Od kdy je noční buzení problém? Bude mu 10 měsíců

kacka79
17. dub 2008

Vím, že debat o nočním buzení nebo usínání je tu hodně, jen by mě zajímalo, od kdy je noční buzení bráno jako porucha spánku. Bude nám 10 měs a stáe se v noci budíme, 1 x na mlíčko a cca 3 x na dudlík

natalia3
17. dub 2008

Ahoj, Tobimu je taky uz 10 mesicu a budi se pravidelne ve 12 na mliko, no a pak 5 zase na mlicko a pak spime tak do 9. Nekdy se stane, ze se vzbudi jeste mezi tim kvuli dudliku. Ja nevim, ale myslim si, ze takove dite ma nato jeste pravo, ze to neni zadna porucha. Cau Nat

viona
17. dub 2008

No to by mě taky zajímalo,u skoro desetiměsíčního dítěte po někdy hodině,dvou,pokud se zadaří,tak po třech,to už asi není moc normální,že?Podotýkám,že kojim,to už asi nebude hlady 😒

zany
17. dub 2008

Kacko, nám je 15 měsíců a v noci se taky budíme... 😒 Sice ne na mlíko, to vydrží tak do plus mínus 5 hodin... Některá dítka se prostě budí daleko častěji, jiná spí celou noc daleko dřív...
Pokud se budí 1x na mlíčko (nevím jestli kojíš) a pak na dudlík, tak je to ještě pohoda... Jsou na tom daleko hůř 😀 Já se pořád utěšuju, že náš čas přijde až nám vyrostou všechny zuby, které nás teď trápí... 😒

markousek
17. dub 2008

holky, tak to máte ještě dobrý, když se vám budí 10ti měsíční děti, ale co já?Malýmu budou 1.července 3roky a pořád se v noci budí, zhruba 2x na mlíko. Spává sice už sám v pokoji, někdy se obslouží sám, ale někdy je schopen na mě volat tak dlouho, dokud nepřijdu. A na noc má pořád plínu a nevím, jak ho to odnaučit.
Přeji vám hodně trpělivosti 🙂

zany
17. dub 2008

Markousku, tak to je teprve něco... V tomhle věku už by měl dávno spinkat celou noc a pokud možno i bez plen!!!
Držím palce, aby jste to nějak brzy zmákli 😵

markousek
17. dub 2008

Tchán s tchýní mi říkají, že má asi přes den moc práce a je vysílený, tak to musí dohánět v noci, což si teda nemyslím, že by se přes den nějak moc vybíjel. Mám zkušenost, že i když přes den nespal po obědě, v noci se budil daleko častěji.

kacka79
autor
17. dub 2008

Tak teď jste mě vyděsili ☹ no snad to nějak vydržím..jinak od 7 měs nekojím..došlo 🤐

sokolka
17. dub 2008

Kačko mě bohužel ve 2,5 měsících Kubík vyplivnul dudlíka, takže když se v noci probudí, tak dostane buď kozinu nebo čajíka. A můžu tě uklidnit, že někdy se vzbudí 4x to je lepší noc, ale někdy to dokáže i 10x i víckrát. Mudra mi řekla, že její děti to obě dělali do 2 let. A bylo jedno jestli kojila (jedno do 2 let) nebo ne (druhé do 1 roka). Takže buď ráda za to vzbuzení 1x mlíčko. A hlavně je ještě malinkej tak má nárok. Podle mě je to problém od dvou výš.

majaaita
18. dub 2008

Zany, to nevím, kde bereš informaci, že ve třech letech už má dítě spát celou noc a bez plen.

Markousku, v klidu. Pleny do čtyř let v noci úplně v pohodě. Buzení - znám spoustu dospělých, co neprospí celou noc. Časem se naučí se v noci obsloužit sám.

Náš mladej se budí cca pětkrát až šestkrát za noc, spí deset hodin, přes den jednu - prostě mu to stačí. Brečí jen když rostou zuby.

Holt každej to má se spánkem jinak. Vždyť jsou lidi, co jim stačí pět šest hodin spánku a jsou čilí - a jiní, kteří potřebují spát aspoň osm hodin, jinak jsou nepoužitelní. Děti to nemají jinak.

dvojka
18. dub 2008

Ahoj holky - musim taky reagovat.Naše malá jsou jí tři roky.Na noc plenu má taky,nemá jí vždy mokrou ale občas se stane...Do 4 let je myslim hranice

f.nina
18. dub 2008

dvojka"hranice je do 3 😅

majaaita
18. dub 2008

F.nino, hranice je opravdu do čtyř let. Stačí obrátit se na kteréhokoliv dětského urologa a ten ti to potvrdí.
Do tří let je hranice na plenu přes den.

dvojka
18. dub 2008

F.nina-hranice je do 4 let...Už jsem byla u doktorky 😅

anatanka
18. dub 2008

No nestraste, tak je tady taky moznost, ze se nevyspim jeste dalsi tri roky???? Ja pocitala tak maximalne v roce a kousek, ze je klid.

sylvar
18. dub 2008

Kacka, my se budíme po dvou hodinách, jsem už mimo.A nejradši by pořád jedla, jinak hrozně řve, když jídlo nedáme 😝

drobecci
18. dub 2008

Tak naše malá má 3 roky a 2 měsíce a budí se každou noc.
Bez plen přes den je od 2 let a na noc od 2,5,ale to jí stejnak musím dávat v noci jednou na hrnec jinak se počurá.
Jinak není vyjímka,že se vzbudí třeba ve 3 ráno a je 2-3 hodiny vzhuru....
Je sice hyperaktivní,ale neznám dítě které se v noci nevzbudí třeba jen kvůli dudlíku.
A u tak malích dětí kolem roku je to myslím normální.
Teď čekám druhé,takže když to sečtu,se nevyspím nějakých 7 let a pak už taky ne protože budu vstávat zas do práce 😀 😀 😀

aponchie
18. dub 2008

minimalne do tri let a i potom je udavano jeste buzeni tak do 5let 😉

f.nina
18. dub 2008

majaaita:Právě kdybych jse neptala tak sem nepíšu

majaaita
18. dub 2008

f.nino, tak to se obávám, že to byl doktor, který nemá vhodné informace.

Lépe zde: Odb. asistent MUDr.Tomáš Honzík, Ph.D.: Enuresis (pomočování) je definováno jako časté noční pomočení u dětí nad 5L. Tato definice vyjadřuje to, že do 5L většinou není třeba žádné opatření a rozsáhlé vyšetření. Velký tlak na dítě (do věku 5L) naopak může působit jako stresor. Dle různých statistik ve věku 4L se pomočuje 25%, ve věku 5L 15% a ve věku 7L ještě 5-10% dětí.

Případně se můžeš obrátit na Doc. MUDr. Radima Kočvaru, CSc. na 1. LF UK

kalo
19. dub 2008

Ty blááááho 😎 To koukám! A to se vám děti budí po kaši? My dáme v 8 kaši a spíme až do 8 ráno bez jídla /!!!????/

kacka79
autor
19. dub 2008

Kalo my dáváme cca v 18:OO kaši a pak před spaním ve 20H mléko - UM 210 ML a budí se kolem 1H v noci hlady a vychrupne dalších 210

aponchie
19. dub 2008

ono to nemusi vubec byt kasi kalo 😀

kalo
19. dub 2008

aponchie: já jsem najednou spíš na pochybách, jestli malinkou nějak nešidím, když nejí v noci...Ale chrní...to je hlavní... 😉
.....Ale nedivím se..mé sestře se 7 měsíční synek budí co hodinu...ne hlady..jen tak. Ta je z toho taky hotová!!!

cherub
19. dub 2008

tak mě doktorka v pátek řekla, že buzení 3x za noc na jídlo je ještě normální 😅

aponchie
19. dub 2008

kalo jezisiii co ja bych za to v te dobe dala kdyby chrapala celou noc 😀 urcite ju nesidis pac jinak by se obudila me se mala budila asi do roka na jidlo pac sem rok a pul kojila a spala s nama to se fakt nedalo zvladat chodit k ni porad 😝 a v roce a pul dostala svuj pokoj a byl klid ,ale nesmelo se tam vkrocit jinak byla na nohach 😀 ja at jsem dala mliko kasi dokojila dokrmila stejne chlemstala mleko jeste pred pulnoci a pak kolem 3ti ranni 😀

zanetka82
19. dub 2008

Tak moji kluci spali celou noc. Od 3. měsícu Petřík a od 4,5 měsícu Kuba. 😀 Petřík bez plenky na noc byl ve 2 letech. Má kamaradka ma rok a pul chlapečka tak ten se za noc vzbudí ještě cca 5-6 a to na čaj a dudlik. Zvladl by i mlíko ale dr. říkal že dítě je schopne pry spat celou noc bez potřeby na jídlo od 6. měsícu. Je to spíš o zvyku na to mlíčko. 😉 a pevne nervy maminky tyden nedat dítěti najist v noci.

krembonzur
21. dub 2008

ahoj, my se taky v noci docela dost budime, furt chce cucat, no snad to jednou skonci, mame to stejne jako sylvar 🙂

daasik
22. dub 2008

ja davam v sedm kasi, pak vykoupu, pak kojim a stejne budicek ve 12, ve 3, v 5 na kojeni, nekdy i vickrat,.... a to v peti mesicich chrupal celou noc, ale vydrzelo to asi mesic ☹

rozak
22. dub 2008

Já přidávám svoje děti do klubu nespavců taky 😝 Malá měla první 2 měsíce delší intervaly spánku, ale teď se budí do 2 let - malej tento zlozvyk měl do roku a půl, pak už se i sám obsloužil - dudlík, čistá voda na pití a k večeři přitom snědl porci větší než dospělý. Takže holky vydržte...až se to spraví, půjdeme do práce 😠

rozak
22. dub 2008

přepsala jsem se..budí do 2 hodin, někdy i po hodině