Od 8 měsíců se v noci budí a pláče, stalo se vám to?

jitkapro
8. říj 2012

Ahoj maminky
mám dceru bude jí deset měsíců a do osmi měsíců o ní vůbec nevím v noci, krásně od narození spala celou noc🙂 ale teď už ne, stále se budí a pláče...zkoušela jsem snad už vše...kaši na noc, nošení, dát najíst....prostě nic nepomáhá:( už jsem z toho zoufalá. Nestalo se to někomu? Hlavně je mi divné že teď když už by měla spát a vydržet celou noc..tak prostě nespí:( máte někdo nějaký fígl? Díky za radu🙂

tanak
8. říj 2012

@jitkapro Nerostou ji zoubky? 🙂

cervik1111
8. říj 2012

já nemám žádný fígl nato,jen svojí zkušenost..malý bude mít 3roky a do dneška se mi budí...takže si myslím,že pokud člověk vyzkoušel všechno,tak nezbyde nic jiného než čekat než to samo přejde a dítě bude normálně spát celou noc 😒

naomi6
8. říj 2012

@jitkapro Ahoj a kojíš ji v noci? To má na spaní velký vliv. A ona ti fakt spala od narození celou noc? Tak to koukám. Tos jí vůbec nekrmila? Moje dcera byla kojená do 1 roku i v noci, pak jsem ji odstavila a od té doby spí krásně. Držím palce

jitkapro
autor
8. říj 2012

@naomi6 no začala jsem ji kojit když e začala budit...nevěděla jsem co s ní:( jinak před tím vůbec opravdu chrněla celou noc🙂 takže tahle změna moc příjemná není:(

jitkapro
autor
8. říj 2012

@tanak máme venku obě jedničky...jinak přes den je hodná tak si myslím že to zoubkami nebude ☹ no třeba i jo, já fakt nevím..kdyby jim člověk viděl do hlavy 🙂

cabalkova
8. říj 2012

Tondik nam taky nespi, a to uz je mu skoro trinact mesicu, ono to nespani tak od toho osmeho mesice je proste vyvojove, rika se, ze to buzeni je psychicke, neni to o tom, ze by je budil hlad, ale chteji se ujistit o pritomnosti maminky, takze jsem to tak vzala a proste k malemu porad vstavam... vsichni mi rikaji, jak v roce maji deti spat uz celou noc... no, mozna maji, ale nas teda rozhodne nespi... mam dojem, ze nejlip spaval tak kolem pul roku a pak se to zase zhorsilo... zatim kojim a odstavovat nechci, ale mozna by i to pomohlo...

ssassi
8. říj 2012

@jitkapro a jak dlouho trvá to nespaní? pár minut nebo dvě hodiny? spíte spolu?
moje děcko se zhruba od 10 měsíců v noci začne vrtět, někdy plakat (v polospánku), někdy se i probudí a chvíli pláče. pár vteřin, minutu... nebo i 15 minut v kuse. já s dítětem spím, takže většinou stačí dát dítě vyčurat, pak přivinout, udělat párkrát ššš-ššš, případně dám čaj... on se přitulí a za nějakou chvíli je zase pokoj. já si myslím, že je to kvůli zubům - nejvíc se takový příhody dějí, když se zuby derou ven.
nám pomáhají homeopatika - chamomilla vulgaris 9ch. myslím, že s tím nic nezkazíš. když dávám opravdu pravidelně, je to mnohem lepší

pajajana
9. říj 2012

Ahoj, to znám. Malý je kojený a cca v 8 měsícich se začal budit se šíleným pláčem. Vydržel brečet i půl hodiny. Nic nepomáhalo...musel se prostě uřvat. Trvalo to asi měsíc, každou noc. Od té doby ho to chytne tak 1x do měsíce. Ale spinkání máme hodně přerušené. Ny
ní je malému rok a je stále kojený. Budí se několikrát za noc, ale už ne s pláčem....spíš chce jen pochovat, pohladit, případně nakojit a spinká dál. Budí se tak 3x-4x za noc. Už se těším na prospinkanou celou noc🙂

saminomimino
9. říj 2012

mně to dcerka dělala od 4 měsíce a myslím že to souvisí se zoubkama,ony ani nemusejí vylézt ale jak se postupně posunují v dásních bolí je to a bohužel se to děje především v noci,pevné nervy,nám hodně pomohlo když šla do svého pokojíčku,ale i dnes k ní občas v noci vstávám,a z toho zase spí i celou noc

monyliny
21. říj 2012

Mám 10m.synka.Taky se budí-bohužel.Spí se mnou v posteli a uspávám ho zpíváním,hlazením.Vydrží spát tak 1-1,5h.v kuse,pak se probudí a jakmile mě vidí ve dveřích opět usíná,někdy musím k němu,ale jen na minutku,pak opět spinká.tak že na tom něco bude,že se potřebují ty naše děti ujistit,že jsme u nich a neopustily je.Ale už se nemůžu dočkat 8h.spánku 🙂 Dcera mi ho povolila až po 14.měsících 😀

pajajana
15. bře 2013

Ahoj, už máme téměř 18 měsíců. V 15 měsících jsem přestala kojit. Všichni i doktorka mě ujišťovali že s odstavením se to zlepší. No u nás to tedy nenastalo - spíš naopak. Nyní se malej budí minimálně 7x za noc! Spí se mnou v posteli - s postýlkou to vzdávám tak po 4 probuzení. Pořád volá "máma" a ujišťuje se že jsem tam - potom spí dál! Jsem z toho zoufalá a zuřím pokaždý když mi maminky vyprávějí jak jim dítě usne v 7 večer a s jedním pitím mlika spí až do 9 do rána.

lucinkka
30. črc 2013

Ahoj, jak se u vás to spaní nakonec upravilo? Koukám, že diskuze tu proběhla někdy před třičtvrtě rokem, tak by mě zajímaly změny, který nastaly 🙂 Právě totiž řeším stejnej problém jako vy tenkrát...

bartaja
30. dub 2014

Ahoj, taky by mě zajímalo, jak to dopadlo...máme přesně to samý - malej spinkal do 8 měsíce krásně a pak se to změnilo a budí se skoro pravidelně po dvou hodinách s pláčem (to předtim nebylo - jen sebou mlel a funěl 🙂 ...hlad nemá, stačí mu dát dudlík a chrní dál, kojim až kolem půl 5 ráno (asi by to šlo i bez kojení, ale už sem si tak zvykla 😀 ) Takže? Na co se mám těšit? 😀

nikousek1
18. bře 2016

Ahoj všichni, tak moje holčička má 10 měsíců a zdá se mi, že každou noc je to horší a horší. Vstává a pláče v noci i 10x. Stále ji kojím pokaždé, co se vzbudí. Přes den sem tam kojení, ale převládá normální strava. Přesnídávky, obědy atd... Zoubky ji lezou už od 4. měsíce. Dnes už má 4 nahoře, 2 dole. Jsem z toho moc vyčerpaná. Byla jsem už i u psychiatra, jenže žádné uklidňováky mi nepředepsal, ptž kojím... Je to slepá ulička vážně... Nevím jak dlouho to vydržím :( Přes den taky nespím... nemám na to čas