Nespavý, ale spokojný novorodenec (2 týždne)

xsenova
14. pro 2012

Ahoj vsetci, chcem sa spytat ci mal niekto z Vas doma spokojneho nespaveho novorodenca. Nasa dcera ma 2 tyzdne a denne je hore od cca 4 hodiny (bud v kuse alebo 2x2 hodiny) Spokojne si lezi, pozera sa okolo - neplace. Ale spat nebude. Skusali sme vsetko mozne od kojenia, prebalovania, po zavinovanie, po tisenie az po zvuk fenu alebo relaxacnu hudbu. Nic nezabera. Vsetci okolo plasia ze tak male dieta musi spat - ale to nase spat nechce. Nema niekto podobnu skusenost?

vera_vila
14. pro 2012

@xsenova Tak u nás to bylo podobné... Když se podíváš, kolik má dítko prospat zhruba do 4 týdnů, tak to vychází na 16-20 hodin denně, což u té vaší vychází tak akorát... Pokud nepláče a dobře prospívá, tak bych nestresovala, to co prospí, tak jí stačí. Doba jejího bdění se bude prodlužovat... Někde píšou, že miminko v šestinedělí prospí těch 20 hodin, já v jedné knížce mám, že týdenní miminko by mělo prospat za 24 hodin jen 16 hodin, ve 2-4 týdnech tak 15,5 hodiny a od těch 4 týdnů už "jen" 15 hodin, z toho denní spánek by měl být tak 5,5 hodiny u týdenního miminka a u 2-4 týdenního 5 hodin... Kdyžtak se zeptej v poradně i doktorky, jestli je to v pořádku, ale nevidím na tom nic špatného

lucifereeek
14. pro 2012

ahoj, tak můžu tě uklidnit, naše malá od narození málo spí, ale teda hodně plakala dá se říct že skoro pořád, všude jsem četla, že novorozenec spí až 18hodin denně, u nás to tak nebylo. Dr. mi říkala, že některé děti takové jsou a musíme to vydržet, teď je malé 6 měsíců a spí tak cca 11-12 hodin maximálně.

dana3262
14. pro 2012

@xsenova starší spal od narození asi 10h/24h. A cas, který se nekojil v podstatě prorval..to mu zůstalo.. 😠 ted tu blbne s gumickou a nespi.

veruska007
15. pro 2012

@xsenova Náš druhorozený skoro nespal celého prvního půl roku. V noci to ano, to chodil spát okolo desáté, vstával okolé šesté a během toho se tak 3x-4x kojil. Ale přes den spal třeba jen jednou dvacet minut, výjimečně dvakrát půl hodiny. To bylo hrozné. Nechtěl ležet, prvního půl roku jsem ho skoro pořád jen nosila v šátku nebo babyvaku, tam byl schopen usnout déle. Doteď je nespavý, v noci spí sice cca od osmi do šeti (občas do pěti i do čtyř), ale přes den spí někdy 10 min., výjimečně více. Ale je zdravý a v pořádku. Tak mu prostě asi stačí méně spánku...