Novorozenec nechce večer spát. Upraví se to samo?

imzadi
14. únor 2011

Ahoj holky, mam 15ti denniho chlapecka a hrozne bojujeme se spankem, odpoledne se vzbudi kolem pul pate, nakojim ho s planem, ze usne a po probuzeni pujdem koupat a pak spat...bohuzel, ale uz neusne, takze pred koupanim trosku nakojim, at se uklidni, vykoupeme a jdeme uspavat, vzdy ale usne az tak kolem devate nekdy i desate!! je tedy cca 4 az 5 hodin vzhuru a samozrejme to vsechno doprovazi plac, chovani, uklidnovani...nemate nekdo radu, co s tim? upravi se to samo? co mam delat? vidim, jak je unaveny, i koupani byva horor...diky 😉

ffiinnkkaa
23. únor 2011

@imzadi Jéé ta to už ti přesně neřeknu (asi je to už dlouho 🙂 )

imzadi
autor
23. únor 2011

@ffiinnkkaa 🙂 no tak my pockame do sestinedeli, preci jen se porad posira dosti 😀

ffiinnkkaa
23. únor 2011

@imzadi Prostě už se nám to dlouho nestalo, že by se pokakal v noci. On už jen pravidelně 1x denně. Nejraději večer po umytí než jde spát. 🙂

monapink
24. únor 2011

@imzadi my jsme prestali prebalovat v noci,hned po sestinedeli..do te doby jsem radeji prebalovala 😉 a je pravda,ze prebalovani vetsinu miminek probere,jakmile maminky prestanou,ditka lepe po kojeni zase usnou..
A take jsme odmala nastolili ritual,aby vedela ze jde spinkat a ze bude noc...koupani v pravidelnou hodinu,plus minus pul hodinky..po koupani masaz,mazani,pyzamko..ztisili jsme televizi a zhasnuli,aby si mala uvedomila,ze se neco deje,ztisila jsem i svuj hlas..nakojila v Obyvaku,pri svitu televize,nekde jsem vycetla,ze se nema krmit v mistnosti,kde dite spi..mala se cpala jak diva,vedela,ze bude mit delsi pauzu,na tu jsem ji naucila tim,ze jsem ji nedala hned kdykoliv se probrala,ale utisila jsem ji hlazenim a dudlikem..ale vse az po sestinedeli,do te doby jsem to nejak neresila 😉 I pres nase problemy,mala si vecerni ritualy zapamatovala a dodneska nam to klape,ted uz bez problemu 🙂

imzadi
autor
24. únor 2011

@monapink diky moc za radu, zkusim to take tak, ale fakt az po sestinedeli...no vcera zase docela dobry, uspali jsme houpanim v pul osme a spal do pulnoci, ale pak nemohl zabrat a porad knoural a to az do ted...rano jsme museli dat do kybliku, aby se vyprdel, chudacek...
jeste dotaz, kdyz kojite v noci, kojite v posteli na boku? davate pak prckum odrihnout? ja nedavam, ale asi budu muset, malej se pak docela krouti a bojim se, ze to bude z toho, ze si nerihne...

monapink
24. únor 2011

to Ti spinkal uz pekne,teda do te pulnoci,myslim,ze uz to je uspech..prdiky jsou pro zlost,to znam take 😠 Nevim zda znas a jsi pro rektalni rourku,nam moc pomohla..bala jsem se zacpy,ale ted uz ji pouzivam minimalne,jinak se mala vyprdi a vykaka sama,hlavne pri paseni konicku 😀
V noci kojim v posteli na boku,ale neroszvecim,po napapkani dam malou odrihnout,kvuli prdikum chte,nechte musim!...a je pravda,ze ji to castecne probere,hlavne kdyz to nejde hned..ale spousta mamin v mem okoli prave kvuli probrani odrihnout nedavaji a problemy nemaji..grrr,jak oni to delaji? 😲

evlyn
24. únor 2011

@imzadi Tak do tří měsíců malého jsem kojila v posteli ale v sedě (v leže jsem to neuměla - akorát jsem si vždycky děsně zrasovala bradavky), tak první dva měsíce jsem ho nechávala v průběhu kojení 4-5x odříhnout - teda dala jsem ho do polohy na odříhnutí a počkala 2-3minutky. Když nic, tak jsem pokračovala v kojení a stejně tak na konci, to jsem počkala tak 5-10 minut (spíš míň, už jsem se viděla v posteli) a šupla jsem ho do postýlky. Když se moc kroutil, tak jsem ho ještě zkusila jednou zvednout, to už si většinou říhnul. Pak jsem postupně odříhávání vynechala, protože mi začal u kojení usínat a mě se nechtělo ho znovu budit říháním a jinou manipulací - říkala jsem si, že to jednou dvakrát zkusím a asi mu to nevadilo - nekroutil se ani neublinkával víc než po odříhnutí.
Kolem toho třetího měsíce jsem se konečně naučila ho nakojit v leže a to už bylo po přeložení do postýlky úplně v pohodě. My zase pořád řešili ublinkávání, dost ho to zezačátku i budilo, jak se mu to vracelo zpátky.

barulka1
24. únor 2011

Imzadi-máme 3 měsíční holčičku...Do dvou měsíců byla moc hodná,krásně spinkala,absolutně zlaté dítě.....Poslední měsíc je to ale naprostá hrůza se spinkáním, přes den spí tak 20 minut v kočárku maximálně a to musím jezdit a o noci se raději snad nebudu ani rozepisovat☹ ..... Večer je k neuspání, bývá i 3-4 hodiny vzhůru, usne mi pouze na ruce,když chovám a nebo skáču na balonu.Jak ji položím do postýlky, okamžitě je vzhůru a zase brek☹ A nemluvím o tom, že když mi konečně o půlnoci trochu zabere, tak až do rána dvakrát do hodiny se budí a pláče...Také už nevím co s tím, vyzkoušela jsem snad všechno-rektární rourku,mastičky na bříško,kapičky na prdíky,koupat dříve i později,dokrmit nutrilonem(plně kojíme),ale na naší princezničku nic nezabírá...Vzhledem k tomu, že prospívá, dr. to jako problém nevidí, takže nezbývá asi než vydržet...

ffiinnkkaa
24. únor 2011

@barulka1 Jak to čtu tak od těch tří měsíců ty děti začnou tak špatně spát a usínat. Nám se taky pořád v noci budil co dvě hodiny a až teď spí celou noc co nás vyhnal z ložnice a spí tam sám. Přišli jsme na to, že jsme ho prostě a jednoduše budili my 🙂

barulka1
24. únor 2011

My už vyzkoušeli opravdu všechno....Spinkala dole v koši u tv, sama v ložnici , jediné co trochu zabírá je kočárek a to musím ještě pořád jezdit 😒 Dnes jsme byli v poradně a naše dr. to vyřešila tím, že má malá hlad a dala nám příkrm...Tak nevím,přitom nabírá krásně na váze a je plně kojená. Prostě se to před měsícem takhle zlomilo a pláceme se v tom pěkně 😢

imzadi
autor
25. únor 2011

@barulka1 je, tak to jsi me moc neuklidnila, ja se tesila, jak se to zlepsi...my v noci zase horor a ted zase hopsm na balone, protoze kdybych prestala, hned by se vzbudil...
@dlabinecka mame knizku, ale nedari se nam to zavinuti, porad se z toho rozmotava....do ceho zavinujete vy? my do tetrapleny...

dlabinecka
25. únor 2011

@imzadi my už nezavinujeme 😅 To bysme museli do nějaké plachty. zavinovala jsem do uplně obyčejné plenky a pak šup do rychlozavinovačky. Chce to hodně utáhnout, nebát se toho. Když byla Eliška větší, tak jsme zavinovali do dvou plenek, aby to něco vydrželo 😉 Ale chce to drobek cvik, to jo....

imzadi
autor
25. únor 2011

@dlabinecka a sli jste presne podle toho navodu?🙂

evlyn
25. únor 2011

@imzadi my používali takovou tu velkou pleno-osušku a musí se to fakt na fest nebo se z toho vymotá - volnější jsem mu to mohla nechat až tak kolem dvou tří měsíců...

dlabinecka
25. únor 2011

@imzadi No, to asi ne, my totiž svazovali jenom ručičky a zbytek zařídila zavinovačka...

imzadi
autor
25. únor 2011

@evlyn no, tu presne mame my...ale nejde nam to zamotat, ty nozicky tam nejak prekazej, on ma Kubik fakt silu a rozmotanej je hned...dneska v noci jsme ho dali do rychlozavinovacky a tu prevazali paskem od zupanu 😀
@dlabinecka to neni spatny napad, to kombinovat...

luciussek
25. únor 2011

Jéééé holky já myslím že všichni novorozenic do dvou měsícu to mají velice podobně já vstavala co tři hodky a dvě uspávala takže muj spánek byl uplně pase :(Ale opravdu mužu říct že po druhém měsíci se to srovnalo malá usne mezi 22-23hod.a vstává v 8-8.30hod. jen ted pár dnu po sobě vstávám k ni i v noci cca jednou dneska dvakrát tak snad se to trochu upraví,ale zase na druhou stranu přes den toho moc nenaspí :(

dlabinecka
25. únor 2011

@imzadi Eliška se ze zavinovačky sice většinou vykopala, ale volné nožičky nebyly takový problém, to ručičkama šermovala 😉

svatule
25. únor 2011

ahoj holky, taky si myslím, že se to upraví samo, co se teda osvědčilo nám, že jsme přestali "uspávat", prostě večer, jak je nakrmená, odříhnutá, začne zívat, tak jde do postýlky, dostane dudlíčka, v postýlce má plyšáčky, no a já ji hladím po čelíčku, jak vidím, že usíná, jdu pryč, někdy usne hned, někdy za ní ještě třeba 2x jdu, teď má období, že usíná okolo 20-21 a spí do 4-6, v 1. měsíci to bylo hrozné, trpěla na prdíky, navíc my ji při každém zakňourání tahali z postýlky, což jí určitě nedělalo dobře...
Uvidíme, jak to bude, čeká nás v květnu operace kýly a taky zoubky s dětma zamávají...

imzadi
autor
25. únor 2011

@svatule tak bych si topredstavovala, jenze u nas se to neobejde bez sileneho revu:(

svatule
25. únor 2011

@imzadi vydrž ještě tak 2-3 týdny, u nás to začlo takhle po 6 nedělí, před tím taky chytala hysteráky, asi je to tím, že ještě to miminko nedokáže zaostřit, nic nevidí, je zmatené, jak začne trošku vnímat okolí, hned se to zlepší, teď už mám někdy pocit, že ji ruším spíš já, takže pomalu se chystám zpět do ložnice a malou necháme samotnou v pokojíčku

sova33
25. únor 2011

@imzadi Ahoj, soucítím s tebou, my taky uspáváme na balonu, houpáme v náručí, ale dnes jsem řekla ne, tak si pořval chudák v postýlce. Nerada bych si odrovnala záda, protože roste jako z vody a za chvíli bude pěkně těžký.Dvakrát jsem ho musela vytáhnout, jak řval. Ale nakonec usnul při kolotoči. A vážeme taky, když mu byly asi tři týdny, přestali jsme, ale to byla chyba, mával rukama a kopal nohama tak, že se vytúroval k děsnému řevu. Takže ruce do plíny, šup s ním do rychlozavinovačky a ten pásek od županu taky 😀

sova33
25. únor 2011

Nejhorší je, že já bych ho v náručí klidně uspávala, je to krásný pocit, když mi tak usne nebo mi spí opřený hlavičkou o rameno. Jenže, jak jsem už napsala, až trochu přibere (a to je otázka chvilky), byl by to problém nejen pro mě. Tak jsem tu seděla a střídavě mi bylo do breku a střídavě jsem na něj byla naštvaná, co tak řve ☹ A hlavně si připadám jako krkavčí matka, když ho nechám takhle brečet.

imzadi
autor
26. únor 2011

@svatule to pevne doufam a upinam se k tomu terminu, zitra nam bude mesic, snad to utece a vazne se to zlepsi 😅

@sova33 a jak mate prdolu velkeho? se obavam, ze nam se do te zavinovacky uz moc dlouho nevejde...a s temi pocity, to mam uplne stejne...chvili mam pocit, ze bych ho nejradsi uskrtila a pak rvu ja, ze jsem tak hnusna a chovam ho...a manzelovi si stezuju, jak to nezvladam a ten mi rika, at nejsem hystericka a ja rvu zase...no sileny kolotoc 😀 a to je jen spanek...dnes napriklad pres den byl moc hodny a ja uz si zase rikam, neni mu neco, ze nerve? 😕 no ale rval v noci, tak si asi musel odpocinout... 😝

sova33
26. únor 2011

@imzadi Tomu našemu je šest týdnů, má přes pět kilo a kolem 60 cm, takže úplný drobeček to není. Já mám jednu rychlozavinovačku, která mu byla malá skoro hned, ale tahle druhá je super velká, takže ještě chvilku vydrží. A v noci mi od té půl deváté vydržel až do tří, tak jsem byla spokojená. Dnes to ale asi bude horší, sice teď usnul, ale nepřebalený na noc, takže ho ještě budu muset budit, ach joooo.
A jsem na tom stejně, dneska přes poledne spal od půl desáté do jedné a já jsem už mu strčila hlavu až do košíku, jestli dýchá. Pak jsem ho furt kontrolovala, jestli mu něco není.
Jo, a věř tomu, fakt se to zlepší.

imzadi
autor
27. únor 2011

@sova33 tak jaka byla noc? my usnuli v pul devate a vstavali ve 12, 4 a 7 ... takze docela dobry, jen ta doba, co stravim kojenim a prebalovanim a odrihavanim, vzdy tak hodinu 😝

sova33
27. únor 2011

@imzadi U nás super 🙂 Usnuli jsme s malým asi v devět u kojení, v jedenáct jsem ho spícího zabalila do pleny a rychlozavinovačky, přenesla do postýlky a spal skoro do čtyř do rána. Pak spal od pěti skoro do sedmi, najedl se, pohráli jsme si a už zase spí. Snad to nezakřiknu, třeba je to na dobré cestě.

imzadi
autor
27. únor 2011

@sova33 ty jo, tak to vydrzel fakt dlouho, zavist 😀 a vy uz si hrajete? nas malej nejak na nic nereaguje 😒

sova33
27. únor 2011

@imzadi Jsme o dva týdny starší než vy a začalo to až tak tenhle týden. A hraním myslím to, že mu držím hračku před očima a on se kouká a pak za ní točí hlavu, nebo ho dám na bříško, snažím se ho rozesmát apod. Žádné velké hraní to ještě není.

veverka_
3. bře 2011

@imzadi ahojky holky, náš malý mě taky řádí jak černá ruka! usne mi jen u kojení. takže večer ho kojím a pak šup do postýlky a nedávám ho odříhnout :! ale nikdy se nepoblinkal jen párkrát mu vyjelo z pusinky.
doktorka mi říkala, že pokud moc nehltá, tak ho stačí dát na bok do postýlky, takže leží vždycky najendom nebo druhém boku, odříhnout je nutné pokud by moc hltal a moc vzduchu tím pobral.
Jinak spí hezky od 9 - 12 v noci a pak to mám po dvou hodinách jako vy hrůza!
Jinak ohledně hraní (dnes má měsíc a tři dny) ještě si nehraje, ale někdy vydrží koukat do zdi (haha) třeba půl hodinky, a hlavně ho zajímá když rožneme, točí se za světlem).
ty prdíky jsou fakt dílo