Novorozenecké záškuby při usínání u 6ti měsíčního dítěte

lilili2
8. kvě 2010

Ahojte holky, chtěla jsem se vás zeptat jestli taky někdy má vaše miminko záškuby ruček při usínání (takové jaké mělo jako novorozeně). U našeho mimča už to 2 den pozoruji, že při usínání občas rozhodí ručky a pootevře očička a pak zase zavře oči a spinká ( někdy to udělá i během spánku). V pondělí jdeme s tím na neuro, ale chtěla jsem vědět jestli to bývá i u jiných miminek. Moc děkuji pokud mi odpovíte.

pett7
8. kvě 2010

Ahoj, poslední dobou jsem si všimla, že to malý taky začal dělat musím se na to zeptat doktorky.

lilili2
autor
8. kvě 2010

Moc děkuji pett7 za odpověď a jak často ti to dělá. Mi to při usínání udělá i několikrát za sebou. Jak je to u vás?

pett7
8. kvě 2010

Taky mi to dělá i několikrát za sebou, ale jen někdy.Když doktorka zkoušela trhnout plínkou na které leží jestli se lekne tak se nelekl. Možná sebou cukne protože se mu něco zdá taky se mi to občas stane že sebou škubnu a probudím se, snad to nic nebude.

lilili2
autor
8. kvě 2010

Taky doufám, že to nic není. Jsem trochu vyplašená protože malý je hypertonický a cvičíme na to vojtovku. Před 2 týdny jsme byli na kontrole a byli jsme moc pochváleni, že se zlepšil. Kontolovali mu reflexy a taky je měl ok. Volala jsem ale včera na neuro, protože jsem si myslela, že to má z léků co bere a doktorka říkala, že z léků to není, že občas to udělat může, ale kdyby se to opakovalo tak máme jet na dětské do nemocnice. Tak teď nevím ☹

kacamura
8. kvě 2010

mě teda nikdy nenapadlo, že by to mohl bejt nějakej problém... mě to malej dělá celkem běžně a podle mě se mu prostě v tom polospánku něco zdá nebo tak tak sebou trhne... já když jsem hrála závodně volejbal tak se mi noc co noc zdálo, že na mě letí míč a já ho musim přijmout a jak jsem sebou trhala ze spaní... a to malinký má za sebou zatim málo času na tomhle světě... tak se mu může zdát, že si hraje s hračkou (tak sebou cukne), zdá se mu, že se na něj usmívá maminka (tak se taky usměje)... a tak dále a tak dále... já bych neplašila... 😉 ...

momin
8. kvě 2010

lilili2 myslim ze je to unekterych deti normalni...
ja mivam tiky pri spani ktere me probudi do dnes.....

rimmel
8. kvě 2010

mozno sa im daco sniva

lilili2
autor
8. kvě 2010

Holky moc díky za uklidění taky doufám že to nic není. Ptala jsem se na rychlo v ten pátek doktorky z neura co by to mohlo být. Oa říkala že nejpravděpodobnější je, že je to ze stresu, ale pokud by se to zhoršovalo tak by to mohlo být prý nějaké záškubové onemocnění (nějak tak to říkala). Jsem z toho taková přešlá už aby bylo pondělí a bylo vše ok.

jmisa
8. kvě 2010

Náš malej sebou taky občas trhne, ikdyž teď už ne tak často, ale pro změnu se v polospánku posadí a pak zase "upadne" do lehu.
Ale můj muž sebou trhá u usínání i teď .
Já asi taky, protože se občas tím probudím, jak sebou trhnu, většinou se mi něco zdá.

fender
10. kvě 2010

naše mrně to dělá taky a taky nemyslím, že by to bylo něco divného, jak píše jmisa, já sebou taky kolikrát trhnu 😅
teď se spíš začal ve spánku přetáčet na břicho a zamotá se tím do peřiny a pak nemůže zpátky, tak je okamžitě řev 😀

melinkaproch
16. pro 2013

Ahoj holky, můj roční chlapeček to dělá také - jen při usínání (než pořádně zabere) a ne vždy. Prostě takový ten reflex - jako když se vám zdá, že padáte - rozhodí ruce, nohy popř. ... Vývojově je normální... Ale někde jsem se vyděsila epilepsií ... Máte někdo zkušenosti, že to bylo ono... Přes den je úplně normální - žádné tiky, nic... začalo to asi v 10 M... a ta epi. se prý objevuje mezi 3-7 M... Tak jen bych se ráda trochu uklidnila.... 🙂
Předem velmi děkuji