Od kdy jste nechaly spát děti na bříšku?

sluninka
11. srp 2009

Ahojík...
chci se zeptat, od kdy jste nechali spinkat vaše broučky přes noc na bříšku...naše malá (skoro 7měs.) by tak asi i v noci spala, ale já mám z toho pořád hrůzu, tak ji točim zpátky...
Přes den ji tak nechávám spinkat, protože na ni vidim nebo ji slyšim vysílačkou co vyvádí...
Díky za příspěvky 😵

berenika39
11. srp 2009

ahoj, tohle je hodně kontroverzní. momentálně je doporučení "na bříšku by neměli spát". do kdy - nevím. čtu si hodně na porodnici.cz pana doktora Kouckého, ten to vždycyky zdůraznuje. Ale třeba před lety bylo zase jediné možné a správné jen spaní na bříšku kvůli vývoji páteře. Protože tak spaly všechny děti, vyplynulo z toho, že nejčastěji na SIDS umírají děti, spící na bříšku. Nevím, kolem osmého měsíce už snad tenhle syndrom bývá méně častý, ale sotva někdo řekne - přesně - od kdy.

můj druhý syn spal na bříšku od narození.

wensdy
11. srp 2009

Ahoj sluninko.Mě H. začla spát na bříšku sama asi tak okolo 7-8 měs.Zkraje jsem jí přetáčela,protože jsem to psychicky nevydržela 😀 ,ale pak jsem jí nechala ať spí jak chce.Když nemá mimčo nějaký problémy tak to spaní na břiše nevadí.

jita127
12. srp 2009

Sluninko, Ela začala spávat na bříšku taky kolem 7-8 m. Na zádíčkách sebou strašně mlela, těžko se jí usínalo a často se budila. Na bříšku najednou spala jako dudek, takže jsem ji pořád kontrolovala, jestli je ok 😀 Ale viditelně jí to vyhovalo, je to pořád její oblíbená poloha na spinkání. Já osobně si myslím, že ve věku kolem 8 měsíce by to spaní na bříšku snad už neměl být problém. A pokud se tak otáčí sama, tak bych ji tak nechala.

mousunek
12. srp 2009

ahojte holky muj malej spi na brisku taky od malinka cca od 1.m jinak usinat a spat nechtel a na brisku spinka dodnes

andyalukasek2008
12. srp 2009

Ahojky, Lukaska jsem z briska cca do rocku otacela, ted uz to neresim, ale je pravda, ze nikde se nedoctete, presne do kdy by tak deti spat nemely ☹

mousunek
12. srp 2009

andyalukasek2008 - ses asi moc nevyspala kdyz jsi otacela co? stejne ten prcek kdyz uz se umi otocit si najde i ve spanku sam polohu ktera mu nejvice vyhovuje jako dospely clovek.

jeudi
12. srp 2009

az se dite samo prevali na brisko tak ho tak muzes nechat spat

andyalukasek2008
12. srp 2009

No já mám takové muší spaní s ním dodnes ☹, ale je pravda, že buď se tak dříve otáčel hned při usnutí a pak už během spánku ne..

sluninka
autor
12. srp 2009

tak spíš teda jiná otázka - neměly jste hrůzu,že se udusí? 😕
i když, kdyby jim to vadilo, tak asi takhle nespí, co? 🙂

mousunek
12. srp 2009

kdyz by jim to vadilo tak by tak opravdu nespal.i A hlavne kdyz bych mela doma ditko ktere ublinkava a ma s tim problem tak ho tak nenecham ve spani nikdy neublinknul obcas pri aktivitach tak jsem se nebala, obcas jsem na nej koukala kdyz spinkal a sam si otacel hlavicku z jedne strany na druhopu nikdy si ji nezaboril do podlozky

berenika39
12. srp 2009

sluninka, ano, bála jsem se. moc. jako každá máma. bála jsem se večer jít spát, bála jsem se tvvrdě usnout, dát si večer vínko,pořád jsem se bála. ale měl reflux, takže to, že ublinkne a vdechne zvratky bylo mnohem pravděpodobnější. navíc na bříšku spal moc spokojeně, nebudily ho ty šermující ručičky, trhavé pohyby. naučil se tak prospat celou noc kolem 4 měsíce, jen jsem mu dávala jednou za noc mléko. spí pořád moc dobře, vůbec se nebudí, ani jednou, od osmi do osmi.

misicka85
12. srp 2009

Malá mi spí na bříšku asi posledních 14 dní. Když jí otočím na záda tak během minuty je zpátky na bříšku. To bych jí u postýlky musela stát celou noc. Zrovna teď mi spí na hrací dece, jak jinak než na bříšku 😀 Kdyby jí to vadilo tak podle mě tak spát nebude.A hlavně už se umí přetočit zpátky na záda sama,takže to moc neřeším.... Já usínám taky jedině na břichu 😀
A přesně jak píše Mousounek - tak při spaní má hlavičku natočenou na bok, nikdy ne zabořenou do podložky.. 😉

shaula
12. srp 2009

Dítě může bez problému spát na bříšku, jakmile se umí samo otáčet.

dvojka
12. srp 2009

přesně jak píše shaula-Kristýna začala spát na břiše hned jak se na něj sama otočila a vše v poho

samik2008
12. srp 2009

když se umí už samo bez problémů otočit,tak proč nee

xkolie
12. srp 2009

Nám říkali, že spaní na bříšku je špatný, ale stejně jsem malou tak nechávala spát přes den a v noci na zádíčkách. Spinkala klidněji, nebudily jí ty trhaný pohyby a celkově spala tvrději. Teď se naučila převalovat, takže usne na zádech a pak se přetočí na pupík. Ptala jsem se na to i doktorky a ta mi řekla, že pokud se tak začne převracet sama, že to nevadí, ale do jednoho roku je to stále rizikovější.

dvojka
12. srp 2009

hm...tak pak to vidim tak,že je dobré investovat do monitoru dechu,pro jistotu,ne?

kacka.va
12. srp 2009

malá spí na bříšku až od doby, kdy sama chtěla, jinak jsem jí na bříško nedávala.

evinkaa
12. srp 2009

Ahoj holky, já mám monitor dechu od narození malé a na bříšku mi spává od porodnice. Tam se to naučila. Sestřičky říkaly, dávejte spát i na bříško, tak jsem se tomu nebránila. Vím, že je tu větší riziko SIDS, ale jak říkám, mám monitor dechu. Navíc malá zezačátku vůbec nechtěla spát na zádech, tak mi spí asi až od čtvrtého měsíce. Teď ale volí polohu na boku, když se naučila otočit se na bok. 😉

kinsen
17. srp 2009

Ahojda, mě syn teď také začal spát na břiše a já ho otáčela zpět, ale jak tak čtu tak ho už tak nechám spát a navíc mám taky monitor dechu, je to super věc díky němu mohu v klidu spát 🙂 🙂

kubaka
18. srp 2009

Jak píše Shaula: Jediná bezpečná doba nastane, když se dítě samo na bříško otočí kdy chce a zase zpět. V noci si mění polohu samo. Špatné je ho dávat na bříško když se samo neumí otočit.
Co dokáže samo je akorát tak pro něho dobré a bezpečné. Dělal jsem to tak u obou a naprosto v pohodě.

martulikk
18. srp 2009

Ahoj holky, mě malá hodně blinká ☹ V porodnici mi proto doporučili, abych jí dávala spát na bok. Tu polohu má asi nejradši, sama se tak převracela. Jenže jsme před týdnem dostali Frejkovu peřinku a kvůli tomu musí spát na zádech. ☹ Je pravda, že má hlavičku na stranu, ale i tak mě to docela děsí. Trošku klidu mi aspoň dodává monitor dechu, to je opravdu výborná investice! Jinak maličká se i s tou peřinkou pokouší dostat na bok nebo aspoň rotuje po postýlce jak hodiny 😅 Kdy se vám dítka začala sama převracet? Já to s peřinkou asi jentak nezjistím...

evinkaa
18. srp 2009

martulikk: Mně se malá začala převracet ze zad na bříško teprve tak před 14-ti dny a na bok tak před měsícem. Některý mimča jsou ale rychlejší a zvládnou to mnohem dřív, než naše prďolka. 😉 Po postýlce teda rotuje taky, ráno nevím, kde má hlavu a z postýlky trčí nohy a ruce na všechny strany. 😀

kinsen
18. srp 2009

martulikk: každé mimi je jiné, Dominiček se na bříško otočil kolem pátého měsíce a na záda z bříška až kolem šesstého 🙂

martulikk
18. srp 2009

holky, tak to máme ještě hrooomadu času 😀 i když na ten bok se dostane už teď, a povede se jí to občas i s tou peřinkou 😅

f.miracle
21. srp 2009

Náš malý spinká na bříšku od návratu z porodnice, v jiné poloze prostě neusne a pokud ano, po půl hodince je vzhůru. Pořídili jsme monitor dechu.

andykov
23. srp 2009

Já malou občas na bříšku taky nechala spinkat, úplně krásně spinkala, aaaaaale měla jsem úplně šílenej strach. takže to bylo jen přes den, kdy jsem byla u ní snad každých 5min. V noci málo a jen na monitoru. Teď mi tak spinkat odmítá, začne zvedat hlavičku a pase koníky. Myslím si, že rizikové je to u těch pidimiminek, kdy mohou zabořit hlavičku do polštáře a neumějí se pohnout. Mimča, která se převalují a točí hlavu už snad kyslík instiktivně najdou, ne?

mirocka2000
24. srp 2009

Ahojte ja mam poslednu dobu taky problem že malý ked spi zrazu sa otoci na brusko ale sa prebudi lebo tak nevie spat...ja sa snažim ho otocit na bok ale on nechce a takto sa zobudi...trva to už 2 týždne tak neviem 🙂

vendulka
24. srp 2009

ahojky,tak na noc si teda taky netroufam, mam strach,ale pres den mi Nathalka ani jinak nespi nez na brisku... 😉

llllucka
24. srp 2009

Mě se malej začal dost brzo převracet ze zad na bříško.Ze začátku jsem to řešila,že jsem ho podkládala kojícím polštářem,ale pak jsem toho nechala.Na bříšku spí tak od 4. měsíce a teď už se v postýlce pořád převaluje na bok,záda,bříško,... takže nehrozí,že bych ho mohla natáčet.Od určitého věku je jim prostě na bříšku líp.