Od kdy je noční buzení problém? Bude mu 10 měsíců

kacka79
17. dub 2008

Vím, že debat o nočním buzení nebo usínání je tu hodně, jen by mě zajímalo, od kdy je noční buzení bráno jako porucha spánku. Bude nám 10 měs a stáe se v noci budíme, 1 x na mlíčko a cca 3 x na dudlík

lennis
22. dub 2008

takže milé děvenky, my jsme asi rekordmani, jsou i noce poslední dobou, že se budí po 45min!!!!!!!!!!!!!!!!!! Když spí 2 hod, tak jsem šťastná jak dlouho spíme, takže si nezoufejte jo!!!!!!!!!!!!!!!!
Do 10 měs, jsme neměli ani jeden zub, budil se cca po 1-2hod, teď mu lezou 4 zuby naráz a další hned budou, tak je to naprosto šílený!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Včera se budil zrovna po 45min, manžel šel spát jinam, aby se byl schopen aspoň vstát do práce a náš milej zlatej se vzbudil o půl 6 ráno!!!!!!!!!! Ještě, že mám mamku o patro níž, takže jsem jí ho odnesla a šla spát, nechápu, kde bere tolik energie!!!!
Jestli víte něco na zuby, dejte vědět, používáme
Babydent, Chamomilu, teď už nám zabírá jen Panadol.
Jo a nemá dudák, takže jediný co ho uklidní je prso, takže jsem ráno vytahaná jak dojná kojná 😀

kacka79
autor
30. dub 2008

lennis nám zabírá calgel, ted nám leze třetí zoubek

nelis
1. kvě 2008

ahoj holky,

právě tady hledám a hledám - jak to je s tím nočním buzením a našla jsem vaši diskuzi.....moc jste mě teda nepotěšily! 😅

Mě Leonka spávala od 3. měsíce od 19 hod do 5 hod, pak do 7 hod. = a to jsem byla kolikrát naštvaná, že nevydrží až do rána.... 😅 Asi od 6. měsíce se nám to pokazilo úplně. Kojo už jí na noc nestačilo, budila se po 2 hodinách, tak jsme najeli na kašičky, ale budí se o půlnoci, ve 3 a v 5, pak ještě usne do 6 hod. 🙄 🙄 Už jsem z toho fakt vyřízená......celou noc spala zatím všehovšudy 2x. 🙄 A to se probudí a je ready! A chce si hrát!
Těšila jsem se, že čím bude větší tím to bude lepší a jak vidím, tak asi ne. 😅 Dneska vstávačka co 2 hodiny a pokaždé prso, jinak neusne. 🙄

Co odvar z makovic???? 😀 😀 😀 😀 😀

Jinak Lennis, na zoubky máme taky Calgel.

cazadora
1. kvě 2008

nelis naše natálka celou noc nespala ještě nikdy a je jí 7měsíců

alcatko.j
1. kvě 2008

Holky, ha ha há, tema pro me a pro Nelouse jako stvorene 😅 😔
Ja se uz skoro dva roky nevyspala..v tehotenstvi jsem co hodinu curala a po porodu... 😔 ted mame zatim nejlepsi obdobi, nelus se budi 3x, coz je naprosta krasa, driv to bylo co hodinu a zaroven pozde spat(kolem 11) a brzy vstavat( v 6) 😕 peripetie jsme mely teda moc moc moc...bych tady tim prispevkem zahltila tema 🙄
No nicmene, jsem rada, ze je tu tohle tema a ze my, maminyk vime, ze proste nejsem jedine..a urcite to jednou prejde..snad

haryhoshowmenka
1. kvě 2008

A víte co je nejlepší? Když vám maminy kolem říkají, jak jim ty jejich dětičky prospí celou noc snad od návratu z porodnice. To si pak říkáte, že jste chuděra. Ale jak to tak pozoruju, tak pravda bude asi někde jinde 😉 Mě se Tomášek budil do 4 měsíců co 2 - 3 hodiny (od dvou měsíců byl na UM, ale změna v intervalech žádná) a teď když dáváme večer kaši (a napijeme se čajíku, aby nebyla žíža), tak vydrží většinou do cca jedné v noci a pak zase co tři hodiny chce UM. Žádné oblbovací finty nezabírají - když to zkusím, tak je řev. Takže nevím, jak je to s tím, že by dítě mělo od 6 měsíců vydržet v noci bez papu. Možná je závislák... Bodejť by nebyl. Narodil se s 2200 g, tak to musel dohnat. 😎

amina
2. kvě 2008

Zrovna dnes bylo v Sama doma obdobné téma. Tak prý u menších dětí - pochopila jsem tak od jednoho roku je něco v nepořádku, když delší čas vstávají co dvě hodiny. Mělo by se zapátrat po příčině třeba i formou pobytu ve spánkové laboratoři, aby se vyloučila určitá onemocnění.
U nás byl taky třičtvrtě rok úplně katastrofální, buzení snad 100x za noc. Teď jsem ale prcka přemístila z dřevěné postýlky, kde cestoval a mydlil se o žbrdliny do cestovní, šoupla ho do jiného pokoje a spíme do rána. Neskutečně si to užívám, paráda!!!!

kacka79
autor
4. kvě 2008

Tak nevím čím to je, ale Filip - chronický nespavec začal spát celou noc - tj. 10 hodin v kuse. Jsem v extázi, ale v noci se budím a chodím se dívat jestli dýchá. Zatím to bylo 4 noci za sebou, tak snad to vydrží. Jinak jsem taky změnila jídelníček - v 19H kaše a ve 20 ještě mlíko..

bambusek
4. kvě 2008

Aho holky, mne se taky budil Misa kazdy 3az4h na jidlo a mudr na neurologie mi rekla, ze miminka od 6mesicu uz nemaji hlad a budi se ze zvyku. Tak v 8mesici jsem nechala Misu brecet a nedala jsem mu najist prvni noc hruza, ale druhy den brecel a za 2min asi usnul, probudil se asi dvakrat. A je pravda, ze to byl zvyk od te doby spi krasne celou noc. Vecer dostane 240ml kase a rano 210 sunaru v 7hodin. Tak drzim palecky 🙂

adelin
4. kvě 2008

Ahoj holky tak to my se nebudíme hladem ale tím, že se otočí na bříško a na něm nespí od mala. Nevím jak to vyřešit. Nemáte někdo radu prosím???

majaaita
4. kvě 2008

Adelin, malej se nám taky kvůli tomuhle budí (kromě jiného 🙂. Recept nemám, časem se prý naučí na tom bříšku i spát. Je fakt, že se to občas povede a spí na něm třeba hodinu. Ale pak si z toho začne ve spánku klekat a vzbudí se s brekem. Prostě vydržet, nic víc se asi dělat nedá. Zkoušeli jsme mu dávat aj do postýlky velký polštář, aby se jakože nemohl otočit, ale to on by do něj vyvrtal díru hlavou, ale prostě se stejně otočí 🙂

Teď jsme začali zkoušet dávat větší večeři, ale nenechá se oblafnout, nechce pak to předspací mlíko, vypije sotva 90 ml a víc nechce, takže ani pořádný najedení na noc u nás nepomůže.

No, asi je prostě nespací a jednou mu bude stačit šest hodin a bude jako rybička.

adelin
5. kvě 2008

Majaaita my dáváme malou spát v takovém docela silném fusaku z Tchiba, ze začátku to bylo v poho to se neotočila a ted už nemá ani problém s tím. Tak dáváme fusak a na bok peřinku. Ale přijde mi to takové divné jí tam takhle fixovat nevím no. A větší večeři dát nemůžu, protože pak blinká, když dám víc kaše. Mlíko my nepije vůbec. ☹

majaaita
5. kvě 2008

Adelin, asi to chce fakt čas, až se naučí spát i na bříšku. Co mi říkaly kamarádky, tak se to děti časem naučí - nebo se přestanou obracet.
Jirka to fixování teda rád nemá, ale jestli vám pak spinká fajn, nedělala bych si s tím hlavu.

nelis
9. kvě 2008

holky, tak my jsme udělali pokus - v 19 hod kaše (150 ml), pokud jde spát později, dostane ještě kojo. No a v noci ji chodím uklidňovat až tak do 1-2 hodin a pak dostane Nutrilon Good Night (včera zunkla 150 ml, dneska jí zkusím dát 180 ml) a spala až do 6 hod!! Což je super posun k lepšímu!

Jinak to, že se budí ze zvyku je celkem možné. Lea se po prsu nesápe pokaždé, když pláče, takže hlad asi nemá. Jenže nechat ji brečet nemůžu - bydlíme v paneláku a připadá mi to bezohledné k sousedům (stejně tak k manžovi) a hlavně jsem měkota a nevydržím to. 😅

majenka
9. kvě 2008

Ahoj holky, tak to by mě nenapadlo, že mimi neumějí spát na bříšku 😲 😲 😲 . Tak s tím my problémy mít nebudeme. Malá se ještě neumí otáčet-kolem 20.hodiny usíná při kojení v leže na zádech...kolem půlnoci se začíná vrtět, tak ji přehodím na bříško...pak se mezi 2.00-4.00 vzbudí na kojení a usne zase na zádech a kolem 6 ji zase přetočím na bříško a kolem 8 vstáváme 😉 . Několikrát se na kojení ani nevzbudila-až ráno po 6. hodině-ale to pak hltala jak o život-měla chudinka hlad 😉 ...ale pak ji mám od rána do večera celý den na ruce nebo v šátku-spaní v postýlce nehrozí a sedět s ní také ne-neustále v pohybu-alespoň na míči 😉