Noční povídání mimča. Co s ní máme dělat?

slevik
23. lis 2007

Ahoj maminky,
myslela jsem, že tohle téma nebudu muset založit, ale dítko mě donutilo 😅 . Začínáme být s manžou oba úplně ko, bo naše zlatíčko v noci kecá a kecá 😠 . Vím, že si nemůžu stěžovat, protože kojíme jen jednou za noc, ale je to otázka minimálně 2 hodin, spíš dýl 😒 .
Probíhá to asi takhle. Verunka se probudí, začne se dožadovat jídla. Tož dostane a vypadá, že u toho už skoro spí 😎 . Ale chyba lávky, jakmile si odříhne a položím ji do postýlky, začne nám povídat a povídat. A to znamená, že piští, ječí, huláká, takže spát se fakt nedá, i kdybych sebevíc chtěla. A to jí vydrží i dvě hodiny 😠 . Občas vypadá, že usíná, pak si zase vzpomene, že nám něco zapomněla říct 😀 .
Zkoušela jsem už snad všechno. Ignorovat ji, sedět u ní, domluvit jí, zvýšit hlas. Všechno marný, prostě se musí vykecat a pak usne 😅 . Přes den kecá taky furt, tak že by nebyla vykecaná, to snad ne... A večer usne v pohodě bez povídání...
Fakt nevím, co dělat ☹ . Ono to možná vyzní jako úplná hloupost, ale není... Poradíte někdo? Nebo nemáte někdo podobnou zkušenost 😕 ?

tiki
23. lis 2007

Týjo, to máš ale ukecanou ženskou. Pokud nebrečí, tak bych prostě zkusila usnout a neřešila to. Jenže já jsem ten typ, co usne kdykoli a kdekoli 😉 .
A nezkoušela jsi ji někdy nakojit v leže a nechat jí usnout u sebe v posteli???

slevik
autor
23. lis 2007

Tiki - jojo, ukecaná je teda fest, se fakt těším, až začne povídat doopravdy 😀. To jsem nezkoušela, je odmala zvyklá na svou postýlku. Ale jak ji znám, dopadlo by to úplně stejně, ne-li hůř 😠 . Po ránu v posteli řádíme, tak by si myslela, že je ráno 😀.
A usnout se fakt nedá, já jsem taky hotová a spala bych, ale ona ječí na celej barák 😠 . Se divím, že na nás ještě nepřišli sousedi 😀

luccisek
23. lis 2007

Ja jsem v noci odrihnout nedavala, Jenik se uspal u prsa a sel rovnou do postylky. A aby se nebudil, kojila sem ho drzic v dece nebo zavinovacce, se kterou jsem ho pak dala do postylky, aby nesel do studene a nevzbudil se.

slevik
autor
23. lis 2007

Tak my odříhnout musíme, jinak by ji to trápilo. Zavinku nepoužíváme, s dekou by to šlo...ale ona se probudí hned jak pustí prso. Teda spíš bych řekla, že ani nespí, jen dlabe se zavřenýma očima 😅

bledulka
23. lis 2007

jé,slevíku tak my máme taky pěkného kecala.Někdy se vzbudí a povídá během noci,někdy až k ránu (okolo 5 hod.)a to prostě už nespíme.U nás nemá smysl ho nějak uspávat pokud on si usmyslí,že prostě spát nebude....Kojíme stále po cca 2 hodinách a někdy se nakrmí a vytuhne a někdy se probere a pak tu pusu nezastaví.a pokud je v tomto stadiu zrovna u nás v poteli,tak si vynucuje pozornost i šmátráním po obličeji..jeho ruka mě štípe do nosu,tváří,štouchá mě do očí a do toho kecá 😀 Já to nijak neřeším-prostě spát nechce tak at nespí,ale akorát si s ním nehraju,aby viděl,že v noci holt maminka nebude vyvádět psí kusy 😉 Já spíš doufám,že časem prodloužíme délku kojení v noci-vyspat se aspoň 4 hodinky v kuse je můj tajný sen 🙂

slevik
autor
23. lis 2007

To mě taky nehrozí, abych se vyspala víc jak 3 hodiny v kuse 😠 . Mě spíš trápí to, že v noci kecá. Já vím, že je to lepší, než kdyby brečela, ale stejně...to přece není normální, aby si v noci třeba dvě hodiny povídala (sama) 😕

kyri
23. lis 2007

taky v noci občas takhle paříme - a to ještě blbě usíná, takže spíme třeba jen 7 hodin, a to ještě ne v kuse 😝 😝 😝 je to fakt běs, doufám, že ji to přejde, někdy zabere, když si dám mateřídoušku s meduňkou, to pak spí trochu líp, ale fakt teďka nic moc, a to bývala tak krásně spavé miminko! ☹

kajule
23. lis 2007

Páťa se taky občas v noci probudí a začne povídat, ale když nebrečí, tak si ho nějak nevšímám a nechám ho vykecat a on pak většinou usne. 🙂 Teď usíná teda kolem půl deváté, ale spinká tak do těch 10 dopoledne a někdy se teda probudí a tu půl hodinu si povídá. 🙂

slevik
autor
23. lis 2007

Zlatá půlhodinka...to jsem v klidu, když kecá půlhoďku, ale když to přesáhne hodinu a blíží se ke dvoum, začínám šílet, chce se mi brečet a řvát dohromady 😢 😀

kajule
23. lis 2007

Evi, to věřím, já i když kecá jenom tu půlhodinku tak jsem vzhůru a pořád čekám na to jestli nezačne brečet. Naštěstí většinou usne a když začne fňukat, tak mu dám dudlína a ten ho uspí. 🙂

kupinka
23. lis 2007

Jojo,to znám,ale nekecá až tak dlouho,max 20 minut 😉 Já to neřeším,protože to není tak hrozné.
Sleviku,a co kdybys jí udělala pokojíček,tak ať jí slyšíš pokud zapláče,ale ať už vás pak nebudí 🙂

markeeta
24. lis 2007

ja sem se pekne pobavila.
Natascha kdyz se narodila, tak hodne vzdychala, my jsme z toho meli peknou svandu. Tedka od 2mesicu si taky neco zblbla. Ja myslim, ze to ditko objevilo svuj hlas, ma ho rado a hraje si s nim.

slevik
autor
24. lis 2007

Já to beru, že kecá, ječí, vříská, ale v noci 😠 😕 ? Moc dobře ví, že se v noci spinká...
Kupi - tu možnost nemáme, máme malej byt ☹

cermonca
24. lis 2007

Slevik:Take se mi to pbcas stavalo prave kdzy s zvatlanin zacinala.proste se probudila v noci na jidlo a pak nezabrala povidala a povidala,parkrat to byli i tri hodky 😝 No ale nebylo to zase kazdy den treba jen jednou za tyden tak se to dalo.Je fakt ze ji take nenechavam odrihnout protoze se tim prave probudila.A kdyz ji to zacne trapit tak ji jdu zvednout rihne si a spi.No ale vetsinou to je dobre.
Zkus to vydrzet a treba to brzy prejde az se vypovida 😅

kupinka
26. lis 2007

sleviku-a ještě mě napadlo,když už kecá moc dlouho,mu dám dudlík a on si dujdá a kecat zapomene a usne 😉

slevik
autor
27. lis 2007

Tak hlásím, že žádná změna 😠 . Pořád v noci kecáme a kecáme, dneska teda jen půl hodiny, ale už tak se manža chtěl stěhovat do obýváku ☹ . Nejdřív jí teda chtěla jít okřiknout, ale zarazila jsem ho...mám dojem, že když se jakkoliv pokouším ji utišit, je to ještě horší 😅 . Nejlepší je ignorovat, i když jí to je jedno, vystačí si sama 😅
Kupi - dudlík jsem taky zkoušela, okamžitě letí pryč a kecá vesele dál
Cermon - tak to mě těší, že i Niky vydržela tak dlouho 😉 . Taky doufám, že ji to jednou přejde...ale kdy???

anatanka
30. lis 2007

Napada me jenom jedno reseni - ja to tak delam. Nenechavam v noci odrihnout. Jak pises ty, kojim, kojim, ona u toho polo usne, pak vyndam, rychle vrazim dudlika a ona nic nepostrehne. Kdybych ji ale mela zvedat a nechavat odrihnout, tak si muzu byt taky jista, ze se dalsi 2 hodiny nevyspim. Takhle mi zacina kecat az k ranu...

kupinka
30. lis 2007

Ale já bych anatko měla strach neodříhnout ☹

slevik
autor
30. lis 2007

Kupi - souhlas, já teda radši odříhnout dávám a vždycky čekám, až si grcne. Od narození je Verunka blinkací, tak bych si to nelajsla 😔 .
Nicméně teď dvě poslední noci nekecala 😵 Ale nejspíš jen sbírá sílu na další noci 😀

kupinka
30. lis 2007

No právě,odříhnout se má..
Tak vidíš,třeba se blýská na lepší časy.Jo,Kuba tam měl hodně plyšáků,tak kecal s nima.Tak jsem mu je dala pryč a pak už neměl komu kecat ☹

anatanka
30. lis 2007

Miriam prave blinkaci neni vubec, takze to odrihnuti jsem nikdy moc neresila.
Ono je to nocni kecani stejne asi zase casem prejde, to jsou vzdycky vsechno takovy chvilkovy zalezitosti, nez objevi neco jineho.

kupinka
1. pro 2007

Tak hlásím,že dneska kecal od dvou do půl páté 😠 😠 Jsem úplně hotová,hlavně že se posmál 😉

dlinduska
1. pro 2007

ahojky mozna to bude hloupa rada 😲 ale mozna by pomohlo jit si lehnout do jinyho pokoje.ja sice tento problem s moji luci nemam ale moje sestra mela neco podobnyho a tak asi od 4 mesicu sveho danika spala v jinem pokoji.jo a kojila i v noci takze urcite nemela problem s tim ze by ho neslysela kdyz se dozadoval piti.