Noční běsy a neustálé buzení s křikem

elzik
24. pro 2009

Maminky, máte s tím některá zkušenost? Moje Eliška (25měsíců) je od miminka strašně špatný spáč, ale stále jsem doufala, že se to upraví s věkem. V poslední době je to ale horor. Večer krásně usne sama ve svém pokojíčku, během noci se ale neustále budí se strašným křikem a nic nechce, tvrdí, že ji nic nebolí. Po chvilce konejšení usne a za chvíli se vše opakuje znovu. Často se stane, že prostě jenom křičí ze spaní a šíleně sebou "šije", aniž by se probudila. Už jsem opravdu zoufalá. Na dovršení všeho Eli vstává kolem 5 - půl 6hod. ráno a odpol. spí max. hodinku, takže opravdu nic moc. Pokud mi některá maminka poradí, budu moc ráda.

syraell
25. pro 2009

My máme s Kubou podobný trápení. Teď se budí opravdu každou noc a to několikrát. Noční můry se u dětí mají projevovat tak, že po probuzení nereagují a notnou chvíli nekomunikují, jenom jsou k neutišení. Takže zřejmě i my do té definice asi spadáme 😒 Každá rada je ale drahá - někdo radí třezalku na zklidnění, někdo tvrdí, že se s tím nedá nic dělat a zmizí to s věkem... Doufám jenom, že to nebude mioc trvat...

tomasek06
26. pro 2009

My jsme měli taky takové stavy, ale naštěstí jen chvíli. Někde jsem i četla, že tím nočním řvaním si vyžaduje pozornost matky. Něco v tom smyslu, že přes den se nedostává toho tolik a chce to dohnat večer. Pochopitelně vám neříkám, že se nevjenujete dětem, ale tak to tam jen psali.

petamarketka
26. pro 2009

I já se přidávám ...
Naší Markétce to začalo asi před půl rokem. V noci se "probudí" a řve, mlátí kolem sebe - přestane to až ve chvíli, kdy se doopravdy probudí. V tu chvíli jakoby není při sobě. Vůbec nevím, jak na to. Je to třeba 6x za noc... Většinou to bývá spojené s nemocí...
Začala to mít ještě před tím, než se narodila Peťula, takže mimčem to asi nebude...

Snad to brzy přejde...

Mně se teda osvědčilo - v době "záchvatu" jí dostat k sobě tím, že se jí zeptám na nějaký zážitek z toho dne - něco silného, na co si pamatuje a je jí to příjemné. Př: A vy jste byli dnes s tatínkem plavat? Poté mi začne vesele vyprávět, že ano, jak byli na tobogánu atd...
Utěšovat nemá smysl, chovat také ne - tím se to snad ještě zhoršuje... 😔

petamarketka
26. pro 2009

Markétka byla vždy výborný spáč... spí krásně, přes den i 3 hodiny, když je normální noc tak spí v kuse až do rána...

ivulinda
27. pro 2009

Ahojte,my máme taky s tím podobné problémy.Adélka spí někdy celou noc a někdy se pořád v noci budí a brečí 😖 Někdy mi to leze už na mozek jelíkož si řeknu,že už je velká a měla by spát celou noc,a ono nic...Samotné by mě zajímalo čím to asi může být,ale od malinka nebyla moc dobrý spáč a má to doted!!!!!!!!

power700
27. pro 2009

Ahoj holky, já už jsem taky zoufalá! ☹
Naše malá už pátou noc blbne 😠 ,.
Jde spát normálně po osmé, krásně spinká do těch 12-2h, jak kdy, a pak to začne.
Začne křičet, brečet, volat mě, jenom MĚ, tátu ani náhodou a chce pryč z ložnice, jen řve a řve. 😔
Potom se trochu v obýváku trochu uklidní, ale za nic na světě ce nechce vrátit do postýlky a spát.
Vím, že řeknete, abych ji nevyndavala z postýlky, ale ten řev a naříkání se nedá vydržet.To je o nervy. 😕
Takže vstaneme a jsme vzhůru třeba i dvě hodiny. 😨
Myslím si, že se jí vybavujou zážitky z těchto dní, vánoce, dárky, hodně příbuzných, návštěvy. Promítá se jí to do snů, a pak je z toho tohleto. 😠

Je pravda, jak píše petamarketka, že utěšování to ještě zhoršuje. U nás tedy jo. 🙄

ivulinda
27. pro 2009

power700 u nás je to taky tak jk píšeš.taky chce malá jen mě a volá na mě Mamííííí Mamíííí a taky jsme třeba vzhůru 2-3 hodky 😝 a to jsem už pak hotová a usnu dřív než Adélka unavou.tak snad časem se to uklidnííííí 😀

elliott
27. pro 2009

Ahoj holky, já mám asi stejný problém-jako vy...
Markétce je 18 měs.a od 5 měs.začala špatně spát - budí se v noci - i 10 krát. Jen tak, na mlíko, na čaj, na dudlík, mrská sebou po posteli, je strašně neklidná. Byla jsem s ní na všech vyšetřeních, vč. neurologie. Na nic se nepřišlo.
Jsem už dost vyřízená...
V létě jsme leželi přes týden na Bulovce ( nemocnice,Praha)pro: - neprospávání - nízká váha, rotaviry a zánět moč. cest.
Udělali jí kompletní vyšetření, na nic se nepřišlo, vše má OK.
Když není nemocná, tak i poměrně dobře jí, ale je to na nic. V pondělí jí byl rok a půl a váží 8,5 kg, měří 82 cm ( to je v normě).
Dr. nás chce poslat zase do nemocnice na pozorování, i když já nechci, je to jen stres a včechny testy má OK.
Jsem už dost zoufalá, protože je strašně drobounká - jako panenka.
Nevíte o něčem, co by pomohlo ? Předem díky 🙂 🙂 🙂

power700
27. pro 2009

ivulinda- já každý večer jdu spát s otázkou, co zas v noci bude.. 😅
Přeji vám všem dobré vyspinkání, aspoň trošičku. Dobrou 🤐

lenkavano
28. pro 2009

ahoj holky 😉
power700 přesně jak si psala o vaších nocích tak jsi popsala tu naší třeba zrovna tu dnešní.úplně jak přes kopírák.byla to hrůza ☹

ivulinda
28. pro 2009

power700-dnes to taky stálo za to 😠 o půlnoci začla řvát tak jsem jí vzala k nám do postele a v 5 ráno byla už vzhrůru a furt fňukala tak se manžel naštval a šel s ní dolu a dívali se na telku.šla jsem taky jelikož jsem už nemohla pak zabrat 😠.a v 7.30 usla unavou až do 10.30.Tak mi řekni kde je chyba nebo co se to s ní děje!!!!!!!!!!!!!!Protože my s manželem už fakt nevíme coby a taky jdeme večer spát s otázkou co zase bude 😖

power700
28. pro 2009

ivulinda- tak to vás lituju, páč to znám ☹
Ale fakt si myslím, že je to těma zážitkama, co za ten den prožila, teda aspon u nás. Je toho moc a ona na to není zvyklá. Je zvyklá na svůj zajetý režim, od rána my dvě spolu, pak nákup, oběd, odpol. spánek atd..
Myslím si, že i manžel jí to ted narušoval, jak byl s náma o svátcích doma. 😒
Třeba ted vůbec nechtěla po obědě spát, normálně chodí kolem půl 1 - 1h a dnes šla spát až ted a to bylo přemlouvání! 😠
Ach jo.. 😖

power700
28. pro 2009

lenkavano- já myslela, že je to snad jen u nás 😅 a koukám, že jsem se mýlila. Je nás víc. Tak co s těma našema prdelkama budeme dělat? Asi nic, co..Musíme to vydržet? 😒

mili84
28. pro 2009

Ahoj holky, narazila jsem náhodou na tuhle diskuzi - chci vám jenom poradit, zkuste homeopatika. Každé dítě na to teda potřebuje něco jiného, ale jakýkoliv zkušený homeopat vám určitě rád pomůže. Podle mě to za vyzkoušení stojí 😉 Jinak my zatím nějaké extra potíže se spinkáním nemáme, Toník je ještě maličký, ale co není, může být, že? 😀 No holky, každopádně si říkejme - do 18ti to dělat nebudou 😎

elliott
28. pro 2009

AHOJ HOLKY, A MÁM JEŠTĚ DOTAZ:
MÁTE PROBLÉM JEN SE SPANÍM? MY VÁLČÍME TOTIŽ I S VÁHOU.
JAK UŽ JSEM TU V ZOUFALSTVÍ PSALA. MARKÉTĚ JE 18 MĚSÍCŮ A VÁŽÍ 8,5 KG.
TEĎ JEŠTĚ K TOMU ZHUBLA - STŘEVNÍ CHŘIPKA,A TĚĎ MÁ JEŠTĚ RÝMU JAK TRÁM.
TAKŽE TOHO TAKY MOC NESNÍ.
ALE VE FINÁLE JE TO JEDNO, PROTOŽE,KDYŽ JE ZDRAVÁ, TAK JÍ DOBŘE 😝

iloha
28. pro 2009

Eliottka, mně to přijde normální váha, naše Tereza měla ve dvou letech 10 kg. Teď jí budou tři a váží rovných 12kg.
Jo, vysoká byla 86 cm a nyní 95.

jajabmw
28. pro 2009

Ahoj holky, tak to co píšete jsme byli i my. Přesně jak píše power, každý večer jsem čekala s hrůzou jaká bude noc. No a najednou doslova jak když utne, už týden a půl, vlastně dva spí fakt krásně. Sice se vzbudí tak jednou za noc na čůrání a kolem šesté ráno mu dávám dudlík, ale i tak pak ještě spí tak do půl osmé i osmi, což u nás bylo nemyslitelné ☹ . A přesně jak píšete, v noci šíleně brečel a mlátil sebou dokud se neprobral. Pořád přemýšlím čím to může být, že spí tak dobře, jestli nedělám něco jiného, ale máme zajetý režim a toho se pořád držíme stejně. TAk že by to fakt bylo věkem? Vím že moje sestra tyhle šílený noční děsy měla až do 8 let a do toho byla náměsíčná 😝 . Jelikož jsem starší než ona a párkrát jsem jí hlídala, tak si moc dobře pamatuju jaká to byla hrůza, když takovou noc měla 😝 . A moje starší holčička to má taky, jen ta náměsíčnost tam naštěstí není a doufám, že nebude. Ale všimla jsem si že u Lucinky(ta starší holčička) ty děsy nejsou takové, když jí čtu před spaním pohádky. A teď je vlastně začal vyžadovat i Martínek, tak že by to bylo tím? Holky přeju vám všem klidnou a ničím nerušenou noc.

petamarketka
28. pro 2009

Ahoj,
dnes jsem byla u dr. s mladší dcerkou - na očkování a tak jsem se zeptala na ty noční děsy u Markétky.
Dr. mi říkala, že je to naprosto normální - kolem 2. roku to začíná, končí ve 4 letech. Může za to rychle se rozvíjející se fantazie, nervová soustava, mozek to nestíhají pobrat. Dr. mi doporučila vitamin B3 a omega mastné kyseliny - dostala jsem kapky... Nebudu je dávat. Našla jsem si zeleninu, kt. to obsahuje a zkusím to nejdřív tak. Také mi byly doporučeny mořské ryby, které výše uvedené vit. obsahují....

Pohádky čteme také před každým spaním - ale klidné, žádné čáry - čteme pejska a kočičku... Tím to u nás není. U nás to vždy způsobí příchod nemoci...

petamarketka
28. pro 2009

A váha naší Markétky je momentálně 10 kg. V 18ti měs měla necelých 9 kg... Ale to je podle mě blbost - aby to bylo ovlivněné váhou...

mili84
28. pro 2009

holky jen tak uplně mimo mísu - Toník má v 5ti měsících 8 kg 😕 😝 😅 Ale já vím, že holčičky jsou drobnější. Jen jsem to sem musela napsat, protože je to hrozný nepoměr (myslím kluci vs. holky)

power700
29. pro 2009

Ahoj holky,
dnes jsme byly s Týnkou na očkování, tak jsem se doktorky ptala, co s tím. Řekla mi, že je to normální, jsou to tzv. noční děsy, můry..Prostě jak psala petamarketka-vývoj dítěte..viz výše.
Poradila mi jen na noc dětský čaj na uklidnění, na spaní. Nic víc. Prý musím "vydržať" ! 😔 😠

elzik
autor
30. pro 2009

Power700 - a jaký čaj? My zkoušely meduňkový - první noc super, pak už bez účinku 😖

power700
30. pro 2009

elzik - máme dětský čaj na spaní Megafyt a dělá se i Leros. Obsahuje anýz, meduňku, mátu peprnou nať a levandulový květ. Má to před spaním sklidnit. No, nevím, nevím, na naší Týnu to teda moc nepůsobí. 😠 Teda vlastně trochu jo, dnes jsme místo ve 2h v noci vstávaly až ve 4h 😀 /zase na skoro dvě hodiny/, 🙄

ivulinda
30. pro 2009

power ty čaje jsem zkoušela i já,ale nepomáhá to.myslím si,že čaje na sklidnění nebo noční spánek funkční nejsou!!!prostě s tím spaním je to katastrofa 😠 a jestli to pujde takhle dál do 4let jak píše petamarketka tak se s toho asi zblázním 😝 myslím si,že to asi přejde samo,ale doufáme tedy s manželem,že co nejdříve.Moje neteř spí od malička perfektně a má už 4roky a chodí spát bez problémů.Tak nevím čím to je...

elzik
autor
30. pro 2009

My zkoušeli i homeopatika, ale ty zabrali na týden. Byli jsme s manželem nadšení. Eli krásné usla a spala celou noc až do rána. To trvalo asi týden a pak opět návrat ke starému ☹ Dnes v noci se taktéž neustále budila už asi od 22hodin, nakonec chtěla k nám do ložnice, ale jelikož ze spaní stále mluvila, plakala, začala budit brášku a tak šla zpět do pokojíčku. To spaní je děs. Někdy se divím, že není alespoň přes den trošku unavená nebo že nespí déle přes poledne, ale ona je nezmar.

power700
5. led 2010

Ahoj holky, 😵
tak jak jste na tom? My pořád blbě, jak vidíte, píšu v noci..Zase jsme od dvou vzhůru, ted jsem ji teda už uložila, tak uvidíme, jestli zabere nebo začne vřískat. 🙄
Čaj na klidné spaní nám nepomáhá ani omylem! ☹

Petamarketka - zkoušíš tu zeleninu, kde je ten vitamín B3? Jaká to přesně je? Něco jsem hledala, našla jsem snad hrášek, brokolice, paprika... Co ještě?
Já už jsem fakt na vyřízená z těch nočních mejdanů! 😠

Holky, držím vám palce, ať jste na tom líp než my! 😔

power700
5. led 2010

Zkoušela jsem jí nedat spát po obědě a i večer šla spát později a stejně se pak v noci vzbudila. Tak tím to není. 😠
Ivulinda - synovec je stejně starý jako moje Kristý a spinká naprosto ukázkově! 😅

elzik
autor
5. led 2010

Holky, my také zatím žádná změna. Taktéž jsme začali později ukládat ke spaní, ale nic se nezměnilo. Na víkend si ELi vzala mamča, abych si alespoň trošku odpočinula a říkala, že to bylo podobné. SIce se nevzdudila, ale neustále ze spaní plakala, křičela, sedala si a zase lehala, mlátila kolem sebe. Mamka říkala, že to vypadá, jako by se nedokázala v tom spánku uvolnit, je stejně akční jako během dne. Prý by se to mělo do tří let srovnat (říkala dr.), ale já tomu už přestávám věřit. Zavidím mamčám, kterým dítě usne kolem sedmé, osmé a spí až do rána - to u nás se stalo jen párkrát.
Jedinou pozitivní změnou je fakt, že ráno po probuzení už šíleně neřve, ale přijde za námi do ložnice, kde se přitulí a ještě chviličku polehává. Stalo se to tedy zatím 3x za sebou, tak doufám, že už to tak zůstane.
Power700 - můj synovec také spí nádherně. Sice chodí spát až kolem deváté večer, ale vstává kolem půl osmé 🙂
Já zjistila, že čím unavenější Eli je a čím později jde spát, tím je to horší. 😒 😒

timbouctou
6. led 2010

Ahoj děvčata, tak teď jste mě pěkně vyděsily 😅 co nás čeká. I když si myslím, že jsme měli něco podobného kolem 10 měsíců až roku, malý hrozně plakal ale nebyl vzhůru, úplně se vzpínal do oblouku když jsem ho položila a zas v náruči se skoro hystericky odtahoval. A jak tady koukám, tak tím trpí spíš holčičky, nezdá se vám?

mili - my měli taky v 5 měsících 8 kg 😀 v roce měl 11,7 a teď už má možná 13, ale to se taky pohybuje podle toho, jestli dostane k svačině mandarinku nebo spucne dva banány 😀

janeyzelvicka
6. led 2010

Skvělý večer 😖 U nás to je poslední asi tři noci to samé, malá krásně usne (uspává ji manžel, pohádkou), kolem 12 se probudí a následuje asi půlhodinový řev, kdy nic nezabírá, chování, konejšení, případná ignorace... pak jako když utne, přejde ji to samo. Nejvíc lituju sousedy, bydlíme v činžáku, je tu slyšet všecko ☹