Noční buzení u čtyřměsíčních mimin. Chce být u mě

dygab
12. říj 2007

Zakladam nove tema, protoze nas to evidentne trapi u ctyrmesicovek vic a treba s tim mate nekdo zkusenost.
Nase Hanna je tak trochu hyperaktivni miminko. Prvni 2 mesice spinkala moc hezky, ale posledni mesic je to masakr. Budi se i 6x za noc. Je plne kojena, ale zjistila jsem, ze hlad ji netrapi. Spis chce byt u me. Neberu ji do postele, az rano a ani to nechci zavadet.

Mate s tim nekdo nejakou zkusenost? Prejde to nebo se to da nejak obourat? Jsem uz lehce nevyspala.

pussy
12. říj 2007

dygab a nerostou malé třeba zuby i to je už možné v tomhle věku nebo jí něco jiného trápí co je pro ni nové,třeba ucpaný nos..?

viona
13. říj 2007

Tak já mám taky stejně starý miminko,do třech měsíců spal v pohodě,vynechával první noční kojení a vstal poprvý v noci třeba ve dvě,nebo ve tři a asi před třema týdnama se začal budit mnohem častěji,i po hodině až po dvou přes noc,přes den mu stačilo kojit po třech hodinách,no a teď si ty časy zase natahuje,tak snad se postupně vrátí do starých kolejí,asi to holt musíme vydržet 😉 napadlo mě,jestli třeba rychle neroste a má větší potřebu jíst,ty zuby mě taky napadly(dost slintá a cpe si ruce do pusinky,dudlíka bohužel nechce),ale naštěstí přes noc nebrečí,prostě se vzbudí,nají se a zase hned usne.Závidim těm maminkám,co jim děti prospí celou noc,ale asi už si zvykám,ani nejsem nevyspalá 🙂

f.nina
13. říj 2007

Tak to můj malý aniž bych ho učila na dudlík tak se mi budí tak 5-7krát za noc protože jsi potřebuje podudlat a poslední dva týdny jse vzbudí ve dvě hodiny ráno a už nechce spinkat až tak kolem 5 hodiny ho uspím v kočárku ale stejně je tak za hodinku vzbuzený.ale taky to bude tím že jsem mu včera našla 4 zoubky aniž bych jsi opravdu všimla že mu rostou.

kacka79
13. říj 2007

f.nina, tak my jsme se taky vzbudili dneska ráno cca ve 3h a do pěti jsem pochodovala s malým - 8 kg - na rukou.. pak vstal manžel a vystřídal mě a já jsem úplně odpadla. No snad to byla vyjímka...hrozím se dnešní nocii 🤐

niega
13. říj 2007

Jejda! Tak to asi bude něco standardního - my máme taky za sebou příšernou noc. Ale jsem si jistá, že hlad to není. Spíš se vzbudí a nemůže znovu usnout, a tak sebou mele, cucá ručičky a pokřikuje. Nicméně v pláč nepropukne. Že by to už byly zoubky? Prosím, prosím, maminky starších dětí, ozvěte se!

dygab
autor
13. říj 2007

Tak včera se Hanna probudila kolem 23 a nechtela usnout ani po nakojeni. Nakonc jsem ji polozil na manzelskou ostel a tam usnula za chvilicku - prenesla jsem ji do postylky a spinkala. Samozrejme se budila, ale vzdycky zase docela slusne po nakojeni usnula. Nechci ji ale do postele, pomooooc. Zoubky se mi nezdaji. Pres den strasne spokojena, nevrze a ani nebrevi, smeje se na celel kolo. Spinkala by hodne, ale to ji budim, protoze by si vymenila dena a noc.Starsi maminky, pomozte prosim, jsme uz grogy.

cherub
13. říj 2007

holky, měli jsme to to samé - noční buzení co hodinu a půl. Dříve se budila 1x za noc! Myslela jsem si že je to hlad, ale mudra mi to vyvrátila s tím, že Nika krásně přibírá. Ale po 14 dnech ukrutných nocí jsem se naštvala a začala jsem večer dávat kašičku. Sice sní jen tak 5 - 10 lžiček, ale opět se budíme 1x za noc, takže to hlad opravdu byl! Radím vám, abyste to také vyzkoušeli 😵

Snad se zase brzy krásně vyspíte, držím pěsti 😉

neeve
13. říj 2007

Já se chci jenom zeptat... Dygab, proč si myslíš, že by si malá vyměnila den za noc, kdyby jsi ji nechala spinkat? Já malou vůbec nebudím, když usne, tak usne. A má ty časy celkem hezky srovnaný sama od sebe. A vůbec nikdy neplatí, že když je přes den vzhůru, tak pak lépe usíná. Někdy má spací den a někdy zase nespací, ale na usínání večer to nemá absolutně vliv. Četla jsem, že miminka si svoje potřeby spánku regulují sama, jak potřebují spinkat, tak usnou. Budí se jen malá miminka, kvůli kojení, ale jinak už snad ne... teda já nevím,jen moje zkušenost a co jsem četla 😅

dygab
autor
14. říj 2007

Neeve, mne se tam nc nezobrazuje. Muzes to poslat jeste jednou?

neeve
14. říj 2007
neeve
14. říj 2007

Nebo to zkus jinak... miminka.cz, potom výchova, spánek... je toho tam docela hodně o problémech se spinkáním 😉

dygab
autor
14. říj 2007

Diky Neeve.
.

m.ajka
14. říj 2007

Nechci vás děsit, nám to samé začalo po šestinedělí a vesele to pokračuje i nadále, na nedostatek spánku už jse m si zvykla. 🙂

f.nina
14. říj 2007

Kacka 79:tak to muj mali ma taky 8kg a horší mám to že mne přítel nevystřída(je na služebních cestách)
Cherub:já jsem si nejdříve myslela že to je taky hladem ale když jsem začala dávat kašičku bylo to to saméNepomáha ani to když ho necháváme přes den unavit ☹

musko
14. říj 2007

Dygab, nebuď ju cez deň, nech spí! Čím lepšie spí dieťa cez deň, tým lepšie spí v noci. A to platí aj pre staršie deti....

kacka79
14. říj 2007

Mám další postřeh - čím míň přes den spíme, tím horší je noc!!!! Včera my mlaďas usnul 2h dopoledne, 3h po obědě a ještě hoďku před koupáním a v noci se vzbudil jen 2x na kojení, ale jen si cucnul a spal dál, než jsem ho donesla spátky do postýlky, byl totál tuhoň..no nechápu

musko
14. říj 2007

NO veď som to tu písala, čím lepšie spí cez deň, tým lepšie spí v noci! Mám to overené doma a čítala som o tom...

doubek
15. říj 2007

Holky, myslite si, ze to nocni buzeni maji jen kojene deti? Ja uz jsem taky dost hotova, takze si rikam, ze bych i nechala kojeni, protoze v nasem pripade to neni hladem, ale jenom tak si cucnout a spi dal a kasi vecer davam a vubec to nepomuze. Budi se nekolikrat za noc. ☹

karotky
15. říj 2007

U nás je to v noci taky "na houby",když toho Áda přes den moc nenaspí.
Když chci,aby byl v pohdě přes den i v noci(spí 12h. v kuse),tak mi musí dopoledne 2krát usnout na půl hoďky a odpoledne při procházce trhaně na 2 hodiny.Pak ho od 15.-15.30ti musím udržet bdělého a v 18.-18.30h.(po koupání a krmení)je tuhoň.
Ovšem teď nám to trochu narušujou zuby.Takže se nám párkrát za noc vzbudí a "hovoří".Pokud nebrečí,tak dělám,že spím a on za 15 min. zase zabere.Kdybych rozsvítila,tak by si myslel,že je ráno a jdeme vstávat. 😀

kacka79
15. říj 2007

doubek, myslim že kojení má na to buzení svůj vliv...ale my jsme zkoušeli dávat na noc umělý mlíčko a nepomohlo to..

karotky
15. říj 2007

U toho kojení je to už svým způsobem zlozvyk.Kdyby ta miminka měla opravdu hlad,tak se vzbudí max. 2krát za noc a pořádně se napijí.
Po 3.měsící by dítko už nemělo mít roblém prospat v kuse "celou" noc.
Co by se stalo,kdybyste dělaly,že spíte a nevšímaly byste si jich? 😕

samsa
15. říj 2007

Doubek, já bych řekla, že na to kojení vliv mít bude a velký. Ze svého okolí všechny maminky, které kojí, tak se jim děti budí a to klidně i 8-10 x za noc. Mně se Nelinka budí tak 4-6x za noc. Nekojené dětičky od známých spí celkem dobře. Většinou alepoň těch 6 hodin v kuse prospí. Samozřejmě někdy se taky vzbudí, když lezou zuby, mají rýmečku apod. Já jsem si taky říkala, že bych už nejraději sekla s tím kojením, ale nevím jak na to, to by byl řev a hysterie, takže budu raději pokračovat dál... 😝

kacka79
15. říj 2007

Holky my máme zase za sebou noc hrůzy... co 2 hod vzhůru, ale prso nechtěl, tak dudlíka, ten mu vypadl, tak řev - hurá ke mě do pelechu..pak kojení, pak nemohl zabrat, no já už to nevydržím a na noc mu dneska něco šoupnu, ale nevím co..kaši, nebo nějaký to hami hajajá - v tom je snad taky něco co zasytí 😝

peta.cz
15. říj 2007

Myslím, že je škoda kvůli nočnímu buzení přestat kojit, já kojila cca do 8 měsíců po dvou hodinách - no síla, ale pak se najednou přestal sám od sebe budit tak často a teď se mi budí od uspání asi 2-3x za noc - záleží na tom co přes den sní a vypije. Prostě se už dokáže nacpat, takže v noci nemá hlad nebo žížu 😉 Pořád si říkám, že když můžu kojit, tak budu co nejdýl, přeci jen je to to nejzdravější, co mu můžu dát (a oba s manželem jsme alergici). Takže pevné nervy všem a věřte, že bude fakt líp...PS: pro mě to noční vstávání nebylo zas tak hrozný v tom, že máme mrňouse v posteli s námi - takže když si kníknul, že má žížu, tak jsem jen vystrčila prso a spalo se dál 🙂
Jinak ségry malej se budil skoro do dvou let, pak to úplně přestalo - takže si říkám, že to snad ještě ten rok zvládnu - uteče to jako voda a mě se po tom nočním tulení bude ještě stýskat 🙂

kacka79
15. říj 2007

PETA já mám nějaký zcestný představy, že děti max do půl roku spí celou noc.. teď jsi mě teda vyděsila..nechci přestat kojit, ale pokud se ty noci nezlepší, tak budeme muset aspon večer něco dávat, já pracuju a malýmu se přes den věnuju na 100%, tak se potřebuju aspoň trošku vyspat..no ještě vydržim a uvidííme

dygab
autor
15. říj 2007

Moje zkusenost je, ze se vubec nebudi kvuli jidlu, vydrzela by i celou noc, protoze pres den vydrzi klido 5 hodin. V noci se stridaji REM a NONREM faze spanku. Kdyz jste v te slabe fazi, tak se take jakoby probudite, ale hned usinate. No a ta nase kojena mladatka si vzpomenou, ze chteji mamu driv nez staci usnout. Aspon u Hanny to takhle mam vypozorovany. Takze podle me kase nepomuzou ..........Proste se musi naucit spinkat celou noc. Na www.kojeni.net jedna maminka dobre popisuje, co s tim, ale nemm na to nervy a hlavne pockam az bude manzel doma - ted je v Londyne na sluzebce.

alcatko.j
15. říj 2007

Naprosto souhlasims Dygab 😉 taky mame takovou cacorku doma 🙂

dygab
autor
15. říj 2007

Alcatko a co s tim delate???????? Zavislacky jedny🙂🙂🙂

orisek1
15. říj 2007

Náš malý s tím nočním buzením taky začal ve 3 měsících. Do té doby se budil tak 2x za noc - kolem druhé ráno a pak kolem páté až šesté. Hned, co dovršil 3 měsíce, začal se budit nejdřív o půl jedenácté, a pak co dvě hodiny a nakonec to skončilo tak, že jsme ho v osm uložili ke spánku a v devět už byl vzhůru a tak to šlo celou noc.
Podle toho, co jsem nastudovala na netu, tak si myslím, že to odstartoval růstový spurt ve třech měsících. Tenkrát měl vážně hlad při každém probuzení. Teď už hlad evidentně nemá, ale asi si zvykl na to, že když se probudí, tak si pocucá prsíčko a usne s námi v posteli.
Už jsem byla totálně vyřízená, tak jsem se rozhodla to utnout. Kojím malého nejdřív o půlnoci a když nevypadá, že by měl hlad, tak i později. Další kojení nejméně po třech hodinách. Když se vzbudí dřív, většinou to skončí vztekáním a řevem, ale prostě u něj sedím, držím ho za ručku, dám mu dudlík a po nějaké době se malý uklidní a usne. Dřív jsem měla z nočního pláče panickou hrůzu, tak jsem při sebemenším zaplakání hned malého brala k sobě a kojila.
Zajímavé je, že se malý často z největšího vztekání najednou uklidní jako mávnutím kouzelného proutku, chvíli jen tak kouká a pak se mu začnou zavírat oči a za chvilku úplně klidně spí.
Jak jsme tohle začali praktikovat, tak během pár dnů se malý úplně přestal budit před půlnocí a ani potom už se nebudí tak často. Taky jsem zkusila dělat větší pauzy mezi kojením i přes den. Předtím jsem i přes den kojila co dvě hodiny. Sebemenší neklid malého v době dvou hodin po předchozím kojení jsem interpretovala jako hlad. Najednou zjišťuju, že malý vydrží bez kojení úplně v pohodě tři až čtyři hodiny. Má to i pozitivní efekt v tom, že pak pije déle a klidněji. Při častém kojení si jen tak ucucnul a hned se začal točit a koukat kolem sebe. 🙂