Noční buzení u čtyřměsíčních mimin. Chce být u mě

dygab
12. říj 2007

Zakladam nove tema, protoze nas to evidentne trapi u ctyrmesicovek vic a treba s tim mate nekdo zkusenost.
Nase Hanna je tak trochu hyperaktivni miminko. Prvni 2 mesice spinkala moc hezky, ale posledni mesic je to masakr. Budi se i 6x za noc. Je plne kojena, ale zjistila jsem, ze hlad ji netrapi. Spis chce byt u me. Neberu ji do postele, az rano a ani to nechci zavadet.

Mate s tim nekdo nejakou zkusenost? Prejde to nebo se to da nejak obourat? Jsem uz lehce nevyspala.

kacka79
15. říj 2007

No jak se doporučuje nechat je plakat, tak na to já nemám... to ho radši budu kojit nebo nosit co 2h..

orisek1
15. říj 2007

kacka79, jo, taky jsem si to dřív říkala, ale pak už jsem nebyla schopna ráno ani vylézt z postele, natož udržet malého v náručí 😉
za prvé- je rozdíl mezi pláčem a vztekáním. Plakat malého nikdy nenechám. Vyvztekat jo.
za druhé - i při tom vztekání nenechávám malého samotného. Sedím u něj, aby na mě viděl, držím ho za ruku a konejším ho. NEchci to zakřiknout, ale po týdnu se zdá, že to funguje a malý spí déle.

karotky
16. říj 2007

Orisek..............máš pravdu.Taky u nás bylo období vzdoru,..........hlavně při večerním usínání.Ale byla jsem tvrdá.Seděla jsem u postýlky tak dlouho,než se vyvztekal a usnul.Je dobré dětem ukázat,že si tím vztekáním nic u nás nevydupou.Je fakt,že to trvalo 14 dní,než to Áda pochopil a teď je klid.Nakrmím ho v ložnici,aby věděl že půjde do hajan a když si ho hodím přes rameno na odíhnutí,začne kňourat,že už chce do postýlky(od začátku spí ve svém pelíšku.........ikdyž jsem kojila 5 neděl).Tak do ní položím a za 10 min. je tuhoň.
Chce to holt pevné nervy. 😉

karotky
16. říj 2007

Orisek..............máš pravdu.Taky u nás bylo období vzdoru,..........hlavně při večerním usínání.Ale byla jsem tvrdá.Seděla jsem u postýlky tak dlouho,než se vyvztekal a usnul.Je dobré dětem ukázat,že si tím vztekáním nic u nás nevydupou.Je fakt,že to trvalo 14 dní,než to Áda pochopil a teď je klid.Nakrmím ho v ložnici,aby věděl že půjde do hajan a když si ho hodím přes rameno na odříhnutí,začne kňourat,že už chce do postýlky(od začátku spí ve svém pelíšku.........ikdyž jsem kojila 5 neděl).Tak do ní položím a za 10 min. je tuhoň.
Chce to holt pevné nervy. 😉

kacka79
16. říj 2007

Tak dneska to bylo zase ok, 2 x koj koj a jinak spal.. no každá noc je jiná. A taky se mu nramně líbí u nás v posteli, ale to už se tu někde rozebíralo a my jsme se rozhodli pro postýlku..no snad vydržíme, já spala s našima do 6 let 😅

makelka
16. říj 2007

Ahoj,

tak se hlásím do klubu, nechci vás vyděsit, ale malýmu je 9 měsíců pryč a prostě má dny nebo i týdny kdy je to hrůza, jako třeba teď už pár dní se budí snad pořád a nechce spát, nic nepomáhá, nemá hlad, je přebalenej a stejně se budí, nepomůže ani nošení, či dudlík. Já nevím, ale ode dneška prostě začínám s metodou 5,10,15, jinak se z toho zcvoknu a manža brzo usne v práci ☹

doubek
16. říj 2007

Dnesni noc byla tak jako u KaCKY super. Mala spi take s nama, zkousim nechat ji nechat ji v postylce, kterou mam tesne u velke a postylka nema to ctvrte zabradli, takze po nocnim kojeni ji tam dam, ale jakmile ma hlad, tak uz si ji necham v posteli. A mala je po noci tak syta, ze vcera jedla prvni jidlo az ve 14.30!!! Nemela vubec hlad.Nabizene prso si vzala, cucla si a nic.
Kacka- to te obdivuji, ze jeste pri malem pracujes. _To musi byt hodne narocne.

poupe
16. říj 2007

U nas dneska a vcera taky hruza,co hodina to vzhuru,ale doufam ze to jsou zuby

makelka
16. říj 2007

u nás právě zuby proběhly normálně, tak fakt nevím, čím to může být 😒

paula
16. říj 2007

ahoj dygab, nejsi zadny vyjimecny pripad. Ten 3-4 mesic je pry vyjimecne obdobi, dite proziva vyrazny psychicky vyvoj a nektere na to reaguji vice. Moje mala v tom obdobi pres den skoro porad rvala a musela se chovat a i v noci se budila casto. Od 4. mesice to bylo stale lepsi. Ted uz je vsechno uplne v pohode a jsem rada, ze jsem to vydrzela, ale presto se jeste 3x v noci budi na kojeni... ale jak rikam, uz to neni tak tezke jako drive - 5 minut si cucne a spi dal. No v tom 4. mesici jsem uz byla uplne na prasky z nevyspani, ale vydrz, bude lip!!! 😵

kikka
16. říj 2007

Ahoj holky,
u nás je to taky podobně. Kolem 3 měsíců to vypadalo, že bude spát celou noc. Pak nastala ze dne na den změna a od té doby žádné zlepšení a to už je malýmu 9 měsíců. Podle paní doktorky se bude budit dokud budu kojit. Teď je to tak třikrát za noc, někdy i víckrát. Občas se dá uklidnit dudlíkem, ale to pak zase nechce usnout a třeba hodinu je vzhůru a leze v postlýlce.Takže kojení je stejně ta nejlepší varianta, jak malýho utišit a zase si na pár hodin zdřímnout 😖 😖 Nevím ale, jak dlouho se to tak dá ještě provozovat.

dygab
autor
16. říj 2007

No na strankach kojni.net jsou docela dobre tipy, co s ti. Mne dne rekla doktorka, ze kluci jsou na tohle jeste horsi nez holcicky a je to oztazka navyku. Takze az se manzel vrati z londyna, tak u nas nastane tezke odvykani. Ja jdu od listopadu do prace, takze bych to asi nezvladala. I kdyz, nechci to zakriknout, ale posledni dva dny se vzbudia Hanicka ouze 3x🙂. Jsem vedava dnes, dostala Hexa.

doubek
16. říj 2007

Ja jsem si rikala, ze budu urcite kojit do 6-ti mesicu. Ted si rikam, jestli toho jiz nenecham, jak pises KIKKA,jak dlouho se to da provozovat. Ja si myslim, ze my vsechny mame strach, jak mimi uklidnit bez prsa. Citim to jak pise Kikka, ze prso je ta nejlepsi varianta. Ale mozna nechat kojeni, tak mimisek by nepotreboval uklidnovat. Napr. ted jsem dala malou spat a to tak, ze usina u prsa a nekolikrat se budi, nez jdu do postele.

kacka79
16. říj 2007

Doubek, jí si řikám, že ten půlrok musíme ŃÁK ZVLÁDNOUT 😝 potom uvidíme... no ale vidím že pokud bude mlíčko, bude to určitě dýl, začínám mít závislost na kojení - jsou to chvíle naprostého klidu, vypnu mobil, zavřu comp a kochám se pohledem na Alíka..Mimochodem Amálka je překrásné jméno!!!

doubek
17. říj 2007

Kacka- diky. Je fakt, ze ted to kojeni je fajn, zezacatku to bylo horsi, ale ted je to pohoda a dnes v noci jsemse musela smat, vytahla jsem prso, Amalku jsem mela vedle sebe a ona se sama obslouzila. 🙂 A dnesni noc taky super, jenom to usinani bylo horsi.
To je zvlastni, kdyz maminy nechaji kojeni, kdyz mimi ma par tydnu, tgak to tak neprozivaji a cim je mimi starsi, tim hur se to nese. Mam kamaradku a ta ma dceru (2 roky) a nemuze toho nechat.

niega
17. říj 2007

Tak holky, abyste věděly - po několika děsivých nocích, kdy se mrňous co chvíli budil, mlel sebou a "nadával" (nebrečel, to né), jsme se přehoupli do fáze, kdy spí celou noc bez požadavků na kojení. Takže usínáme po osmý večer a ráno před šestou mě budí mlaskání - to si náš junior ulevuje cucáním palečku - tehdy nastoupím a nakojím ho 😉 . Tak nevim, co to předtím mělo bejt... Je fakt, že jsem tenkrát nevyměkla a netahala ho z postýlky - říkám, že nebrečel. Hlavně že teď je to OK, rodiče i mimčo jsou spokojeni 😀 .

matysi
17. říj 2007

Ahojky, tak nevím, jestli to noční nespaní nebylo třeba měsícem 😀 Mates mi spinkal od nějakého 7. týdne skoro celou noc (tak od 22 - 6)... Sem tam se jednou vzbudil, nakojila jsem a spal dál. Poslední dobou už kojíme večer kolem osmé, pak kolem třetí a v šest, ale to pořád ještě jde. Ovšem právě v noci ze soboty na neděli a z neděle na pondělí to byl horor. Vůbec nechtěl spát, brečel a nejradši by byl jenom v náručí. Ani hlad neměl... Přitom přes den je zlatíčko...
A jinak potvrzuju přímou úměru mezi spaním přes den a v noci. Čím víc přes den, tím víc v noci 😀

dygab
autor
18. říj 2007

No my jsme ted meli 3 noci, kdy se Hanna najedla v 23, 4 a v sest bez kojeni jsem si ji vzala do postele a do 7:30 jsme spaly. Vcera byl ale opet zlom. kojeni ve 12. ve 2 nakojit.Ve 3 si zacaůa povidat, kdyz topreslo ve fnukani, tak jsem ji jeste uspala. Ve 4 uz uspat nesla, tak jsem nakojila. Pred sedmou ke mne do postele a v 7:30 vstavala. Tak nevim, co se deje. Al je fakt, ze mela odpo pred tim stres, poprve ji vozila babicka a ne ja.

makelka
19. říj 2007

Dygab čtu co máš s malou za problémy, hele a nemyslíš, že je to trošku i tím že jsi hodně vystresovaná, podle toho co píšeš, všechno je pro tebe stres, nemyslím to zle, jen jestli to prostě na svý dítě nepřenášíš. Být tebou tak si to víc zkusím užívat a neřeším tolik kolik hodin denně naspí, jestli budit nebo nebudit a jestli vozí babička nebo ty, zkus si malou víc užívat a hodit za hlavu starosti, kolikrát to fakt pomůže 😉 😉 A co se týče režimu, tak mi příjde že režim jsi malé určila ty a ne ona tobě, zkus ji nechat ať si sama řekne, kdy má hlad a kdy a kolik toho chce naspat, možná ji stresuje právě ten režim 😉 Každopádně držím palečky

sandra81
20. říj 2007

Holky neprijde vam ze my co kojime to mame s tema nasema mimcama vnoci selkem desny??? Nic proti kojeni, ale reknu vam je to mazec, kdyz se ty mimca co jsou kojeny vnoci furt budi. I ja jsem z toho nekdy uz vyrizena, uz to trva moc dlouho - 7 mesicu...

grisgot
20. říj 2007

Ahoj maminy..hláááááásíííím se do klubu nevyspalých! 😀
My už tak válčíme od konce druhýho měsíce a bude nám šest měsíců..Sandra má pravdu. V okruhu mých známých jsou to jen kojené dětičky, které nespí..taky nemám nic proti kojení, ale je to fakt, že maminy s mimísama na UM to mají v tomhle snažší. Zase ale..neprožívají ten jedinečný zážitek, kterým pro mě určitě kojení je..tím zdravím Kacku79..já taky vypnu dostupné rušiče a užívám si to..a když mi Štěpánek usne v náručí, chce se mi úplně plakat, jak je to krásný pocit. KOJENÍ je DROGA 😀 😀 😀
Jo a k těm nocím..my dáme do postálky ve 20:00 a ve 20:45 už jsme vzhůru..uff! A pak každou hodinu zhruba až do jedné a do rána každé dvě hodiny. Někdy se ale třeba uprostřed noci budíme po 20-ti minutách..! K prsu nepřikládám pokaždé, nás zaručeně uspí monotóní zvuk..takže chrastítko to jistí 😀
Po půlnoci většinou vyměknu a vezmu si Štěpánka do postele..takže pak je schopný spát i ty dvě hodiny v kuse 😉
Přeju Brou Brou noc 😀 😀

niega
20. říj 2007

Grisgot: To je sice fakt, co píšeš, ale zkus se na to podívat jinak. Náš Edie začal spinkat celou noc. Jenomže toho dociluje tak, že při probuzení najede na samouklidňování (rozuměj zasune paleček do pusinky), podudá si a je zase ťuhýk. Podobně se chová i v kočárku (donedávna to byl kočárkový sabotér). Jsem asi trapná, ale nemám z toho jeho palečku radost ☹ ...

dygab
autor
22. říj 2007

Makelko, díky za upozornění🙂🙂. Ono to tak asi vyznivá z té diskuze, ale fakt ve stresu nejsem. Režim si udala Hanička sama a já ho pouze udržuji a jí to vyhovuje. Naštěstí. Bohužel musím chodit do práce a režim je pro Hannu pocit bezpečí, který má, když s ní nebudu.

makelka
22. říj 2007

Dygab to nebylo upozornění, ale jen názor, vím co je to noční buzení u dítěte, náš malej první tři měsíce zásadně přes den nespal, tak půl hoďky max a usínal až o půlnoci, přičemž se vzbudil už v 6 a konec, byla jsem z něj hotová a unavená, ale hodně pomohlo hlídání babiček, já si odpočinula a on byl mnohem lepší a příjemnější. A abych nevypadala jako chytrolín, tak jsem tu měla několikrát i porodní asistentku, která k nám kvůli němu docházela a ta mi to jen potvrdila. Říkala, že to ode mě cítí, i když to sama najevo nedávám, tak to ze mě vyřazuje. Já chodím do školy, takže vím co to je 😉

doubek
22. říj 2007

Grisgot- jako u nas, s rozdilem, ze tobe da 45 minut, mne ani tech ne. Vazne uz uvazuji o odstavovani. Jenom mam strach, jak ji uklidnim bez prsa. Ted, kdyz se probudi, tak ji dam napit a je klid. Muze mi nekdo poradit. 😝 Je to riziko, ze bych ji pak s flaskou neuklidnila, nebo pak uz by se mozna takhle nebudila? Pres den ji daleko mene, nez v noci. V noci to ma hody. 😀

uzlik23
27. říj 2007

my máme devět měsíců a noci jsou hrůza, začalo od čtvrtého měsíce, budí se někdy i co hodinu nebo nespí od jedné do tří do čtyř,udělal jsem chybu začala jsem dávat čaj aby prostě rychle zase usnul v noci už nepapkáme od sedmého měsíce. ale teď už je z toho asi těžká závislost a když mu nedám čaj tak řve a řve a řve, včera jsem zkoušela první noc odnaučování, zase jsme se vrátili na ukolebávání v náručí, ale nezabíralo ani tohle. prostě dokud nedostal čaj nespal. tak teď jsem zoufalá, že jsem si to takhle pohnojila. jsem zvědavá kdy se to zlepší nebo kdy už se fakt naštvu a hold mu ten čaj celou noc nedám, ale na to asi nebudu mít nervy.

ladunka
27. říj 2007

Pro doubek k "rizikům" odstavení: moje kamarádka má chlapečka. Když mu bylo cca deset měsíců, zašla s ním na neurologii, protože se v noci budil co hodinu a chtěl k prsu. Neuroložka jí řekla, že je to jasná závislost na prsu a že by ho měla odstavit a prso nahradit třeba čajem. Chlapeček se naučila na láhev s čajem a začal se budit i co čtvrt hodinu. Vím, že jim jeho závislost na lahvi komplikovala život minimálně do jeho tří let. A navíc přišli o kojení...

Moje dcerka má rok a v noci se kojí co dvě hodiny. Máme ji většinu času v posteli, takže mě to až tak neobtěžuje, jediný větší problém vidím v tom, že když se v noci hodně napije, nechce přes den nic moc jíst. Taky jsme usínání u prsa a noční kojení řešili, kamarád psychiatr a jeho žena dětská psycholožka 🙂 nám například říkali, že podle nich (mají tři děti) je zbytečné odtrhávat malé dítě od prsu - že je to základní a přirozený způsob, který je uklidňuje a že časem, až dítě vyspěje, bude se umět uklidnit a uspat i jinak, pohádkou, plyšákem, písničkou... ale do té doby že by mu nechali prso, když ho chce.
A fakt, před měsícem naše malá dostala velikého plyšového medvěda, do kterého se zamilovala, a začala s ním sama usínat v postýlce.

kacka79
6. lis 2007

Ahojky všechny nevyspalé zoufalé matky 😀 zlepšilo se to u Vás?? U nás je to čím dál horší, už klikátou noc jsme vzhůru cca od 2h do 5h.. nechce spát, směje se na měl chce hračky, jsem zoufalá.. nakonec jsme dopadli tak, že spí od půlnoci u nás, ale i tak je to běs..nevím jak dlouho se to dá vydržet, jeze mě chodící mrtvola 🙄

danullinnka
6. lis 2007

Ahoj Kačko,ze mě je už taky chodící mrtvola ☹ první syn spával celé noci a ted druhý brouček mi vynahrazuje to,o co jsem přišla 😠 kojila jsem dva měsíce a pokaždé musel usínat u prsu,jinak byl řev,i když jsme šli ven... ☹ děs.Ted má nutrilon a pro změnu musí usínat u flašky ☹ i když má cumel,prostě flaška a hotovo.Poslední dobou se budí co hodku nebo co dvě..prostě si cucne a spí-ale já musím vstanout a jít to udělat-a tak od pěti už nespíme,až v půl 9 a to nejlépe tak v kočáru ☹ tam spává i 3-4hodky v kuse.Taky jsme měli období od 2-5hodin být vzhůru..Kačko,vidím,že máme ty roštáky stejně staré.Kdy se Filípek narodil?Luky 25.6.to měla moje segra zrovna 20,tak slavila dvojnásob 😀

kacka79
6. lis 2007

jé to je hezký, tak my o den dřív - 24.6.