Nespí 11měs. dcera moc? 9,5h/noc a 2-5h/den ve 3 cyklech

diamanta
14. črc 2014

Dcerce bude 11m ukončených a pořád potřebuje hodně spát. Večer spí od 21:30 do 07:00 a pak ráno mám docela hoňky vše stihnout, do toho ji kojit 15 min a krmit 30 min a vůbec obstarat sebe, syna, ucmuchtit snídaně...poklidit. V 09:00 už kňourá a chce spát, do 09:30 jí opravdu musím dát spát, a to někdy letím s nosítkem ještě nakoupit než ji dám spát. A pak hodinku spí, někdy méně někdy více. Pak spí od 13:00 do asi tak 15:00, a pak znova půl hodiny okolo šesté. Krom večera, kdy vydrží déle, až tři hodiny, mám většinou jen málo času vše stíhat, její krmení je na dlouho (třeba 45 min), přebalování, snaha kojit, nabízení, pití po lžičce (problémy s pitím), úklid, syn... Když spí, můžu leda tak si číst nebo koukat sem. Nic hlasitého, jinak ji probudím a jak je nevyspalá, je zle. Třeba usíná i v kočárku, ale tam vždy spí jen 30 min a tím pádem pak chce dřív znova spát, max do 2apůl hodiny a rozvrtá mi to navyklý režim.
Když je nevyspalá, hůř i jí, úspěch s pitím bych neměla pak vůbec, prostě je nevrlá.
Abych to shrnula, v noci spí 9,5 hodiny, ve dne naspí 2 - 5 hodin ve třech cyklech. Není to moc? Večer ji nechci dávat dřív, vůbec by neviděla tátu, a taky nechceme mít dům klidu už od sedmi, Na zahrádce je navečer nejlíp. A příprava syna do postele je vždy hlučná, on pusu nezavře, lítá, no prostě šídlo kluk. Takže, není až moc spavá? Vždyť není skoro čas si pořádně hrát, ani nesedí, jen se mrská a válí sudy, dělá mosty, ale ani lezení ještě není ono. Kdy jí mám dát prostor, když buď spí, krmí se, nebo mám práci okolo.. Sama v ohrádce nevydrží, tak i když vysávám, vozím ji za sebou v kočáru nebo nosím v nosítku. Když obstarávám zahradu, zvířata, to samé, furt sedí nebo se nese.

domorodka
14. črc 2014

no, nevím jak v 11 měs., syn pro změnu ve dne nespal vůbec, jen po o... a to mnohdy ani ne 2h, spíš 1h - 1,5h spával... někdy ani to ne prostě...
Ale připadá mi to normální co píšeš 😉 Buď ráda, že ti spí, co já bych za to dala 🙂 a krmení... každý jíme jinak dlouho 🙂
Jinak syna taky vždy vše vzbudilo - dodnes i vrznutí podlahy v noci, když jdem spát... hmm...

a já bych ji nechala jen tak na zemi na dece, ať se naučí lézt sama... Jak bys ji to chtěla učit ? Když bude od tebe kousek dál, alespoň bude mít motivaci se k tobě přiblížit... 🙂
Jinak jestli máte zahrádku a chceš aby se naučila lézt... tak můj syn se naučil sám sedět a lézt během jediného dne a to u ségry na zahradě, kdy posekala kvůli nám trávník - a jak to bylo ostré a píchalo ho to, tak byl na 4 hned jak se odplazil mimo deku 😀 😀 a to mu bylo skoro 9 měsíců, tak nějak.
Do té doby se plazil rychlostí draka a nesedl si sám 😀

Takže spaní myslím je v normálu a jinak ji dej hezky na zahrádku, ať se tam válí na travičce, když se jí to bude líbit, že to píchá 😀 uvidíš 😉 v pohodě 🙂

lucifereeek
14. črc 2014

my jsme měli pravý opak, nám zas spát nechtěla, přes den spala v roce 2x30minut víc ani ťuk a chodit spát šla okolo 20.30hod hod a vstávali jsme v 5.30-6.00hod, celý den byla uječená ukřičená, že jsem nezvládla ani nic navařit....No zdá se mi to, že spí fakt moc, ale zase na druhou stranu to asi potřebuje.

tonna
14. črc 2014

No můj starší synek spal kolem toho roku dopol tak 2 hoďky a odpol taky 2 - 3 hoďky a spát chodil kolem 9 a vstával kolem 7. Tak to asi normální je. Já ho nechala jak chtěl sám. Jinak byl taky nevrlej.

dezyre
14. črc 2014

Já bych asi navštívila neurologa. Případně pediatra a poslal Vás dál. Spaní neřeším, každé dítko má svoji potřebu spánku, i když je pravda, že tvoje malá je spáč, ale řešila bych tu motoriku a krmení. Je možné, že je třeba malinko hypotonická a budeš jí muset pomoct cvičením. Ale možná je to opravdu jen tím, že má málo "prostoru" k tomu, aby se sama rozvinula a vše se naučila.

cikado
14. črc 2014

malá mi taky hodně spala ,nakonec se náhodně ,když jsme byli v nemocnici zjistilo ,že má hrozně málo železa ,pak jsme dostali aktiferin a spavá přestala být a to mi to dříve dokázala zalomit uprostřed lezení nebo jídla

lrg
14. črc 2014

Dcera spí zase od narození extrémně málo, přes den tak hodinu a půl a to až teď, co je větší a víc se unaví. Jako ležící mimino byla fakt schopná nespat celý den. A v noci se stále budí nejdéle po třech hodinách a to už je jí 16 měsíců. Bud v klidu, já se jí věnuju celý den a i tak má zpomalenou hrubou motoriku, sedla si ve 14 měs. a teď teprve začíná obcházet nábytek. Jestli tě to ale znepokojuje, tak jí nech udělat krevní testy, jestli jí nechybí nějaké vitamíny a minerály. Já bych teda zkusila dávat spát dřív večer, připadá mi to dost pozdě na tak malé dítě. Alespoň to zkusit, jestli nebude přes den míň unavená.

madulinka
16. črc 2014

ahojda, naše malá spávala podobně jako ta vaše, dokonce spala 2x přes den do nějakých 18 měsíců.. Sice to byl nápor stihnout i nějaký "normální" život - jako dojít na nákup, jít si pohrát na hřiště, jít na procházku, ale spát potřebovala (asi to má v genech po mě 😀). V noci se nám teda dost budila, ale tím, že chtěla mlíčko.. Teď ve 2,5 letech - 2 měsíce před školkou, nám spí celou noc - od 8 cca do 6-7. hod. a dala by i 3 hodiny po obědě.. Když je po náročném dopoledni, nechávám ji, když někam potřebujeme, nechávám ji hodinu a půl. Ve školce ji taky nenechají tak dlouho.. Ale pro vývoj je určitě spánek důležitý..pokud takto spí, určitě to nějaký důvod má 🙂