Nespí, dožaduje se jídla. Jak to děláte vy?

kmotrice
6. únor 2011

Ahoj maminky, prosím o radu. Můj mrnousek první tři měsíce přes noc spinkal bez krmení i 6 hodin v kuse někdy i více. Jenže poslední měsíc vůbec nespí je každou chvíli vzhůru a dožaduje jídlo. Přes den ale opravdu vydrží bez jídla i 6 hodin. Jsme od začátku na UM ted jsem začala přidávat kaše a přesnídávky. Snažila jsem se ho krmit přes den více ale vůbec nechce. Kaše tzv. na dobrou noc nepomáhají. Poradte mi prosím jak to děláte vy? Režim mu pomalu nastavuji večerními rituály.

kefir
6. únor 2011

kmotrice a jaké dáváš kaše? já jsem malé začla dávat ty práškové co se rozmíchají ve vodě protože UM na noc jí už nestačila a budila se mi po tom asi to pro ní bylo těžké na žaludek. pak jsem objevila ty krabičkové tekuté mlíčka a po těch mi začla spávat celou noc. přikrmování přes den u nás nefungovalo, přes den mi toho tolik nesní , u nás zabírá se pořádně nabaštit té tekuté kaše a zapít to čajem protože to jsem tak zjistila že jak nedám čaj tak se mi v noci budila asi žízní.

rivka
6. únor 2011

Můžeš zkusit dát kaši dřív a do postele ještě lahvičku s mlíkem - někdo tvrdí, že děti mají po kaši žízeň.

Záleží na tom, co znamená "co chvíli". Pokud je vzhůru třeba po hodině a ucucne si, zřejmě stojí o mámu, ne o mlíko. Pokud je vzhůru dvakrát za noc, a pije svou obvyklou dávku, má prostě hlad.

V případě prvním (tedy kvůli nočnímu buzení, protože nikdo neví proč) se doporučuje od určitého věku dítěti mlíko nedat (protože si vytvořilo spoj "řvu - mamina dovalí něco dobrého"). Chovat, houpat, dát vodu, ale mlíko ne. Časem se některé budit přestanou. U starších dětí (dejme tomu 8, 10 měsíců) naopak nechovat a nehoupat, jen pravidelně docházet, pohladit, ale z postýlky nebrat - jen aby vědělo, žes ho nenechala na pospas dravým šelmám.

V případě druhém považuju za lepší nakrmit a netrýznit dítko hladem.

Dám příklad (jsem ráda didaktická 😉 ). Můj synek přes den moc nejí, zato v noci se budil dvakrát až třikrát. Pokaždé vypil svou obvyklou dávku, takže jsem usoudila, že lékařské názory nenázory, když dítě, které opravdu nejí, když nechce (a někdy ani když chce, například proto, že mu nechutná zelenina, nelíbí se mu lžička, ... raději by zhynul hlady, než by teď zrovna pozřel piškot a tak dál), splivne půl flašky mlíka, tak prostě hladoví, a je třeba mu vyjít vstříc.

Synek je však učenlivý, a tak brzy přišel na to, že když zabrekne, přiběhne máma a začne se starat. Což dával najevo tím, že bulil, avšak lahev odmítal. Zhruba v šesti měsících jsem chovala, houpala, a podařilo se mi srazit počet nočních vstávání na příčetná dvě (jedno kolem druhé, jedno kolem páté až šesté). Asi v jeho deseti měsících se historie opakovala, to už jsem nechovala, protože přesně po tom prahnul - aby někdo ve tři ráno přišel a začal zábavu. Pohladila jsem, konstatovala, že maminka ho miluje, nabídla flašku s mlíkem, pokud nechtěl, odcházela jsem (a znova za pár minut, pak za trochu dýl a tak dál). Po pár nocích se opět začal budit jenom na krmení a teď (ve čtrnácti měsících) jsme na pěkném jednom buzení za noc, eventuálně spí celou dobu.

Takže to chce prostě zkoušet. Spí u vás v posteli? Taky ho můžete budit. Nebo musí spát sám v pokoji (to synovo spaní taky drasticky vylepšilo, ale stěhovali jsme ho, pravda, až kolem devátého měsíce). Nebo naopak se sám dobře necítí a pomohlo by přestěhovat postýlku k vám do ložnice. Nebo mu můžou růst zuby. Nebo se naučil něco nového (děti potom blbě spí, v noci to zpracovávají). Je to magie a jednoduchý návod bohužel neexistuje...

romana29
7. únor 2011

Nenechávej ho přes den bez jídla 6 hodin! To není dobré a zdravé. Prostě jíst se musí a hotovo, kor takový malý mimčo. Nebo mu dáváš něco na pití - vodu, čaj atd.? Pokud jo, tak nedávej, pak má plný bříško.
Má to asi převrácený a chce jíst v noci, přece na to nepřistoupíš, ne? 🙂

dlabinecka
7. únor 2011

To jsou teda hustý názory, ženský. Dítě do půlroka v noci jídlo potřebuje. kaše nic neřeší. A nechávat vyřvat 4 měsíční dítě??? Docela drsný, teda....
Souhlasím s tím, že aby nejedl 6 hodin přes den je hloupost. Nevím, proč už dáváš přesnídávky a kaše, to mi přijde naprosto zcestné...

astrane
7. únor 2011

teda já první 3 měsíce krmila dítě ve dne v noci po 2- 3 hodinách-pravda,bylo jen kojené...intervaly se postupně prodlužovaly samy
...jen v noci jsem na něj nikdy moc nemluvila-ptrostě najíst,pochovat a spát....takový mimčo potřebuje jíst často a často-nejlépe pořád-být s mámou-to je můj názor...jen mělo postýlku hned vedle mojí postele,nespalo se mnou,pokud jsem při kojení už vyčerpáním neusnula 😉 🙂 ...
Vím,že nekojenému dítěti se od 4 měsíců přidává kaše apod,ale přece stejně jste hlavně na mlíku,ne?Určitě je tam napsáno kolik a kolikrát denně má pít....já kojené dítě krmím prvního půl roku vždy,když se hlásí-bez ohledu na den a noc....