Od 5. měs. v noci několikrát pláče ze spaní, nic nepomáhá

ala_ala
1. dub 2014

Dobrý den, náš Filípek od narození v noci hezky spinkal. Budil se vždy jen jednou, max dvakrát na kojení. Bohužel se však začal od pátého měsíce v noci často budit. Zkoušeli jsme už všelicos. Vzali si ho do postele, aby cítil naši přítomnost, nechali ho samotného v pokojíčku, aby ji naopak necítil a nerozptylovalo jej to, ale ani tak se nic nezměnilo. Nejdřív jsem myslela, že má bolení, tak vynechala nadýmavé potraviny, nepomohlo to. Napadly mě zoubky, takže jsem nasadila homeopatika a nepomohlo to. Zkusila jsem dokrmovat UM, nepomohlo. Zkusila jsem kaši, nepomohlo to a ještě ho bolelo bříško. Řekla jsem si tedy, že ho jen nechám u nás v posteli a kdykoliv se bude budit, nabídnu mu prso. Ovšem on se nebudí...on sebou ve spaní hází a pláče. Jeho řvaní se bohužel většinou stupňuje ať dělám co dělám...dám mu dudlíka, nabídnu prso, hladím, zpívám mu...řve ještě víc. Má křečovitě zavřené oči a rozhazuje ručičkama. Poslední dny už je to skoro každou půl hodinu. Už jsem fakt vyřízená, to přece už není možné. Občas pomůže, když ho zvednu, schoulím do klubíčka a kolíbám...to se zklidní...avšak když ho po několika minutách houpání chci dát nazpět s tím, že už je klidný, začne zase příšerně ječet. Dnes už jsem zoufalá ve 3 ráno seděla nevyspaná na posteli a jen se na něj bezmocně dívala. Manžel už došel pro zavinovačku, kterou 2 měsíce nepoužíváme a to jediné docela zabralo. Budil se pak už jen po dvou hodinách a stačilo mu prso k uklidnění...Ovšem nevím, na jak dlouho to zabere. Přes den dokáže spát v kuse i 2 hodiny a v kočárku taky krásně spává.... Máte s tímto také zkušenosti?

zmaldik
1. dub 2014

A zkoušela si ho nechat chviičku plakat? Nám totiž tohle Miunka taky začala dělat, až když jsem zjistila, že já nebolí bříško, nemá hlad, nemá žízen a je přebalená, zjistila jsem že se prostě vzteká a chce k nám, nechce být sama, sice jsem nikdy nechtěla nechat plakat ale po několika nocích když jsem byla už z toho mrtvá jsem prostě musela a světe div se přestala, vždycky si zamrčí, pořve si tak minutku dvě zjistí že nic a je klid, je fakt že někdy i 5mint řve tak to už jdu a zjistim jeslti se něco děje nebo se vzteká..taky mi krsáně spala i celou noc a čím je starší tím je chytřejí a ví co tím dosáhne 🙂 je to težké ale za vyzkoušení to stojí, stačí minutka dvě a tak to zkoušet, pár dní a uvidíš. Já jsem vždycky přibehla a okažitě jsem ji vytahovala z postýlky, dávala čajík, atd atd jen udělal vrr a už jsem byla u u ní, pak to samozřejmě vyžadovala, strašně rychle si na to zvyknou. Večer jsem to párkrat zkusila a a mám větsinou klid, akorát ted když rostou zoubky tak to je samozřejmě jiné, to se chce tulit apod, tak to jsem u ní.

babca2
1. dub 2014

Dobrý den, pokud je zdravotně v pořádku, např. kyčle máte dobré? Tak bych řekla, že je to jen takové období a časem přejde, známe to asi skoro všechny☹,je o tom i hodně diskuzí, že nic nepomůže,taky jsem to zažila,chce to vydržet, přejde to. Držte se..

lv
1. dub 2014

mohl by to být i růstový spurt, kdy jsou děti neklidné, plačtivé, skokově pak vyrostovou /ať mi nikdo neříká, že je to nebolí, růstové bolesti si pamatuju/..tudíž by to mělo samo odeznít..

dududada
2. dub 2014

Ahojky maminky.potřebuju poradit..dlouho jsme máme bouličky na dásních, průjem,bílý flíčky, špatně spinkáme a zub furt nikde.Dnes s jsem si všimla že se nám udělala trošku jak kdyby dírka do té dásničky..no vypadá to takto. .tak nevím, je to už přořízlý zub konečně nebo ne?😀 díky moc za odpověď a omlouvám se že to vkládám sem, ale když jsme u té bolesti. 😉

babca2
2. dub 2014

za mě - je to zub🙂

ala_ala
autor
5. dub 2014

@zmaldik Filípek spí s námi v posteli a on právě není vzhůru tudíž to nedělá vědomě a jelikož leží mezi námi, tak ani nehrozí, že by si vynucoval pozornost. Pláče jakoby ze spaní. Má zavřené očička a není možné ho probudit. Jako by měl nějakou hnusnou noční můru a nemohl se z ní probrat ☹.

ala_ala
autor
5. dub 2014

@babca2 zdravotně je v pořádku. Četla jsem právě o tom hodně, ale nikde jsem se nedočetla, že by to měly tak hrozně často. Hold musím jen vydržet, nic jiného asi nezbývá

ala_ala
autor
5. dub 2014

@lv taky by to mohlo být tím, že by ho to ta bolelo...fakt těžko říci...musíme hold zatnout zuby a vydržet

zmaldik
5. dub 2014

@ala_ala aha, tak to Miunka ma taky obcas, zacne strasne plakat, a neda se probudit, trva to dlouho nez se probere a prestane, jakoby mela nocni desy, i ja jsem na to trpela kdyz jsem byla mala, tak to bude obdobi, musi se to vydrzet a snad to bude brzo dobry, taky bych chtela at spinka mezi nami ale bojim se ze usnu a ona spadne z postele, az bude umet slizat tam potom ano, a mas pravdu kdyz spinka s vami tak to je samozrejme neco jineho, to si vynucovat nema co kdyz vas ma tak hezky nablizku 🙂

ala_ala
autor
5. dub 2014

@zmaldik Filípek je buď uprostřed anebo když je na kraji, tak mám přiraženou k posteli postýlku a před ní ještě kojící polštář, takže spadnou nemůže 🙂. Jojo to jsou ty noční běsy, ale on to občas mívá fakt co půl hodinu a ve středu takhle plakal od 3-5,30 co pět minut. To byla teda hodně brutální psychická zátěž. No co ti budu povídat...pak už jsem jen rezignovaně seděla na posteli, dívala se na něj a plakala s ním ☹. Snad se to brzy zpraví a bude zase dobře 🙂