Od kdy dávat do postýlky přikrývku? Co spací pytel?

barunka81
24. čer 2008

Ahoj, asi se vám moje otazka zda divna, ale ja nevim od kdy muzu dat prckovi do postylky prikryvku. Mame skoro 3 mesicni holcicku. Obcas spi jeste v zavinovace, ted kdyz jsou vedta tak ne. Ja chtela vedet od kdy ji muzu nechat prikrejt. Bojim se aby si nedal perinku nad oblicej...
Co mi muzete poradit, mate zkusenost se spacim pytlem nebo neco podobneho???
Dekuji za odpovedi 😉

svoma
24. čer 2008

Ahoj,spací pytel nedávám,ale pokud se bojíš,že si dá peřinku na obličej,tak jí založ na konci pod matraci,aby jí nešla přes hlavičku přetáhnout. 😉

rajka
24. čer 2008

ahoj, přikrývám od počátku, lehkou dětskou přikrývkou, kterou mám u nohou založenou pod matraci. Dělala jsem to tak i u dcera a bez problémů.

minea
24. čer 2008

Od zavinovačky jsem cca ve 4 měsících přešla na spací pytel. Má teď už druhý, velikost od 6 měsíců a je tenký, na léto. Peřinku zatím neplánuju.

zany
24. čer 2008

My dáváme peřinku skoro od začátku a bez problémů 🙂 Nidky si jí přes hlavičku nepřetáhl a ani se svým otáčením nedostal až pod ní... Takže bych se toho nebála 😵

gilotek
24. čer 2008

já dávám od narození přikrývku, v zavinovačce byl malej jen v porodnici, doma nech 🙂 těl

domina
24. čer 2008

My máme od začátku, ona se šroubuje nahoru, takže nakonec je spíš bez přikrývky, ted v těhle horkách nemá tedy nic - jen lehoučký overal.Spací pytel nemá ráda.Pořád se v něm budila, protože jí omezoval.

prada
24. čer 2008

já dávám lehkou peřinku taky od narození. Jinak jak píše Domina, spací pytel malou omezoval a ztekala se v něm.

kacka79
24. čer 2008

Tak my jsme spali 3 měs v zavinovačce, potom do cca 10 měs ve spacím pytli a teď máme jen lehounkou dečku nebo pyžámko a nic...a dečku si Fíla "nastele" vedle sebe a šudlá si o ní obličej

mobina
24. čer 2008

My máme taky od začátku deku z dutého vlákna. Ondra cestuje směrem nahoru. Asi dvakrát se mi stalo, že měl hlavu pod peřinou, ale to bylo, když měl podloženou postýlku a sjížděl dolu. A hlavně tahle deka se nepřiplácne, takže zadušení nehrozilo. Ani mě to nějak nikdy nenapadlo 😅 Zavinovačka mi přišla hrozně omezující, takže v ní byla asi tak 5 minut a spací pytel používám jen když je chladno, protože deku odkopává nebo odcestuje v postýlce.

ina.b
24. čer 2008

My dáváme také od narození peřinku, ale chtěla jsem se zeptat, od kdy začít používat polštářek??? 😅

petrolejka
24. čer 2008

My měli do třetího měsíce zavinovačku a te'd spací ptel, protože malá hodně cestuje a deku na sobě neudrží. V pytli spí hezky a hlavně se neodkope. Peřinku dám až tak od roku. Polštářek zatím nedávám, počítám taky až od roka, pokud už nebude tak cestovat.

nensy
25. čer 2008

tak mi dáváme od mala lehkou dečku a polštářek prý nejdříve až od roka 🙂

patricien
25. čer 2008

Ahoj barunko , já dávam od narození slabou deku a dává si ji i na obličejík , kouká mu jen čelo ....kdyby neměl nic okolo hlavy tak bez toho neusne 😀 a nikdy se nic nestalo .myslím že slabá dečka nevadí s přeřinkou ti neporadím ☹ . ted ve vedrech mu davam velkou plenu a je v pohodě. 😉

misakulicka
21. črc 2008

u nás do 2 měsíců v zavinovačce-klátili jsme s ním jak s ořechem jinak neusnul-no a teď má velikánskou postýlku a motá se v ní -jednou je napříč-podruhé se otočí o 180° takže je hlavou dolů-přikrývám duchýnkou-malej si s ní před spaním hraje-děláme kuk! a zatím se nic nestalo-kdyžtak máme Nannynku-monitor.Už je takovej chlap náš rozumnej-dnes dokonce se "podhrabal" pod ochranný mantinel v postylce a hrozně se tomu smál co se mu podařilo:o)je to ale kujón!

kathus
21. črc 2008

ahojky tak muj malej (velkej 🙂 ) ma perinku skoro od narozeni ... nikdy se mi nestalo zeby nejak sklouznul pod ni .. 😕

alca22
21. črc 2008

Já dávám spací pytel. Malej se v postýlce točí tak se mu bojím peřinku dávat. Ze spacím pytlem jsem velice spokojená.

jennyska
27. pro 2013

Ahoj @alca22 @kathus @misakulicka @patricien @ina.b @nensy @petrolejka @mobina @kacka79 @prada @domina @gilotek @zany @minea @rajka @svoma @barunka81 a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti se Spacím pytlem do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/spaci-pytel/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které tato otázka zajímá a zvažují, od kdy dítě do pytle dávat, jaké jsou dobré typy pytle, jak ho používat atd. Na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

nensy
4. led 2014

tak mi měli od narození rychlozavinovačku byla v ní tak dva měsíce a pak už bez ni pod dekou. jinak klasickou deku do postýlky jsem dávala od narození a nikdy se mi nestalo že by se nák dekou přidusila 😉