Půlroční syn se budí co hodinu

ala884
10. srp 2017

Ahoj maminky,
prosím, mohly by jste mi poradit? Synek má půl roku, do teď bylo jeho spaní královské, buzení na kojení od 3.měsíce jen 1x za noc, byla jsem vyspaná a svěží. Tak poslední dva týdny to začalo jako na začátku. Buzení co hodina až dvě. Začala jsem teda na noc dávat kašičku, že ho víc zasytí, a dokojím ho. Usíná mezi 21 - 22:00 hodinou a po půl noci to začíná. Pláče, nakojím ho, usne a za hodinu až dvě znovu.
Čím to je? Máte s tím někdo zkušenosti? Četla jsem, že nekojit a nechat vyřvat, že si dítě jen vymýšlí. Jeho brečení jsem vydržela půl hodiny, vyměkla jsem. Mohl by mi někdo poradit? Děkuji moc.

veeeraf
10. srp 2017

Tak hned první komentář od @panickatlamicka je naprostá pecka..vzhledem k tomu, že ho admini pozměnili, bych se nebála říct, ty vole matko už mlč. Prostě všechno špatně 😀

Jinak
@ala884 miminko a jeho noční spánek (a to nejen ten noční) se mění, pravidelnost nastává později, většinou po roce, ale i to je hodně individuální. Prcek ti může spát hůř ještě po druhém roce. Chce to mít režim a vydržet..co se týká kaší a vyplakání - kaše ano, ale většinou doporučují například polévky. Vyplakání - všeho s mírou

panickatlamicka
10. srp 2017

@veeeraf pozměnili, jo? No to se kouknu 😂

panickatlamicka
10. srp 2017

To jsem nevěděla, že věta „myslim, že jsi troll" je urážlivá a provokativní. Zkrátka se mi forma , jakou byl dotaz položen, zdála podobná trollingu. V tom případě se omlouvám.😉😉

hani1234
10. srp 2017

Já malou od jejich 4 měsíců cca do 11 m kojila v noci i co 20-30 min , spí s námi v posteli , nemusím k ni vstavat , je to pohodlnější pro nás všechny . Malého můžou zlobit zuby , natahuji se mu kosti co já vím .. děti nám to neřeknou . Ale jedno je jistý - potřebuje maminku .
Tak ať to šlape .

westie
10. srp 2017

@ala884 Muj syn take krasne spinkal do cca 6 mesicu celou noc, max. s jednim kojenim. Pak se to zmenilo a budi se od te doby ruzne - nekdy vic, nekdy min. Neumim rict, co to je, mohly to byt zuby, vedra, spatne sny. Spinka ve svem pokojicku, s nami v mistnosti se budil a v posteli to bylo jeste horsi. Nikdy jsme ho nenechali plakat, vzdycky jsme pribehli co nejrychleji a myslim, ze pochopil, ze vzdycky prijdeme, takze ted se naucil, ze si po probuzeni spokojene brouka v postylce a kdyz prijdeme, smeje se na nas uplne neskutecne🙂. Ted na dovolene se dokince budil kazdou hodinu a pul, asi nove prostredi a spousta zazitku.
Take jsem resila, jestli ho netrapi hlad v noci, ale tim to nebylo. Zacala jsem mu davat ryzovou nemlecnou kasicku cca dve hodiny pred spanim (delam ji ridsi a vzdycky do toho primicham trochu ovoce/zeleniny), moc mu chutna, ale na buzeni to nema vliv, budi se stejne jako kdyz ji nedostaval.
Takze radu nemam, jen podobnou zkusenost 🙂

tery_s
11. srp 2017

@martiikk mám stejný názor, moc hezky a slušně napsané 😍Je vidět, ze si z toho maminka něco vezme... 🌞
ještě k tomu spaní, pokud vám to prostor umožní, je super oddelat stranu postýlky, prirazit k vaši posteli, udělat jakoby jeden velký rovny prostor, mimco usne u tebe a spici ho po nějaké podložce, velké plene pretahnes do jeho prostoru 😁Až se vzbudí muže zase hned k tobě a nakojit se. Nevím, jaký mate režim nebo večerní rituál, já u obou děti od cca 9m (stále kojim), dávám večeři hustou zeleninovou polévku a malá se budí na kojeni 2x, někdy ji vzbudí otočení najednou je na brisku a brbla. Jak píšou maminky, mění se to, někdy je období lepší někdy horší 😏

ala884
autor
11. srp 2017

@veeeraf díky moc, za všechno, co jsi napsala 🙂

ala884
autor
11. srp 2017

@westie uvažovali jsme o dovolené, ale prozatím jsme ji odsunuli, necháme to na příští rok. S tím plakáním jsme na tom stejně. Někdy se ráno vzbudí s brekem a někdy v takové pohodě, brouká si, povídá si a čeká, kdy přijdu. Díky moc za koment 🙂

ala884
autor
11. srp 2017

@tery_s přidělat postýlku k posteli moc nejde. Dělám tak, že uspávám u nás v posteli, pak malého předělám k němu do postýlky, v noci kojíme v ložnici nebo chodíme do vedlejšího pokoje, jakmile muž odejde do práce, beru malého do postele a spíme tak až do rána. I přes den, když někde usne, předělám ho do jeho postýlky, přijde mi, že je klidnější, když se budí na stejném místě. Večerní rituál máme mezi půl osmou a osmou koupání, pak večeře, a od půl deváté do deváté uspávání. Tchýni mi říkala, ať ho položím a jdu pryč, že ho rozmazluju, a jak to budu dělat s druhým, které chceme celkem brzo, nějak mi to nedá, odejít od postýlky a dívat se na ta malá očka, která nechápavě zírají, kam jako jdu. Prý je to o zvyku. Nějak si říkám, že to budu řešit, až to přijde. Mám ráda, jak se k sobě tulíme, když usíná. Tak nevím, jestli je to špatně a zakládám si na další problémy.

tery_s
11. srp 2017

@ala884 není to špatně, buď rada ze citis co potřebuje, když vidíš, ze je u tebe klidný a spokojený dopřej mu to, ta chvíli vyroste a už se k tobě tolik tůit nebude. Nestresuj ho zbytečně nějakým učením , je to hloupost. Tchyně ať neradi, její dítě to není, oba mu nerozumí jako ty, protože máma je jen jedna. Ať.budes mít druhé můžete usinat v posteli všichni to není žádný problém 😊

alishka111
11. srp 2017

@ala884 já k malé vstávala od narození co 3 hodiny a do 2 a půl roku min. 3x za noc. Ve třech letech už teď většinou do rána spí, ale buzení není výjimkou. Má prostě lehké spaní. V půl roce si dítě 100% ně nevymýšlí, jen se mu, třeba dočasně, změnily potřeby. Dcerku jsem nenechala plakat nikdy a u miminka to považuju opravdu za těžce zraňující. Ono to děťátko přestane volat maminku, pokud ho nechá "vyřvat", ano, ale proto, že pochopí, že maminky se nedovolá když ji potřebuje - a bude si to nevědomě pamatovat celý život. To bych já nikdy nedopustila...
Ad kaše: ta u nás způsobila vzdy děsnou paseku. Nikdy nespala tak špatně, jako když jsem jí dávala na noc kaši - myslím že je to přebytkem rychlých sacharidů...

ala884
autor
11. srp 2017

@alishka111 s tím voláním maminky máš pravdu a přece kdo má být pro dítě v životě víc než máma. Děkuju ti moc za příspěvek.

ala884
autor
11. srp 2017

@tery_s máš pravdu, děkuju moc. Malý má tak krásné modré oči, to tulení a mazlení mi nikdo nevrátí. Díky moc, Tery 🙂

alishka111
11. srp 2017

@ala884 Jo a tulení u usínání je nejlepčejší 😍 Přesto, že dcera blbě spí, tak usínala vždycky dobře ve vlastní postýlce a s tulením jsme začaly až teď, když jsem otěhotněla a ona dostala velkou postýlku do který se vejdu ;) Mrzí mě, že jsem jí takhle neuspávala už dřív, jsou to jedny z nejhezčích chvil za celý den.

tery_s
11. srp 2017

@ala884 není proč děkovat, nepomohla jsem 😊Sama jsi si odpověděla, ze není nutné miminko vychovávat ani stresovat,odcházet od nej a nechat ho plakat... Ty noci jsou často náročné, ale vždycky muže být hůř, je tolik maminek co se třeba dva roky nevyspaly déle než dvě hodiny v kuse, dítě se jim budí co hodinu, chce se jen přitulit, pochovat, nakojit. Tu kaši vyzkoušej dopoledne nebo přes den před spaním, když nebude bolet bříško, klidně ji udělej na večer třeba ještě před koupanim, než vykoupete trochu vytravi a při uspavani nakojis, jestli je zvykli usnout u prsa.. Nevím, určitě to nějak vychytas, hlavně se nestresuj a odpočívejte s malým, ať te netrápí únava. Jsi jako každá maminka, snažíš se, nevíš si rady, jsi unavená, necháš si poradit někdy dobře někdy ne, ale to je normální. Neexistuje návod, jen se naučit pochopit miminko co zrovna potřebuje. Vrátí se ti to v dobrém, tomu věřím 💕

ala884
autor
12. srp 2017

@alishka111 a už má dcerka samostatný pokojík? říkám si, od kdy ho synkovi pořídit a učit ho tam spávat.

ala884
autor
12. srp 2017

@tery_s jsem ráda za každou radu, proto poděkuju, že někdo věnuje svůj čas jinému, co žádá o pomoc. Je mi jasné, že vždy může být hůř. Nestěžuju si, malý je úžasný, jsem za něj moc ráda. A není pěknější odměny, než je jeho úsměv. Kašičky omezím a odsunu na dopoledne nebo odpolední svačinku. Ať se daří 🙂

alishka111
12. srp 2017

@ala884 Pokojíček má, asi od 8mi měsíců. Tím, jak má lehké spaní, tak nemůžeme spát pohromadě, to byla vzhůru snad každou hodinu. Spím s ní když je třeba nemocná, nebo rozrušená, ale to jsou noci, kdy nespíme pořádně ani jedna, takže tři roky každou noc běhám přes celý byt do pokojíčku, byť chce třeba jenom pohladit, nebo podat dudlíka... tak nespím jenom já ;) Ale už je to o hodně lepší, dám jí vyčůrat když jdeme spát a třeba 4dny v týdnu už spí až do rána.
No a tak, aby se mi po té únavě nestýskalo, nám to za pár dnů začne nanovo ;)