Novorozenec nechce večer spát. Upraví se to samo?

imzadi
14. únor 2011

Ahoj holky, mam 15ti denniho chlapecka a hrozne bojujeme se spankem, odpoledne se vzbudi kolem pul pate, nakojim ho s planem, ze usne a po probuzeni pujdem koupat a pak spat...bohuzel, ale uz neusne, takze pred koupanim trosku nakojim, at se uklidni, vykoupeme a jdeme uspavat, vzdy ale usne az tak kolem devate nekdy i desate!! je tedy cca 4 az 5 hodin vzhuru a samozrejme to vsechno doprovazi plac, chovani, uklidnovani...nemate nekdo radu, co s tim? upravi se to samo? co mam delat? vidim, jak je unaveny, i koupani byva horor...diky 😉

imzadi
autor
3. bře 2011

@veverka_ ahojky stara znama, tak co epino?🙂 u me bylo na nic...

jinak u nas nocni spanek porad stejny, uspavani houpanim v rukach, usne kolem pul devate a devate a vstavame v pul jedne, po treti a kolem seste...dnes ale uspech, uhoupala jsem ho na terase v kocarku a spinka uz hodinku sam!!

veverka_
3. bře 2011

@imzadi ahojky!! podle toho tvého jména jsem si hned uvědomila odkud je mi to povědomé!
Epi -no asi dobrý, jako prvorodička jsem to měla dost rychlý, nevím, jestli kvůli epinu, ale prostě od 4-9hodin kontrakce po 7 minutách, od 10 hodin tlak na konečník a v 11:34 na 4 zatlačení venku - bez nástřihu. Měla jsem nacvičeno jen 8 -8,5!
To je hrůza, člověk se připravuje na porod a pak nás semelou ti malí prcci, že?

Jak píšeš, tak to spíte asi jako my, my do půlnoci jakžtakž, ale pak je to taky jak ty, ach jo.
Už se snažíš jako o nějaké rituály o režim a tak?

imzadi
autor
4. bře 2011

@veverka_ tak to je super porod, zavidim🙂
jinak ritualy se snazime, dopoledne ven po krmeni v 9, odpoledne po krmeni v 1 ... koupani kolem pul sedme, v sedm zacit kojit a v 8 spat😀 ale realita byva jina...co vy?

vysocanka
4. bře 2011

@veverka_ ahojky taky u nas vysavac funguje 🙂 a taky vrtacka zafungovala :D

ffiinnkkaa
4. bře 2011

@veverka_
@imzadi Holky časem se to bude prodlužovat. Držím pěsti 🙂

veverka_
5. bře 2011

@vysocanka 🙂

imzadi
autor
6. bře 2011

@veverka_ tak co noc?

u nas porad dost podobne 😝 jen ma dnes rvaci den a hned po probuzeni rve a rve a rve...

ffiinnkkaa
6. bře 2011

@imzadi Co tu knížku už jsi četla? 🙂

veverka_
6. bře 2011

@imzadi ahojky, u nás jsou dva druhy dní - jeden kdy je hodný a dokáže i hodinku koukat do zdi (na sluníčko, okno, světlo a tak), pěkně spinká - jen se napapá a spinká.
a pak druhý typ dne - kdy hodně brečí a musí se nosit. ale střídá se to, takže ok
noci bývají stejné - nakrmím ho okolo 8 hodiny a dám ho do postýlky, pustím mu takovýho medvídka, který svítí a hraje, ale velmi slabě - uspávavě a malý usne. Někdy se ve 22 vzbudí ale většinou vydrží do půlnoci - to ho nakrmím,pak jdu spát já (haha) a malej se pak vzbouzí po 2 hodinách až do rána, to je jasná klasika, proč to tak je, že?

imzadi
autor
7. bře 2011

@ffiinnkkaa cetla, no spis prolitla, ale prijde mi, ze dost tech pribehu neni realnych, situace jako u nas a vsichni pisou, jak tech 5 zasad pomohlo...nam bohuzel moc ne...nebo nejsme dost trpelivy, nevim... 😝
@veverka_ tak dnes prorvana noc, zmenila jsem kapky proti prdikum a ocividne prestali zabirat, takze boleni jako blazen a vstavani po hodine...masakr 😖

veverka_
7. bře 2011

@imzadi ahojky a který máš teď kapky? my taky hodně vstávání ☹ taky prdíky - mě vadí i jak on pořád tlačí po celou noc,jemi ho líto,ach jo.
Já se chystám na ty BIO gaia jako poslední. Jaký jste měli všechny kapky? My Sab simplex, zabere vždycky první dva dny a pak ne, pak Baby calm - nic moc, pak Infocal nebo co a nic moc, neumím to ale nějak vysledovat, který jsou nejlepší, jak to mám vysledovat?
říkala jsem si - celý víkend jsem rozhodně nejedla nic nadýmavého a on brečel jako protržený, tak jsem si vzpomněla , že jsem si neudělala ten fenyklový čaj celý víkend - tak to jedině mě napadá, ach jo.
Jinak je zajímavý - že tu první půlku noci spí ok - do 12 hodin, ale pak je to po 1,5 -2 hodinách vstávačka!

luciifer
7. bře 2011

Ahojky všem můžu se zeptat na váš názor máme 6 týdenního chlapečka a poslední 3 dny se budí v noci na krmení až po 6 hodinách. Koupeme v 19:00 a krmíme po koupání pak tak v 21:30 a pak usne a vzbudí se tak kolem 3-4hod nevím jestli ho mám budit protože přes den toho někdy tolik nenaspí tak nevím co myslíte? Předtím se budil kolem půlnoci potom tak ve 2 ráno a pak v 5-6 hod. Jinak se večer dost vzteká. Prosím o vaše názory a měli jste to některá taky tak? Přijde mi že je dost malej a měl by se budit nevím....

luciifer
7. bře 2011

@veverka_ nás taky hodně trapí prdíky a máme kapky bio gaia a zdá se mi že pomáhají malej hezky prdí a za ty dny co je užívá tak ho prdíky netrápily

imzadi
autor
7. bře 2011

@veverka_ no my prave meli sab simplex a vcelku dobry a ja presla na baby calm, abych do nej netlacila tolik chemie, no a ty ocividne nezabiraji vubec :( takze dnes se vracime zpet k sab simplex a ty probiotika nechavame v zaloze jako posledni pokus...
@luciifer ja myslim, ze pokud ti ji v pohode, tak bud stastna, ze tak hezky spinka...pokud jak rikas pres den spi malo,tak to proste dohani v noci...zavidim 😵

dlabinecka
7. bře 2011

@luciifer Rozestup kojení by neměl překračovat 6 hodin, kuli udržení laktace. Pokud mrnous přibírá na váze, tak ho určo nebud, kdyžtak třeba odstříkej, kdyby to mělo být dýl, jak těch 6 hodin. Mrnous je ještě maličkej na nějaký režim. večer se vzteká, protože je unavený. Zkusila bych ho třeba ukládat dřív, ale ono se to ještě všechno časem urovná 😉 jen vydrž...🙂

dlabinecka
7. bře 2011

Jinak, docela tu řešíte potíže s prdíkama. my žádný moc neměli, ale co vím od kamarádek, tak lepší, než nějaké kapky je risknout to a nacpat se zelím a cibulí - mimča to pak pěkně rozprdí 😉

evlyn
7. bře 2011

@veverka_ to jsme měli taky tak, časem se to zlepšilo - postupně se to první probuzení posunulu mezi jednu a druhou a dalších kolem čtvrté, pak už normoš budíček kolem sedmé. Ze začátku jsem odpadla hned jak to zalomil, občas jsem dokonce spala i dřív než on 😀 Když uspával tatínek...

imzadi
autor
7. bře 2011

@evlyn u nas diky bohu v noci usava tatinek, taze spim okamzite po odtrzeni prsa 😀

imzadi
autor
7. bře 2011

@dlabinecka no nevim teda🙂 ja vcera upekla zavin z listoveho testa slanej a ten rev teda...masakr :( a hlavne brisko mu presahuje telo do vsech stran a je tvrdy jako kamen...

dlabinecka
7. bře 2011

@imzadi Listové těsto ale tak nějak nenadýmá, ne? nebo jo? Já nevim, asi to nebude na všechny děti, ale fakt to spoustu maminek chválí. Mimi se prostě musí naučit prdět... A ještě tedka jedna kamarádka mluvila o čípcích vibrucol, že jí moc pomohly 😉 Držim palce, at to máte brzy za sebou 🙂

imzadi
autor
7. bře 2011

@dlabinecka no ja teda prdela🙂 ale nevim, jestli to neni tim, ze jim espumisan 😀 tak ze bych si udelala svou milovanou zelnacku? 😕 na vibrucol mrknu, dik 😉

dlabinecka
7. bře 2011

@imzadi No, já nevim. pokud je situace zoufalá, tak bych to osobně asi jednou riskla. Bud to pomůže nebo dál budete dělat to, co doted...

lipetra
7. lis 2011

Ahojky holky, v porodnici nam rekli, ze maji novorozenci spinkat na boku, ktere se maji stridat a na zadech pouze pod dohledem. Takze jsme spali doted vetsinou na boku na stridacku a na zadech jsme jen pres den, ale vzdy dava hlavicku na stranu. Je mu mesic. Myslite, ze neni pozde ho naucit lezet na zadech, aby drzel hlavicku v rovne poloze, aby nemel deformovanou hlavu? Zacali jsme polohovat, tak snad to pomuze.