Neutišitelný křik pro probuzení, dokud nemá prso

neu.sona
5. pro 2009

Ahoj holky,

chtěla bych poradit, jestli jste to už některá zažila. Matýsek teď po každým probuzení šíleně řve a je naprosto k neutišení pokud mu nedám prso. Trvá to tak týden a jsme z toho docela nešťastná, protože když takhle spustí tříkrát v noci a nejde s tím nic udělat, tak jsem ráno jako chodící mrtvola a manžel též.
Máte někdo podobnou zkušenost? Co s tím?

blandik
5. pro 2009

Napadá mě leda, že si Matýsek zvykl, že po probuzení dostane prso - třeba jestli usíná u prsa, pak po probuzení ho automaticky hledá /stejné jako s uspáváním na rukou, dudlíkem.../. Náš malý je zvyklý na dudlík (bohužel) a jako každé mimi má své spací cykly - přes den je to 40min - a po těch 40min se probudí a ječí jako tur, když nemá dudlík v puse nebo jej inhned nenajde.

singid
5. pro 2009

ahojda, náš Davídek to dělá taky, tedy jak kdy, myslím, že to je tím, jak moc je hladový, protože někdy se vzbudí a směje se na mě, vklidu přebalíme a jdeme papat a někdy se vzbudí a řičí jakoby mu řezali nožičku a nepřestane dokud nedostane prso... nevím, jak bych to dělala kdybych musela ohřívat UM... 😎 když se to stane v noci tak o tom ví samo celý panelák a je pravda, že to je nemilý budíček... ale jak říkám, my to máme jak kdy a spíše k ránu.... 🙂 tak hodně sil, je to makačka 😒

neu.sona
autor
5. pro 2009

No on právě u prsu neusíná. Já ho večer vždycky nakojím a pak ho tak dvacet minut nechám, aby se trošku probudil od prsu a učil se usínat sám.
Hlavně to nikdy takovým způsobem nedělal. Vždycky tak pěkně spával :(. Je to asi neřest kojených dětí. Občas jsem se snažila ho třeba ukonějšít než ho kojit a to je asi výsledek :(. Doufám, že se to nějak zlepší.

iwule
5. pro 2009

Ahoj, myslím, že to není neřest jen kojených dětí. My nekojíme a náš prcek spinkal do konce druhého měsíce celou noc, pak se něco zlomilo a od té doby je to střídavě oblačno. Teď máme čtyři. Někdy docelo spí ale jindy se budí,co dvě hodiny, jíst nechce-mléko nedopije, ale chce cumel nebo pochovat, někdy stačí jen pohladit a přikrýt a spí dál. Prostě jak kdy. No a s tím křikem po probuzení, to mi dělal přes den (občas ještě dělá), probral se a řev...řev...řev. Buď ráda, že kojíš. Já ne a můžu ti říct, že než nachystáš UM, tak to chvilku trvá. Už to umím levou i pravou rukou s malým v té druhé. Někdy jsem si UM chystala dopředu, ale on se většinou probral dřív než jsem to stihla anebo mi to chládlo, protože spal mnohem dýl. Co bych v takových chvílích dala za plné prso. 🙂
Jinak ještě s tím křikem po probuzení, nám pomáhá, když ho chvilku nosím na rukou a rozebírám ho, aby se úplně vzbudil, něco mu povídám, ukazuju hračky a jak se pak uklidní, tak se i usmívá a vydrží než nachystám UM. Ale je fakt, že to úplně vždycky nezabere.

evikk
7. pro 2009

Nas malej takhle rve,kdyz se mu klubou zoubky,jak jsou prorizly,tak to prejde,takze to budou asi zuby 😉

neu.sona
autor
7. pro 2009

No my máme už šest zubů. První se nám vyklubal přesně ve třech měsících 😀

kadlecova.misa
7. pro 2009

ahoj, naše Nelinka to dělá taky..nevím proč. 😀 😝

jajinka80
7. pro 2009

Oni to můžou být i děsíky, protože starší mimča mívají živější sny a asi se bojí, kde je mamka. U nás to dělá občas taky a pomůže konejšení nebo prso (ale ani ne na jídlo).

sebastianna
10. pro 2009

my též ☹ ale až od půl roku. do tý doby spala celou noc 😒

marta.k
11. pro 2009

ahoj, ja si taky myslim ze to jsou mocni desy a mury jak psala jajinka80. jedno z toho je nejakou dobu po usnuti a druhe zase nad ranem,ale nepamatuji si , ze co bylo ktere. hod si to do googlu. ja o tom cetla, kdyz jsem jeste byla tehu, protoze to mela moje neter a pry je to tim ze dite ma pres den hodne novych vjemu a pak se mu to ve spani vsechno "poplete" a takovy jakoby ukazatel, jestli je to opravdu ono, je pry,ze dite breci az rve, jakoby ze spani, ma bud zavrene oci, anebo se kouka jakoby "skrz" tebe a nereaguje na zadne uklidnovani. pry to odezni casem. u netere to ale neodeznelo bez pomoci. obvodacka jim nakonec poradila davat 14 dni pred spanim fenistil kapky a ono to fakt zabralo. nevratilo se to uz nikdy ani po vysazeni. tak nevim 😀

jirkulka
14. pro 2009

Ahoj, nevím jestli máme stejný problém jak tu píšete,ale asi ano. Malému jsou 4 měsíce a asi poslední týden se mi tak dvě hodiny po usnutí, tedy cca kolem 22h budí. Není to teda přímo probuzení,ale slyším jak v postýlce kňourá a jakoby naříká. Když tam přijdu, tak má zavřené očka, mele hlavičkou v pravo, vlevo, někdy se i šponuje. Vůbec nereaguje na to, když ho hladím a mluvím na něj,že se nemá bát atd. Pomůže až to, když ho vydáhnu z postýlky a chvíli chovám a někdy ani to ne a musím si ho vzít k sobě a trošku ho nakojit, sice potáhne asi 4x a zase pěkně usne. Někdy se to stane 1x za noc v těch 22h ale někdy i dvakrát..Tak nevím, snad to samo přejde, stejně jak to nečekaně přišlo. Řekla jsem to i jeho doktorce,ale ta mě celkem odbyla, že to může být cokoli, přes prdíky po noční můry, že mimča už v tom věku hodně vnímají a pak se jim o tom v noci zdá. Prý nemůžu čekat,že mi bude malý pořád krásně spát. To já samozřejmě nečekám,ale zároveň mám o něj strach, jestli je v pořádku.

momin
14. pro 2009

😎 my to tak mame celou noc.... urcite je v poradku.. To budou nejspis sny. U nas zoubky.. nebo nevim... 😅 😉

marcelapetrikova
14. pro 2009

ela to má taky asi od 5 měsíce .přisuzovala jsem to spoustě nových věcí které přes den zažije ale ona už je asi vyčůraná nebot na ni zabere jen to že ji vemu do postele dám cicin a chrníme obě 😀 někdy je to 1x za noc a někdy taky 5x 😉 a nebo jsou to vážně zuby ,ale to by mě zajímalo kdy vylezou 😠

lenka.dv
16. pro 2009

Tak my máme stejný problém. Přes den se probudí s úsměvem na tváři, ale vnoci s řevem 😖 Většinou tak 1-2x za noc, konejšit nepomáhá, musím ho vytáhnout z postýlky, pokochovat, pomazlit... Když ho dám pak zpět, tak sice už neřve, ale kňourá a neusne, dudlík taky nepomáhá, pomůže akorát kojení 😒 Zrovna dnes vnoci to trvalo hodinu, já si totiž řekla, že zkusím to noční kojení odbourat, že se hladem nebudí, tak jsem hodinu zkoušela uspávat, ale prostě marně, tak jsem to vzdala, dala prso, hltal jak o život, dala do postýlky a zase spal. Navíc se v postýlce sebou dost mele, provádí tam různý kreace 🙂 Spával mě krásně tak do toho 4 měsíce, vzbudil se jednou někdy až nad ránem, bez breku a pak takovej zlom ☹ Momentálně mu lezou zuby, tak to svádím i na ně a doufám, že pak už to bude dobrý 😀

katka82
16. pro 2009

Ahoj 🙂 tak my máme to samé 😕 občas v noci se budí se srašným pláčem a někdy pomůže v poho dudlík a pohlazení po tváři,ale poslední dobou pomáhá jedině vyndat a nakojit 😅 jinak to mletí hlavičkou sem a tam máme taky 😔 ale malej je ještě ke všemu zvyklý usínat zavynutý do deky 😅 ale po usnutí ho vždy rozbalím a právě jak ho rozbalím tak pak s sebou mele děsně 😕