Nespí. Mám ji nechat vyřvat? Přenést zpátky k nám?

adelajnka
28. zář 2011

Prosím Vás maminky potřebovala bych poradit.Naše Adélka je nespavec od miminka,byly lepší doby i horší.už má svůj pokojík,spávala dobře i celý noci,teď se to pokazilo,do toho ještě nemoc a já místo abych spala v ložnici spím u ní.k tomu se u ní těď objevily histerické záchvaty pláče,že chce houpat a tulit se,opakuje se to i 5krát za noc.musela jsem s ní pod proud studené vody,aby se uklidnila.přítel říká zavřít ji do pokoje a nechat vyřvat,tak jak tak stejně řve,moje máma zase,že ji máme vrátit zpět do ložnice do postýlky,ve svém pokoji už spí na vélké posteli.čeká nás svatba a chtěli bysme druhé mimi,ale kdyby to tak mělo pokračovat tak radši zůstanu jen u Adélky ☹ prosím poraďte,budu ráda za jakékoliv příspěvky,vaše zkušenosti.děkuji

werry
28. zář 2011

nám se také malá takhle budí, hystericky řve, také sem jí jednou otřela! obličej studenou vodou, žádné polejvání a uklidnila se, teď nám zabírá na ní mluvit - věci, na které reaguje přes den- např. kde je pejsek? tak se zklidní, dám ji dudlíka usíná mi na rameni, tak zkus na ní mluvit, nebo vyrušit nějakým zvukem - také občas pustím vodu, otevřu ledničku, nebo něco takového a ona přestane a usíná mi. Jsme ještě malý, tak nevím, jak by to platilo u vás. Držím palečky a neodsuzuju tvé jednání. Vím co je hysterický řev, kdy do mě malá buší, kroutí se a není k utišení. Ale věř, že je to jen určité období vývoje a přejde to, u nás už je to taky docela v pohodě.

adelajnka
autor
28. zář 2011

@kris2008 chapete to ze u tech zachvatu nic jinyho nepomuze.kdyby vam dite v rukach zmodralo,co byste delala,ja ji chci pomoct,vzdyt ada je vecne nevyspana,protivna.proc vsichni resite tu vodu,pisete o sprse,ja o sprse nepsala.proc mi nekdo nenapise co mam zkusit.proc vsichni pisete,jak sem hrozna.a pak teprve ze ji mam dat k sobe do loznice,to je pro me dulezity.slyset nazory na spani.nikdo kdo nezazil v naruci modre dite ktere se dusi pri zachvatech,nemuze rict ze polit studenou vodou je chyba.

kjajule
28. zář 2011

@adelajnka I já jsem pár afektivních záchvatů kdy se nalej nemohl nedechnout zažila...ale celkem si myslím že se tomu dá v bežném chodu vyhnout a předejít...
Co se týče těch nočních, tak ani tem jsme se nevyhnuli, je to tím že dítě nemá dovivinutou emocionální stránku té jeho malé dušičky...
V těhle případech nechce abych na něj šahala ani nic jiného jenom řve...píšeš že se ti klátí...zkusila jsi tu jemnější variantu jak dítě dostat z toho afektu? ( fouknout mu do obličeje, zatřepat s ním, já jsem posledně malýmu strčila prst do krku protože se nemohl nadechnout a měl přilepenej jazyk, jakmile jsem mu dala prst do krku nadechnul se a bylo vše v pohodě...)nechám ho z toho nejhorího vyvztekat ale celou dobu na něj mile mluvím...nemyslím si že by se to zlepšilo tím, že ji vysprchuješ vodou...je to názor od názoru...jasně že dítě v afektu samo neví co dělá ale když se z toho probere, myslíš že neví že jsi ji právě vysprchovala studenou vodou...já bych se snažila najít nějaký jiný způsob jemnejší je k tomu potřeba opravdu hoooodně trpělivosti...

weri1
28. zář 2011

@adelajnka když čtu, že dřív bylo spaní dobré a teď ne, tak asi to není jen tak a studená voda je pro mě dost drastická, to bych neudělala....ale je to tvé dítko, tak dělej jak uznáš za vhodné....můj syn spí se mnou, manžel v obýváku, je to dané také tím,že manžel dělá jen noční, ale i kdyby spal s námi, tak malej bude taky u nás v posteli, neznám nic hezčího, než když se syn ke mě přitulí a spokojeně spinká....strašně to letí a jednou ještě budu se slzami v očích vzpomínat na tuhle dobu, užívám si to a manželskej život mi to neničí....když tvůj manžel přijede, tak dejte malou babičkám na hlídání a užijte si pár chvilek, hodin jen spolu, vždyť vše má nějaké řešení, když člověk chce, ale teĎ se s malou mazli, chovej, ono ji to přejde neboj, jen prostě má období kdy tě potřebuje i v noci. Každé období jednou přejde

weri1
28. zář 2011

taky malýmu fouknu do tváře když se nemůže při pláči nadechnout

rrk
28. zář 2011

@adelajnka já to chápu, když jsi na všechno sama, tak taky potřebuješ vypnout. Držím palce ať to vyřešíte a ty to psychicky zvládneš. Přeji hezkou svatbu 😉

adelajnka
autor
28. zář 2011

@camelinka chtela sem slyset i nazor maminek,pac prece jen odbornici obcas mluvi sve teorie 🙂 me nejde se vyspat,vzdycky sem to nejak zvladla,ale chci pomoct Adikovi,jak uz sem psala je nevyspala,otravena,nechce si hrat jen by swe povaloval na gauci jak je unavena

camelinka
28. zář 2011

@adelajnka njn chapu,urcite je spousta rodicu co maji podobny problem,ale vzdy se najde vic tech,co si z toho vyberou jen neco a pak to vypada nejak takhle no 😔

berenika39
28. zář 2011

@adelajnka náhodou, jen náhodou, nejde těm záchvatům - jak píšeš, předejít, prostě tím, že jí nenecháte samotnou? pláče, i když je u vás? tyhle záchvaty má, i když spíte spolu? v blogu máš hlášku, že lezla z postýlky za vámi do ložnice, přepadla...prostě já v tom vidím to, že nechce být sama, nemusela bys řešit, jak řešit záchvaty, kdyby nebyly...

adelajnka
autor
28. zář 2011

@berenika39 i semnou je ma.

adelajnka
autor
28. zář 2011

myslím si,že už nemá cenu to všechno rozebírat,chtěla jsem poradit,dát tipy,jak zlepšit,upravit spánek.ale si vybrala jento co chtela.i přesto vám děkuji

luciana43
28. zář 2011

@adelajnka Já ale nic nepsala proti studené vodě, jen sem se ptala, zda už spinká v pokoji nějakou delší dobu sama, nebylo to zřejmé z původního dotazu. Jaks napsala, že jo, tak si nemyslím, že by to bylo jen tím, že se jí stýská, spíš jak už tady zaznělo má nějaký období třeba zlých snů nebo nějaký boleníčko? Můj syn se teď poslední dobou v noci vzbudí a začne hrozně brečet a až po někdy po takovéto třetí noci z něj vypadlo, že ho bolí nožička na chodidle. Já vím, že je to těžký, do toho ste obě nevyspalé, ale tak snad na to brzy přijdete co ji trápí nebo to přejde, držím palečky 🙂

berenika39
28. zář 2011

@adelajnka
1. každý večer zkuste dělat všechno stejně. ve stejnou dobu koupat, jíst.
2. před spaním ji nenechávej lítat, blbnout...spíš nějaké klidnější aktivity.
3. každý večer stejně jí před spaním něco čti, něco vyprávěj, pust jí cd, pohádku, aby ji to maximálně uklidnilo, aby usínala z klidu.
4. počkej u ní, než usne. nejdřív pár dnů u ní v posteli, potom si můžeš sednout vedle a jen ji hladit. potom po pár dnech můžeš zůstat jen v místnosti a třeba si číst. pak se budeš vracet, když bude plakat, utěšíš, odejdeš. tak postupně se dočkáš toho, že bude usínat sama.
5. když se vzbudí, a ty víš, že mívá v noci hysteráky, musí se vzbudit u tebe. ne někde sama, protože to je spouštěč.
6. když tohle všechno striktně dodržíš - a není tam nic, co by nešlo realizovat, prostě momentálně je to pro vás obě moc důůležité, takže výmluvy se nepočítaj 😉 , jsem si jistá, že se noci zklidní.
7. pokud je t.č. nemocná, není o čem, až se uzdraví, zksute to a bude líp.

Nepotřebuješ nic víc než trpělivost, čas a lásku.

eeefffaaa
28. zář 2011

Precetla jsem vse a myslim,ze nektere prispevky jsou prehnane...autorka je ocividne uz asi dost zoufala,coz chapu kdyz je na vse sama...poradne do jeji situace nevidime tak proc hned tak drasticky...je pravda,ze bys mela do te dobry nez se mala uklidni dat vse stranou a venovat se jen ji a pokud to tvuj chlap nepochopi v tom pripade za to nestoji a je to sobec,kteryho bych si nebrala...POZOR nepisu ze takovej je,ale pokud by to nepochopil,tak bych to udelala ja,protoze po svatbe uz nebude cesty zpet 😉 takze radim,nechat vseho byt,zatnout zuby a delat vse pro to aby se mala uklidnila,vse s klidem...a az bude mala dobra,dat si nejakou dusevni hygienu jako odmenu,ze jsi to v pohode zvladla 🙂

Myslim si jestli Adelka nema nocni desy...nestala se u vas v posledni dobe,kdy to zacalo nejaka zavratna udalost??umrti v rodine,zmena v jejim zivote,stehovani...nas Davidek to zacal mit kdyz se narodil Radimek,byl v pohode ale v noci se budil se strasnym revem,mel otevrene oci,ale pritom spal,tak jsme si ho vzdycky vzali k sobe a uklidnovali,ono se to dite nema budit,cekat az se vzbudi samo,takze chvili treba neskutecne moc breci,pak se vzbudi a chova se tak jako kdyz se nic nedeje...pokud to tak ma,tak to bude chvili trvat a chce to s tim neco delat..u nas to trvalo asi dva mesice,dostal na to homeopatika a ja se prestehovala nazpatek do loznice,je mu pres dva roky a spi stale s nami a ten mensi spi od dvou mesicu sam v obyvaku...ten starsi je zvykly na nas a vyzaduje si nas u sebe,ale zase ho nic nevzbudi,ani kdyz treba celou noc kaslu,smrkam...ten mladsije zase zvykly spat bez nas,nechce ani chovat kdyz ma cas spani,chce proste polozit a dejte mi vsichni pokoj jakoy si rikal,ale zase ho vzbudi kazda malickost..kazde dite je jine...

a to jestli mit druhe dite ti spis radim nemit,ne proto ze by ses ke svemu prvnimu chovala spatne,ale proto ze jsi na vse sama a mit dve deti male na starost to neni zadna prochazka...natoz kdyz jsi na vse sama...takze druhe bych ve tvem pripade mela az Adelce bude o dost vic nebo az tvuj muz bude vice doma a pomuze ti...protoze pak se prihodi neco podobneho jako treba ted a se dvema detma to nedas uz vubec...

omlouvam se za roman,snad sem treba trochu pomohla...preju hodne sil a trpelivosti...hlavne malou porad chovej a ukaz ji ze jsi tu jen pro ni a vse jde ted stranou

crca
28. zář 2011

@adelajnka nevím kolik je teda dceři,ale jak jsi psala s tím cloumáním v náručí,to mě přesně dělá taky holka a někdy na ní nesmím ani sáhnou o to je to horší,ale sedím u ní a prostě jí aspoň uklidňuju,že jsem tam,nic se neděje a ona za chvilku sebou plácne do polštáře a zase spí a to,že vstávám 3x za noc je luxus,nemluvě o tom,že mám dvojčata a kluk naštěstí sice spí relativně v pohodě,ale když pak vstávám i 10x za noc,tak už je to nářez a když mají ještě třeba několik dní za sebou,nebo jsou nemocní,tak nemusím vyprávět,že jsem na prášky sama,ale pokud máš "manžela" pryč a jsi vyčerpaná,tak opravdu nechápu proč chceš druhé??? 😅 Je to náročné s jedním nebo se dvěma,ale můžu ti poradit jedno zkus koupit Sedalii sirup,ale záleží kolik je dceři,nejak jsem to nepostřehla.Dává se lžička večer a lžička ráno-jsou to homeopatika,takže neublíží a sice se výsledek dostavuje až min.po týdnu,ale nám to vždycky zabralo,aspoň na pár dní.Každopádně držím palečky a chce to opravdu vydržet. 😉 A nemáš možnost hlídání aspoň na dvě hodiny?Taky to pomáhá 😉A prosím tě-už fakt nesprchuj studenou vodou ☹ Děcka mají taky amoky,ale nikdy jsem to neudělala,buď je zavřu vedle do místnosti a řeknu ať příjdou až se uklidněj,nebo to prostě přejdu,ale to je pro mě občas nad lidský výkon,takže radši šup vedle,tam se vyvztekej a přijď 😀

eeefffaaa
28. zář 2011

jo Sedalii jsme meli na ty nocni desy...trochu pomohl

a jak pise berenika ze to ze se vzbudi a ty tam nejsi tak se rozerve jeste vic,to je pravda..maly spal s muzem a malymu rval temer u hlavy a jeho to nevzbudilo,coz nechapu, a rozerval se jeste vic...pritom nekdy staci jen tam byt,promluvit a dite je hned klidne a spi

adelajnka
autor
28. zář 2011

@luciana43 vy ste byla mezi vyjimkama,chtela sem poradit tipy,rady,zkušenějších maminek a moc toho tu nezaznělo,všichni se do me pustili,ale opravdu,vim ze to plati nejlip,a hlavne,myslim si čím dřív se dostane z toho záchvatu tím lip.o zlých snech oto neni,kdyz se ji neco zda tak place,toto je fakt afektivni zachvat.i na to boleni sem se ji ptala,ale v tom zachvatu neni schopna me vnimat

adelajnka
autor
28. zář 2011

@berenika39 mam doma tunu knizek o spani deti,hlavne pravidelnost a duslednost to chce,u nas nic nezabira,mesic sem porad delala to same(vsude pisou ze to dite pochopi po 3dnech)u nas ne.treba to jednou prejde a sama se to nauci,je to tezky.jak sem psala,jde mi o adu,je vecne unavena,2lety dite by melo spat pres noc i 12hodin,ada spi max 6.a ptoro je porad nevrla

romik123
28. zář 2011

@adelajnka Ahoj já chápu že je to zoufalá situace podobnej problém jsem měla u Natali má teď taky trable se spánkem ☹
Už rok spala sama v pokoji vždy celou noc až 13 hod.denně bez jediného z buzení až teď je to tak měsíc co se začala v noci budit se řevem a to hrozným pokaždé vylétnu co se děje spí na palandě tak třeba zda nespadla a tak má u postele aj lampičku může si rozsvítit sama.Když k ni přijdu je mimo jako by stále spala nebo natolik vyplašená že se mnou odmítá mluvit nic mi neřekne trucuje nebo co a já netuším co se děje ☹ Kolikrát sem až vzteky bez sebe . Pokaždé když sem k ní přišla řekla sem ji že to byl oškliví sen a když se mno nemluví tak ji jen povím ať mi natrhá kytičku a ať hledá motýlky a berušky zafungovalo to pokaždé se začne usmívat dám ji pusu popřeji dobrou noc a řeknu že sem vedle a nechám svítit na chodbě během minutky spinká a ráno mi řekne mami natrhala jsem ti kytičku a já se zeptám a jaká byla Nat ukáže takhle velká moc velká a byly tam motýlci a berušky pak dodá a já jezdila na koni 🙂 Bohužel se , ale stále jednou za noc probudí a asi to bude náš rituál , ale pro jistotu jsme si ji vzaly do ložnice kde má svojí postel.Přeji ať najdete něco taky hezkého co zabere v ložnici je 3 dny a zatím se vzbudila jen zimou že ji spadla deka 🙂

evulinkab
28. zář 2011

já si myslim, že chrstnutim studené vody do obličeje nemuže nic pokazit..Kdo nezažil záchvaty u ditete, kdy opravdu řve, vzteká se, tak ten nemuže nikoho odsuzivat.Malej mival jeste nedávno v noci strašný záchvaty vzteku, nepomáhalo nic...Když jsem ho chtela vzít do náruče, řval, dupal nohama..Když jsem ho tedy položila z náruče na zem, vztekal se taky a chtel být u me.Jakmile jsem si ho tedy znovu vzala a chtela pochovat, už zase být u me nechtel..Proste záchvat příšerný a trval treba 3/4hodiny..a treba dvakrát za noc.Jednou jsem to už nevydržela a šla s nim do koupelny, pustila studenou vodu, nabrala do dlaně, chrstla do obličeje a NAJEDNOU se probral.Další den znovu záchvat v noci, znovu jsem praktikovala tuhle metodu a od te doby je klid a malej spi užasne celou noc.Takže já myslim, ž taková studená voda nemuže uškodit(mluvim o omytí obličeje či chrstnuti do obličeje a NE o sprchování!!!)

eeefffaaa
28. zář 2011

@romik123 tak to jsou ty nocni desy ne?my to mel taky tak,znicehonic desnej rev,k neutiseni,porad spal,ale koukal,klepal se,pak see probudil a o nicem nevedel...

mili84
28. zář 2011

@kjajule Tak jsem pročetla diskuzi a musím se Tě zastat...VÍM co je to modré dítě v náručí, vím co je to dokonce oživovat vlastní dítě a volat ARO....A kdo nezažil, nepochopí. Předejít se tomu sice dá, ale ne ve všech případech a rozhodně ne ve spánku. Dítě bych v tu chvíli klidně studenou vodou, ne-li sprchou-omyla - a vsadím, že by to udělala většina z vás, kdyby to byla naděje, jak přimět dítě v bezvědomí, aby se nadchlo. Radili mi to tak i doktoři. Pokud máte afektivně-respirační záchvaty ze spánku, navštívila bych zkušeného hemeopata. Souvisí to určitě s psychikou dítka a na to jsou homeopatika k nezaplacení - vím z vlastní zkušenosti. U nás jsou také různá období (ale nepíšeš, jak staré máš dítko). Od malička spí víceméně ukázkově, ale jsou dny (nikdo netrvá více než týden), kdy má prostě rušnější sny a spinkání. Ve většině případech si pouze vymýšlí, že chce tohle a tamto, takže tam 1x jdu, pohladím, uklidním, popřípaně pohrozím, že mu zhasnu, a je klid. Někdy ho holt necháme vybrečet, ale spíš jen tak kňourá a pak usne. Otroka ze sebe dělat nehodlám, to sorry, ale můlj názor. Pokud vidím, že je v noci vážnější problém - stalo se párkrát - že vyloženě řval, něco se mu zdálo, snažil se mi to vyprávět - šla jsem tam, pochovala, pohladila, vyprávěla jsem nějakou pohádku, zpívala a pak dala do postýlky, kdžy si sám řekl a spinkalo se dál. Afektivně respirační záchvaty měl ze spaní několikrát, avšak vždy jsem stihla přiběhnout dříve, než by upadl do bezvědomí. Tnto záchvat byl VŽDYCKY spojen s růstem nového zubu. Jakmile byl záchval, 2. den koukal zub
🙂 Ale to se dělo tak max. do roka. KOlikrát jsem malého opláchla vodou, mluvila na něj, aby se uplně probral, přebalila, uklidnila ho a pak dala spát znovu. Kdyby mi takhle začal Toník vyvádět teď, udělala bych to stejně, pokud by se budil nějak často, spíše bych vyhledala lékaře, ale to jsi psala, že jste udělali. Mpje rada je - zajdi za homeopatkou, nám pomohla vždy... Promiň, že jsem se rozepsala, snad Ti to trochu pomůže 😉

adelajnka
autor
28. zář 2011

@eeefffaaa nic se u nas nezmenilo,porad se vracime k tomu co se stalo a nic,o nicem nevime.ja nemam problem ji mit v loznici v postylce,ale ty same zachvaty ma i se mnou,doktori tvrdi ze je to normalni do 3let.jen me napada ze spousta mych kamaradek ma miminka a koji je,jestli si nevzpomela na casy kdy sem kojila,vubec nevim,ale to si asi nepamatuje.pritel to nejspis chape,ale kdyz po dlouhe dobe vidi jak sem unavena a vycerpana,a nemuze stim nic udelat,je to proste tak,v dnesni dobe si nemuze moc vyskakovat co se tyce prace.tak chce proste udelat nejaky radikalni reseni,jak sem psala ze mi radil ze mam Adu nechat vyrvat,to ja bych neudelala,ale znam maminky ktere ano.proto sem chtela poradit,a vsichni me jen odsoudili.pro priste vim nic sem nepsat.ale dekuji vam za rady,snad to prejde,brzy

romik123
28. zář 2011

@eeefffaaa asi jo netuším , ale hrozné že se mnou nemluví a nechce mě když , ale odejdu tak to pokračuje nevím jak ji donutit aby řekla co se děje ☹ Akurad že holka ví že byla vzhůru , ale nechce o tom mluvit snad to přejde stejně rychle jako se to ukázalo

adelajnka
autor
28. zář 2011

@crca tak ja sem nepsala ze chci dite po svatbe hned:o).Ada ma dva roky a nechape ze ji nekde zavru a reknu ze ma prijit az se vyvzteka.pres den kdyz se vzteka nad necim,tak to nejak neresim.ale ty nocni zachvaty to je neco jineho.rve mi to srdce,psala sem uz tady ze mi zmodrala a normalne "odpadla".a uz to pisu po nekolikate,nesprchovala sem ji!ale u nas to proste funguje,zadne drbkani,ani hlazeni,mluveni,ona je proste v amoku.me slo o rady co se tyce spani,ale asi kdo ty zachvaty nezazil tak nevi,a proto me vsichni odsoudili.ja chodim k neurologovi a ten sam mi to poradil.

eeefffaaa
28. zář 2011

@adelajnka ty sem asi moc nechodis vid,protoze na koniku je zcela bezne ze te drive ci pozdeji v diskuzi nekdo odsoudi, nebo se to zvrtne v hadku 😀 takze z toho si nic nedelej...spis bych napsala,ze ta ktera nechce dat radu a jen te odsoudit,tak nema radsi nic psat za prve tobe to jeste na psychice nemuze spis naopak a za druhe temer do tve situace poradne nevidi...z toho si doopravdy nic nedelej... 😉 a jak dlouho jsi kojila???jo z praci je to dneska problem...prestehuj si ji tedy k sobe do postele,at spi u tebe,a treba uz zachvaty mit nebude,nestehovala bych ji s postykou ale dala bych si ji rovnou k sobe,pritel to urco pochopi a kdyztak muzete malou pokudmate moznost dat na noc k babicce nebo na odpoledne a vyrazit s pritelem na vylet,veceri a byt jen spolu 😉 nas starsi syn byl na spani hroznej,poradne zacal spat az ted,byl tosnim ocistec,mamka mi porad rikala,ze to vsechno jednou prejde a preslo... 🙂 neboj to se srovna hlavne to chce klid,male neustale ukazovat jak moc ji milujes a ona se srovna,je to sice tezke,ale urco to pomuze

adelajnka
autor
28. zář 2011

@evulinkab děkuji,vidim ze mame stejny problem.jaale taky nepsala o sprchovani,nekdo to tady obratil a uz se to veze.je mi z toho celkem smutno,pac sem chtela poradit,a nakonec se z toho vyklubalo ze sem hrozna matka 🙂

eeefffaaa
28. zář 2011

@romik123 urcite prejde...zkus taky treba ten sirup Sedalie..u nas desy trvaly asi dva mesice...uz jsem taky byla zoufala,ale presly...

@adelajnka ja to taky tak delam,ze se zacne vztekat treba kvuli hovadine,tak ho zavedu za roh nebo za dvere,ktere necham pootevrene a reknu mu ze az se vyvzteka at prijde...delam to tak uz asi pul roku a uz ted automaticky bezi pryc kdyz se zacne vztekat a vyrve se a prijde 😀 ale v ncoi je to asi neco jineho...to bych nedelala,ale kdyz vidim ze se fakt vzteka jen ze neco neni podle nej,tak to tak praktikuju taky a dvere nezaviram,nechavam pootevrene,sice na kliku dosahne,dvere bych nezavirala

adelajnka
autor
28. zář 2011

@eeefffaaa prave ze sem moc nechodim,a myslela sem si ze nazory maminek na spani se jen pohrnou 🙂 a zatim takova sprcha.doktori maji sve teorie,a proto jsem sem napsala.ze me nekdo pochopi.a poradi.ja doufam ze jednou s tou praci sekne a bude vic doma.asi tomu nechame volny prubeh.Ada je nejmilovanejsi dite,ale myslim ze by potrebovala sourozence,aby pochopila ze svet se netoci kolem ni,samozrejme vim,ze zase se zhorsi,treba se zacne zase pocuravat,ale nechci aby byla jedinacek.moc vam dekuji,

crca
28. zář 2011

@adelajnka no my teda usínali do 1,5 roka taky v pohodě,ale pak přesně v den očkování mě večer začala hysterčit,nejdřív jsem si říkala,nechám jí chvíli vybrečet,jenže ona mě začala až zvracet a když se mě takhle pozvracela 2x za sebou tak jsem si řekla,že tohle teda nejde,takže od té doby jsem u ní.je my jasné,že je to na palici a máš strach o malou když i odpadla.říkám,zkus koupit tu Sedalii,třeba to zabere tentokrát líp,nebo pokud máte v lékárně přímo nějakého lékárníka co se homeopatiky zabívá,tak mu popiš situaci a on poradí,aspoň u nás to tak je a musím říct,že vždy zabralo vše 😉a neber to nijak ve zlém-neodsuzuji,trochu třeba teď odbočím,ale kluk mě trpí zase na laryngitidy,už 2x jsme valili rychlou a skončili na JIPce a když jsem se radila,tak také některé maminky psali,že dávají čípek(co je na tuto hnusotu..)až když modrají rty :-O No já na tohle nečekám.....