Nespí. Mám ji nechat vyřvat? Přenést zpátky k nám?

adelajnka
28. zář 2011

Prosím Vás maminky potřebovala bych poradit.Naše Adélka je nespavec od miminka,byly lepší doby i horší.už má svůj pokojík,spávala dobře i celý noci,teď se to pokazilo,do toho ještě nemoc a já místo abych spala v ložnici spím u ní.k tomu se u ní těď objevily histerické záchvaty pláče,že chce houpat a tulit se,opakuje se to i 5krát za noc.musela jsem s ní pod proud studené vody,aby se uklidnila.přítel říká zavřít ji do pokoje a nechat vyřvat,tak jak tak stejně řve,moje máma zase,že ji máme vrátit zpět do ložnice do postýlky,ve svém pokoji už spí na vélké posteli.čeká nás svatba a chtěli bysme druhé mimi,ale kdyby to tak mělo pokračovat tak radši zůstanu jen u Adélky ☹ prosím poraďte,budu ráda za jakékoliv příspěvky,vaše zkušenosti.děkuji

eeefffaaa
28. zář 2011

@adelajnka jo to znam,muj nejvetsi kamos na materske je internet,takze se sem chodim vzdycky uklidnit a cekam ze me nektera z kamradek nebo nekdo v diskuzi podpori...bydlime na vesnici,takze bez netu bych na materske nemohla existovat 😀 muze to byt i tim ze jemala "rozmazlena" nasemu Davidkovi sourozenec mooooc pomohl...strasne zmoudrel,je z nej sikula kterej mi pomaha,brachu miluje,deli se snim,porad ho hladi a pusinkuje...akorat kdyz jsme prisli z porodnice tak nechtel ke me...ale to musis vedet ty sama jak to zvladnes,ja mam stesti ze druhy je fakt zlaty dite,rikam za odmenu a starsi je ted uz taky hodnej a pekne spi...takze ja to zvladam v pohode proto,ze mam fakt hodny deti,navic mam manzela kazdy den o pul paty doma z prace a bydlime v baraku s mejma rodicema,nejhorsi je kdyz jsou nemocni,takhle maly deti se vse hned prehodej,takze to je zahul,ale to mi obcas pomuze mamka...alei tak presto vsechno to na me hlavne posledni dobou vsechno pada a mam toho uz obcas dost,ze musim mezi lidi,odreagovat se,zajet na nakup,za kamaradkou...muj manzel je na tohle super...o kluky se v pohode postara a ja muzu kam chci a temer kdy chci

luciana43
28. zář 2011

@adelajnka tohle sem s dětma nezažila, poradit bohužel nedokážu, ale opravdu si nemyslím, že bys byla hrozná matka - děláš pro své dítě jen to co je pro něj nejlepší a jen ty to můžeš vědět co to je 🙂

takyja
28. zář 2011

@adelajnka Přidám zkušenost - malá měla tyhle záchvaty po očkování MMR vakcínou (příušnice, zarděnky, spalničky). Do té doby dokonce spala ve své postýlce a usínala sama. Už je to 5 měsíců, ale od té doby spí s námi v posteli a musím s ní být, dokud neusne, protože jinak má prostě strach (či prožívá nějakou jinou negativní emoci). Dle dr. očkování způsobilo zřejmě nějaký lehký průběh neuroinfekce, která způsobila všechny tyto stavy a záchvaty, které postupně během měsíců odezněly, ale v posteli s námi spí dodnes, protože ve své to prostě nedává (přestože spánek přes den v její postýlce v jejím pokoji včetně samostatného usínání je pro ni zcela OK). Mám za to, že se asi něčeho bojí (dnes jsme navíc zjistili, že má strach ze tmy) a s MM jsme se shodli, že si ji prostě v posteli necháme 🙂 . Já se teda vyspím míň než dřív, ale co - je to mé dítě...
Osobně nejsem příznivec vyřvávací metody (ani studené vody) a myslím, že pokud ti takhle pláče, tak jí 100% není dobře (ať už fyzicky, emočně - je to jedno, prostě se necítí dobře) a rodiče jsou od toho, aby tento stav nějak pomohli překonat, což vyřvávání o samotě určitě není. Prostě konejšit, vzít si ji do postele, a to i za cenu toho, že se tam na nějaký čas zabydlí. Ono i to má hezké stránky. A hrátky si určitě můžete užít i jinde než v ložnici. 😉

majatob
28. zář 2011

@adelajnka ahoj nas nejstarsi mel taky jednu dobu nocni zachvaty, vim jak se citis... snad te povzbudi, ze u nas jak to zacalo, tak to zase po nejake dobe samo prestalo. Nezbyde nez se vyzbrojit trpelivosti, u nas si myslim pomohlo i zavedeni rezimu pres den, pomohlo mu to se tak nejak zorientovat v tom co se bude dit a noci pak byly trochu klidnejsi. Akorat ja jsem vedela pricinu - narozeni sourozence a do toho jeste stehovani, bylo toho na neho proste moc...
Drzim palce at je to brzo za vama 🙂

stazina
28. zář 2011

Ahjo, tak jsem se docela zasmála....to je uplně normální, jak se některé matky obouvají do ženské , která chce poradit a je zoufala...možná by bylo lepší, kdyb tak takové matky nečetli mezi řádky, ale četli to poctivě, pak by tii tady nidko nenadváal, že sprchuješ své dítě ledovou vodou...

@adelajnka chápu Tě, je to náročný ,snda to je jen dočasné, proti omytí studenou vodou nic nemám, navíc když víš, že to pomáhá...ten Sedailia sirup jsem taky používala, nevím, jestli to pomohlo,enbo né, protože u nás to špatné spaní bylo důsledkem zubu...ale mužeš to zkusit....
a není to třeba tím, že dkyž přijede přítel, že žárlí a che tě mít pro sebe? A jaký má vztah s přítelem?
no, já na jednu stranu chápu i tvého přítele, přijede na víkenmd domů, chce si odpočinout, chce si užit i Tebe a pak z toho všeho nic není....a určiět i jeho trápí , proč má malá takové stavy..

A přes den Ti spí? Chodíte na procházky ? co jí zkusit víc utahat? že by padla a spala...co jí pořídit nějakýho medvídka, co by jí v nocio hlídal?
držím palce, určitě dej vědět, jak to vypadá...drž se..

crca
28. zář 2011

@takyja přesně po této vakcíně nám to právě taky začalo ☹

kjajule
28. zář 2011

Tak se na mě nezlobte , nemyslím to nějak špatně , ale z úvodního příspěvku a ted zkopíruju úryvek...

spávala dobře i celý noci,teď se to pokazilo,do toho ještě nemoc a já místo abych spala v ložnici spím u ní.k tomu se u ní těď objevily histerické záchvaty pláče,že chce houpat a tulit se,opakuje se to i 5krát za noc.musela jsem s ní pod proud studené vody,aby se uklidnila.přítel říká zavřít ji do pokoje a nechat vyřvat,tak jak tak stejně řve

jsem teda pochopila že dítě se v noci budí chce houpat, tulit se a aby neřvala šoupla si jí pod prod vody...tzn, minimálně do umyvadla nebo já nevim jak si mám proud vody vysvětlit...což mě celkem zděsilo...načež jsem z pár dalších příspěvků pochopila že to tak vubec není jen šlo o nedostatek informací...tak pak teda není divu že se setkáváš s negativními ohlasy😉
Příště lépe formulovat , protože jinak se těžko dočkáš kladné odpovědi...

weri1
28. zář 2011

kdyby zakladatelka diskuse napsala jinak příspěvěk a věc, která ji trápí, tak by ji člověk i pochopil....

crca
28. zář 2011

A ještě teda...píšeš,že má(měla) aftíky v pusepřed dvěma dny....my měli aftozní stomatitidu-asi amminky co měli jejich děti ví o čem je řeč,ale jsou to právě ty aftíky v puse a když mě holka bolestí lezla pomalu po zdi a nemohla jsem jí nijak,ale VŮBEC NIJAK pomoct,protože na to nic není,tak jsem brečela u ní ☹ Nemůže to mít taky souvislost?Afty bolej a pokud je má stále a po celé pusince,tak proto taky tak vyvádí,je to na dlouhou trať trvá to i 10 dní.Pokud je má zkus koupit Tantum verde,my měli bonbony a rozkrojila vždy na 1/4 a oni cucali-no někdy je rovnou rozkousali 😅 ,ale zabralo to rychle.Třeba je to tím,že ti tak pláče 😉

berenika39
28. zář 2011

@kjajule děkuji. tohle si myslím taky. hned v úvodu je jasně napsáno, že autorka chce spát v ložnici, ale nemůže, protože se malá chce houpat a tulit...tak aby se uklidnila, dostane studenou polevu. tohle nejde napsat přeci jen tak, jako "pardon, já se spletla, ono je to celé jinak".
Jestli píšeš, že má hysterické záchvaty, protože se chce tulit, nevím, co čekáš za odpověď, je mi líto.

Možná jsi to fakt špatně napsala, pak ale není problém u našich negativních reakcí 😒 .

Tohle se tu stává často, je to škoda, nejdřív dotaz, pak popření dotazu, pak ukřivděné příspěvky .....nakonec dva tábory, zamčená diskuse a nic z toho.

adelajnka
autor
29. zář 2011

@stazina Ahoj,děkuji,čím víc ji utahá, tím je to horší,je přetažená.v noci sem nespala a hodně přemyšlela,jestli v rodině i přitelove nejsou nějake psychicke problemy,ze by "to" zdedila a nic.proste je to nespavec,doufam ze treba az bude chodit do skolky a bude mit pravidelny rezim a nove deti kolem ze se to zlepsi

adelajnka
autor
29. zář 2011

@berenika39
@crca
@weri1 ale prece tady nešlo o ty zachvaty ani o vodu.kybych to chtela probirat tak dam,nazev diskuze jak pomoct pri afektivnich zachvatech.ale chtela sem poradit ritualy,ruzne tipy,jak vy uspavate deti,a ne ze se tady na me sesypete ze sem polila dite vodou,a navic,opravdu to nebyla sprcha,ale jen politi,ale z toho se tady nikomu zpovidat nebudu,kdyz sem tz tohohle odhledu poradit nechtela

adelajnka
autor
29. zář 2011

a to ze chci spat v loznici ano,ale klidne i s Adelkou,stim nemam problem ,ale zase sem chtela slyset jestli to nebude krok vzad,ze stejne bych ji kolem 3roku dala zpatky do jejiho pokojicku,a zase vsichni ste psali jak si chci uzivat.katastrofa.nikdy uz sem nenapisu.jak tu byl prispevek ze pani je z vesnice,ja taky a s malym ditetem je internet moje spojeni se svetem,tak sem cekala trochu pochopeni,a prislo neco uplne jinyho,sem z toho zklamana,myslela sem ze je "konik" je tu od toho aby "poradil"podporil.

adelajnka
autor
29. zář 2011

@berenika39 napsala sem dotaz opravdu stručne,dala sem ho cist i mym kamaradkam,a ty nechapali co se to tu stalo,ze sem opravdu chtela poradit se spanim

adelajnka
autor
29. zář 2011

@crca my uz tu aftovou stomatitidu mame po druhe.ja na afty trpim dodnes,takze vim jak to boli,a nechci resit spani kdyz vim jake ma Ada trapeni,prispevek sem napsala abych az ada se uzdravi mela nejake napady a teprve pak to zacala resit.delala to pred nemoci ted se to jen zhorsilo

adelajnka
autor
29. zář 2011

myslim si ze nekdo potreboval jen rozvířit diskuzi.procítám ten hlavni clanek a nemyslim si ze bych chtela resit zachvaty,jen proste spaní.a někdo se proste nudil.......nechci tim nikoho urazil.ale kdyz si predstavim maminku,priklad s laktacni psychozou co je fakt zoufala a vy si tady na ni zgustnete tak to ji fakt nezavidim....!myslim ze timto pro me modrykonik skoncil

kjajule
29. zář 2011

@adelajnka Jak už sem psala v příspěvku předtím, bud více nebo méně informací 😉
Tvoje kamarádky jsou jiste s tvojí situací seznámené, to nemůžeš s někým kdo neví o co jde a ty mu podáš zlomky problému a ještě celkem špatně formulovaným souvětím , srovnávat...
Já jsem to pochopila, tak jak sem už psala a to jsem to opravdu poctivě četla 3x než sem odpověděla....

weri1
30. zář 2011

@adelajnka napsala jsi to blbě....napsala si že malá chce chovat a tulit a ty že ji poleješ vodou....že chce spávat s tebou a že tím trpí tvůj partnerský vztah....já to prostě pochopila tak, jak většina ostatních
a tvoje kamarádky tě znají a my ne, takže jim se to jeví jinak

michaela_2
30. zář 2011

Ahoj, přečetla jsem si jenom prvních pár příspěvků - my teprve čekáme první miminko, takže nemůžu poradit z vlastní zkušenosti, ale každopádně jsem ti jenom chtěla říct, aby sis z některých příspěvků nic nedělala.

Co jsem pochopila, tak vaše holčička už není malé miminko, ale budou jí už minimálně ty dva roky nebo možná ještě víc a upřímně řečeno, můj názor je, že děti by si měly zvyknout na spinkání ve svém pokoji co nejdříve - protože ono se to může líbit i 7letému ,,už školákovi'' .To, že si dítě samo řekne až nebude chtít spát s rodiči jak tady někdo napsal se mi zdá celkem úsměvné 🙂, znám případy, kdy by u mámy chtěl spát i 8 letý kluk........Moje dítě pro mě bude na prvním místě. Ale myslím si, že harmonický vztah mezi jeho rodiči jakožto partnery to hodně ovlivňuje a kdy jindy bychom měli mít s manželem čas pro sebe pokud ne v době, kdy naše malá usne?
Jenom jsem chtěla nazačátku napsat, že ti rozumím, sice tvůj úvodní příspěvek vyzníval trošku dvojsmyslně, ale z těch dalších se to dalo pochopit.

Co se týče toho polévání studenou vodou - je doopravdy rozdíl, pokud dítě pláče z vystrašení nebo ze vzteku - a to jeho rodiče poznají.

Jinak jak jsi psala, že to začalo teprve před pár týdny, tak si myslím, že to je nějaké přechodné období a časem to prostě přejde. Pokud nezabírá ,,ukonejšení'' ale jsou to doopravdy záchvaty vzteku, tak bych zkusila nechat ji být a třeba z toho sama za chvilku usne. Pokud by to po nějaké době nepřestávalo, zkusila bych se zeptat třeba dětské doktorky, jestli s tím nemá nějakou zkušenost, to by asi byl první člověk který by mě napadl že se setkává s tolika dětmi 🙂

Držím palce ať se to co nejdříve zlepší!

llllucka
30. zář 2011

@adelajnka:jsi si jistá,že to nejsou noční děsy?Ono to totiž taky vypadá jako hysterický záchvat.u nás pomohlo,že se na tu dobu prostě nastěhoval manžel k němu do pokojíku.Klidně to měl 10x za noc,prostě hrozně hystericky plakal a nedal se nijak utišit.Nakonec se prostě nějak sám uklidnil a spal dál.My jsme věděli,z čeho to má (bojí se čarodejnic) a možná i to nám pomohlo.určitě bych zkusila zajít do nějaké poradny,podle mě na tohle pediatr nestačí a podle toho,co píšeš ti taky nepomohl.
Za chlazení vodou tě nesoudím )samozřejmě záleží,jak se to používá,někdy stačí pár kapek na ruku nebo na obličej),sama jsem u kamarádky viděla,jak vypadá dítě s opravdovým záchvatem a sama jsem si něco takového neuměla představit.Je mi jasný,že každá maminka zkusí cokoli,co by dítěti mohlo pomoct a je super,že ty hledáš a chceš.Ale radím ti,dokud si tohle nevyřešíte,tak další dítě neplánuj.Myslím,že malá na to není připravená a myslím,že každá maminka,co má dvě a více dětí ti potvrdí,že jedno dítě je vlastně žádné dítě😉Až budeš mít Ádu ve školce,tak to pro obě bude lepší,uvidíš.

weri1
30. zář 2011

@michaela_2 až se ti miminko narodí, tak třeba změníš názor. Já třeba dřív říkala, že moje dítě nikdy s námi nebude spát v posteli....a jak to je? syn s námi spává od 2.měsíce svého života. 😉

moncicak.as
30. zář 2011

@weri1 U nás to samé, a to mu budou 3 roky, občas spí u sebe, občas u nás 🙂 Spíš si to užíváme, až bude velkej, tak se nebude chtít ňuchňat při usínání... 😀

llllucka
1. říj 2011

@weri1:mám 2 děti a v posteli s náma nespí ani jedno😉Kdyžtak si vlezeme do postele k němu my🙂

michaela_2
1. říj 2011

@weri1 tak samozřejmě těžko můžu předvídat budoucnost 🙂 ale zatím si myslím, že doopravdy ne.....já jsem u našich v posteli také nespala nikdy, ségra taky ne.........o víkendu ráno jsme vždycky ( když už jsme byly větší) za rodiči přiběhly, vzbudily je a pak jsme v posteli chvíli blby s nima, nebo jak píše @llllucka mamka si třeba před usnutím někdy lehla k nám, ale že bysme spaly v jejich posteli s nimi, to ne............přijde mi, že ono se pak doopravdy může stát, že se to dítě těžko odnaučuje, protože jak už jsem psala, znám osobně případ, kdy se toho domáhá kluk, který chodí do 2 třídy ( vyřešili to tak, že ho nechají u sebe v posteli usnout a pak jej přenesou k němu, ale stejně se v noci občas vzbudí a vrátí se k nim)........

weri1
1. říj 2011

@michaela_2 já teda k našim chodila v noci spát do postele....a hle je mi 31 a bydlím 230km daleko od nich 😀
já bych teda neměnila za nic na světě, není nic hezčího než když se ke mě můj syn přitulí a usíná

berenika39
1. říj 2011

@michaela_2 skoro vždycky se to dá ukočírovat, netřeba paniku, pokud dítě ví, že má svoje soukromí, svůj pokoj, a svůj pelíšek a k rodičům si chodí jen pro tu blízkost, když to prostě pocitově potřebuje, není problém. taky se někdy k manžovi přitulíš a někdy si dáš pěřinu přes ucho (ani vidět ani slyšet), ne?
Něco jiného je, když když miminko od narození spí s rodiči a najednou vevěku dvou let přijdou na to, že šup - svůj pokoj, svoje postel, o samotě - to jde asi těžko, zvyk je železná košile....
Petr usíná sám, spí sám, má svůj pokoj, a přesto naprosto v pohodě občas v noci vstane, prostředkem letiště se vplíží mezi nás, odklopí mm peřinu, zaleze a chrní. i si ráno navzájem říkáme, kdo že ví, kdy přišel🙂. A ráno všichni spolu, pusa, blbiny, to prostě nikdy nenahradíš, i kdybys měla milion předsevzetí, to mi věř.
Ano, asi jsou extremní situace, můj bratranec má slečnu, dneska jí je deset, je adoptovaná a prostě něco je tam "jinak", a ona s nimi opravdu denně spí, to je věc, kterou je třeba řešit (a oni jsou v péči psychologů), ale když batole spí s rodiči - proč ne.....

jop
1. říj 2011

nechápu ty agresivní reakce na dotaz zakladatelky diskuze. Ona se evidentně snaží, chodí s dítkem k psychologovi atd., rozhodně na něj nekašle, takže určitě není špatná matka! Mají teď horší období, tak chce slyšet zkušenosti ostatních... polití či postříkání dítěte vodou (samozřejmě ne ledovou) v URČITYCH situacích bývá účinné řešení, které dítěti nijak neublíží. Děcka se opravdu dokážou vztekat tak, že se začnou dusit. Já s tím osobní zkušenosti nemám. Radila bych nelámat nic přes koleno a opakovat si, že tohle je jen určité období, které brzo skončí a musíme jím proplout v klidu. Klidně bych vrátila dítě zpátky do ložnice, toho bych se vůbec nebála. Rodiče si soukromí můžou užít i mimo ložnici 😉 Podle mého názoru je třeba brát ohled na vztah rodičů, protože když ten nefunguje, tak je celá rodina (vč. dítěte) víte kde...

weri1
1. říj 2011

mě se líbí když někdo reaguje po x příspěvcích.....až zakladatelka někde mezi řeči vysvětlí jak to myslela....to už se pak dobře radí. Ale když si někdo přečte první příspěvek zakladatelky, tak je to prostě nenormální. Toť můj názor

jop
1. říj 2011

já jsem si celou diskuzi nečetla, jen první stránku o tom, jak se píše, že chodí k neurologovi a psychologovi. Tohle matka, která na dítě kašle nedělá. A trochu mě provokujou příspěvky maminek, které stavějí dítě na první místo, pak dloooouho nic a pak partnerský život. Chudák zakladatelka diskuze si posteskla, že jim ten problém s dítětem ničí rodinný život (což chápu, zvlášť když se s partnerem vídají tak málo, tak je to sakra náročné) a ostatní ji okamžitě rozcupujou a radí nepořizovat si další dítě. Nechápu. Samozřejmě kojenecké a batolecí období je období, kdy nás děti potřebují asi nejvíc, ale i v tomto období se podle mého názoru musí dbát o partnerský vztah (pokud samozřejmě nejde o výjimečné situace typu dítě v ohrožení života). Toť můj názor, nevnucuju, jenom diskutuju 🙂

tobove
1. říj 2011

Tak já to tedy pročetla celé a myslím si, že tady některé maminky snědly veškerou moudrost světa... Možná byste měly u malé Adélky být chvíli Vy, abyste adelajnce ukázaly, jak se tedy má k holčičce chovat. Mám sice ještě malé miminko, spinká úžasně, noční řevy mě teprve čekají, ale myslím si, že nikdo nemá právo nikoho soudit, protože s ním v dané situaci není, neví tedy, jak se dotyčný chová.
Pokud jde o polévání vodou, pamatuju si zcela živě, jak můj bratranec vzteky modral, fialověl a kdyby mohl na obličeji dělat puntíky, jistě by to vzteky dokázal, teta ho polévala vodou z hrnečku (taky celkem proud, nemyslíte?) a vždycky se uklidnil. Dneska je z něj dospělý chlap, na jeho psychice to rozhodně vady nenechalo!!! Takže pokud to pomáhá, proč ne? Tulení a mazlení je sice důležité, ale pevná ruka stejně tak, protože jedině tak dítě ví, že se na rodiče může vždycky ve všem spolehnout 🙂 Takže dámy, které zakladatelku diskuse odsuzujete za to, že chce mít trochu klidu, vzpomeňte si na ni, až budete večer sedět u televize a dívat se v klidu na film!!!