Nevadí, že v noci novorozenec spí až 4,5 h v kuse?

verunda
22. dub 2008

ahojky, chtela jsem se zeptat zda nevadi, ze mimco nekdy spi i 4 hodiny. pres den se budi kazde 2 az 3h ale v noci nekdy az po 4 hodinach i 4 a pul. Nechci ho nasilne budit. Mate nekdo s timto zkusensos? t

aevik
22. dub 2008

Určitě to nevadí buď ráda mě se malá v noci budí po dvou hodinách ☹ A to mi ze začátku v noci spávala dýl. 😒 No určitě ho nebuď. Ahoj 😉

megee
22. dub 2008

taky radím nebudit, on si řekne až bude mít hlad to se neboj 😀

skuli
22. dub 2008

Malá vydržela spát i 5 hodin když měla 3 týdny.Nebudila jsem ji.

med
22. dub 2008

Pokud ti mimčo dobře přibírá, tak bych ho v noci určtiě nebudila. Jen ať si zvyká, že se v noci spí 🙂

maakule
22. dub 2008

Ahoj, rozhodně nebudit, dětem se spánkový rytmus prodlužuje, užívej si to. Mě malá občas uspí i 7 - 8 hodin a je jí 11 týdnů. Pak si to nahrazuje přes den, kdy jí i po dvou hodinách. Ale v noci se trochu vyspím a malá taky.

marcim
22. dub 2008

Taky se přidávám k tomu,aby se nebudilo.Můj malý spával od narození taky pěkně.Zkoušela jsem ho z počátku budit,ale byl nevrlý a pak zase špatně usínal.Pokud miminko pěkně prospívá,tak nevidím problém.Dnes mi spí i 10 hodin.(Jenom doufám,že mu to zůstane co nejdéle.)Aby se mi ale neutlumila tvorba mléka,řeším to jedním odsáváním večer než jdu spát.Jinak přes den kojím i po 2 hod. a večer před spaním i po 1,5,to je obvzláště hladov,takže se napucne do zásoby a pak spí...no, jako miminko 😀

svobodka
22. dub 2008

Souhlasím - nebudit. Našemu budou 4 měs. a spí od 20 hod do 5, 6 až 7 hod. Dnes jsme měli rekord do 7:15. Odsávám než jdu spát - kolem 23hod. I Dr. říkala, že by se mimi v noci nemělo budit, pokud přibívá. Spánek je pro miminko stejně důležitý jako jídlo. 🙂

krista
2. dub 2010

kativka (1 dítě) - 31. bře v 15:44
Ahoj, všude čtu, jak novorozenec spí až 20 hodin denne a zacinam byt zoufala. Mame 3 tydenniho mrnouse a nenaspi vic jak 10 hodin denne. Je pravda, ze ho trapi kolika, ale kdyz uz se nesviji bolestmi briska, tak jen kouka a nespi. Kdyz spi, tak hodne neklidne. Furt sebou sije, obcas se probere, zaplace a zas pokračuje. Neni to kapku málo? Kolik spala mimča v tomhle veku vám? Kdyz jsme prisli z porodnice, spal krasne a budil se po 4 hodinách na jídlo.
Přidej odpověď

editah222 (1 dítě) - 31. bře v 17:11
Kativka - tak to ti nezávidím, moje holčička spí i teď v půl roce cca 16hodin za den Ale kámoščina holčička byla taky velký nespavec takže vím, že až tak neobvyklé to asi nebude. Jeji malá spala jen přes noc a pak přes den 2x po maximálně hodině.

sonka.77 (snaží se) - 31. bře v 19:28
Kativka, mám kamarádku, které nespalo mimi od porodu. Spalo jen v noci s buzením na kojení a přes den tak 3x po půl hodině. Každé mimi je jiné.

olgas (1 dítě) - 31. bře v 19:40
kativka: můj malej spinká docela dost i přes den. Ale jak píšou holky, zrovna nedávno jsem potkala známou /její malá má sice už 6 měsíců/ , ale taky říkala , že jí vůbec nespí. Podle chytých časopisů by nemělo být mimčo vzhůru déle než 2 hodiny v kuse. Ale jak to udělat , že když nespí. Pokud ti pak neřve, že je unavený a nemůže usnout, tak to neřeš, asi spát nepotřebuje, jinak by usnul.

bocinka (1 dítě) - 31. bře ve 20:51
kati a nespí ani v kočárku??? naši malou taky trápily bolesti bříška, spala málo, jen přes noc to bylo dobrý - neklidný - ale dobrý... ted jsem si ji naučila dvakrát denně na kočár a spinká mi tam i tři hoďky v kuse, musela jsem vozit, teď už stačí položit, uspat a spí...

milin (1 dítě) - Dnes v 10:40
Kativka ahoj.
Máme stejný problém.Sárinka přes den skoro vůbec nespí.Když ji dám po třech hod do kočárku stím aby spala a jezdím sní jak trotl po vesnici víc jak hodinu a jen zastavím kočár tak na mě hledí jak buk. Nakonec prostě hodím kočár za dveře zavřu a nechám ji tam.Ať si řve a nakonec usne.Ale jakmile řve víc jak 10min vkuse tak jdu pro ni.Takhle mi třeba usne na 3hod .Ale vzbudí se kolem 14hod a pak klidně do 21hod nespí.Netuším proč.Odpo sní jdu zase ven dám ji do kočárku a ona stejně nezaspí.Je to hold na palici.Já ještě k tomu nemám doma přítele jezdí tak na dva dny domů.Nikdo mi nepomůže s ničím ani moji rodiče a tcháni.Takže jestli ti má kdo pomoci tak si o ni řekni.Mě spí sice malá v noci hezky vzbudí se asi jednou a pak ráno.Takže za noc jsem vyspaná, ale i tak co z toho když člověk přes den nic neudělá.Kolikrát jsem tak zoufalá že bych to děcko někomu dala.Pak mám depku a je to.Pak si večer pobrečím a jdu spát.Není nad to když spí někomu děcko i 20hod vkuse.Si říká že to není aní možný.
Asi jsem ti neporadila,ale myslím že stím nic udělat nejde.Prostě je to v děcku a hotovo.

djkrypta
4. dub 2010

ahoj holky, nám jksou tři týdny a taky toho zrovna dvakrát nenaspíme...ze začátku spával večer i 4 ho´dky v ´kuse a teď je vzhůru celé dopoledne a čučí...a vždycky když máme něco v plánu tak usne...spíš na něj chytám nervy,protože se pak v jednu ráno vzbudí a usne u kojení a pak se budí co hodinu až do rána do šesti, pak až do jedné nic, to ho pak uspí kočárek a je vzhůru za tři hoďky a usíná zas na tři hoďky okolo sedmé...zatím...ví bůh co mě to jeho spinkání ještě přinese...

kativka
6. dub 2010

Ahoj,

tak jsme nakonec byli tak zoufali, ze jsme zasli k doktorce a ta nam rekla, ze mimi place, protoze ma reflux a boli ho to, jak se vraci jidlo zpet do krku. Odeslala nas na detskou kliniku (mame problem i s tim, ze nam neustale houka alarm na monitoru, zapomina dychat) a tam stacilo, ze mu zvysily postylku o 40stupnu, jidlo uz se tak nevraci a je vse relativne v poradku. Doma jsme podlozili nohy postele knihama a mimco spi lip. Ted zas asi mame kvasinky, tak opet place a place nekdy i ze spani, ale je to mnohem lepsi, nez to bylo. Nastesti mi manzel hodne pomaha, tak se to da zvladnout. Ale je to desny, kdyz vam mimi spinka v naruci a obcas si piskne bolesti a vy mu nemuzete nijak pomoct. Mozna to jsou i prdiky, kdo vi. V kocarku spi, sice trhane, ale pomaha to, kdyz s nim drncam. Kdyz zastavim, otevre kukadla a kouka, co bude. Ale jak tak ctu, asi je to normalni. Diky za podporu. A drzte se taky. Bude lip 😅

danca81
20. dub 2010

ahoj holky, tak mě spí Tomášek hodně přes den (fakt prospí skoro celý den) - budí se každé 2 hodiny na jídlo, ale pak nastupuje 19 hodina a od té doby je nevrlej, nechce spát, v noci nechce spát 😝 (má nějakej převrácenej režim)
jenže já už v těch 19 hodin jsem tak strašně unavená, že bych spala, spala a spala 😝

zelvatko
21. dub 2010

maminy vydržte..!!My měli doma perné 3týdny co jsme dojeli z porodnice, ale pak se vše otočilo a spíme krásně celou noc, a přes den spíme asi 4x, někdy jen 10min, nebo 30 a v kočáře mi spinká i 4hod v kuse.. ono si každé miminko najde svůj režim..jen nepodléhejte panice.. bude líp 😉

zmrzlinka100
22. dub 2010

Moja malá sa budí plačom každé dve hodiny,niekedy aj tri.Takže dá jasne najavo,že má hlad.Nakojim,prebalím,pocvicim s nožičkami,vsetko trvá dokopy hodinu.Dufam ze sa to v noci zlepší,pretože vtedy je to pre mna najhorsie,kedže som velky spáč.No pomaly si už aj na to zvykám,takže uvidíme.

belinka4
2. srp 2013

Nám malej klouček (skoro 3 měsíce) spinká přes den docela špatně. To znamená po dvaceti minutách je vzhůru. Ale to je pro něj málo a je pak mrzutej. Spí lépe jen venku v kočárku, ale musí se jezdit nebo aspoň klepat s kočárem. Jakmile se zastaví, oči jako brambory. Je to hrozný, protože mám ještě další dvě děti a těm se taky chci věnovat a tak, protože je léto, pořád chodíme na procházky s kolama nebo jezdíme na hřiště. A já pořád drndám s kočárem a drndám a drndám. A druhou rukou si hraju s autama, s legem, hraju karty a jiné hry, hraju si na písku ..... Hladovej být nemůže, protože má asi 6,70kg a necelý tři měsíce!