Novorozenec nechce večer spát. Upraví se to samo?

imzadi
14. únor 2011

Ahoj holky, mam 15ti denniho chlapecka a hrozne bojujeme se spankem, odpoledne se vzbudi kolem pul pate, nakojim ho s planem, ze usne a po probuzeni pujdem koupat a pak spat...bohuzel, ale uz neusne, takze pred koupanim trosku nakojim, at se uklidni, vykoupeme a jdeme uspavat, vzdy ale usne az tak kolem devate nekdy i desate!! je tedy cca 4 az 5 hodin vzhuru a samozrejme to vsechno doprovazi plac, chovani, uklidnovani...nemate nekdo radu, co s tim? upravi se to samo? co mam delat? vidim, jak je unaveny, i koupani byva horor...diky 😉

dlabinecka
21. únor 2011

@imzadi 😀 tak látkový je každý 🙂 záleží na tom, co je to za látku. Ale doporučuju potrénovat, fakt to zabírá. A uvazání je jen otázka cviku. Mmch, čajík bych osobně taky nedávala, to ničemu nepomůže...

ffiinnkkaa
21. únor 2011

@imzadi budeš, protože budeš prostě muset 🙂 To samé bylo u mě..a třetí měsíc jsem si začala zvykat a začla to brát jako fakt.. 🙂

imzadi
autor
21. únor 2011

@dlabinecka dobre 😀 tak takova pevna latka 😀

@ffiinnkkaa no snad to bude u me trvat kratsi dobu 😀 jinak ta spakova extempore asi nepreziju 😝

dlabinecka
21. únor 2011

@imzadi Ta knížka Ti pomůže -neboj .-) Ono to jednou přejde. u nás ve 3,5měsících 😉 😀 tak z pevné látky musíš vychytat, jak moc to utáhnout, Uvaž si ho uplně na tělo a pak pomaličku povoluj 😉

imzadi
autor
21. únor 2011

@dlabinecka a ktery uvaz doporucujes? kolibku? mam u toho nejakou napovedu a tam jsou ruzne uvazy🙂

dlabinecka
21. únor 2011

@imzadi Kolíbku malá odmítala. Vázala jsem kříž s kapsou venku. podle mě je to nejjednodušší. A z těch obrázečků jsem taky pochopila prdlajs. zkus se podívat na youtube, tam mají videa, podle toho to pochopíš spíš 😉

imzadi
autor
22. únor 2011

@evlyn tak jsme vcera koupali uz ve ctvrt na sest, kojila jsem skoro do 7, no a znovu v pul devatý, mezi tim mizera opet nespal a usnul az po devate 🙄

evlyn
22. únor 2011

@imzadi to je mi líto ☹ a udrncat v kočáře by nešel? Aby si aspoň chvilku zdřímnul....Nebo mu zkusit to kojení utnout dřív - nenechat ho sát hodinu a půl, ale tak tu třičtvrtě hodinu (vycházím z času na kojeni.net) a pak už uspávat. Ještě mě napadá - Kubík v náruči snad nikdy neusnul, kupodivu se mu líp usínalo, když jsme ho položili. V náruči ječel, po položení na sedačku/do postýlky byl schopnej vytuhnout do 30vteřin.

imzadi
autor
22. únor 2011

@evlyn on se tak dlouho nekoji, v tom je cas na prebaleni, odrihani, apod...polozit jsme zkouseli, chvili je v klidu, ale za pet minut rev...je to cislo 😎

evlyn
22. únor 2011

@imzadi a přes den ti usne sám? Nebo je to taky s křikem?

imzadi
autor
22. únor 2011

@evlyn vzdy s krikem...a pres den moc nespi🙂 a sam urcite ne, bud uvozit nebo uchovat, nebo ve vibracnim lehatku...jsem proste neschopna 😒

evlyn
22. únor 2011

@imzadi Neboj nejsi 🙂 jenom jsi ještě nevychytala, co potřebuje a není se čemu divit, ještě je to pro vás oba všechno hrozně nové. A člověk je unavenej, a zvyká si na úplně nový režim a na to že jeho potřeby jsou prostě na druhém místě a není to takové, jak si myslel, že to bude a a a a 🙂 To je bohužel normální a poddá se to jenom časem....
V tomhle ti moc neporadím, já měla to šílené štěstí (vůbec netuším jak jsem si to zasloužila), že malej je nechovavé a přemýšlivé miminko odmala - teda až na pár excesů právě zezačátku. Ale asi vyzkoušet, co potřebuje ke spaní - opravdu bych zkusila ten šátek, pokud ti položený neusne - zajít na kurz, poprosit nějakou mamku z okolí, jestli by ti nepomohla s úvazy - zkusit elastický šátek (prý se líp motá), drncání v kočárku, na balónu, co zavinutí? nepomáhá? Kubík spával zabalenej tak do tří měsíců. A hlavně kdykoliv odpadne on, tak odpadnout taky - i kdyby jenom ke knížce - když neusneš. Když budeš trošku odpočatá, budeš mít i víc trpělivosti - opět vlastní zkušenost, taky nepatřím k nejtrpělivějším a mateřský typ jsem nikdy nebyla a asi ani nebudu, takže pokřiky "já už nechci, vrátím ho, do čeho jsem se to dala uvrtat" byly pravidelně, takřka denně...

imzadi
autor
22. únor 2011

@evlyn kazdopadne dekuju za podporu...ono se mi ji doma moc nedostava, takze si pro ta mila slova dojdu asi casteji 😀

evlyn
22. únor 2011

@imzadi aha, to je škoda - fakt je ten, že u nás jsme se střídali - když začaly téct nervy mě, tak mě muž odeslal na rychlou procházku se psem a kolem prcka skákal on, pak jsem ho zase vystřídala. Protože po nějaké době začnou téct nervy každému to ať mi nikdo netvrdí. A že nevím, co chce? Na to vždycky odpovídám, že já k němu manuál nedostala.
Já teda měla tu "výhodu", že u nás chtěl dítko hlavně muž (ne že bych ho nechtěla, ale tak nějak pro mě byl a je rozdíl, uvažovat o dětech v horizontu dvou tří let a teď 😀). Takže jsem ve vypjatých chvílích mezi slzičkama drtila mezi zuby, že je to všechno jeho vina, že kdybych nebyla blbá, tak se do toho uvrtat nedám 🙂 Jak říkám, mateřský typ opravdu nejsem a dost horko těžko se s mateřstvím spasovávám. Ale můžu tě potěšit, že se to začíná lepšit....

miklice
22. únor 2011

@imzadi ahoj my mame chlapečka 7-mi týdenniho (nar.28.12.2010) a prožívam to stejne co ty.Malý přes den malokdy spinka,usne rano tak kolem 8.3O-9h (vstava kolem 7h rano) a to spí tak max.hoďku.Nejlepe usne v kočárku venku a to třeba spí i po příchodu domů,kdy ho necham spat v tom kočaře,a spinka třeba i 5 hodin.Ale neni to pravidlem.Někdy s ním trajdam venku i hdoku a půl a on prostě neusne.Pak je samozřejmě přetažený a do večera mame doma veselo.To jen kňoura a řve a tak ho musím mít na rukach a nejlepe neustale pochodovat po bytě.Takže mam večer ruce vytahne jak opice,zada bolave.Ale hlavně že je dítko klidne.Je to mazec.A to Martinek usina nejdřiv kolem devate večer.Mimochodem taky kojime.Takže nejsi na to sama,můžeš být klidna.I my doma bojujem 🙂

imzadi
autor
22. únor 2011

@miklice me ted spi uz hodinku ve vibracnim lehatku, uspech 😀 zase si rikam, je to zdravy to vibrovani? ale jakmile to vypnu, zacne se kroutit, tak ho radsi nechavam spinkat...ale vecer hodlam nastoupit s tesnym zavinutim a pustenim fenu🙂)) a diky za reakci, ikdyz vam to samozrejme nepreju, tak trochu me utesuje to, ze nejsem jedina, vsude totiz ctu, jak maji super ditka, co usinaji bez problemu sama a ta zavist me nici 😀

miklice
22. únor 2011

@imzadi vam zabírá fen?Náš maly se zezačatku sklidnil při zapnutí vysavače,tak jsme se zaradovali ale později už ani na to nereagoval.Nepomůže nam vysavač ani mixer 🙂Manžel si dělal sradnu,že si od někoho půjčí sbiječku,tak prý děla perfektní randal.No jinak když malý usne sam v postýlce (stalo se nam to asi 3x za celou tu dobu) tak jsem byla nadšena.Včera jsem zavedla osvědčený trik,který jsem použivala u první dcery.Dala jsem na zem starší peřinu,na te si malý hoví.Ja nemusím mít strach,že spadne ze sedačky a jsme spokojeni oba.Dokonce i sam na te dece usíná 🙂 🙂

miklice
22. únor 2011

@imzadi a mimochodem ted už od 10h spinka v kočarku 🙂 což je parada,protože mam ejit pryč,takže ho asi jen nakopjim,přebalim a šoupnu do autosedačky afičim 🙂

imzadi
autor
22. únor 2011

@miklice fen budeme zkouset po prve...a nam teda sam jeste neusnul nikdy 😝 ty jo spinka od desiti? neskutecne🙂)) my uz se zase probouzime, takze jdu nachystat kojeni a pak pofrcime na chvilku take ven...

imzadi
autor
23. únor 2011

@miklice @dlabinecka @ffiinnkkaa maly uspech, vcera malej usnul sam v postylce v pul devaty pri pustenem fenu a zavinut...ale po nocnim kojeni v jednu nemohl zabrat, tak to manzel nevydrzel, rozmotal ho a spal s nama v posteli, to same i po kojeni v 5, kdy jsme spali spolu u prsa, pac jsem byla mrtva vstavat 😝

dlabinecka
23. únor 2011

@imzadi No, tak parádička!!! Chce to zkoušet, co zabere. my spali s vysavačem 😉 Pozdějc jsme měli v ložnici fontánku 😉 Ale nerozbalovala bych, to ho jedině víc probere...

imzadi
autor
23. únor 2011

@dlabinecka to stejne musim, pac pred kojenim a nekdy i po prebalujeme 😖

ffiinnkkaa
23. únor 2011

@imzadi Jakoubek je ještě maličký..on si časem zvykne. A v noci bude spinkat. Nám taky malý tak spal. Měl přetočený den a noc..ale naštěstí jen půlku. Takže do půlnoci spal a pak byl vzhůru. A teď už spí hlavně jen v noci 🙂 . A navíc jsme teď zjistili, že když spí sám tak spí celou noc jen jednou se budí na jídlo. Dneska se nakonec na jídlo vzbudil už v půl páte. A toho jsme konečně dosáhli po 4 měsících 🙂 . Přišli jsme na to, že malého budíme hlavně my a tak nás vystěhoval z ložnice 🙂

evlyn
23. únor 2011

@imzadi ještě na to přebalování - já taky zezačátku přebalovala před kojením, jak mi řekli v porodnici, ale doma jsem to přehodila. Nejdřív jsem nakojila tak, abych utišila ten nejhorší hlad (dávala jsem malého kvůli ublinkávání odříhávat několikrát v průběhu kojení, takže až při odříhnutí nekňoural), pak jsem ho přebalila (to už měl většinou kadění při kojení za sebou - bylo to slyšet 🙂 ) a ještě dokojila. To dokojení ho zase po přebalování zklidnilo a časem mi dokonce u toho usnul. A na to dokojení už byl zase zavinutej.

dlabinecka
23. únor 2011

@imzadi aha, tak to jo, to my teda v noci nepřebalovali vůbec....

imzadi
autor
23. únor 2011

@evlyn obcas to taky tak udelam, davame take rihnout, pac trpi na prdy, ale vetsinou se mi u toho prebalovani dost poblinka, tak se zase chci vyvarovat tomudle...no je to zacarovanej kruh 🙂))

ffiinnkkaa
23. únor 2011

@imzadi Taky to proto nedělám, ale jak píše dlabinecka v noci nepřebaluju vůbec, teda pokud to malý zrovna nevyžaduje nebo se nevykaká. Ale to už v noci nedělá 🙂

monapink
23. únor 2011

@imzadi ahoj,prolitla jsem diskuzi a jelikoz my jsme meli s malou cele tri mesice desne dny i noci,tak jsem se rozhodla napsat..urcite Te chci varovat pred cajem,nepodavej ho!Ja ho podala,samozrejmne z flasky,kvuli prdikum a mala mi zacala stavkovat s kojenim z flasky to teklo prece jenom dobre a u prsa se nadrela,ze?a taky u flasky ji nebolelo brisko,u prsa ano...zjistili nam totiz alergii na BKM 🤐 Coz snad neni Vas pripad..Nespala cele dny a noci,kricela a ja mela trimesicni maraton,nestihala jsem nic,jenze jsem se snazila,za revu a odbihani uvarila i uklidila,o te unave ani nemluvim,nespala jsem,kolikrat cele noci..Rady typu jdi si lehnout kdyz mala spi,jsem nesnasela,ona nespala,pres den jen v kocarku a v noci jen za meho hlazeni a sezeni u postylky 😝 Vsichni rikali vydrz,kdyz jsem byla s tim u doktorky,suse mi oznamila,ze je to kolika..mala do te doby pribirala a tak vic neresila 😖 byla jsem tam s tim dvakrat,ona mi rekla at vydrzim ze ve trech mesicich to skonci,mozna teda..a ja zase sla,nikdo mi neveril a vsichni v okoli meli spokojena miminka jen ja ne a pripadala jsem si jak hysterka 😠 travila jsem cele dny venku,jen domu nakojit a sup ven zase...no zkratim to,mala mi pohubla a ja si nevsimla,pripisovala jsem to tomu,ze se vytahla a ze zkratka nebude zadnej pucel..zacala bojkotovat kojeni,pila s revem a mnou nucena..skoncili jsme v nemocnici a tam mi zachranili kojeni,vysadila jsem veskere mlecne potraviny a je klid..ted mam doma spokojene miminko,ktere spinka spokojene v postylce,v noci i pres den a spi ukazkove 😉
Kazde mimco je jine,ale to co popisujes,mi pripomina situaci u nas doma,hned od druheho tydne jsme meli peklo..radila bych Ti hlidat vahu a v zadnem pripade caj,abys nedopadla jako ja..i kdyz u Vas s kojenim a po kojeni nejspis problem neni..no nic,ja uz budu pro priste chytrejsi,stve mne,ze se mluvi o materskem instiktu a u mne nejak nezafungoval 😔
Drzim palecky,aby se situace zlepsila..neporadila jsem Ti,co se spankem,jak naucit spat,ale kazdy deletrvajici plac a nespani je reakce na neco,nejaky problem,ci boleni..

ffiinnkkaa
23. únor 2011

@monapink Souhlasím s tebou, že dobrý spánek jde v ruku v ruce se zdravím a spokojenosti miminka. Vlastně většinou když malý přestal dobře spát do dvou dnů nějak onemocněl. Resp. nespavost pro mě je příznak nějaké jeho blížící se nemoci.

imzadi
autor
23. únor 2011

@ffiinnkkaa aha a kdy jste prestali prebalovat? bude mu teprve mesic...
@monapink diky za nazor, taky bych si moc prala, at spi vic a je vic v klidu...