Od jakého měsíce jste používali polštář v postýlce?

gabin6
12. lis 2010

Poradí mi někdo?Mému synovi je 18měsíců a nevím, zda mu mohu dát do postýlky polštář.U pediatričky jsem se zapomněla zeptat.

hojda
12. lis 2010

Náš malý už od roku začal spát na své peřině, takže jsem mu ten placatý polštářek dala a byl klid.

mamkamarketa
12. lis 2010

U naseho Tomise jsem zacala pozorovat touhu po polstari kolem 10 m. nechtela jsem mu ho dat,ale on jeste predtim nez usnul si udelal z periny horu na jeji vrchol si polozil hlavu. Takze dostal polstar. ne, ten placaty,ale normalni, pro dospely,ale neni zas az tak vysoky. radeji mu dam polstar, nez aby spal na dece byla mu zima a rano ho bolelo za krkem. Ja ho chapu, bes polstare bych neusla 😉

fiallinka
12. lis 2010

větší polštář začal mí tak od roku a tři čtvrtě.... do té doby ten malý, placatý... ale většinou spí stejně mimo něj, často i na břichu...

jajik25
12. lis 2010

většinou se doporučuje používat ten malý polštář od roku věku dítěte 😉 co vím tak dřívější používání by mohlo zdeformovat páteř nebo něco podobnýho,už si to přesně nepamatuju

shaula
12. lis 2010

Do roka se používat nesmí (nebo by neměl 😅 ), po roce ano, ale pokud možno placatý co nejnižší. A pokud se obejde bez polštáře, tím líp, nemusí ho mít vůbec 😉
My jsme klukům dali asi v roce a čtvrt, ze stejného důvodu jako Mamkamarketka, taky se točili tak, že si hlavu pokládali na peřinu.

lukza
12. lis 2010

malý polštář se muže dávat od roku ale pokud mimi nevyžaduje tak je lepší až od druhého roku ale jak tu píši holky stejnak si mimi vždy najde tak aby mohlo ležet jak mu to vyhovuje.ale klidně mužeš dát už malý poštář

prezdivkos
13. lis 2010

Naše malá spí taky cca od 8 měsíce na peřině a bez toho neusnula a ted v 16 měsících jsme jí dali polštář a zdá se bez problémů a spokojená, tak snad se nic nemůže stát.

rozarka65
14. lis 2010

Já i malá (26 měs.) spíme bez polštáře a zatím s tím nemá problém...🙂 A pokud by ho chtěla,tak jí dám asi nějaký malý nebo hodně měkký...nevím...

kristi
15. lis 2010

cca od roku

lucie777
15. lis 2010

To mě nenapadlo, že by Kája mohla toužit po polštáři, ona si totiž taky vždycky vleze na peřinu a spí na ní, nepřikrytá, tak my teda v 11 měsících zkusíme polštář.. 😀

rewq
16. lis 2010

Tak u nás se dcerka začala hlásit o polštář až od dvou let. A poznala jsem to tak, že si vždycky v noci za mnou "dolezla" lehnout si na ten můj🙂) Spíme totiž všichni spolu, její postýlku (bez polštáře) máme přitlačenu na tu moji (samozřejmě bez bočnice). Takže teď usíná se mnou na polštáři, v noci se odkulí do postýlky bez polštáře a když jí chybí, zase si přileze na můj polštář .... 😵 Ale už jí taky koupím vlastní. Možná se tak líp vyspím i já! 😀

mili84
16. lis 2010

Toník má plochý Ikea polštářek v postýlce zhruba od půl roku, Jednou měl rýmu, tak jsem mu podložila hlabu a od tý doby si na něj zvyknul a psí klidněji, když se může do něčeho zamuchlat a má měkkoučko🙂 Stejně na něm nespí celou noc, spí spíš zamotaný do peřiny,takže to není vyloženě tak, že by měl polštářem podloženou hlavu celou noc. Dost cestuje po postýlce.

jijitka
16. lis 2010

Malému jsem dala tenoučký polštářek asi v 9 měsících. Víc mě překvapilo, že v nemocnici, kde byl v 6 měsících, měl pod hlavičkou normální vysoký polštářek - ležel na JIP (zvracel). Pak ho měl nachystaný i v postýlce na normálním pokoji, ptala jsem se, jestli má mít podloženou hlavičku kvůli zvracení - prý ne, prostě polštářky dávají... tak si vyberte 😀

lucis.pucis
16. lis 2010

ahoj, já jsem dala poprvé teď v 11.měsících, ale jen kvůli rýmě a teď když usíná tak vždycky chce polštář ale samozřejmě,že jakmile v postýlce se pohybuje tak na polštáři stejně nakonec nespí.....hezký večer...

jajinka27
16. lis 2010

naše dítko spí bez polštáře, zkusili jsme ale nespal na něm

sunnye
16. lis 2010

od 13m.

andy80
16. lis 2010

Malé jsem začala dávat polštář teprve nedávno, takže ho má asi od dvou let, syn ho měl od 14ti měsíců, protože šel brzo na velkou postel a chtěl ho.

eloana
17. lis 2010

Mame klin do postylky- je to vlastne polohovaci polstar -malej ho ma od narozeni trpi refluxem

alcatko.j
17. lis 2010

Ja myslim, ze je jedno od kolika mesicu, spis se zamysli,jaky polstar a v jake poloze spinka?

Pro dite si myslim, ze je zbytecne nejaky hodne vysoky banaty polstar, takze urcite nizky taky teda jak spi? Jestli na brisku, je lepsi polstar nedavat, jestli na zadech, tak mozna, jo, pak vyzkouset, jestli se mu spi dobre🙂

vendulka
17. lis 2010

já teda polštář ještě nedávám,sice si občas lehne na peřinu, že si ji pod tu hlavičku stočí,ale polštář ještě v postýlce nemá, ten dám až do velké postele cca po druhém roku

breberka
17. lis 2010

my dali poslštář až když malej začal spinka ve veliký posteli, takže od 2 let, předtim v postýlce neměl nic a nebo jen takový ten polštář placku (cca 2 cm vysoký). Teď má takový akorát, ne naducaný. 😉

karotky
17. lis 2010

Já ho Adámkovi(no byl to takový řídký,který se po zalehnutí zplácnul na minimum-šlo spíš o to,aby se o něco umuchloval)musela dát už v 8.měsících,kdy mi začal v noci špatně spát po 4.denním pobytu v nemocnici. 😒

jenovefa
17. lis 2010

Tomík má od cca 20 měsíců tento. Usíná na něm, během noci se odkulí.

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/0002...

jajinka80
17. lis 2010

Jsme začali dávat polštář někdy po roce, také si dával peřinku pod hlavu. Máme polštář, který má na boku zip a uvnitř je kuličková výplň z dutého vlákna. Je to moc fajn, protože si určím tloušťku polštáře (když má rýmu, víc ho vycpu) a na praní výplň vyndám a vyperu jen potah.