomrvi se a vytuhne az do rana, posledne sem ji nechala asi dve hodky stridave rvat,ale stejne sem vymekla a vzala ji k sobe. Bud sou to zuby nebo nevim 😔

19102010
25. bře 2012

Ahoj holky, asi vás moc nepotěším, ale mám 17 měsíční dceru a budí ve v noci pořád. V 8 usne a od 22 to začne. řev každé 2 hodiny. Mlíko nechce, kaši taky ne a spát v posteli s náma prostě nebude,tak vstávám pořád. Na zuby nám pomáhal cal gel. Možno koupit v lékarně a napatlat dítěti dásně. Nebolí je to tak a spí trošku klidněji. Jinak nevím, co poradit. Jen si myslím, že ukončením kojení to nepřejde. Aspon unás ne. 😒

camelinka
25. bře 2012

@19102010 hmmm tak to mate teda dlouho veselo 😅 😔 . my mame takovy obdobi, normalne spi dobre a vydrzi po kasi az do rana, max si jednou-dvakrat zamrci pro dudyna,ale pak je dycky tak tyden -dva na spagat 😅.mazu Jakoubkem a ten pomaha trochu,spis mi prijde ze to hned olize. Musim zas pockat az to prejde 😅

petulka25
25. bře 2012

ahojky tak já mám 7 měsíční holčičku!!od 2 měsíců ji kojím co 2-3 hodiny i v noci(krom odpoledního spánku v kočárku vydrží max 3,5-4 hodky) jinak mi to v noci připadá jak zvyk-ona zaknourá já vystrčím prso - ona se chytne a spí, jako bonus máme v noci 1-2 hodinové pauzy-to nespíme,ale vykládáme a neusne ani u prsa ☹ jinak máme i 4 letou holčičku,která v noci ještě taky pořád vstáva-když máme štěstí je to jen jednou za noc,když ne tak i 5x! takže když uspím jednu musím vstanout ke druhé!když kojím vstává manža!! jo a poslední týden vstáváme v 5 ráno ☹((((((